Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 469112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4440 dnia: Październik 05, 2009, 08:40:29 pm »
Pandora Hearts - podoba mi się to łączenie odcinków bo dzięki temu anime zawsze bardziej wciąga gdyż nawet jak jest słabe to chcesz zobaczyć co będzie w następnym. Trochę szkoda, że do tak młodej grupy wiekowej adresowane jest to anime (więc to jest shonen w przeciwieństwie do Kurokami które było Seinenem dla ostatnich klas liceum) bo na pewno są to gimnazjaliści (albo jeszcze młodsi) i to łatwo zauważyć nawet nie czytając żadnych informacji o anime. Na początku liczyłem na poważniejszą wersję Alicji, ale niestety tak nie jest.
A co do tych pojedynków to gorsze ciężko znaleźć w anime gdyż tu nie ma pokazanych (do 16 odcinka) żadnych walk bo niby ktoś tam walczy, ale to pomijają lub jedno marne uderzenie pokażą.



Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4441 dnia: Październik 05, 2009, 08:45:13 pm »
Ona się zmarnowała już dawno, gdy wpadła w tę swoją skrzypeczkową powtarzalność. Z tych wszystkich soundtracków wydanych po Noirze można spokojnie zrobić jeden i zatytułować go Best Selection.

E tam, mi się muza z Pandory bardzo podoba. Choć prawda, że za dużo jej utworów nie słyszałem, może dlatego mi się nie przejadły.


Z racji generalnej posuchy w sezonie jesiennym zabrałam się za stare animce, więc nadrabiam Black Lagoon 2nd Barrage (miodzio, nawet lepsze, niż pierwsza seria, a pierwszą oglądam równolegle w ramach dokształcania kumpla), Excel Sagę (w małych dawkach, bo inaczej szkodzi ^^), to Mushishi akurat się wpasuje między te dwa :]

BL to sobie chyba odświeżę, ale za ES nie wiem czy kiedykolwiek będę w stanie sie zabrać :)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4442 dnia: Październik 05, 2009, 09:44:08 pm »
PANDORA HEARTS.

ANIME BEZNADZIEJNY GNIOT, a 20 odcinek najlepiej pokazuje jakie miało być czyli idiotyczne, głupie z durnymi błaznami jako postaciami itp. To był najgorszy odcinek od początku bo ani trochę śmieszny, ani poważny tylko po prostu dno.
Fabuła mimo, że prosta jak drut to jednak dobrze poprowadzona była by świetna, ale nic takiego nie było do 20 odcinka.

Producenci tego anime  zrobili ten gniot dla ludzi bez wymagań bo dosłownie nic w tym się nie może podobać. Nawet muzyka brzydnie (a jest ładna) jak się ją wrzuca do takiego shitu.

Zamiast czym dalej tym lepsze to robi się gorsze. Nawet po pierwszych odcinkach pisałem, że jest słabe, a postacie marne, ale teraz to już gniot i to bardzo duży.
Jeśli ktoś miewa jeszcze czasem problemy, to służę tłumaczeniem:
20 ep pandory był epicki, absolutny must see, dla tego epa warto obejrzeć całe anime itp itd. :)
Od kogo ty się tego nauczyłeś. Nigdy nie pisałem odwrotnie niż jest więc nie wiem czemu miał służyć twój prowokacyjny tekst.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 02:04:12 am wysłana przez anfan »

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4443 dnia: Październik 06, 2009, 01:26:19 am »
Jeśli ktoś miewa jeszcze czasem problemy, to służę tłumaczeniem:
20 ep pandory był epicki, absolutny must see, dla tego epa warto obejrzeć całe anime itp itd. :)

Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4444 dnia: Październik 06, 2009, 05:17:21 am »
No i koniec Nanohy A's. Autor to się chyba naprawdę nagrał w jakieś automatowe strzelanki. Ostatni boss, mający kilka form, morfujący się, rozwalany po kawałku i odnawiający stracone części, plus konieczność uwalenia mu ton "mięsa", zanim dokopali się wreszcie do czułego centrum, o tym świadczą. To działa na wyobraźnię, zwłaszcza takiego starego gamera jak ja.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4445 dnia: Październik 06, 2009, 10:59:20 am »
No i koniec Nanohy A's. Autor to się chyba naprawdę nagrał w jakieś automatowe strzelanki. Ostatni boss, mający kilka form, morfujący się, rozwalany po kawałku i odnawiający stracone części, plus konieczność uwalenia mu ton "mięsa", zanim dokopali się wreszcie do czułego centrum, o tym świadczą. To działa na wyobraźnię, zwłaszcza takiego starego gamera jak ja.
Chyba raczej w Final Fantasy. Jakbyś grał w te gry to byś wiedział, że to istna kopia jakiegoś bosa (choćby omegi czy ultimy) z Final Fantasy.
Ogólnie walka z nim to najlepszy odcinek ze wszystkich serii Nanohy. Takiej mocy nie było i już nie będzie  w tym anime.
To była piękna walka i jeszcze z cudowną piosenką. Absolutne arcydzieło. No może w Kurokami były lepsze graficznie walki, ale efekty dorównywały nawet tamtym przez chwilę.
Poza tym to świetna grupowa walka ściśle oparta na współpracy, a takie walki uwielbiam.

PS:
Zeromus pisałem jakiegoś bosa więc wygląd był podobny do omegi/ultimy choćby z FF8, a wiele form mieli bosowie w wielu tych grach choćby w FF10 i FFXII (lecz obowiązkowi). Jak grałeś to zapewne wiesz o tym.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 12:44:54 pm wysłana przez anfan »

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4446 dnia: Październik 06, 2009, 12:34:26 pm »
Nie oglądałem Nanohy więc nie wiem o jaką walkę chodzi ale jeśli ten boss ma mieć kilka form i rozwalają mu po kawałku części ciała to napewno nie jest to "istna kopia" ani Omegi ani Ultimy z Final Fantasy.Grałem we wszystkie częsci FF i niektóre przeszłem po pięć razy.Omega pojawia się w ff1advanced,ff5,ff6advanced,ff8,ff10,ff11 i ff12 i anime ff unlimited.Ultima w ff2advanced,ff6,ff7,ff8,ff10 i ff11.Żaden z nich nie miał nigdy kilku form i żadnemu z nich nie rozwalało się po kolei części ciała(tak walczyło się m.in.z Sinem i Vagnagunem).Może czepiam się detali ale jako wielki fan serii i samego Omegi musiałem sprostować. 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4447 dnia: Październik 06, 2009, 12:42:10 pm »
Opis bardziej kojarzy mi się z ostatnim bossem z Panzer Dragon  2
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4448 dnia: Październik 06, 2009, 01:21:47 pm »
To była piękna walka i jeszcze z cudowną piosenką. Absolutne arcydzieło. No może w Kurokami były lepsze graficznie walki, ale efekty dorównywały nawet tamtym przez chwilę.
Poza tym to świetna grupowa walka ściśle oparta na współpracy, a takie walki uwielbiam.
Mam inne odczucia. Dopóki było dramatycznie i sobie umierali, to oglądało się fajnie. A ta walka była przewidywalna z góry na dół - każdy po kolei machał swoją bronią i prezentował swoją moc. Piosenka, cóż... Kawałkom Nany Mizuki brakuje poweru. Ta scena się dłużyła trochę za bardzo, tym bardziej że od razu było jasne kto wygra. Mogli to finalne zamiatanie bossa nieco przyspieszyć.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4449 dnia: Październik 06, 2009, 01:35:14 pm »
Mam inne odczucia. Dopóki było dramatycznie i sobie umierali, to oglądało się fajnie. A ta walka była przewidywalna z góry na dół - każdy po kolei machał swoją bronią i prezentował swoją moc. Piosenka, cóż... Kawałkom Nany Mizuki brakuje poweru. Ta scena się dłużyła trochę za bardzo, tym bardziej że od razu było jasne kto wygra. Mogli to finalne zamiatanie bossa nieco przyspieszyć.
Długo ? Co ty...
Ja bym powiedział, że mogli rozciągnąć tą walkę na 2 odcinki bo trochę szkoda, że taka krótka była.
Całe szczęście, że ożyli ci co umarli bo inaczej zbyt smutne by było.
Nana Mizuki to najlepsza Seiyuu, a jej album był/jest na I miejscu czyli najczęściej kupowany. Ogólnie dzięki niej (jako Fate i piosenkom) Nanoha to takie cudowne anime.
I o to chodzi żeby pokazali swoją moc bo inaczej to anime było by shitem jakby nie było genialnych walk. Po co moc która nie jest pokazana. To jest tak samo jakby byli bezwartościowi i słabi.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 02:16:40 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4450 dnia: Październik 06, 2009, 02:02:02 pm »
Dobrze że nie rozciągnęli, bo musiałbym przewijać.
Zgodzę się że miło było ożywić pozabijanych bohaterów. W tego typu produkcji jest to do wybaczenia.
Nana Mizuki jest średnią seiyuu, są o wiele lepsze od niej. I nie obchodzi mnie na którym miejscu jest jej album, bo mnie się on nie podoba. Częstotliwość jego kupowania nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem.
O mocach już się wypowiadałem, że mnie nie kręcą.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4451 dnia: Październik 06, 2009, 02:05:07 pm »
Ożywianie bohaterów pod koniec to najbardziej debilny pomysł w anime z jakim się spotkałem. Psuje całkowicie klimat każdej produkcji, w której się pojawia; szczególnie gdy robią to masowo jak choćby w My-HIME (które nota bene jest fajnym anime, to końcówki im nigdy nie wybaczę - pretenduje do miana najgorszego zakończenia w historii anime)
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 02:09:30 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4452 dnia: Październik 06, 2009, 02:08:29 pm »
Dobrze że nie rozciągnęli, bo musiałbym przewijać.
Zgodzę się że miło było ożywić pozabijanych bohaterów. W tego typu produkcji jest to do wybaczenia.
Nana Mizuki jest średnią seiyuu, są o wiele lepsze od niej. I nie obchodzi mnie na którym miejscu jest jej album, bo mnie się on nie podoba. Częstotliwość jego kupowania nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem.
O mocach już się wypowiadałem, że mnie nie kręcą.
Na pewno nawet nie słuchałeś tego albumu bo te piosenki są rewelacyjne.
A jak masz taki nienormalny wstręt do walk że musisz je przewijać to po co w ogóle zaczynałeś oglądać Nanoha lub Kurokami ?
To delikatnie pisząc dziwne.
Nana Mizuki nie jest średnią Seiyuu lecz ty jesteś średnim fanem (fanatykiem) anime bo doceniasz byle co, a dobrych rzeczy już nie (jak np walki).
Mogą kogoś nie kręcić, ale nie może powiedzieć że są słabe skoro nie są.

Ja widziałem III sezony Nanoha i jedynie na samym końcu III będzie przez chwilę była użyta większa moc, a reszta to nuda i bzdury (usprawiedliwiona przez wprowadzenie limiterów mocy).

W Mai Hime ożywienie też było dobrym posunięciem lecz w Nanoha to nie byli przecież ludzie.
Ożywianie bohaterów pod koniec to najbardziej debilny pomysł w anime z jakim się spotkałem. Psuje całkowicie klimat każdej produkcji, w której się pojawia; szczególnie gdy robią to masowo jak choćby w My-HIME (które nota bene jest fajnym anime, to końcówki im nigdy nie wybaczę - pretenduje do miana najgorszego zakończenia w historii anime)
A ty znowu swoje. Nie dociera do ciebie że to komedia i świetnie że takie było zakończenie. Dziwne że nie byłeś w stanie tego pojąć.
Ożywianie bohaterów to świetny pomysł jeśli anime nie ma być z założenia dramatyczne.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 02:14:10 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4453 dnia: Październik 06, 2009, 02:10:06 pm »
Co to za rodzaj odchylenia ?

Co ty bredzisz.

Skończ wreszcie z tym obrażaniem i chamskim zwracaniem się do rozmówców.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4454 dnia: Październik 06, 2009, 02:17:18 pm »
Na pewno nawet nie słuchałeś tego albumu bo te piosenki są rewelacyjne.
Nie słuchałem i nie mam zamiaru. Po próbce którą dała mi choćby Nanoha wiem, że to nie jest mój styl i nie mam zamiaru się do niczego zmuszać w imię zasad, jak co poniektórzy tutaj.

Cytuj
A jak masz taki nienormalny wstręt do walk że musisz je przewijać to po co w ogóle zaczynałeś oglądać Nanoha lub Kurokami ?
Też ci to już mówiłem. Dla magujących loli, które bardzo lubię.

Cytuj
lecz ty jesteś średnim fanem
Większego komplementu nie mogłem usłyszeć. Znaczy że wszystko ze mną w porządku i nie jestem otaku.
Loli time is anytime and anytime is loli time.