trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 469089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4425 dnia: Październik 04, 2009, 09:55:00 pm »
Oi, flejm flejmem, ale wycieczek osobistych tolerować nie mam zamiaru. Będę ciąć posty od teraz.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4426 dnia: Październik 04, 2009, 10:02:55 pm »
Oglądam Mushishi i jest zarąbiste... takie prowadzenie akcji i odcinków należy do moich ulubionych.
Jednak lubię takie epizodyczne anime co odcinek ukazujące nam nowych bohaterów i ich problemy...
Skończyłem też oglądać Mahoromatic i już sięgam po 2gi sezon... połknąłem tą serię szybciej niż myślałem... ba szybciej niż jakąkolwiek ostatnio ale cóż weekend.
Tża też przyznać iż przez nią nie zrobiłem tego i owego co miałem zaplanowane oh well robota zaczeka do poniedziałku :D

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4427 dnia: Październik 04, 2009, 10:03:26 pm »
Oi, flejm flejmem, ale wycieczek osobistych tolerować nie mam zamiaru. Będę ciąć posty od teraz.
Nie będzie takiej potrzeby. Już powiedziałem to co chciałem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4428 dnia: Październik 05, 2009, 01:22:46 am »
!ciach!

Obejrzałem już 10 odcinków Pandory i takie sobie to jest. Na szczęście szybko się ogląda bo bardzo płytkie to jest anime.
Takie Bakemonogatari znacznie wolniej się oglądało.

I nie radzę się burzyć, bo polecą osty.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 05:39:32 am wysłana przez Miranda »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4429 dnia: Październik 05, 2009, 01:35:47 am »
!ciach!

A tak w ogóle to zaraz dostaniemy od Mi za kontynuację wycieczek osobistych.

Czyli pamiętasz o słowach moderatora, ale świadomie je ignorujesz? Mod is not amused.


W połowie drugiego sezonu Nanohy. Cokolwiek by o serii nie powiedzieć, dwie rzeczy mnie wprost urzekają. Pierwszą z nich jest pokazywanie codziennego dnia tych "złych" (piszę w cudzysłowie, gdyż pod koniec zapewne wcale nie okażą się tacy źli). Wspólne posiłki, dbanie o niepełnosprawnego członka rodzinki, przygotowywanie sprzętu do akcji - to jest fajne. Drugą z rzeczy która jest dla mnie w tym anime fascynująca, są bronie. Technomagia - inaczej tego określić nie można. Niejedno anime już widziałem, skończyłem także kilka tysięcy gier w życiu. Ale nie przypominam sobie, żebym gdziekolwiek spotkał się z tak oryginalnym podejściem do tematu. To działa na wyobraźnię jak diabli. Choćby dla tych elementów obejrzę Nanohę do samiutkiego końca.

Edit: I kolejny odcineczek. Nie no, poważnie - ja chcę platformówkę, w której moja magiczna laga będzie wykrzykiwała nazwy special ataków i będę musiał zbierać do niej magazynki. Były już miecze strzelające magicznie na odległość, więc czemu nie ma magicznych broni na zwykłą (powiedzmy) amunicję?
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 05:38:54 am wysłana przez Miranda »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4430 dnia: Październik 05, 2009, 08:30:47 am »
Polecony przez Anfiego Hataraki man. W sumie przyjemne okruszki mocno zabarwione josej, choć odcinki bywają nierówne. Za to ending, choć prosty, jest świetny  ;-)
I'd like to be a tree

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4431 dnia: Październik 05, 2009, 09:41:48 am »
Raczej po tym jak zobaczyłeś na forum że ludzie polubili Alice chcesz wywołać kolejną kłótnię.
 

Proszę nie mówić za wszystkich.Uważam samego siebie za jednego z tych "ludzi z forum" i jeśli chodzi o mnie Alice była średnią postacią.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4432 dnia: Październik 05, 2009, 10:49:32 am »
Polecony przez Anfiego Hataraki man. W sumie przyjemne okruszki mocno zabarwione josej, choć odcinki bywają nierówne. Za to ending, choć prosty, jest świetny  ;-)
To nie jest josej więc się nie upieraj przy tym (a jeśli nawet to ledwo widoczny). Bo to naprawdę pewne problemy trzeba mieć żeby szeregować anime do josei tylko dlatego, że główną bohaterką jest kobieta. Zastanów się nad tym.
Zresztą to największy realizm w anime jaki jest możliwy.
Niestety większość anime to zwykłe bajki robione dla dzieci (młodzieży).

WILK się zachwyca Alice jakby była jakąś oryginalną czy wspaniałą postacią, a taki charakter jaki ona ma to już widziałem w bardzo wielu anime, ale Wilk widocznie takich anime nie ogląda więc o tym nie wie.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 10:55:35 am wysłana przez anfan »

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4433 dnia: Październik 05, 2009, 12:36:57 pm »
WILK się zachwyca Alice jakby była jakąś oryginalną czy wspaniałą postacią, a taki charakter jaki ona ma to już widziałem w bardzo wielu anime, ale Wilk widocznie takich anime nie ogląda więc o tym nie wie.
Wiesz, czasami zazdroszczę ci tego czarno-białego podejścia do wszystkiego. Bo wszystko jest takie proste, oczywiste i dokładnie według twojego uznania. Fajnie masz.

Oglądam Mushishi i jest zarąbiste...
O to to, dzięki za przypomnienie. Z racji generalnej posuchy w sezonie jesiennym zabrałam się za stare animce, więc nadrabiam Black Lagoon 2nd Barrage (miodzio, nawet lepsze, niż pierwsza seria, a pierwszą oglądam równolegle w ramach dokształcania kumpla), Excel Sagę (w małych dawkach, bo inaczej szkodzi ^^), to Mushishi akurat się wpasuje między te dwa :]
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4434 dnia: Październik 05, 2009, 12:39:47 pm »
Ja właśnie skończyłem oglądać Mai-Otome.Lekko strawne,nie trzeba się wysilać umysłowo.Ot takie anime na kilka wieczorów
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4435 dnia: Październik 05, 2009, 12:52:34 pm »
Ależ jest i nie upieraj się, Anfanie!!!  ;-)
Produkcje ukazujące młode kobiety (rzadziej dziewczyny) i ich 'zwyczajne' życie (często z naciskiem na życie uczuciowe) to dla mnie właśnie josei. Do tego w tytule dostrzec można słabo zarysowany, jednak wciąż rozpoznawalny styl graficzny charakterystyczny dla gatunku.
Nie twierdzę, że to czysty i najoczywistszy przedstawiciel nurtu, tylko że ma sporo cech tegoż. Do tego cały mój post okraszony jest znacznikiem [moim_zdaniem], a od moich prywatnych myśli wara, Anfi.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4436 dnia: Październik 05, 2009, 01:11:59 pm »
Ależ jest i nie upieraj się, Anfanie!!!  ;-)
Produkcje ukazujące młode kobiety (rzadziej dziewczyny) i ich 'zwyczajne' życie (często z naciskiem na życie uczuciowe) to dla mnie właśnie josei. Do tego w tytule dostrzec można słabo zarysowany, jednak wciąż rozpoznawalny styl graficzny charakterystyczny dla gatunku.
Nie twierdzę, że to czysty i najoczywistszy przedstawiciel nurtu, tylko że ma sporo cech tegoż. Do tego cały mój post okraszony jest znacznikiem [moim_zdaniem], a od moich prywatnych myśli wara, Anfi.
Tak samo jak Nanoha ma cechy Seinen (wg anidb). Anidb nie uznaje Hataraki Man za Josei natomiast Nanę już tak.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4555
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4143
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2430

Nie mówię, że nie ma cech Josei bo oczywiście, że ma, ale oglądając to anime nie miałem takiego wrażenia że jest dla dorosłych kobiet, a raczej takie że jest dla dorosłych ludzi (pracujących) gdzie główną bohaterką jest kobieta.
Zresztą w tym anime praca wygrywa z miłością (przynajmniej tak to fajnie pokazali) która była nieudana.
Ja właśnie skończyłem oglądać Mai-Otome.Lekko strawne,nie trzeba się wysilać umysłowo.Ot takie anime na kilka wieczorów
Szkoda, że poziom się znacznie obniżył w stosunku do Mai Hime. Niestety udziecinnienie anime tak zadziałało.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4437 dnia: Październik 05, 2009, 01:27:52 pm »
WILK się zachwyca Alice jakby była jakąś oryginalną czy wspaniałą postacią, a taki charakter jaki ona ma to już widziałem w bardzo wielu anime, ale Wilk widocznie takich anime nie ogląda więc o tym nie wie.

Co za uszczypliwość, hehe :) Tsundere wydziałem na pęczki, od Asuki począwszy przez Taige na Shanie skończywszy i Alice jest z nich po prostu najlepsza, i dlatego jej pomnik postawię, a przynajmniej wygospodaruję miejsce w 'ulubionych' na MALu.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4438 dnia: Październik 05, 2009, 04:38:26 pm »
Zastanawia mnie dlaczego Kajiura Yuki robi muzykę do takich gniotów. Ona się niestety marnuje (zresztą w wielu anime tak jest). W Tsubasa Chronicle było podobnie. Te anime to taka płytka dziecinada, która nie ma w sobie żadnej głębi, nie wzrusza, nie jest emocjonująca, a ogląda się dla samego oglądania. A sceny komediowe są nieśmieszne.

Jakby nie było dobrych anime do których by mogła być użyta dobra muzyka.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4439 dnia: Październik 05, 2009, 05:17:11 pm »
Ona się zmarnowała już dawno, gdy wpadła w tę swoją skrzypeczkową powtarzalność. Z tych wszystkich soundtracków wydanych po Noirze można spokojnie zrobić jeden i zatytułować go Best Selection.
Loli time is anytime and anytime is loli time.