trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 472806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4365 dnia: Październik 01, 2009, 10:10:58 pm »
Sword of the strange - rewelacyjnie przedstawione potyczki ogólnie ciekawie się oglądało.

HNKN REi - dosyc ciekawe trzy epy reszta to raczej lipnia.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4366 dnia: Październik 01, 2009, 10:19:23 pm »
Pewnie książek tez nie czytasz bo są nudne i się nie ruszają :P?
Zawartość tego anime jest bardzo ciekawa IMO, nie jestem z tych co koniecznie potrzebują akcji i nawalania ale to iz tobie to nie psauje jest zrozumiałe bo w końcu lubujesz sie w walkach :).
Ja jestem tolerancyjny dla anime i prawie wszystko co nie jest zbyt dziecinne albo irytujące mogę obejrzeć.
Wysepko pomyśl w taki sposób.
Oglądając to anime można było mieć wrażenie, że niepotrzebny jest obraz, a wystarczy że walną czarny ekran i sam tekst będzie się pojawiał.
Bo jeśli postacie są praktycznie w bezruchu przez 15 minut na 20 minutowy odcinek to właśnie jest tak jak napisałem.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4367 dnia: Październik 02, 2009, 07:04:13 am »
Skoro masz takie wrażenie, to znaczy, że nie nadajesz się do oglądania tego anime. Zostań może przy prostych anime akcji z dużymi mocami i ładnymi walkami.


Pandora #04 za mną. Ciągle super, Alicja cudna, bardzo fajny klimat. Komediowe wstawki nie drażnią. To co przykuwa uwagę to muzyka - wybitnie mi się podoba. A całość sprawia podobne wrażenie co Kuroshitsuji (np. postać Break bardzo przypomina Undertakera). Mnóstwo ok, w każdym razie - martwią tylko głosy o braku rozwinięcia wątków z początku w dalszych epkach serii.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2009, 07:09:53 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4368 dnia: Październik 02, 2009, 07:50:13 am »
Oglądał ktoś Kanamemo? Warto się za to zabierać?

Offline Krova

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4369 dnia: Październik 02, 2009, 11:09:01 am »
Ostatnie epki Needlessa były takie sobie, miałem zamiar obejrzeć 13ty i napisać, że się rozczarowałem ale


DAAAAAMN

był totalnie mocarny  :shock: I po kilku epach takiej nudy i przeciętności powrót do abstrakcyjnego parodiowania i wogóle, a jak się skończył, to sprawdziłem, czy naprawdę trwał tylko 25 minut bo miałem wrażenie, że trwał z 45 tyle tam rzeczy upchali, miszczowo!
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4370 dnia: Październik 02, 2009, 12:59:25 pm »
Skoro masz takie wrażenie, to znaczy, że nie nadajesz się do oglądania tego anime. Zostań może przy prostych anime akcji z dużymi mocami i ładnymi walkami.

Co ty bredzisz ? Nie wiem o co ci chodzi. Napisałem jak jest więc co się czepiasz. Podałem co jest dobre, a co złe.
Ty nie masz pojęcia co to są proste anime akcji chyba, że doskonała akcja wymaga żeby anime było proste choć raczej wątpię.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4371 dnia: Październik 02, 2009, 01:08:46 pm »
A ja Ci podałem, że skoro uważasz to za złe, to znaczy, że nie nadajesz się do oglądania tego anime i doradziłem Ci, byś odpuścił sobie takie anime zostając przy oglądaniu tego do czego się nadajesz: anime akcji.

Dalej nie rozumiesz? Przykro mi, prościej się nie da.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4372 dnia: Październik 02, 2009, 01:11:50 pm »
A ja Ci podałem, że skoro uważasz to za złe, to znaczy, że nie nadajesz się do oglądania tego anime i doradziłem Ci, byś odpuścił sobie takie anime zostając przy oglądaniu tego do czego się nadajesz: anime akcji.

Dalej nie rozumiesz? Przykro mi, prościej się nie da.
Pisz konkretnie bo coraz dziwniejszy jesteś. Jeśli masz na myśli że nieruchoma akcja w anime (więc głównie statyczna) lub z minimalnymi ruchami gdzie ciągle gadają jest zaletą to z tobą jest coś nie tak. A jeszcze może dodać dziwaczną i bardzo uproszczoną kreskę.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4373 dnia: Październik 02, 2009, 01:28:00 pm »
No, to wszystko imo ogromne zalety - razem z kilkoma innymi rzeczami tworzą niesamowity klimat tego anime i przekładają się na spory sukces jaki już odniosło. Pewnie, że nie musi Ci to przypaść do gustu, ale jeśli nazywasz to po prostu czymś złym, to zastosuj się do rady z mojego poprzedniego postu.
Oczywiście jestem też przyzwyczajony, że obrażasz ludzi o odmiennych gustach. EOT.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4374 dnia: Październik 02, 2009, 01:35:18 pm »
Oglądał ktoś Kanamemo? Warto się za to zabierać?
Ja oglądałem, obejrzałem całe i bardzo sobie chwalę. Taka lekka komedia, trochę slice of life, w tempie akcji przeciętnego odcinka Lucky Star. Panienki które tam występują są wesoło zakręcone, ciężko jest naprawdę nie polubić całej ekipy (oczywiście moim skromnym zdaniem) :)

A tu nawet kiedyś coś wspominałem na temat jednej akcji z tego anime
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,27160.msg1078426.html#msg1078426
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4375 dnia: Październik 02, 2009, 02:43:16 pm »
Jak ktoś by chciał obejrzeć anime gdzie NIE MA dzieciaków, młodzieży ani nawet studentów lecz doroślejsi ludzie i co również ważne NIE MA żadnych walk, mocy nadprzyrodzonych czy innych bredni, a zarazem anime NIE jest ani trochę nudne, brzydkie graficznie czy statyczne (jak beznadziejny Bartender), a jego fabuła opiera się w 80 procentach na życiu zawodowym. Poza tym po obejrzeniu stwierdzam, że anime jest w 95 % realistyczne co praktycznie się nie zdarza w anime.
W dodatku zakończenie jest też świetne.
Mowa oczywiście o tym anime.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4555

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4376 dnia: Październik 02, 2009, 03:41:34 pm »
Dzięki, Anfi. Co prawda wywód wydaje się bełkotliwy (wolę nie wnikać), ale po zapoznaniu się z z linkiem i recenzyjkami wydaje mi się, że właśnie czegoś takiego szukam - spokojny seinen o zabarwieniu josei.
Jeszcze raz dzięki za polecenie ;-)
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4377 dnia: Październik 02, 2009, 04:00:30 pm »
Na Tanuki fajna recenzja i dobra ocena, również się zainteresuję.

Offline Nakago

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4378 dnia: Październik 02, 2009, 04:13:23 pm »
A może mi ktoś powiedzieć, co to za anime? Bo nie mogę wejść przez link anfana...
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4379 dnia: Październik 02, 2009, 04:15:29 pm »
Dzięki, Anfi. Co prawda wywód wydaje się bełkotliwy (wolę nie wnikać), ale po zapoznaniu się z z linkiem i recenzyjkami wydaje mi się, że właśnie czegoś takiego szukam - spokojny seinen o zabarwieniu josei.
Jeszcze raz dzięki za polecenie ;-)
Dlaczego bełkotliwy ? Co ty bredzisz. Po prostu w luźnym stylu napisałem jakie jest, a jakie nie jest. Recenzja na tanuki mi obojętna bo i tak nie mają one żadnej wartości co oglądać.
Poza tym to nie jest josei, ale produkcja dla wszystkich mimo że główną bohaterką jest kobieta.
Dla przykładu taka Nana to jak dla mnie beznadziejne anime, a to mi się bardzo podobało. Mogę powiedzieć, że w tym anime nie ma raczej głupkowatych żartów jak były w Nanie gdyż jest dużo poważniejsze.

PS:
Nakago anidb chwilami ma przerwy w działaniu. Jak nie działa teraz to niedługo będzie.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2009, 04:18:55 pm wysłana przez anfan »