trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 481189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4125 dnia: Wrzesień 20, 2009, 11:24:08 pm »
Kiedyś tam oglądałem True Tears i nie wiem co niektórym mogło się w tym spodobać. Bo to było jedno z najgłupszych anime jakie widziałem. Te postacie były jakieś niespełna rozumu na czele z denerwującym głównym bohaterem.
Ta główna bohaterka (Hiromi) też jakaś spowolniona umysłowo. Zresztą ogólnie to anime jakieś zwolnione tempo ma jakby japońscy nastolatkowie byli jakimiś wolnymi dziwadłami bo mało w tym anime było normalnych zachowań.
Już sam sposób w jaki mówili tj taki bez energii, życia był irytujący.
Przy 13 odcinku można zasnąć to oglądając bo takie to nudne i głupie zresztą jak cała reszta.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2009, 11:28:26 pm wysłana przez anfan »

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4126 dnia: Wrzesień 21, 2009, 07:03:03 pm »
Skończyłem właśnie oglądać "Ergo Proxy". Kawał solidnego i oryginalnego Animca...
Choć muszę przyznać iż jednocześnie robię sobie powtórkę z Cowboy'a Bebop'a i jednak Ergo mu nie dorównuje w kategorii "oryginalność".
Co prawda oryginalności mu nie brak ale stylistycznie i tematycznie porównując może nie do Anime ale różnych opowiadań czy książek SF jest ono dość standardowym przedstawicielem swojego gatunku.
Jednakże jak mówię nie zawiodłem się tytuł jak najbardziej godny polecenia i potrafiący zaskoczyć widza rozwojem wydarzeń :).

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4127 dnia: Wrzesień 21, 2009, 07:15:00 pm »
Jednakże jak mówię nie zawiodłem się tytuł jak najbardziej godny polecenia i potrafiący zaskoczyć widza rozwojem wydarzeń :).

a przy okazji możliwy do zdobycia za 75zł, podobnie jak samurai champloo (http://merlin.pl/Ergo-Proxy-box-odcinki-1-23_Vision/browse/product/2,635645.html;jsessionid=440A1D70E8EDE281467FCFBFE47E6A0C.LB2)

Co do samego EP, świetny pomysł ale wykonanie już gorsze, kilka odcinków wyjątkowo nudne (jak chociażby ten gdy czekali na wiatr by dalej podróżować).


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4128 dnia: Wrzesień 21, 2009, 07:32:10 pm »
Akurat nie jestem typem który musi mieć pędzącą akcję... czasami wręcz mi ona przeszkadza...
Lubie takie spokojniejsze odcinki dające czas na zapoznanie się z bohaterami i zaczerpnięcie tchu więc ten akurat mi się podobał :)

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4129 dnia: Wrzesień 21, 2009, 07:52:55 pm »
Skończyłem właśnie oglądać "Ergo Proxy". Kawał solidnego i oryginalnego Animca...
Choć muszę przyznać iż jednocześnie robię sobie powtórkę z Cowboy'a Bebop'a i jednak Ergo mu nie dorównuje w kategorii "oryginalność".
Co prawda oryginalności mu nie brak ale stylistycznie i tematycznie porównując może nie do Anime ale różnych opowiadań czy książek SF jest ono dość standardowym przedstawicielem swojego gatunku.
Jednakże jak mówię nie zawiodłem się tytuł jak najbardziej godny polecenia i potrafiący zaskoczyć widza rozwojem wydarzeń :).

A oglądałeś Texhnolyze? Seria nieco cięższa, ale i gęstsza klimatycznie (chyba moje najulubieńsze anime). Jeśli nie, baardzo polecam ;-)
I'd like to be a tree

Offline Niuniek

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4130 dnia: Wrzesień 21, 2009, 07:57:28 pm »
Ja tam dość polubiłem Gilgamesha. Kreska specyficzna, ale jak dla mnie pasująca do całości. Osobiście polecam, ale wiem, że nie wszystkim przypadnie do gustu. W każdym razie to jedno z tych "mhroczniejszych" anime, w których do końca nie wiadomo o co chodzi, więc jak ktoś to nawet lubi, to warto zerknąć.  :D

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4131 dnia: Wrzesień 21, 2009, 08:00:10 pm »
Gilgamesh - podzielne zdanie, kwestia gustu wiec trzeba będzie zobaczyć.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4132 dnia: Wrzesień 21, 2009, 09:53:59 pm »
Cytuj
Co do samego EP, świetny pomysł ale wykonanie już gorsze, kilka odcinków wyjątkowo nudne (jak chociażby ten gdy czekali na wiatr by dalej podróżować).
To był super odcinek!
Cytuj
Ja tam dość polubiłem Gilgamesha. Kreska specyficzna, ale jak dla mnie pasująca do całości. Osobiście polecam, ale wiem, że nie wszystkim przypadnie do gustu. W każdym razie to jedno z tych "mhroczniejszych" anime, w których do końca nie wiadomo o co chodzi, więc jak ktoś to nawet lubi, to warto zerknąć.
Dokładnie, dodam jeszcze to co nie napisałem wcześniej, głosy są perfekcyjnie dobrane.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4133 dnia: Wrzesień 21, 2009, 10:30:46 pm »
Luzcky star - bardzo ciekawa seria. Już dawno w tym stylu niczego nie oglądałem. Wspaniałe postaci historie oraz przedstawienie tego.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4134 dnia: Wrzesień 21, 2009, 11:07:56 pm »
Jackal: koniecznie zobacz OVA gdzie były jeszcze ciekawsze historie, jak np wspólne zdobywanie światów w jakimś mmo.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4135 dnia: Wrzesień 21, 2009, 11:13:40 pm »
O OVA były super... ale najlepsze jest to iż:
Spoiler: pokaż
Iż kaga samam o sobie myśli jako o tsundere czego możemy dowiedzieć się na podstawie jej snu...
BTW Kaga w stroju Hatsune rządzi :D


Lucky Star to bezsprzecznie jedno z moich ulubionych Anime a Kagami to ulubiona tsundere... nawet mimo tego iż nie miała nikogo dla którego mogła być tsun ani dere a może właśnie dlatego... :P.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4136 dnia: Wrzesień 21, 2009, 11:56:30 pm »
O OVA były super...
Były? Czy ja o czymś nie wiem?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4137 dnia: Wrzesień 22, 2009, 12:14:07 am »
Oj czepiasz się szczegółów była  ale długa oglądałem to na 2 rzuty a potem jeszcze raz na 1den :P

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4138 dnia: Wrzesień 22, 2009, 12:41:07 am »
Ano, czepiam się. Wybacz, taki mój urok.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4139 dnia: Wrzesień 22, 2009, 08:59:48 pm »
Racja. OVA bardzo ciekawa szczególnie rozgromiło mnie ostatnie zagranie tsukasy w siatkówce.

Po pierwszym epie Higurashi  Naku Koro ni Rei (o ile można nazwać to Higurashi, bo to zupełnie inny klimat) - powiem szczerze że nie tego się spodziewałem, ale nic zobaczę co dalej zrobili.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2009, 09:37:50 pm wysłana przez Jackal »