trawa

Autor Wątek: Pytania do Maxa Anderssona  (Przeczytany 2779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline repek

Pytania do Maxa Anderssona
« dnia: Wrzesień 30, 2007, 02:55:49 pm »
Na nadchodzącym MFK będę miał przyjemność poprowadzić spotkanie z Maxem Anderssonem. Jeśli macie jakieś propozycje pytań, na które chcielibyście otrzymać odpowiedzi, proszę pisać tutaj lub na repek@polter.pl.

Postaram się choć część z nich wykorzystać.

Pozdrawiam

Offline kmh

Pytania do Maxa Anderssona
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2007, 06:36:09 pm »
Czy komiks jest sztuką?

Czy trudno wymyślić co trzeba wpisać w te chmurki?

Komiks się czyta czy ogląda?
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline graves

Pytania do Maxa Anderssona
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2007, 07:02:56 pm »
Cytat: "kmh"
Czy komiks jest sztuką?

Czy trudno wymyślić co trzeba wpisać w te chmurki?

Komiks się czyta czy ogląda?

To są pytania do zadania dla np. dziennkarza Gazety Wyborczej, a nie dla Repka.
Proszę poszanować to, że Repek chce zadać od Was jakieś pytania i pisać coś sensownego.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline repek

Pytania do Maxa Anderssona
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2007, 10:07:53 pm »
Nie no, spoko. Zatem i jeszcze dam namiar na PW do ich autora, Andersson na pewno się odezwie, by odpowiedzieć na te jakże ważkie kwestie. Ja sam chciałbym znać na nie odpowiedzi, więc jak się go na imprezie spije, to na pewno zadam.

Pozdrówka

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Pytania do Maxa Anderssona
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2007, 09:26:21 am »
Ja miałbym kilka pytań do niego, ale znam jak na razie tylko Pixy. Wiem też, że Max był już w Polsce i niektóre pytania mogły juz paść.
Ale co tam...
1. W Wikipedii Max (w bardzo krótkiej notce) określany jest jako "twórca undergroundowy" i autor komiksów "artystycznych". Ta undergroundowość podkreślona jest także na jego stronie autorskiej.
Jeśli przyznaje się do takiego emploi, to na czym, wedle niego polega ta"undergroundowość" jego prac. Jak dla mnie Pixy to super historia (majaca wg mnie coś wspólnego z "Karą większą" Huberatha, tyle, że w wersji anarchistyczno-cynicznej), liniowa narracja, efektowne rysunki. Pewnie się nie znam ale dla mnie to żaden underground. Tym bardziej, że o ile wiem, ten komiks dobrze się sprzedaje na całym świecie.
2.  Max jest komiksiarzem i filmowcem animatorem. Interesuje mnie (w nawiązaniu do dyskusji, która kilka miesięcy temu była na tym forum) jakie widzi związki (narracyjne, środki artystyczne, technika) obu tych mediów. Czy uzywa ich komplementarnie, czy to dwie zupełnie inne strony jego twórczości.


Póki co tyle.
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline repek

Pytania do Maxa Anderssona
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2007, 11:18:46 pm »