trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 478211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1830 dnia: Listopad 28, 2008, 08:39:01 pm »
Każdy kto wie co to dobre anime obejrzy Elfen Lied. Chyba że głównie zwraca uwagę na otoczkę, a nie główną fabułę.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1831 dnia: Listopad 29, 2008, 12:06:14 pm »
Więc dlaczego większość "zwykłych oglądaczy anime" po wzmiance o EL powie "Tak, pamiętam. Nagie różowowłose, niewidzialne rączki i masakra", a nie "Tak, pamiętam. Niesamowita fabuła i głębokie postaci."?

Niepotwierdzone badaniami naukowymi, jednak takie opinie najczęściej widuję na przeróznych forach/słyszę od znajomych.
I'd like to be a tree

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1832 dnia: Listopad 29, 2008, 02:06:26 pm »
Cytuj
Niepotwierdzone badaniami naukowymi, jednak takie opinie najczęściej widuję na przeróznych forach/słyszę od znajomych.
A konkretniej?

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1833 dnia: Listopad 29, 2008, 02:44:52 pm »
Tak piszą głupie napalone dzieciaki, albo pseudo krytycy Elfen Lied.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1834 dnia: Listopad 29, 2008, 04:33:34 pm »
Anfan, powiedz mi jedną rzecz. Czy naszła Cię kiedyś taka malutka, maluteńka wątpliwość, że to, co piszesz niekoniecznie musi być jedyną i uniwersalną prawdą?

Offline @

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1835 dnia: Listopad 29, 2008, 04:42:45 pm »
epic troll is epic.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1836 dnia: Listopad 29, 2008, 08:15:56 pm »
obejrzałem właśnie pierwszy ep drugiego sezonu School rumble i jest nie samo wite po prostu miażdży nie pamiętam kiedy się tak ostatnio śmiałem na anime od dawna czegoś takiego nie widziałem( chyba clannad i pierwszy sezon SR przywołuje takie wspomnienia). Drobne pytanie do władających szeroko wiedzą czy jest jakieś bliźniacze anime pod względem humoru jak w SR  ?

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1837 dnia: Listopad 29, 2008, 08:20:48 pm »
A ja właśnie zaczynam Gintema. Jestem po dwóch odcinkach i zapowiada się ciekawie.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1838 dnia: Listopad 29, 2008, 09:20:03 pm »
@Hollow
Jak dojedziesz do 8-go odcinka to przypuszczam, że nawrócisz się na Gintamę jak ja.

Niewiele ponad tydzień temu skończyłem oglądać genialne anime jakim jest Sunabōzu (a.k.a. Desert Punk) dlatego chciałbym zachęcić użytkowników tego forum do oglądania.
Sunabōzu to anime nietuzinkowe, ale równocześnie interesujące od początku do końca i choć humor nie był najwyższych lotów (łagodnie rzecz ujmując) uważam je za jedną z bardziej wartościowych produkcji jakie oglądałem. Paradoksalnie tak dobrego odzwierciedlenia rzeczywistości (choć przedstawionej na zupełnie innym tle niż nasze) i tak pełnokrwistych bohaterów jak w tym post-apokaliptycznym, pełnym niesmacznych żartów anime nie spotyka się często.
Anime jest niestety bardzo niedocenione, zginęło gdzieś w zalewie setek przeciętnych, wysokobudżetowych produkcji, przyćmione zostało przez popularne shouneny, przereklamowane serie Code Geass czy Death Note. Nawet grupy fansubberskie skrzętnie pomijały to anime (dziś w sieci znaleźć można jedynie DVD-ripy), a zdobycie skanlacji mangi (nie mówiąc o kupnie tomików w języku innym niż japoński) jest niemożliwe. Tymczasem - jak widać na moim przykładzie - znajdą się osoby, którym owa produkcja namiesza w rankingu ulubionych anime i nie pozwoli o sobie zapomnieć.
Mimo, że pomysł na historię nie jest szczególnie oryginalny to już samo jej prowadzenie tak. Desert Punk zaskakuje w każdym odcinku i jest to miłe uczucie. Nieraz szczęka opadała mi na podłogę, często wybuchałem śmiechem, a czasem nawet zwiększał mi się poziom adrenaliny we krwi. Niewiele jest anime, którym udało się wywołać we mnie tego rodzaju reakcje, a jeszcze mniej, które zdołały utrzymać ten efekt od początku do końca. Do mnie (czciciela Fallouta 1, wielbiciela Fallouta 2 i "hatera" Fallouta 3) seria trafiła idealnie i choć ostatnio nie miałem ochoty oglądać japońskich animacji, Sunabozu z miejsca przyciągnął mnie do monitora i w przeciągu 3 dni, oglądając odcinki jednym ciągiem tytuł zaliczyłem do ukończonych.
Jeśli ktoś szuka masy nieprzeciętnej akcji, chce się pośmiać, zrelaksować, ale też otrzymać produkcję, do której będzie można powrócić nie tracąc przy tym przyjemności - Desert Punk to strzał w dziesiątkę. Zdecydowanie polecam.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1839 dnia: Listopad 29, 2008, 10:18:00 pm »
Oglądam Da Capo II. Świetne anime, wszystkim je polecam. Na razie po kilku odcinkach bardzo mi się podoba. Przykładowo dużo lepsze od takiego Minami-ke.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1840 dnia: Listopad 30, 2008, 03:54:06 pm »
Desert Punk... Jakiś czas temu obejrzałem pierwszy odcinek i, mimo że lubuję się w postapokaliptycznych klimatach, torrent poszedł do kosza. Hipertrofia pewnych części ciała pewnej pani i ogólna głupowatość bohatera mocno mnie zniechęciły. Ale skoro dalej jest ciekawiej... Może i dam serii jeszcze jedną szansę ;)

A póki co pseudo neurologiczno-mistyczny bełkot po postacią Ghost Hounda trzyma się mocno ;)
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1841 dnia: Listopad 30, 2008, 07:43:14 pm »
Obejrzałem I sezon Da Capo II . Niestety zawiodło mnie to anime. Na początku wydawało się że będzie bardziej inteligentne, a okazało się odwrotnie. Pełno było głupich zachowań i zjawisk typowych dla anime tego typu. Sądziłem że będzie lepsze, ale niestety. Zalety to bardzo ładny opening, dobra muzyka i ładna kreska. Fabuła też całkiem fajna, ale patrząc szczegółowo było zbyt wiele rzeczy co mi się nie podobały żebym mógł ocenić wysoko to anime. Jednym słowem było zbyt głupie. Ale bardzo ładne dziewczyny. Taki fajne anime z gatunku harem.
6/10
Teraz oglądam II sezon Da Capo II.

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1842 dnia: Listopad 30, 2008, 07:58:21 pm »
Mam prośbę.
Szukam jakieś dobre shoujou anime.
Coś w stylu Fushigi Yuugi (nie chodzi mi koniecznie o taką historię ale raczej o stosunki między bohaterami - są takie romantyczne )
Czytam teraz tą mangę i strasznie mi się podoba.
Znacie jakieś inne shoujou tego typu?
Proszę o pomoc!

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1843 dnia: Listopad 30, 2008, 08:31:39 pm »
Jedyne shoujo jakie naprawdę mi się podobało to Lovely Complex. Nie jest może podobne do Fushigi Yuugi, ale i tak polecam.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1844 dnia: Listopad 30, 2008, 08:37:29 pm »
Ouran (shojo dla karzdego) i Sailor Moon (klaasyka) ;)
I'd like to be a tree

 

anything