trawa

Autor Wątek: Errata i co z tego wyniknie  (Przeczytany 22149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skavenblight

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 20, 2007, 10:42:12 pm »
Cytat: "Slimak78"
Może Marienburg? Ich po prostu na niego stać :D

Pozdrawiam

Zgoda, zgoda - stać ich.
Ale jest pewne niebezpieczeństwo... tkwiące w psychice graczy ;)

Potem wszyscy gracze od najemników zaczną się dopominać...
Że Reikland, bo tacy dobrzy żołnierze. Że Averland, bo potrzebują na wzmocnienie. Że Middenheim, bo tacy silni, to czemu bez płytówki. Że Ostland, bo zabrali jakiemuś gościowi, który nie wytrzymał tempa picia.

I tak wszyscy dostaną... ten ekskluzywny towar na wstępie. A towar, choć ekskluzywny, ma być, bez przesady, dość dostępny - 8 dostępności to jak garłacz.

Pohamujcie trochę żądze, to nie księga życzeń :)

Żeby nie było - ja nic nie mówię ostatecznie, to tylko moje zdanie póki co.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 20, 2007, 10:50:31 pm »
To że ich stać, nie znaczy że mają mieć w początkowej zbrojowni. Płytówka do Marienburgu pasuje mi tu jak pięść do nosa podobnie jak do pozostałych band. No może jeszcze z Middenheimem bym przebolał, ale ich znowu niestać :p

Może są to rozrzutni kupcy, ale nie aż tak. :p

Offline Kapitan_Hak

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 21, 2007, 10:37:12 am »
IMHO płytówka powinna być dostępna na starcie tylko dla... Bretonnii.

Dlaczego?

Otóż jest to zbroja raczej dla jeźdźca (przypominam, że gość pieszy z tarczą i płytówką ma -2 do M!), a Bretończycy jako jedyna banda ma od początku konie, "barding", lancę i ten cały stuff. Dodatkowo wzmocni to odrobinę tę bandę - dotychczas raczej plewną.

Offline Zimoch

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 21, 2007, 01:42:21 pm »
Nie wiem czy ktoś to napisał ale ja od dłuższego czasu gram tak, żę sztulety nie zadają krytyków.

Co o tym sądzicie?

* Księdze magii bym cene obniżył - 200 to stanowczo za dużo

* Zasady hidingu - czy ktoś gra na hiding? Bo kurcze ja jakoś nie ;]

* Slingi są też mocno przegięte jak na broń za 2

Taka mała dygresja do nowych cen : Co wtedy gdy banda ma zbroje/tarcze  ale jej cena początkowa jest zawyżona?
y Zimoch

Offline Lord616

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 21, 2007, 03:05:28 pm »
Cytat: "Zimoch"
Nie wiem czy ktoś to napisał ale ja od dłuższego czasu gram tak, żę sztulety nie zadają krytyków.

Co o tym sądzicie?

* Księdze magii bym cene obniżył - 200 to stanowczo za dużo

Cytat: "Zimoch"
* Zasady hidingu - czy ktoś gra na hiding? Bo kurcze ja jakoś nie ;]

Hiding jest spoko, często z niego korzystam ;) IMHO jest dobry taki jak teraz ;)

Cytat: "Zimoch"
* Slingi są też mocno przegięte jak na broń za 2

Ja bym proponował S=jak użytkownik -1

Offline Motorek

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 21, 2007, 03:28:56 pm »
Cytat: "Zimoch"
Nie wiem czy ktoś to napisał ale ja od dłuższego czasu gram tak, żę sztulety nie zadają krytyków.
Tak się gra na turniejach od 2005 nic nowego nie odkryłeś.



Cytat: "Zimoch"
* Zasady hidingu - czy ktoś gra na hiding? Bo kurcze ja jakoś nie ;]
:lol: dla mnie to podstawa, z resztą 90% graczy z tego korzysta, to jest właśnie jeden ze smaczków tego systemu.

Cytat: "Zimoch"
* Slingi są też mocno przegięte jak na broń za 2
W którym miejscu są przegięte? Są bardzo nieefektywną bronią, przy gradzie kamieni, powiedzmy z 15 Skavenów na turę max 2 zabitych/przewróconych wrogów, osobiście wolę się chować i wyskakiwać do HtH z ukrycia, proc używam tylko wtedy kiedy jestem pewny, że przeciwnik nie może mi w żaden sposób oddać - strzelając, szarżując bądź  czarując.

Dalej ten temat uważam jako z d....  Zabawy w Pana Boga ciąg dalszy. Co  mnie jeszcze bardziej śmieszy gro z osób chcących wprowadzić erratę narzeka na batlowców i ich uściślenia sędziowskie - polhammer etc. A sami robicie Mordheim PL. Proponuję tym którym nie odpowiada system i chcą w nim coś zmienić przerzucić się na warcaby i nie narzekać, że coś jest zbyt tanie, za drogie albo mało skuteczne. Albo zrobić nowy system na silniku mordheimowym i nazwać go uściślony mordheim ze wszystkimi zmianami, które się Wam podobają. Ja jakoś widzę sens w wynajmowaniu higwaymana mimo, że jest beznadziejny, jakoś potrafię wykorzystać jego zalety. Więc skończcie marudzić, że zbroje są za drogie, skoro i tak ich nie będziecie używać nawet jeżeli zostanie obniżony ich koszt, to samo tyczy się walki dwiema brońmi i -1 do trafienia, kiedyś zrobiłem test i turniej z takimi właśnie zasadami, chyba tylko 2 osoby skorzystały z obniżki pancerzy i zasady dotyczącej walki dwiema brońmi, wśród tych 2 osób byłem ja.
Nie wiem co chcecie osiągnąć tymi zmianami większy realizm rozgrywki - to jest system fantasy, jak ktoś chce mieć realistyczne rozgrywki to niech zacznie grać w WAB albo Mein Pancer. Czy większy klimat? Skoro na turniejach i tak wystawiacie się PG jak 90% graczy turniejowych.

Offline Zimoch

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 21, 2007, 03:57:54 pm »
Cytat: "Motorek"
Cytat: "Zimoch"
Nie wiem czy ktoś to napisał ale ja od dłuższego czasu gram tak, żę sztulety nie zadają krytyków.
Tak się gra na turniejach od 2005 nic nowego nie odkryłeś.


To do erraty można wrzucić w takim razie. Skoro stwierdzasz, że jednak gra sie INACZEJ niż w rulebook'u to sam potwierdzasz potrzebę wydania erraty


Cytuj
Cytat: "Zimoch"
* Zasady hidingu - czy ktoś gra na hiding? Bo kurcze ja jakoś nie ;]
:lol: dla mnie to podstawa, z resztą 90% graczy z tego korzysta, to jest właśnie jeden ze smaczków tego systemu.


Dziekuje za inforamcje nie wiedzialem - nie grałem w żadnym turnieju ale to nie powód żeby się było z czegoś śmiać

Cytuj
Cytat: "Zimoch"
* Slingi są też mocno przegięte jak na broń za 2

W którym miejscu są przegięte? Są bardzo nieefektywną bronią, przy gradzie kamieni, powiedzmy z 15 Skavenów na turę max 2 zabitych/przewróconych wrogów, osobiście wolę się chować i wyskakiwać do HtH z ukrycia, proc używam tylko wtedy kiedy jestem pewny, że przeciwnik nie może mi w żaden sposób oddać - strzelając, szarżując bądź  czarując.


Są przegięte ponieważ najsłabszy łuk za 5 c ma krótszy zasięg i nie ma możliwości strzelania 2x na bliskim zasięgu. No i mają siłe 3


Cytuj
Proponuję tym którym nie odpowiada system i chcą w nim coś zmienić przerzucić się na warcaby i nie narzekać, że coś jest zbyt tanie, za drogie albo mało skuteczne. Albo zrobić nowy system na silniku mordheimowym i nazwać go uściślony mordheim ze wszystkimi zmianami, które się Wam podobają.


Nazywaj to jak chcesz

Cytuj
Ja jakoś widzę sens w wynajmowaniu higwaymana mimo, że jest beznadziejny, jakoś potrafię wykorzystać jego zalety. Więc skończcie marudzić, że zbroje są za drogie, skoro i tak ich nie będziecie używać nawet jeżeli zostanie obniżony ich koszt, to samo tyczy się walki dwiema brońmi i -1 do trafienia, kiedyś zrobiłem test i turniej z takimi właśnie zasadami, chyba tylko 2 osoby skorzystały z obniżki pancerzy i zasady dotyczącej walki dwiema brońmi, wśród tych 2 osób byłem ja.
Nie wiem co chcecie osiągnąć tymi zmianami większy realizm rozgrywki -


Ma to na celu urozmaicenie zasad i zbalansowanie gry

Cytuj
to jest system fantasy, jak ktoś chce mieć realistyczne rozgrywki to niech
zacznie grać w WAB albo Mein Pancer.
 Czy większy klimat? Skoro na turniejach i tak wystawiacie się PG jak 90% graczy turniejowych


Masz prawo mieć swoje zdanie
y Zimoch

Offline Skavenblight

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 21, 2007, 04:41:38 pm »
Cytat: "Zimoch"
To do erraty można wrzucić w takim razie. Skoro stwierdzasz, że jednak gra sie INACZEJ niż w rulebook'u to sam potwierdzasz potrzebę wydania erraty

Nie gra się inaczej niż w rulebooku. Problem jest taki, że w rulebooku nie ma nic o krytykach ze sztyletów i dlatego powstała potrzeba uściślenia.

@Motor
Coś często zmieniasz zdanie... nie, żebyś jeszcze niedawno żywo rozprawiał na temat jakie zmiany są potrzebne, a jakie nie, np. o obniżce cen wierzchowców, parowaniu itd. Cóż, wtedy wydawało się, że do erraty jesteś nastawiony dość pozytywnie. Ale nie wnikam, każdemu może się zmienić.

Fakt, że to co teraz tutaj robicie [Zimoch i Lord616] to jest koncert życzeń. Nie chodzi o to, by ułatwić sobie życie - jakby miało być łatwo, to zero byłoby zabawy przy robieniu rozpiski. Chodzi o uściślenia, załatanie niektórych absurdów itd. A nie na zasadzie "co my chcemy to zrobimy". Przez takie "a ja chcę to, a ja tamto" to nagle okazuje się, że my wcale nie robimy skromnej erraty, tylko piszemy własny system, za co oczywiście obrywamy, nie mając z tym wiele wspólnego.

Męczy mnie też podkreślanie, że nikt Mordheim PL nie robi, że w ogóle cała heca z erratą wzięła się od tego, że w Warszawie chcemy zrobić kampanię na HR, i pomyśleliśmy sobie, że może byłoby fajnie, udostępnić zbiór tych zasad wszystkim, a nie tak cichcem. I przy okazji skorzystać z rad innych graczy. Męczy mnie przypominanie na każdym kroku, że zasad tych nie będzie na żadnym turnieju, że nikomu nie będą narzucane, że wszystko będzie zależało od woli graczy. Czy twórcy erraty powinni wrzucić sobie do sygnatur takie przypomnienie, żeby nikt przypadkiem nie pomylił ich z tymi, którzy krzyczą "garłacz dla każdego!" i żądają hochlanda za 50gc? Jeśli co chwila mamy się tłumaczyć z tego, co robimy dla siebie a tylko PROPONUJEMY innym, to chyba czas znów z tym zejść do podziemia.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Zimoch

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 21, 2007, 04:56:47 pm »
@Skavenblight
Sorki ale jeśli chodzi o koncert życzeń. Nie  raz czytałem, ze proce są zbyt mocne jak na swoją cene. Zachęcacie do wypowiedzi na temat zmian to proszę oto moje przemyślienia i może się to komuś podobać lub nie.
Przepraszam, żę podchodze do tematu zbyt lekko i mówie, żę to, albo że tamto ale chyba tak powinno się wyrażać swoje propozycje/uwagi?

Poza tym jak wspomniałem nigdy nie grałem na turnieju, więc nie mam takiego dużego doświadczenia w graniu z mocnymi przeciwnikami - gram bo lubie w domowym zaciszu.

Skoro możemy obniżyć koszta zbroi to dlaczego nie możemy obniżyć koszta księgi (200 za jeden czar to stanowczo za dużo)/procy itd tak aby zbalansować gre?

I nie jest to mój żaden koncert życzeń tyko moje spostrzeżenia.

Uważam ponadto, że to co zostało napisane do tej pory w erracie zasługuje jak najbardziej na uwagę (parowanie/zbroje/walka 2ma brońmi) i mam zamiar tak grać od chwili obecnej.

Czekam na sensowne uzasadnienie dlaczego proce nie są przbajerzone.
I dlaczego książka magii kosztuje tyle złota?
y Zimoch

Offline Zimoch

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 21, 2007, 04:57:25 pm »
----
y Zimoch

Offline Kapitan_Hak

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 21, 2007, 05:05:48 pm »
Cytuj

Męczy mnie też podkreślanie, że nikt Mordheim PL nie robi, że w ogóle cała heca z erratą wzięła się od tego, że w Warszawie chcemy zrobić kampanię na HR, i pomyśleliśmy sobie, że może byłoby fajnie, udostępnić zbiór tych zasad wszystkim, a nie tak cichcem. I przy okazji skorzystać z rad innych graczy. Męczy mnie przypominanie na każdym kroku, że zasad tych nie będzie na żadnym turnieju, że nikomu nie będą narzucane, że wszystko będzie zależało od woli graczy. Czy twórcy erraty powinni wrzucić sobie do sygnatur takie przypomnienie, żeby nikt przypadkiem nie pomylił ich z tymi, którzy krzyczą "garłacz dla każdego!" i żądają hochlanda za 50gc? Jeśli co chwila mamy się tłumaczyć z tego, co robimy dla siebie a tylko PROPONUJEMY innym, to chyba czas znów z tym zejść do podziemia.


Zgadzam się. Wygląda na to, że rozpoczęcie jakiejkolwiek dyskusji na temat ew. errat/HR na forum było błędem - chwilami więcej tu agresywnych osobistych wycieczek w stylu "za kogo wy się macie?" niż choćby najmniejszych komentarzy merytorycznych. Jestem już mocno zmęczony tymi forumowymi napinkami powtarzającymi się po raz n-ty (wystarczy przejrzeć ten temat i sąsiedni - "zasady") - nie chce mi się tego po raz kolejny pisać i nie zamierzam dalej w to brnąć, tracąc czas i nerwy.

Offline Skavenblight

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 21, 2007, 05:05:48 pm »
Cytat: "Zimoch"

Czekam na sensowne uzasadnienie dlaczego proce nie są przbajerzone.

Bo używają ich tylko dwie bandy, w których nikt nie ma takiego mega BSu żeby zrobić tym masakrę.
Bo generalnie masakrę tym trudno zrobić - to bardziej straszak niż realne zagrożenie. W momencie gdy mam przeciwnika z procami nie mam obaw, by wystawiać się na strzał. Mała szansa, że mi coś zrobi. Zastanowię się może przy kuszach. Przy procach nie.

Cytat: "Zimoch"
I dlaczego książka magii kosztuje tyle złota?

Bo magia nie jest tak dostępna, jak zwyczajny ekwipunek typu bronie czy zbroje.
Ale kto używa księgi magii? Nawet gdyby kosztowała 2 razy mniej... czy ktokolwiek zabuliłby tyle za jeden czar? Wątpię.

P.S. A w erracie nie ma już [a w każdym razie nie będzie] zasadzie o minusach do walki 2 brońmi.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline MK

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 21, 2007, 05:18:12 pm »
Cytat: "Zimoch"

I dlaczego książka magii kosztuje tyle złota?


Oprócz czaru daje jeszcze możliwość uczenia się czarów (lesser magic dokładnie) przez wszystkich bohaterów ze skillem Arcane Lore. Nie chciałbym widzieć za często wampira ciskającego Fires of U'zhul i innych podobnych wynalazków ;).

Poza tym nawet po zmniejszeniu ceny o połowę nie sądzę, żeby ktokolwiek to kupił.
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline Kapitan_Hak

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 21, 2007, 05:20:39 pm »
Cytat: "Skavenblight"

P.S. A w erracie nie ma już [a w każdym razie nie będzie] zasadzie o minusach do walki 2 brońmi.

Nie używajmy słowa "errata", bo zaraz ktoś znowu z wrzaskiem wyskoczy, że nie mamy prawa wypowiadać się w imieniu ludu. Lepiej poczekać, aż SG nam jakieś oficjalne ochłapy rzuci.

Offline Skavenblight

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 21, 2007, 05:22:29 pm »
Cytat: "MK"
Cytat: "Zimoch"

I dlaczego książka magii kosztuje tyle złota?


Oprócz czaru daje jeszcze możliwość uczenia się czarów (lesser magic dokładnie) przez wszystkich bohaterów ze skillem Arcane Lore. Nie chciałbym widzieć za często wampira ciskającego Fires of U'zhul i innych podobnych wynalazków ;).

Aha...
Hehe, przyznam, że małą wiedzę miałam na temat tego sprzętu ;) jakoś nigdy nie miałam nawet chęci go kupić...

@BOLS
Skoro jabole mają prawo nazywać się winami, to i naszą pracę można nazywać erratą. Jeśli mamy ją robić tylko dla siebie, to trudno.
Na SG i tak nie ma co liczyć.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

 

anything