Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 469055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Miranda

Co ciekawego oglądacie?
« dnia: Październik 19, 2007, 07:47:32 pm »
Czyli niekoniecznie nowości, ale serie które akurat oglądacie :) Rzucajcie tytułami, krótkimi "o co tam właściwie chodzi" i opiniami :)

Na ten przykład, ja jestem w trakcie oglądania Shounen Onmyouji. Nasz główny bohater, chłopiec Masahiro, jest wnukiem słynnego onmyouji (czyli takiego magika ;) ), po którym oczywiście powinien odziedziczyć zaszczytny tytuł. Tutaj pozytywne zaskoczenie - chłopak nie jest głupi, nie jest też ciamajdą, której wszystko udaje się "niechcący". Ma talent i pomocnika w postaci shikigami (który "w cywilu" wygląda jak skrzyżowanie psa z wiewórką). Masahiro oczywiście wykorzystuje swoje talenty by tępić bandy demonów nękające miasto. Fabuła niezbyt skomplikowana, a przy tym dobra, kreska i animacje przyjemne dla oka. I niezły opening. Generalnie wrażenia pozytywne :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2008, 05:56:38 am wysłana przez Miranda »
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Nakago

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2007, 08:08:32 pm »
Obecnie nie oglądam nic. Tzn. wszystkie serie, jakie mam 'na tapecie', w które zdążyłam się wkręcić i je polubić, są subowane nieskończenie powoli i nieregularnie, "Shounen Onmyouji" w to wliczając :-? (plus "Over Drive" i "Capeta"). Z zakończonych rzeczy niczym się obecnie nie zajmuję, a nowe trochę trudno ocenić po pierwszych odcinkach (takich 'rewelacji', jak "Kodomo no Jikan" nie licząc :evil:). Co mi się spodobało i będę to 'męczyć' dalej, to "Kaiji". Jeśli jednak kolejne odcinki dostarczą mi podobnych 'atrakcji', jak przeszło połowa drugiego, to komputer w całości końca serii pewnie nie dożyje - w ataku szału ciepnę go przez okno :-p (mam na myśli totalne zidiocenie, jakiemu poddał się główny bohater w większej części drugiego odcinka; ciężkiej zgryzoty przy tym dostawałam).


"Shounen Onmyouji" jest przyjemną serią, nieszczególnie ambitną, ale ma całkiem wiele dobrych stron (np. dobre jest przemyśliwanie [moje], w jakich okolicznościach Seiryuu w końcu się do Toudy przekona ;-); dobre są też długowłose bisze, acz oba starsze ode mnie sporo :-p - ale że wieku im nie widać, to nasycić oczy można). Nie mogę się doczekać wyjaśnienia do końca kwestii próby morderstwa sprzed lat, którą Guren wyrzuca sobie do dzisiaj. Szczerze mówiąc grupa fansuberska mogłaby wziąć coś na przyspieszenie...
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Hollow

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2007, 08:20:54 pm »
Ja teraz jestem w połowie serii Doujin Work. Ta seria mnie rozbraja. Opowiada ona o dziewczynie, która postanowiła zawodowo rysować mangi. Niestety mimo sporej chęci niestety nie ma ani odrobiny talentu. Po pewnym czasie zyskuje rywalkę o podobnych zdolnościach artystycznych. Problem w tym, że ich rywalizacji bliżej do paraolimpiady niż prawdziwych zmagań (np. jedna z nich narysowała mangę hentai, w której pokazane są tylko głowy bohaterów). Przez całą serię przewija się banda równie dziwnych osobowości w jeszcze dziwniejszych sytuacjach. Krótko mówiąc (pisząc) głupie i śmieszne (czyli to co lubię)  :D

Offline Konował

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2007, 08:22:57 pm »
ja oglądam Bleacha, jednak po woli pozyskuję nowe epy ;/ anime całkiem ciekawe, nie oczekiwałem wybitnego dzieła tylko czegoś przy czym można odpocząć ;)
z nowości to drugi sezon shany


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2007, 08:33:37 pm »
A ja właśnie oglądnąłem ostatni epek Seirei no Moribito. Przepiękne anime. Wreszcie fantasy bez nastolatków, czarów, wielkich mieczy, z przepięknymi ręcznie malowanymi tłami, realistycznymi, rozbudowanymi postaciami, rzadkimi walkami (ale najlepszymi jakie widziałem) i bez kiczowatej końcówki. Imo, najlepsza seria tego roku.

ps. seria kończy się równo z pierwszym tomem książki, a są dalsze części, więc można liczyć na kontynuację :)

Offline wyspa

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2007, 09:12:20 pm »
Ja właśnie oglądam Gunslinger Girl Ciekawa historia o dziewczynkach wykorzystywanych przez rząd i ich opiekunów jako zawodowych zabójców... przyciągnęło mnie przede wszystkim wierne odwzorowanie broni*(zdecydowałem się obejrzeć po zobaczeniu okładki w empiku...) jednak fabuła zapowiada się ciekawie... Akcja dzieje się we Włoszech, całkiem ładna animacja, lokacje i charaktery.

*Możecie nazwać mnie maniakiem militariów... ;) choć i tak daleko mi do niektórych :D po prostu je lubię...

Offline senjiro

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2007, 09:19:28 pm »
a ja jestem wlasnie na 6 epku Shokugan no Shana. Wyjscie drugiego sezonu i opinie innych przekonaly mnie ze warto zwrocic uwage na ten tytul. Calkiem ciekawa akcja i urocza glowna bohaterka bardzo przypominajaca Line Inverse sprawia ze anime oglada sie z przyjemnoscia;]
Ecchi nano wo ikenai to omoimasu"

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2007, 10:02:22 pm »
A ja wreszcie dożynam Kimagure Orange Road. Zostało mi już tylko 5 OAVek i dwie kinówki... spooooko.
Jeśli ktoś nie oglądał to oczywiście polecam. Żelazna klasyka gatunku romantycznej komedii wpisanej w trójkąt głównych bohaterów.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hollow

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2007, 11:00:20 pm »
Oglądałem pierwszy odcinek Night Wizard. Może być ciekawe. Opowiada o licealiście, który jest zmuszany przez strażniczkę dobra do ratowania świata.

Offline steelie

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 19, 2007, 11:01:44 pm »
Opis fabuły wywołał u mnie wybuch śmiechu :o

Offline Hollow

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2007, 11:05:57 pm »
A ile można napisać po obejrzeniu jednego odcinka?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2007, 11:07:48 pm »
Patrząc na zajawki z Azunime to całkiem sporo.

Offline senjiro

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2007, 11:10:01 pm »
Cytat: "Hollow"
Oglądałem pierwszy odcinek Night Wizard. Może być ciekawe. Opowiada o licealiście, który jest zmuszany przez strażniczkę dobra do ratowania świata.
tez bym chcial zeby mnie jakas strazniczka dobra do czegos zmuszala:D niekoniecznie ratowania swiata ^T^
Ecchi nano wo ikenai to omoimasu"

Offline Hollow

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2007, 11:11:42 pm »
Niestety ja nie mam takiego talentu do opisywania.  :(

A on nie chce. Ni z gruszki ni z pietruszki wielki czarny samochód porywa cię z ulicy, a potem Mała dziewczynka mówi "musisz uratować świat masz odpowiedzieć tak albo okay" a potem zrzuca go z orbity na armię szkieletów.

Offline Nakago

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 19, 2007, 11:15:22 pm »
Uwierz, że nie chciałbyś. 'Na prośbę, którą za chwilę wyrażę, proszę odpowiedzieć "tak" albo "ok"' :-p.

"Night Wizard" jakiś szczególnie zły nie jest, ale też (na razie?) do najlepszych nie należy. Ma jakieś szanse - niewielkie - żeby się rozwinąć w coś dobrego. Na razie, poza kilkoma miłymi detalami (jak owe 'prośby' o pomoc), jest smętny.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"