Autor Wątek: Errata i co z tego wyniknie  (Przeczytany 21638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kapitan_Hak

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 21, 2007, 05:41:09 pm »
Cytat: "Skavenblight"

Skoro jabole mają prawo nazywać się winami, to i naszą pracę można nazywać erratą. Jeśli mamy ją robić tylko dla siebie, to trudno.

Uważaj, bo zaraz znowu ktoś wkurzonego posta napisze, że jak śmiemy nazywać to erratą ;).

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 21, 2007, 05:44:20 pm »
Cytat: "BOLS"

Uważaj, bo zaraz znowu ktoś wkurzonego posta napisze, że jak śmiemy nazywać to erratą ;).


To taka osoba obrażająca was będzie dość nie mądra. :roll:

Offline Wojtek_Krz

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 21, 2007, 05:54:56 pm »
Motor, napinaczu :P

Tu chodzi przede wszystkim o takie zmiany by wykorzystywać rzeczy dotychczas nie użyteczne, jak armoury, mocniejsze bronie prochowe, jazdę konną. Czilałtuj

Offline Vatt'ghern

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 21, 2007, 07:24:51 pm »
Erratka zawiera wiele ciekawych zasad, ktore najprawdopodobniej sa duzym krokiem w kierunku poprawy naszego niezbyt dobrego systemu. Skoro zachecacie do dyskusji, chetnie podziele sie kilkoma przemysleniami, nie popartymi na razie zadnymi grami testowymi.

Spear: trudno bedzie mi sie przestawic na to, ze teraz byle chlystek bedzie bil pierwszy po moim wampirze tylko dlatego, ze ma w rekach dlugi kijek ze szpicem na koncu... Ale i tak uwazam, ze to dobra zmiana. Upraszcza walke, daje wieksze mozliwosci taktyczne, spowoduje urozmaicenie w rozpiskach. Chyba mocniejsze niz miecz za te sama cene, ale bez testow nowego parowania nie bede sie kategorycznie wypowiadal.

Handgun: świetne pomysły. Teraz luk, kusza i handgun sie od siebie sporo roznia, trzeba bedzie pomyslec, czy zalezy nam na sile, czy szybkostrzelnosci. Koniecznie musze przetestowac brak move-or-fire, kapitalny pomysl, choc moze okazac sie przegiety. No i pytanie klaryfikujace: czy handgun nadal ma -2 do save, czy nie ma juz tej zasady?

Nowe zasady tarczy i puklerza, w polaczeniu z pogorszeniem walki dwoma bronmi, spowoduja zapewne zwiekszenia przezywalnosci ludkow, a wiec i wydluzenia combatu. Jednak nie bede marudzil, bo zawsze bylem zdania, ze tarcza powinna dawac znacznie wieksza ochrone, niz marne 6+, zas puklerz z samym tylko parowaniem jest niestaty za slaby. Teraz byc moze znajdzie zastosowanie, urozmaicajac rozgrywke.

Do blazing saddles sie nie mieszam, nigdy na to nie gralem i nie zamierzam, nie moge sobie wyobrazic jazdy konnej po gruzowisku.

Teraz moja wlasna propozycja do rozwazenia. Przetestowalem w wielu grach, polecam.
Kolega wymyslil, ze zamiast zmniejszac cene pancerza, ktory ma byc przeciez luksusem dla nielicznych (zbroja kosztowala nawet rownowartosc wioski), poleszyc zasady ochrony. W mysl tych regul test na save przysluguje obroncy zawsze, nie modyfkuje go sila czy zasady specjalne topora i pistoletu. Zamiast tego, atakujacy moze sprobowac wykonac "test na przebicie". Ktos, kto mial sile 4, normalnie odejmowal 1 od pancerza przeciwnika. Na nasze zasady przysluguje mu teraz rzut na 6+ aby sprawdzic, czy uda mu sie anulowac udanego save obroncy. Efekty sie kumuluja, wiec koles z sila 4 udezajacy dwurakiem bedzie mial rzut na przebicie rowny 4+.
 
Brzmi to niezbyt jasno, ale wytlumacze na przykladzie: wojownik z sila 4 i toporem zaatakowal innego, ktory posiada tarcze. Normalnie po zranieniu gosciowie kasowalby sie w tej sytuacji rzut na save calkowicie. Jednak wg naszego systemu rzuca sobie normalnie. Teraz atakujacy sumuje modyfikatory do pancerza: ma sile 4 i topor, wiec na stare zasady mialby -2 do save dla przeciwnika. Oznacza to, ze musi teraz rzucic na 5+, zeby przebic pancerz, tym samym anulujac efekt wysavowania rany.

Trudno to napisac, ale zasada naprawde jest przednia, zwiekszajac uzytecznosc pancerzy, a przy tym tak naprawde nie wydluza jakos strasznie rozgrywki - moze o minute czy dwie w skali calej rozgrywki.

Offline Motorek

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 21, 2007, 07:51:49 pm »
@Wojtek nie wiem co to jest czilalt;p chyba za stary na to jestem
@Bols Skavenblight a najlepiej to się obrazić no nie? Dwa słowa krytyki i wybuchacie jak wulkany, lubię Was bardzo co nie znaczy, że każda Wasza inicjatywa musi mi się podobać. Prawda? Więcej nie będę pisał co myślę o tym pomyśle, ale trochę mi on przypomina pomysł Demence o Mistrzostwach Polski w Wa-wie na Bazyliszku.

Offline Skavenblight

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 21, 2007, 08:26:35 pm »
Cytat: "Motorek"

@Bols Skavenblight a najlepiej to się obrazić no nie? Dwa słowa krytyki i wybuchacie jak wulkany, lubię Was bardzo co nie znaczy, że każda Wasza inicjatywa musi mi się podobać. Prawda?

My [przynajmniej ja] się nie obrażamy, tylko trochę dziwne jest, że na BP dajesz swoje propozycje do erraty, bierzesz udział w dyskusji, a tu po tejże erracie jedziesz. Chyba przyznasz, że trochę mogliśmy się poczuć zaskoczeni? No ale ok. Każdy ma prawo zmienić zdanie. Obrażanie się to nie było, po prostu stwierdziliśmy, że skoro większość jest tak niechętnie nastawiona do HR, to opracujemy je w domowym zaciszu i nie będziemy nimi kalać niczyich oczu. Nic nikomu na siłę nie chcieliśmy wciskać.

Poza tym trochę mnie wkurza, że znów obrywam za zamiary których nie mam, bo naprawdę nie lubię się powtarzać kilka razy, że to propozycja, że nikomu nie będzie narzucane itd.

Cytat: "Motorek"
Więcej nie będę pisał co myślę o tym pomyśle, ale trochę mi on przypomina pomysł Demence o Mistrzostwach Polski w Wa-wie na Bazyliszku.

Znaczy się to był ten foch ogółu, że dlaczego w Warszawie i jakim prawem nazywa się to Mistrzostwa Polski?
A Demence z tego co wiem, chciała po prostu zrobić turniej. Szafa, który lubi wielkie i pompatyczne nazwy ;) , zaproponował Mistrzostwa Polski. Ale może się mylę. Tak czy siak, to nie jest już na ten temat.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Motorek

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 21, 2007, 08:57:37 pm »
No fakt głupio to wygląda, ale po kilku ciekawych pomysłach pojawiły się tam  pomysły Karpia Ojczulka Tadeusza i jeszcze jakichś tam kolesi, które mi przypominają tą przysłowiową zabawę w Pana Boga. Dlatego zrobiłem się na nie.

Offline Skavenblight

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 21, 2007, 09:37:43 pm »
Cytat: "Motorek"
No fakt głupio to wygląda, ale po kilku ciekawych pomysłach pojawiły się tam  pomysły Karpia Ojczulka Tadeusza i jeszcze jakichś tam kolesi, które mi przypominają tą przysłowiową zabawę w Pana Boga. Dlatego zrobiłem się na nie.

A zostały one uwzględnione? ;)
Zabawy w Pana Boga [lub, jak to my nazywamy, koncertu życzeń] nie chcemy z tego robić, przecież wiesz. Nie takie było założenie. Nie chodzi o pisanie nowego systemu i poprawianie wszystkiego, co się napatoczy, bo tak "byłoby ładniej". Ostatnio nawet podeszliśmy minimalistycznie i parę rzeczy wyleciało, m.in. walka dwiema brońmi z minusami do hita.

Ludzie zawsze mają dobre intencje i bardzo chcą pomóc, tylko czasem te pomysły na nowe zasady są takie a nie inne... ale spokojnie. Właśnie po to są te dyskusje, żeby wszystko rozważyć, wyłowić pomysły dobre a te absurdalne odrzucić. A te dobre też z umiarem, żeby nie zmienić totalnie systemu.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Kapitan_Hak

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 21, 2007, 11:45:11 pm »
Cytat: "Wojtek_Krz"
Tu chodzi przede wszystkim o takie zmiany by wykorzystywać rzeczy dotychczas nie użyteczne, jak armoury, mocniejsze bronie prochowe, jazdę konną. Czilałtuj

Święte słowa :)!

Cytat: "Skavenblight"
Cytat: "Motorek"

@Bols Skavenblight a najlepiej to się obrazić no nie? [...]

My [przynajmniej ja] się nie obrażamy [...]


Ja też się nie obrażam, a jeżeli zostało to tak odebrane lub kogoś uraziłem, to przepraszam i obiecuję poprawę ;). Przyznaję, że mi nieco ciśnienie podskoczyło z tego i tamtego powodu (powinienem był ochłonąć przed napisaniem posta ;)), ale bez przesady - za takie głupoty się nie obrażam, a już zwłaszcza na osoby, z którymi niejeden turniej przeżyliśmy :).

Cytat: "Motorek"
No fakt głupio to wygląda, ale po kilku ciekawych pomysłach pojawiły się tam pomysły Karpia Ojczulka Tadeusza i jeszcze jakichś tam kolesi, które mi przypominają tą przysłowiową zabawę w Pana Boga. Dlatego zrobiłem się na nie.

IMO każdej opinii warto wysłuchać - zresztą wiadomo, że każdy - o ile gra na jakieś HR - ma swoje własne - widać to zresztą w wypowiedziach wielu graczy. Spójrzmy na ten temat bardziej jak na wymianę doświadczeń z HR ("ja gram w domu tak i tak"), ewentualnie luźnych pomysłów ("może sprawdziłoby się to i tamto"), a nie jak na drapieżne zakusy chętnych do zabawy w Pana Boga - może takie ujęcie będzie mniej "napinkogenne" ;), a przy okazji inne osoby zainteresowane tematem będą mogły "uszczknąć" coś dla siebie, innymi słowy zapożyczyć poszczególne pomysły do swoich gier...

Cytat: "Vatt'ghern"

Teraz moja wlasna propozycja do rozwazenia. Przetestowalem w wielu grach, polecam.[...]

Bardzo ciekawe podejście do zbroi - dotychczasowe pomysły opierały się głównie na zmniejszaniu cen, Twoja propozycja natomiast jest to coś zupełnie nowatorskiego - chętnie przetestuję.

Cytuj
No i pytanie klaryfikujace: czy handgun nadal ma -2 do save, czy nie ma juz tej zasady?

IMHO to powinno pozostać - przyda się, jakby zbroje się upowszechniły ;).

Cytuj
Nowe zasady tarczy i puklerza, w polaczeniu z pogorszeniem walki dwoma bronmi

Co do zasady "-1 do trafienia przy walce dwiema brońmi"... ja na początku grałem w ten sposób, ale z paru powodów wróciłem w końcu do starych zasad, pozostawiając za to wszelkie zmiany w włóczniach, dwurakach, a także tarczach i zbrojach - w sumie się sprawdziło, bo nie ma tak radykalnego przeskoku od powszechnych obecnie dwóch broni, a jednocześnie pojawiają się nowe możliwości.

Offline Zimoch

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 22, 2007, 01:07:41 pm »
Cytat: "BOLS"

Co do zasady "-1 do trafienia przy walce dwiema brońmi"... ja na początku grałem w ten sposób, ale z paru powodów wróciłem w końcu do starych zasad, pozostawiając za to wszelkie zmiany w włóczniach, dwurakach, a także tarczach i zbrojach - w sumie się sprawdziło, bo nie ma tak radykalnego przeskoku od powszechnych obecnie dwóch broni, a jednocześnie pojawiają się nowe możliwości.


Co było tymi powodami? Z matematycznego punktu widzenia ten minus do trafienia włąsnie balansuje używalność zbroi i ich opłacalność na początku
y Zimoch

Offline Skavenblight

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 22, 2007, 01:30:45 pm »
Chyba powodem było głównie to, że dając -1 do dwóch broni i dodatkowo wzmacniając pancerze, obniżając jeszcze przy tym ich ceny, mamy już przegięcie w drugą stronę...
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Zimoch

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 22, 2007, 02:21:15 pm »
No i tu sie mylisz

Kiedyś kiedyś kiedyś :) w temacie "nowe zasady" stałem się to wyliczyć. Podobno mi nie wyszło :) ale wyszło to Mistrzowi Wałków, a powiedział on, że

Cytat: "Mistrz wałków :)"
Muszę przyznać że jednak się pomyliłeś..(nie potrzebnie liczyłeś z warunkowego)

Szansa na trafienie i zranienie w:
w systemie 5/5 to 33.3%
w systemie 4/5 to 41,66%
jedna bronią 25%.

Czyli prawie dwa razy łatwiej odniesc sukces (nie liczac zbroi) w wypadku walki dwoma brońmi w systemie 4/5 niz walczac tylko jedną.

Teraz biorac pod uwage zbroję (h.armor + shield 3+ sava) i krytyki, szansa na obronę to: 2/3(save)x(5/6+1/6x2/3)(biorac pod uwage ze 1/3 krytyków znosi save co jest tylko bliskie prawdy.. jest ich wiecej)
Co daje 62,9% na save
Analogicznie tarcza +lekka zbroja:
daje 47,2%

Wstawiając to do systemu 4/5
Szansa na zranienie opancerzonego goscia wynosi:
W lekkiej zbroi i tarczy: 21.99%
W cieżkiej zbroi :  15.83%
Co widac nie odbiega w duzym stoponiu od udezenia jedna bronia!
A koszty sa znaczne! lekko zbrojny dodatkowe 25 gc, a ciazko 55gc!. Za ta cenne wynajmujemy 1 lub 2 kolejnych wojaków z pałkami i zabijamy pancernego w mgnieniu oka.

W przypadku systemu 5/5 sprawa wyglada inaczej
Sznasa na zranienie opancerzonego goscia wynosi:
lekko zbrony: 17.58%
ciezkozbrojnego: 12,6%

A teraz wystarczy uwzglednić takie zeczy jak zasady topory, pistolety, modyfikatory od siły, zasady specjane (assasin,art of silent death) itd..

I bardzo łatwo sie przekonac że zellota z dwoma toporami w systemie 4/5 statystycznie wygrywa z chempionem w l.zbroi i tarczy. Gdzie cenna tego pierwszego wynosi 30 gc a drugiego 65-70 gc.

Dlatego jestem za systemem 5/5! :D


Zatem mimo to iż zbroje kosztują mało a walimy na 5+ to i tak bardziej opłaca się wziąźć 2 pały w ręce i walić 2ma atakami!
y Zimoch

Offline Skavenblight

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 22, 2007, 02:28:51 pm »
No właśnie!
Chodzi o nieingerowanie tak bardzo w system.
Dlatego z tego zrezygnowaliśmy.

Rzecz nie w tym, by ludzie przestali brać 2 bronie.
To nie jest priorytet. Wciąż trochę ludzi bierze dwuraki czy halabardy.
Rzecz w tym, żeby brali zbroje, których na starych zasadach nie brał nikt.
I nie ma tu zmuszania "na siłę" do kupowania zbroi - są tanie i lepsze, ale nikt ich kupować nie każe.
Zaś system -1 do 2 broni już narzuca inne układanie rozpiski. Co za tym idzie, zmienia system. Dość znacznie.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Zimoch

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 22, 2007, 02:35:15 pm »
Teraz to ciebie nie rozumiem naprawde.

Przepraszam, ale chyba nie zrozumiałaś ostatniego zdania, które napisałem.

Nawet po zastosowaniu zasady ze walimy -1 do hita na dwie łapy i tak bardziej sie opłaca grać dwiema brońmi.

Poczekam aż się inni też wypowiedzą w tej sprawie, ale moim zdaniem ten sugerowany modyfikator jest jak najbardziej ok jeśli chodzi o balans i statystykę. (Nie wnikam w realia gry)
y Zimoch

Offline Skavenblight

Errata i co z tego wyniknie
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 22, 2007, 03:03:34 pm »
Cytat: "Zimoch"

Przepraszam, ale chyba nie zrozumiałaś ostatniego zdania, które napisałem.

Nawet po zastosowaniu zasady ze walimy -1 do hita na dwie łapy i tak bardziej sie opłaca grać dwiema brońmi.

Zrozumiałam, choć przyznam, że napisałam to faktycznie tak, że nie widać ;). Tym niemniej powyżej próbowałam wyjaśnić, że właśnie dlatego zrezygnowaliśmy z tej zasady. By nie mieszać w systemie zbyt wiele.

Cytat: "Zimoch"
Poczekam aż się inni też wypowiedzą w tej sprawie, ale moim zdaniem ten sugerowany modyfikator jest jak najbardziej ok jeśli chodzi o balans i statystykę. (Nie wnikam w realia gry)

Gra to nie tylko statystyka. Nie stworzysz gry [ani nawet nie poprawisz zasad jakiejś istniejącej] opierając się tylko na wyliczeniach.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

 

anything