Autor Wątek: Errata i co z tego wyniknie  (Przeczytany 21641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skavenblight

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 08, 2007, 05:26:06 pm »
Cytat: "BOLS"
Ona jest po prostu zazdrosna, że nie jest to "Errata Skavenblight" ;).

Wiesz co, tak samo by mi się nie podobała errata Skavenblight i errata Wiśniewskich, czy inna errata Dębowej Tarczy nawet, bo to nie oddaje, ile osób nad nią myśli i myślało... ;) i to bynajmniej nie byliśmy ja, Ty, ale wiele osób.
Zazdrosna nie jestem, przynajmniej nie o erratę :D zresztą nazywajcie sobie jak chcecie - dla mnie liczy się treść, a nie forma :p

Cytat: "Wercyngetoryks"

O co Ci chodzi z "niemalże":P

O to, że na niektórych turniejach jest na 6 brak save'a ze sztyletu zamiast zasady "sztylety nie zadają krytyków" ;)

Cytat: "Wercyngetoryks"
Nic nie robiącym, małym zazdrośnicą, mówimy stanowcze NIE.

Sam se nic nie robisz, mnie Mordheim zajmuje 2/3 życia :evil: ;)

Cytat: "BOLS"

Z zazdrośnicą trafiłeś, z małą też

Mała to jest... :badgrin:

Na temat:
Whoa Boy! nie zmieniać, tj. nie zmieniać tej wersji co już jest w erracie. Ale generalnie przydałoby się wkopać w zasady wózkowe, więc nie spiesz się z ostateczną wersją... zresztą jak mówiłam warto by przejrzeć podręcznik od deski do deski, a nie tak na zasadzie, co się przypomni, bo można coś pominąć.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Lunn

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 08, 2007, 05:55:27 pm »
Cytuj
A nawet jeśli linia strzału przechodzi przez walke, to powinno się zgodnie z zasadami losować który model obrywa.

Nie powinno się losowac, bo zasady garłacza mówią, że obrywa każdy model na drodze, a nie losowy. Ja osobiście byłbym za strzelaniem dowolnym ;) Ale bardziej dlatego że właśnie zrobiłem Marienburg - więc nie forsuję żadnej wersji interpretacji zasad.
Errata jest potrzebna - przecież w tej chwili praktycznie każda banda to ziomale z dwoma brońmi. Bo inaczej się nie opłaca. O ile coś takiego jak tarcza czy puklerz czasem (choć chyba i tak za rzadko) się pojawiają, to już pancerze niespecjalnie. Ugrywalnienie zbroi i lekkie przycięcie walki dwoma brońmi (ale znowu bez przesady, bo z kolei na stołach będa same puszki ;) -1 do hita na obie ręce jest chyba ok) wprowadziłoby sporo urozmaicenia. Ja osobiscie bardzo chciałbym stosować zbroje na swoich wojakach, już nawet bardziej dla klimatu niż dla tego smętnego sejwa ;) Ale jak mam to zrobić, jak za cenę jednej porządnej zbroi mogę mieć dwoch chłopa - nie jestem aż takim klimaciarzem, żeby pozbywać się połowy bandy :p
Errata tak, tylko zostaje problem jak ją wprowadzić w życie jeżeli jednak stanęłoby na PolMordheimie ;) Z resztą już cośniecoś pisałem na BP, więc nie będę się powtarzał :)
joł

Offline Wojtek_Krz

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 08, 2007, 06:02:37 pm »
Blunderbuss i tak nie jest strasznie przegiętą bronia, nie powinno sie jej zmieniać. Jest świetnym urozmaiceniem jednak posiadanie go nie zwieksza jakso drastycznie szans.

Nalezy wg. mnie skupić sie nad najbardzioej problematycznymi rzeczami takimi jak tarcze, zbroje, walka dwoma brońmi, handgun. To są główne problemy.

Mecenasik wyluzuj troche, mordheim zyje tylko dzięki graczom. Wydawca olał nas ciepłym moczem, nie otrzymamy nowych errat. To czemu mielibyśmy sami nie zrobić czegoś nowego, by urozmaicić tej gry.

Offline Wercyngetoryks

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 08, 2007, 06:06:31 pm »
Cytat: "Skavenblight"
Cytat: "Wercyngetoryks"

O co Ci chodzi z "niemalże":P

O to, że na niektórych turniejach jest na 6 brak save'a ze sztyletu zamiast zasady "sztylety nie zadają krytyków" ;)

Cytat: "Wercyngetoryks"
Nic nie robiącym, małym zazdrośnicą, mówimy stanowcze NIE.

Sam se nic nie robisz, mnie Mordheim zajmuje 2/3 życia :evil: ;)


Pomijając rozmowe nad sensem tylko braku sava, częściej jednak wystepuje "nie zadają krytyków". Ale jak widzisz pojawiło się zręczne "niemalże" :lol: , wiec luzik guzik ;)  

2/3 życia, nie za dużo? :roll:  :lol:

Cytat: "Skavenblight"
... zresztą jak mówiłam warto by przejrzeć podręcznik od deski do deski, a nie tak na zasadzie, co się przypomni, bo można coś pominąć.


Jak dla mnie nie koniecznie, każdy pamięta co go nurtuje, i o czym były zażarte dyskusje. Mało istotne rzeczy i tak zostaną pominięte.
Należy zmienić to co jest kłopotliwe w grze, i doprowadza do sporej róznicy zdań, do tego, że różne turnieje mają różne "zasady opcjonalne". Nie koniecznie wszystko z podręcznika;)

Offline Skavenblight

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 08, 2007, 06:15:18 pm »
Cytat: "Wercyngetoryks"
2/3 życia, nie za dużo?

Owszem, ale odwyk boli :p

Cytat: "Wercyngetoryks"
Należy zmienić to co jest kłopotliwe w grze, i doprowadza do sporej róznicy zdań, do tego, że różne turnieje mają różne "zasady opcjonalne". Nie koniecznie wszystko z podręcznika;)

Pewnie, że nie wszystko ;)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Wercyngetoryks

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 08, 2007, 06:41:15 pm »
Cytat: "Lunn"
Cytuj
A nawet jeśli linia strzału przechodzi przez walke, to powinno się zgodnie z zasadami losować który model obrywa.

Nie powinno się losowac, bo zasady garłacza mówią, że obrywa każdy model na drodze, a nie losowy.


Ale gdyby uściślić, że rusznice obowiązują zasady strzelania. Bo jakby nie było strzela się z niej, nie walczy, dlatego też nie wolno byłoby prowadzić lini strzału przez walke.

A taki numer plus konieczność strzelania do najbliższego celu sprawi, że byłaby to broń dla dobrych taktyków, a nie dla każdego kto patrzy tylko podejść jak najbliżej, i walnąć na oślep w bande przeciwnika:P

A proponowana losowość celu strzału, w razie strzału do walki, jest po to aby jednak nieco złagodzić zasady strzelania odnośnie rusznicy.

Offline Lunn

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 08, 2007, 07:28:37 pm »
Temat o garłaczu jest trochę gdzie indziej, ale skoro już przy tym jesteśmy...
Po pierwsze-prawo szczegółowe nad prawem ogólnym (nie jestem żadnym prawnikiem, ale chociażby w tym nieszczęsnym wfb tak się robi, więc analogicznie ->)
Garłacz ma zasadę 'shoot in any direction'
Normalnie także można strzelać z każdej broni w dowolną stronę
Czyli po co byłby taki zapis?
Jak dla mnie oznacza to, że można strzelać gdzie się chce. Garłacz ma specjalne zasady strzelania, tak jak niektóre inne bronie (hochland chociażby).
Takie jest moje stanowisko na ten temat (no ok, miałem żadnego nie zajmować, ale nie wytrzymałem ;)) I wcale nie dlatego, żeby moje dwa garłacze były super kozackie :p Jakkolwiek by nie stanęło, płakać nie będę

oczywiście mogę się mylić, ale taka moja interpretacja

Offline nahar

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 08, 2007, 07:36:04 pm »
Jak pomyśle to Wam tu napiszę coś o rusznicy (GARŁACZU!!!).

Nikt zmian tu nie che robić a'la polhammer.
Każdy co sobie turniej robi może wpisywać w regulaminie co mu się zywnie podoba - vide turniej w łodzi. A czy ktoś mu na taki czy inny turniej przyjedzie to już co innego.

Jak dla mnie to super ze coś się ruszyło jest jakaś dyskusja itp.

Co do zmian - zasady konne to chyba trzeba napisać od nowa - są tak beznadziejne że naprawdę trzeba być szaleńcem żeby brać konie.

Co do testowania - sorry mecenasik, ale nie wydaje mi się zeby cokolwiek ktokolwiek testował w związku z tym systemem.
paweł

Offline mecenasik

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 08, 2007, 08:13:01 pm »
hmm..wyszedlem na jakiegos strasznego zgreda a to wcale nie tak. fakt denerwuje mnie tworzenie wszelkich uscislen/errat/zmian w zasadach bo tak sie gra "lepiej".taki jestem ze jak ktos napisal nawet najwieksze glupoty ale zostalo to uznane za oficjalnie obowiazujace to sie temu grzecznie podporzadkowuje i dopoki nowa wersja oficjalnie sie nie pojawi bede zagryzal wargi/wolal o pomste do nieba/odprawial modly o zdrowy rozsadek tworcow ale bede gral tak jak jest w tym skopanym podreczniku.co ja poradze ze rewolucjonista ze mnie zaden :)

nigdy nie zanegowalem pracy jaka zostala wlozona w zebranie tych wszystkich zasad a wczesniej ich wymyslenie i przetestowanie.sa swietne i duzo logiczniejsze niz te oficjalne ale mimo wszystko dla mnie pozostana jako opcjonalne i jako takie pozostana dla mnie poza turniejami :)

no i na nikogo nie najechalem i jestem wyluzowany :) no i sorki ze cisnienie sie podnioslo niektorym :) wyrazam swoje niczym nieskrepowane mysli :) podyskutujmy - moze mnie przekonacie :) mozemy smialo sie przekonowac na Bazylu :)
Natalia nie zgodze sie z czescia Twoich zarzutow ;) - patrz PPS :)

PS: czemu worek z postami sie rozwiazal jak normalni ludzie wyszli z pracy i maja ogranoczony dostep do netu :)

PPS: i nie uwazam Was za "maluczkich" ani siebie za jakies "guru" Mordheim, chyba widac to tez w moich postach, moze faktycznie zle uzylem tego zdania ale chodzilo mi jedynie o to ze zakochalem sie w tym systemie od pierwszych zasad opublikowanych w WD (chyba z rok przed wydaniem gry). nie mam patentu na jedyne sluszne podejscie do tej gry..po prostu boje sie ze zmiany nie wyjda jej na dobrze i straci ten swoj specyficzny urok.zle mnie Natalia zrozumialas.tu bede bronil sie do upadlego :)

Pzdr

Offline Kapitan_Hak

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 03, 2007, 09:02:23 pm »
Tym razem bez kwiecistego wstępu (o genezie, celach i motywach naszego działania wiele już zostało napisane)...

Oto linki do trzeciej wersji naszej autorskiej erraty:

http://www.debowatarcza.neostrada.pl/mordheim_errata_v.0.3.pdf

http://www.sendspace.com/file/ahe8la

Zapraszam do szeroko pojętej dyskusji, komentowania, krytykowania itp.

Równocześnie lojalnie informuje, że równoległa dyskusja toczy się na forum Border Princes:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=5563

Co wg. Was wymaga jeszcze dopracowania?

Macie jakieś pomysły na zasady konne?

Dotychczasowe pomysły: a) łagodniejsza tabelka whoaaa boy, b) tańsze wierzchowce, c) coś w stylu -1 do trafienia konnego przez piechura.

Offline Zimoch

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 20, 2007, 07:42:29 pm »
Przydałoby sie jeszcze określić które bandy moga korzystać ze zbroi full plate a które tylko heavy/light.

Jak narazie gram tak, że te które mają w opisie Heavy to mogą i full plate. A które tylko Light to Light only.

Cytuj

Roll to see if the attacker successfully hits the model as normal. If the defender is entitled to a parry, he rolls a d6. Add the attackers WS to his highest attack roll, and the defenders WS to his die roll. If the defenders total exceeds the attackers, a single attack is parried; if the attackers total is higher, then he still hits the target regardless of the parry attempt. The defender cannot attempt to parry an attack that is double his own Strength, with the exception of pistols used in Hand-to-Hand


Ta zasada tez powinna być włączona do erraty. Wkońcu parowanie jest sprawiedliwe!
y Zimoch

Offline Skavenblight

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 20, 2007, 08:28:01 pm »
Póki co full plate na starcie ma Bretonia.

A parowanie zostało włączone :)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Zimoch

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 20, 2007, 09:36:08 pm »
Cytat: "Skavenblight"
Póki co full plate na starcie ma Bretonia.

A parowanie zostało włączone :)


A co z resztą band?

Faktycznie nie zauważyłem parowania, albo jakąś złą wersje patrzyłem
y Zimoch

Offline Skavenblight

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 20, 2007, 10:16:14 pm »
Póki co nie daliśmy nikomu innemu. Trochę po to by wzmocnić tę bretońską plewę ;) a trochę dlatego, że na dobrą sprawę kto miałby dostać takie wypasione pancerze, jak nie rycerze z Bretonii?
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Slimak78

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 20, 2007, 10:26:25 pm »
Może Marienburg? Ich po prostu na niego stać :D

Pozdrawiam
rank, Franek, Franko ew. inne odmiany [WZMF]

 

anything