trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 478472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1905 dnia: Grudzień 12, 2008, 07:34:20 pm »
przepraszam że nie na temat :P ale... pytanie do osby która nie dawno o tym wspominała a natomiast anfan: w tym D.C. II jak obejrzałeś całe to ile liczy epów seria? bo nie mogę dojść do składu są sprzeczne info. w jednym podane 13 a drugim 26 więc jak to jest ?

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1906 dnia: Grudzień 13, 2008, 11:43:45 am »
Po naprawdę fajnym Ghost Houndzie łyknąłem Mai Hime. Początkowo myślałem, że to słodziutka obyczajówka przeplatana (kiepskimi) walkami z potworami (takie gorsze Sailor Moon ;)). Jednak dzięki kilku (ogranym) motywom dało się zauważyć swego rodzaju głębię postaci (wciąż zalewaną kretyńskimi potworkami i magią). Gdyby jeszcze nie to przesłodzone zakończenie... Ale i tak było przyjemnie ;)
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1907 dnia: Grudzień 13, 2008, 01:59:04 pm »
Zakończenie Mai Hime to jedno z najgorszych zakończeń w porównaniu do całości serii. Mało gdzie zakończenie tak ostro ciągnie serię w dół. No może Darker miał gorsze zakończenie.

Offline Shalaya

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1908 dnia: Grudzień 13, 2008, 02:54:15 pm »
Obejrzalam pierwsze 5 odcinków Soule Eater`a i musze przyznać, że po cąłym dniu wykładów na uczelni dobrze jest obejrzeć coś tak odmużdżającego ja SE :D  Moją ulubioną postacią (do konca anime- chyba, że coś go przebije) jest Pan Śmierć ;) Poza tym kolejny raz obejrzałam Ergo Proxy i za każdym razem to anime podoba mi się jeszcze bardziej. Teraz przymierzam się do obejrzenia Black Lagoon :D


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1909 dnia: Grudzień 14, 2008, 04:01:08 pm »
Po naprawdę fajnym Ghost Houndzie łyknąłem Mai Hime. Początkowo myślałem, że to słodziutka obyczajówka przeplatana (kiepskimi) walkami z potworami (takie gorsze Sailor Moon ;)). Jednak dzięki kilku (ogranym) motywom dało się zauważyć swego rodzaju głębię postaci (wciąż zalewaną kretyńskimi potworkami i magią). Gdyby jeszcze nie to przesłodzone zakończenie... Ale i tak było przyjemnie ;)
My Hime to nie jest przeciętne anime lecz coś wspaniałego. Nie dosyć tego że zawiera doskonałą komedię w niektórych odcinkach to w dodatku później klimat ulega gwałtownej zmianie i jest dramat. Natomiast zakończenie jest idealne. Niektórzy tak jak Wilk nie potrafią zrozumieć że mimo wszystko bardziej to komedia niż dramat i dlatego się tak kończy.
Producenci nie chcieli robić złych wspomnień widzom.
Te ich mechy były świetne.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1910 dnia: Grudzień 14, 2008, 04:15:14 pm »
Częściowo się zgadzam. Elementy komediowe - ok. Dramat - ok. Ale MECHy to były w Gundamie. W MH twórcy rzucili do akcji jakieś dziwne stworki (by nie rzec Pokemony). Zakończenie naprawdę było nijakie
Spoiler: pokaż
W I serii Sailor Moon ożywienie bohaterek miało swoje uzasadnienie w postaci 154 kolejnych odcinków i kilku pełnym metraży...


Ale za zdanie
Cytuj
Producenci nie chcieli robić złych wspomnień widzom.
masz u mnie ogromnego plusa :D 
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1911 dnia: Grudzień 14, 2008, 04:26:00 pm »
Zobacz kto jest producentem to zrozumiesz czemu były mechy.
W Mai Otome też były.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1912 dnia: Grudzień 14, 2008, 04:35:14 pm »
Sprawdziłem i nadal nie rozumiem. Każde duże coś, co wymyśliło Sunrise, musi być do razu MECHem? ;)

[edit]
A propos MECHów - wreszcie skończyłem kanonicznego Gundama z 1979 (znalezienie epów z jp dabingiem i eng subem graniczy z cudem), teraz zabieram się za króciutką ovę (tylko 12 ep) Dai 08 MS Shoutai :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 04:38:26 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1913 dnia: Grudzień 14, 2008, 04:38:29 pm »
W tym anime to pasuje. A że oni głównie takie robią to nic dziwnego.
Ale manga jest jakby lepsza. Czytałem jej większość i jest bardzo wiele zmian.

Offline maszkov

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1914 dnia: Grudzień 14, 2008, 05:39:50 pm »
ja zaczolem Chaos;Head... i nie powiem narazie fajowskie... zobaczymy jak pozniej bedzie




I na ch*j się gapisz...

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1915 dnia: Grudzień 14, 2008, 05:51:22 pm »
Podziwiam, mnie znudziło w połowie drugiego odcinka.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1916 dnia: Grudzień 14, 2008, 06:30:20 pm »
Podziwiam, mnie znudziło w połowie drugiego odcinka.
Ogląda się jak wyjdzie w całości.
Wtedy byś obejrzał 12 odcinków w jeden dzień i miałbyś prawo ocenić czy jest dobre czy nie.
Pod koniec grudnia powinno już być w całości.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1917 dnia: Grudzień 14, 2008, 08:18:23 pm »
Mai-Hime miało być stworzone dla widzów bardziej dojrzałych, gdzie dramat i intryga nie stanowią problemu w zrozumieniu ich. Niestety z dobrej serii zrobił się totalny odmóżdżacz. Na początku mamy komedię i jest fajnie, potem mamy nagły skok w dramat i "niby" to odniesienie dla starszego widza, aż tu nagle wyskakuje zakończenie i seria stacza się w dół.
To nie miała być czysta komedia, twórcy chcieli z tego zrobić serial dla starszych widzów.
Przeciwieństwem jest Mai-Otome, ta seria miała być dla młodszych widzów, czyli nastawienie na czystą komedię. Owszem mamy tutaj komedię ale z fabułą i wątkami które to powinny być raczej w Mai-Hime.

Zatem obie serie nie spełniają swoich założeń, tak jakby Sunrise pomyliło scenariusze i postacie z Hime podłożyli pod scenariusz z Otome i na odwrót.
I nikt mnie nie przekona że miało być tak jak jest.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1918 dnia: Grudzień 14, 2008, 08:36:04 pm »
Bajki piszesz. Ja sobie nie wyobrażałem złego zakończenia. Od początku mi nie pasowało. Sądziłem że mimo wszystko musi się skończyć dobrze.
To nie ten typ anime.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1919 dnia: Grudzień 14, 2008, 09:24:28 pm »
Od początku mi nie pasowało. Sądziłem że mimo wszystko musi się skończyć dobrze.
To nie ten typ anime.
dobrze mówi...