Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 481453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2970 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:39:48 pm »
Oglądłem Crystal Blaze. Żadne to dzieło sztuki, ale spokojne i odprężające - strzelaniny, wybuchy, potwory itp. Fajny jazzowo-detektywistyczny klimat, trochę jak Cowboy Bebop.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2971 dnia: Kwiecień 16, 2009, 04:47:15 pm »
Oglądam Toradora. Niektóre odcinki słabe i niedorzeczne, a niektóre rewelacyjne bo 10/10. Ogólnie poważniejsze sceny słabo wychodzą, a komediowe bardzo dobrze w WIĘKSZOŚCI. Już jestem na końcówce i na razie mi się podoba.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2972 dnia: Kwiecień 16, 2009, 04:59:40 pm »
a ja grzmocę Golden boy i powiem, że niezłe ^^ nawet bardzo niezłe. Jedynie szkoda(a może to i dobrze) że ova'ki nie są powiązane jakoś ze sobą.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2973 dnia: Kwiecień 16, 2009, 05:03:46 pm »
Bo to są sfilmowane pojedyncze rozdziały z mangi.
W komiksie jest więcej fabuły.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2974 dnia: Kwiecień 17, 2009, 06:57:41 pm »
Zdarzyło się, że podsunięto mi pod nos pierwszą serię Majora. Pomyślałem więc, że czemu nie - pora zgłębić ten fenomen animowanego bejsbolu. Po niecałej połowie serii jestem w miarę zadowolony.
Spoiler: pokaż
Cholernie zaskoczyła mnie śmierć tatuśka. Mój ulubiony bohater, myślałem, że będzie siłą napędową serii, a tu mu taki los zgotowali...

Trochę bije po oczach infantylizmem, ale nie ma się czemu dziwić, skoro to anime o dzieciakach i dla dzieciaków.
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2975 dnia: Kwiecień 17, 2009, 10:59:27 pm »
obejrzałem pierwszy ep Death Note i powiem ciekawie jest lecz panuje przytłaczająca atmosfera.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2976 dnia: Kwiecień 17, 2009, 11:02:26 pm »
Sayonara Zetsubou Sensei
I like it!
Zakręcone, z jajem i zarąbistą stylistyką... więcej nic nie muszę raczej dodawać...
Może oprócz genialnego openingu :D

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2977 dnia: Kwiecień 18, 2009, 04:28:58 pm »
Jak można taki gniot jak To Aru Majutsu no Index ocenić tak wysoko :lol:
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1332-toaru-majutsu-no-index/rec/1385
Powiem tak. Po pierwsze wstrętne to SZTUCZNE podzielenie anime na kilka wątków i każdy o czymś innym bez powiązania z pozostałymi. Szczególnie żal mi postaci z wątku o "wymyślonych" wampirach.
Anime polega na tym że JEDEN bohater ratuje i pokonuje wrogów itd.
- pierwsze kilka odcinków dobre i wciągające. Całkiem ciekawa pierwsza walka.
- następny wątek nudniejszy choć krótki
- potem jeszcze gorzej. Jakaś masa nudnych klonów i nudnych walk.
- potem już całkowita porażka. Zapowiadało się na dobrą walką, a okazało się dnem totalnym bez żadnej walki z głupim humorem.
- następne odcinki - złe postacie tylko udawały złe i stają się dobre.
- odcinki kończące anime jeszcze gorsze niż wszystkie inne. Nie wiem czy ma być kontynuacja, ale bez względu na to tak się nie kończy sezonu. Nudne i jeszcze raz nudne.
- drugie wersje op i ed to dno.

Ogólnie 5/10
Wcześniej oglądałem doskonałe anime Toradora, a sądziłem że aru majutsu również mi się spodoba. Ale niestety...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2009, 04:53:10 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2978 dnia: Kwiecień 18, 2009, 04:34:43 pm »
Jest to dla mnie cokolwiek szokujące i nie spodziewałem że kiedykolwiek do takiej sytuacji dojdzie, ale w 100% zgadzam się z anfanem. Szkoda że to dopiero pierwszy przypadek, w którym jesteśmy tak zgodni co do oceny jakiegoś anime.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2979 dnia: Kwiecień 18, 2009, 04:41:24 pm »
Odwrotność Toradory. Tam denerwujący początek, a czym dalej tym lepiej, a w Majutsu początek świetny, a czym dalej tym gorzej.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2980 dnia: Kwiecień 18, 2009, 05:05:40 pm »
Nie pamiętam kto tak zachwalał Shanę, ale to jest do bólu przeciętne. Kolejna produkcja romance-drama-superpower z niezbyt wyszukaną fabułą i niewielką oryginalnością. Mogły by się przynajmniej te wzajemne związki między bohaterami tak skomplikować, żeby trzeba było szukać pomocy w teorii grafów, ale nic z tego.  :doubt:
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2981 dnia: Kwiecień 18, 2009, 05:13:36 pm »
Nie pamiętam kto tak zachwalał Shanę, ale to jest do bólu przeciętne. Kolejna produkcja romance-drama-superpower z niezbyt wyszukaną fabułą i niewielką oryginalnością. Mogły by się przynajmniej te wzajemne związki między bohaterami tak skomplikować, żeby trzeba było szukać pomocy w teorii grafów, ale nic z tego.  :doubt:
No na pewno Shana to arcydzieło w porównaniu z Majutsu.
W tym anime romansu nie ma, a kilka czerwonych twarzy tsundere i GRYZĄCEJ LOLITKI o tym nie świadczy. To anime najlepiej określić jako nijakie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2009, 05:21:38 pm wysłana przez anfan »

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2982 dnia: Kwiecień 18, 2009, 09:21:42 pm »
W porównaniu z Index Shana wypada słabo, bardzo słabo. Obie pozycje są do siebie bardzo podobne, ale Index wygrywa lepszą animacją i ciekawszymi bohaterami. Trudno mówić o jakiejś historii ponieważ w obu przypadkach jest tylko jej początek a później twórcy skupiają się na wszystkim tylko nie na tym co trzeba (jeżeli chodzi o fabułę ;) )


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2983 dnia: Kwiecień 18, 2009, 09:29:06 pm »
Tak wmawiaj sobie dalej te bajki. W Shanie jest wszystko oczywiste i wiadomo o co chodzi i nie ma takich bzdur jak kilka odcinków z WYBRANĄ postacią na dany wątek. Poza tym najgorsza walka w Shanie była lepsza niż najlepsza w Majutsu.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #2984 dnia: Kwiecień 19, 2009, 07:32:08 am »
No way! Jaki Index by nie był, to walka z tym gościem w srebrnych włosach była kapitalna, tak samo walka z pierwszego wątku. Ogólnie tak animacja jak i walki były w Index lepsze niż w Shanie, ale Ty Anfanie jesteś fanboy Shany więc raczej tego nie zauważysz.
Za to jako ogół to Index poległ. Po pierwszym genialnym wątku potem była tendencja straszna zniżkowa. Najbardziej mnie osobiście bolał brak głównego wątku, który tworzyłby jakiś kulminacyjny punkt pod koniec, jakiś zwrotów fabuły etc. W Shanie (obu częściach) było to świetnie zrobione - w Index w ogóle tego nie ma, tylko luźno powiązane ze sobą "przygody" głównego bohatera. No i Index potem najnormalniej mnie zanudził. A sama Index (ta gryźliwa raszpla) to mogłaby tam się na dobrą sprawę nie pokazywać - nic swoją obecnością nie wnosiła do anime. Mam nadzieję, że seria o Biribiri będzie lepsza (Mikoto )

 

anything