Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 469119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ginko

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 05, 2007, 09:24:27 pm »
Co ciekawego teraz oglądam? Hmmm. Da Capo drugi sezon  ;) . troszkę minęło odkąd skończyłem pierwszy ale nie maiłem zbytnio czasu na "załatwianie" sobie tego. Powiem wam szczerze, że wpadłem w nostalgiczny nastrój dzisiaj... A oglądając drugą serię nie wiedząc czemu miałem ciągle uśmiechniętą twarz w momentach gdzie sie gagi pojawiały nie śmiałem się lecz samemu, mimowolnie pojawiał mi się banan na twarzy. Stanąłem na 16 epku bodajże.

Tak mi się to podoba że nie chce wszystkiego na raz czytać ^_^ . Chce by ta chwila trwała wiecznie... lol .
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Nakago

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 10, 2007, 08:57:28 pm »
Przed chwilą skończyłam oglądać syskie ctery odcinki "Wangan Midnight", jakie dotychczas zostały zsubowane. Co można o tym anime powiedzieć... Zdecydowanie jest podobne do "Initial D", choć w zasadzie tylko pod tym względem, że w obu chodzi o ściganie się na ulicach. Główni bohaterowie, mimo że właściwie są rówieśnikami, raczej się między sobą różnią. Przede wszystkim stosunkiem do samochodów i, jednocześnie, do szkoły (w końcu są jeszcze licealistami...); poza tym również sytuacją rodzinną i innymi 'drobiazgami'. Akio z WM zachowuje się jak prawdziwy maniak, zakochany w swoim wymarzonym wozie po uszy, wielbiący go ponad wszystko i wszystkich, wybaczający mu 'skoki w bok' i inne przyprawiające o zawał wybryki. A wóz deczkę przypomina Christine Kinga, jakkolwiek jest niebieski, a nie czerwony. Czy oglądać? Niekoniecznie teraz - czwarty odcinek kończy się takim cliffhangerem, że zanim zsubują następne pewnie zjem kilka par butów ze zdenerwowania :-p. Pod pewnymi względami IMO WM przewyższa ID. O wiele lepsza jest i grafika (mój Boże, design nie ma porównania...), i animacja (nie ulega wątpliwości, że samochody są renderowane, ale nie rzuca się to w oczy w takim stopniu, jak w ID), gorsi są za to IMO seiyuu (poza Shinichirou Miki, który występuje w obu tych produkcjach :-D, acz w zupełnie różnych rolach). Fabuła WM na razie wygląda jeszcze bardziej jednolito, niż w ID: główny bohater wciąż próbuje się dogadać ze swoim ukochanym wozem, a jednocześnie usiłuje wygrać z pewnym irytującym (go) gościem (który jest lekarzem - niejakie podobieństwo do ID ;-)). Aha, różnią się te serie również tym, że w ID ścigano się na górskich serpentynach, a w WM areną zmagań są autostrady, czy też drogi szybkiego ruchu, wokół, powiedziałabym, Tokio. Nie ma też, siłą rzeczy, widowni ani nawet 'grup wyścigowych' - kierowcy są zupełnie samotni i ścigają się zazwyczaj od przypadku do przypadku (czyli jadą sobie tą autostradą i kogoś zaczepią albo ktoś zaczepi ich - tak się 'wyścig' zaczyna). Wydaje się też, że tak, jak w ID na pierwszy plan wybijał się jednak kierowca ('Kono tensai' :-p), tak w WM głównym bohaterem jest jednak samochód...

Cóż, raczej będę oglądać dalej, niekoniecznie za sprawą cliffhangera z ostatniego zsubowanego odcinka. Raczej dlatego, że seria może jeszcze wyjść na prostą i rozwinąć się w coś ciekawszego, niż sugerowałyby to pierwsze odcinki ;-).
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Hollow

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 10, 2007, 09:12:24 pm »
Ja teraz oglądam Gundam 00. O co chodzi w nim chyba nie trzeba opisywać. W zasadzie to samo co w poprzednich dzęściach tylko w lepszej jakości  :D

Offline Michaelius

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 11, 2007, 04:48:16 pm »
Hmm jak dla mnie to totalnie odgrzewany Gundam Wing  z ladniejszymi mechami. Do Gundam Seeda mu bardzo daleko (jesli nawet wielbiciela gatunku jakim jestem nudzi niemilosiernie).

Za to teraz ogladam Bamboo Blade swietne anime o kendo :) Oglada sie przyjemnie , fabula jak na sportowe anime interesujaca i wciagajaca (z reguly wyrzucam takie po 1 epku). Dowcipy zabawne i nie robione na sile. Polecam.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 11, 2007, 05:03:23 pm »
A ja przy Bamboo Blade niemal umarłem z nudów - trzy epki i prawie mogłem dialogi za bohaterów wygłaszać ;)
Teraz dopiero popatrzyłem na nie jak na sportowe anime - muszę mieć chyba jakieś uczulenie ;)

A oglądnąłem ciekawe... hmm, coś - Codehunters. Krótkie, bo ~8 minutowe, CG zrobione przez MTV Azja na ichnią galę w 2006. Cyberowy klimat, szkoda że nie jest to jakiś większy projekt.

Offline Konował

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 11, 2007, 07:31:26 pm »
Ja jestem właśnie przy Haibane Renmei od AG. Przed zakupem przeczytałem kilka opinii z różnych forów o tym jaki to obraz jest tragiczny, beznadziejny, skopany. Jednak po obejrzeniu 4ep i nie wiem o co ten cały krzyk. Obraz jest dobry, lecz nie jest tez idealny, ale przy cenie 30zł za 6 ep  (od AV 50zł za 4 ep) nie spodziewałem się żadnych wodotrysków dlatego jakość obrazu zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie.
Wracając do samego anime, jest genialne, świat w nim przedstawiony jest wyjątkowo ciekawy, postacie realistycznie przedstawione, na prawdę trudno znaleźć coś złego w tym anime przynajmniej na początku :P


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Ganossa

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 11, 2007, 08:34:58 pm »
Też sobie niedawno kupiłem to anime i nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości obrazu. Może niektórym od HDDVD w głowach się poprzewracało:roll:

Co do anime mocno refleksyjne więc muszę być w odpowiednim nastroju żeby sobie oglądać. Ale ogólnie pozytywne wrażenia.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Michaelius

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 11, 2007, 09:06:27 pm »
A da sie wogle u nas kupic anime  w rozdzielczosci HD?

A jak wam sie podoba Rental Magica? Bo poczatek byl niezly , ale teraz coraz bardziej zaczyna powiewac nuda.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 11, 2007, 09:08:28 pm »
Rental Magica? Brrr, zdążyłem się już o tym wypowiedzieć w temacie o nowościach. Dno straszliwe.

Offline tamago

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 15, 2007, 05:16:53 pm »
kolejne odcinki Tenjou Tenge rządzi, ta seria jest SuPeR!!!

Offline wyspa

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 25, 2007, 10:24:16 am »
School Rumble... nawet niezłe aż tak nie przepadam za komediami ale Harima jest niezły ;]

Offline obik

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 25, 2007, 10:29:57 am »
Cytat: "wyspa"
School Rumble... nawet niezłe aż tak nie przepadam za komediami ale Harima jest niezły ;]

obejrzyj drugi sezon wtedy pogadamy :badgrin:

Offline Konował

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 25, 2007, 02:55:08 pm »
2 sezon SR warto obejrzeć chociażby dla wojny w szkole, te 2 odcinki są genialne :P szkoda że u nas nie ma takich inicjatyw :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline wyspa

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 25, 2007, 03:24:00 pm »
ASG ależ są tyko nie w szkole ^^... Nawet zamówiłem taki sprzęt ale się zagubił w drodze (dobrze że było płatne przy odbiorze) i koniec końców kaska poszła na ci innego... A żeby nie było off topa właśnie 2 sezon oglądam już 5 epek... :]

Offline Hollow

Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 25, 2007, 03:31:15 pm »
Ostatnio oblądałem Kanon. Jak dla mnie za bardzo ckliwe. Koleś zamiszkał w miasteczku, w którym nie był od 7 lat i nic nie pamięta z tamtego okresu. Powoli zaczyna sobie przypominać i okazuje sie... w sumie nie chce mi się spojlerowac.  :?

Kolejna tragiczno-romantyczna komedia szkolna.