Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 472264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4395 dnia: Październik 03, 2009, 01:42:48 pm »
A ja Ci mówię, że tylko w TV jest 12 epków, a będą jeszcze 3, które zostaną umieszczone na stronie producenta.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4396 dnia: Październik 03, 2009, 01:53:39 pm »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4397 dnia: Październik 03, 2009, 02:10:36 pm »
Czyli już jest całość, a te 3 to będą dodatkowe. Bo główna fabuła została zakończona w 12 odcinkach i łatwo powinieneś zauważyć oglądając 12 odcinek że miał być  takim podsumowaniem i zakończeniem (przynajmniej częściowym).

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4398 dnia: Październik 03, 2009, 02:11:44 pm »
Anime od początku było przewidziane na 15 epków.

ps. zgadzam się, że ten odcinek może robić za zakończenie (częściowe, jak to ująłeś), ba, nie miałbym nic przeciwko takiemu zakończeniu - bardzo mi się podobało; może zabezpieczyli się w ten sposób na wypadek, gdyby nie udało im się wypuścić tych 3 ostatnich epków (podobno koszta porządnego streamingu są dość duże)
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2009, 02:15:42 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4399 dnia: Październik 03, 2009, 02:13:47 pm »
Seria tv ma 12 a reszta to będą dodatki nawet jeśli kontynuacja.

Spoiler: pokaż
Co do głównego bohatera to jakby wyrzucić z anime wszelkie wątki nadprzyrodzone to by pozostał zwykły (a może nie) nieśmiały i wstydliwy nastolatek nie wyróżniający się niczym od podobnych w anime.
A w ogóle dziewczyna grożąca mu śmiercią (i to nie istotne że by nie umarł) nie jest dla niego powodem żeby z nią nie być.



Miałam niemiłe wrażenie, że spojlujesz trochę za bardzo, więc poprawiłam.
Mi.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2009, 02:23:57 pm wysłana przez Miranda »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4400 dnia: Październik 03, 2009, 02:32:44 pm »
Ostatni raz napiszę: anime ma 15 epków, 12 poleciało w TV, reszta ukaże się na stronie producenta - na 15 epków była planowana od początku (tyle wg producenta trzeba, by zekranizować powieść). To ciągłość, a nie żadna kontynuacja. Robiąc taki a nie inny odcinek 12 spełnili jedynie wymagania stacji TV, które narzuciły ramy czasowe 12 epków, jednak, dzięki Bogini, producenci to olali i robią swoje. Miejmy tylko nadzieje, że im wyjdzie.

Dla Ciebie nie jest powodem, by z nią być, dla niego widać jest.

btw. fajny rating na anidb: 9.04
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2009, 02:45:10 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4401 dnia: Październik 03, 2009, 02:48:11 pm »
Pomińmy ilość odcinków bo seria tv jako całość ma 12 i o tym pisałem, a nie o tym że anime nie będzie dłuższe (zresztą sprawdzałem anidb).

Co do głównego bohatera to on jest jakimś dziwactwem więc można go usprawiedliwić. Zresztą ona też nie jest bardziej normalna.
Ale ogólnie fajne zakończenie czyli ten 12 odcinek. Klimat anime był przyjemny, a historie ciekawe. Jeśli chodzi o dziwaczny sposób przedstawienia postaci to można się przyzwyczaić jak również do braku ładnej grafiki.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2009, 09:46:05 pm wysłana przez anfan »

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4402 dnia: Październik 03, 2009, 09:40:45 pm »
Mis ie tam grafika bardzo podobała...
Właściwie lubię takie ANime gdzie cały trik nie polega na efektach i nie wiadomo jakim CG ale właśnie skupia się na dobrej kresce i uproszczonym cieniowaniu.
Powiem tyle z takim operowaniem barw i cieniami aby anime obroniło się graficznie kreska musi być na prawdę dobra... bo w tytułach które wykorzystują masę wyżej wspomnianych efektów i innych zabiegów upiększających dużo można nie zauważyć bądź pominąć...

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4403 dnia: Październik 03, 2009, 10:00:15 pm »
Jeszcze nawet nie oceniałem tego anime więc taka moja opinia.

Anime jest dosyć oryginalnie zrobione (uproszczona grafika, a szczególnie marne tła i oparte na ciągłym gadaniu, a animacja często długo stoi w bezruchu) więc można to uznać za wadę, a może i zaletę (choć wydawało się podczas oglądania bardzo nudne). Najważniejsze jednak, że historie i problemy tych kilku postaci w anime były naprawdę ciekawe zwłaszcza, że zawsze lubiłem takie ciekawostki w anime (kraby, ślimaki, małpy, węże). Dziwactwa jednak nie były zbyt groźne, a anime nie miało być dramatyczne i chyba dobrze.
Co do głównej bohaterki i bohatera to jeśli rozpatrując ich w kontekście anime czyli, że dziwactwa (duchy itp) są normalne to oni też mogli by być nazwani normalnymi.
Anime miało chwilami szokować widza (np zachowanie tej dziewczyny jakby chciała go zabić) choć chłopak jakby zabrać od niego wątki nadprzyrodzone to nie był by nikim ciekawym i ta jego wstydliwość była denerwująca. Czemu on się wstydził skoro ta dziewczyna nie ? Za to dzielnie walczy ze złem i pomaga innym. Więc na tej zasadzie nie mógł idealny pod każdym względem.

Głównie za ciekawe historie oceniam je 8.5 /10
A zakończenie było WYJĄTKOWO ROMANTYCZNE.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4404 dnia: Październik 04, 2009, 05:25:33 pm »
To Aru Kagaku no Railgun- jak na pierwszy odcinek to nie najgorzej ale zaczynam mieć mieszane uczucia... Osobiście mam nadzieje że twórcy jakoś powiążą tego spinoffa z wątkiem głównym i II serią(o ile powstanie). No wiecie pokazanie akcji z innej perspektywy + nowe motywy i zahaczenie o możliwy II sezon. Wyszło by to jako całość wspaniale.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4405 dnia: Październik 04, 2009, 05:33:33 pm »
Taki temat to raczej do przeglądu nowości, a nie tutaj. A co do samej serii - prędzej czy później zaczną się epickie walki z wrogami, trwające po kilka odcinków i zrobi się z tego drugi Index.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4406 dnia: Październik 04, 2009, 05:43:53 pm »
Taki temat to raczej do przeglądu nowości, a nie tutaj. A co do samej serii - prędzej czy później zaczną się epickie walki z wrogami, trwające po kilka odcinków i zrobi się z tego drugi Index.
Walki po kilka odcinków ? Te żałosne potyczki w index nawet walkami nie można nazwać. Poza piękną mocą chyba w 5 lub 6 odcinku nie było nic ciekawego.

A ja oglądam Pandora Hearts i po 2 odcinkach przeciętne. Nic tam nie było fajnego.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4407 dnia: Październik 04, 2009, 05:50:37 pm »
Za dużo gadek było, a te niestety też są częścią składową walki w japońskich produkcjach.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4408 dnia: Październik 04, 2009, 06:19:22 pm »
Za dużo gadek było, a te niestety też są częścią składową walki w japońskich produkcjach.
Mogą gadać ile chcą byle potem pokazali fajną walkę, a takiej nie było.
Najgłupsze jest to jak przymierzają się do walki 15 minut, która trwa 3 minuty.
I tak chyba nie ma co liczyć, że jeszcze w jakimś anime zobaczę tak genialne walki jak w kurokami.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4409 dnia: Październik 04, 2009, 06:34:36 pm »
O tym właśnie mówię. W Index przymierzali się 4 odcinki do walki, która trwała półtorej minuty. Pod tym względem niezłe były pierwsze dwa odcinki, ale to co się zaczęło dziać potem... Fajnie się przewijało w każdym razie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything