trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 469023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4455 dnia: Październik 06, 2009, 02:26:48 pm »
Nie słuchałem i nie mam zamiaru. Po próbce którą dała mi choćby Nanoha wiem, że to nie jest mój styl i nie mam zamiaru się do niczego zmuszać w imię zasad, jak co poniektórzy tutaj.
Też ci to już mówiłem. Dla magujących loli, które bardzo lubię.
Najpiękniejsze piosenki (op,ed) ci się nie podobają to zapewne głos Fate również.
Magujące loli - piszesz jak stary Otaku (uwielbiający lolitki) lub mała dziewczynka. Ja tak płytko jak ty nie podchodzę do anime (mimo że lubię świetne walki) lecz szukam w nim zawsze czegoś więcej czyli fajnych charakterów i sensownie poprowadzonej fabuły.
I tego w ogóle nie ma w Pandora Hearts więc dlatego tak to oceniam.
Nie lubię durnych tsundere i całe szczęście że nie było tsundere w Kurokami tylko fajna i sympatyczna bohaterka.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4456 dnia: Październik 06, 2009, 02:59:55 pm »
Mylisz się z tymi piosenkami. Opening owszem, do mnie nie trafił, ale za to nad Spiritual Garden śpiewanym przez Yukarin mogę rozpływać się godzinami. Głos Fate jest fajny, gdy go nie podnosi.
Skoro mam wybór, to chcę być małą dziewczynką. Anime to dla mnie rozrywka, odskocznia od rzeczywistości. Może być płytkie jak wyschnięta kałuża i mieć beznadziejnych bohaterów, ale jeśli tylko zaspokoi moje fetyszystyczne potrzeby, to będę je przynajmniej przewijał.
Hai, tyle.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4457 dnia: Październik 06, 2009, 04:15:29 pm »
Ożywianie bohaterów pod koniec to najbardziej debilny pomysł w anime z jakim się spotkałem. Psuje całkowicie klimat każdej produkcji, w której się pojawia; szczególnie gdy robią to masowo jak choćby w My-HIME (które nota bene jest fajnym anime, to końcówki im nigdy nie wybaczę - pretenduje do miana najgorszego zakończenia w historii anime)

Zgadzam się z każdym słowem.Ożywianie zabitych jest nagminne w anime i jest to jeden z najgorszych pomysłów na który moga wpaść twórcy.Długo mógł bym wyliczać tytuły które ocierały się o wielkośc ale zabito je i zrobiono z nich komercyjny shit dla dzieci własnie takimi pomysłami jak ożywianie zabitych.Mai-Hime jest chybe najlepszym przykładem.Do pewnego momentu dosłownie przykuło mnie do ekranu.W momencie gdy najlepsza przyjaciólka Mai zabija jej brata a ona z wyrażem twarzy psychopaty zbiegłego z zakładu Arkham zamienia ją w kupkę popiołów wpedłem w stan w którym nie znajdowałem słów by opisać swój zachwyt a Mai awansowała w moim rankingu ulubionych postaci na nr.1.Niech każdy mówi co chce ale gdyby utrzymano ten poziom to było by to piąte anime które dostało by ode mnie 10/10.Potem przychodzi to coś nazywane ostatnim odcinkiem...Najgorsze zakończenie w historii to dobre określenie.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4458 dnia: Październik 06, 2009, 04:23:16 pm »
Musielibyście obejrzeć ten drugi sezon Nanohy, jakeście jeszcze nie widzieli. Trudno mi to wytłumaczyć, ale tam to ożywianie było całkiem na miejscu, pasowało doskonale i nie denerwowało. Wręcz przeciwnie - po tym co przeszli inne zamknięcie tego wątku byłoby normalnym chamstwem zarówno względem nich samych, jak i widza.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4459 dnia: Październik 06, 2009, 04:40:57 pm »
E tam.
W każdym razie co złego bym nie powiedział o takim Blassreiter, to dwie rzeczy sprawiły, że miło te anime wspominam: Amanda i konsekwencja w ukatrupianiu postaci. Bez Amandy mogę żyć, ale brak tego drugiego nieodmiennie boli przy oglądaniu innych anime. Poza tym fajna loli tam była. Nie wiem jak to Nitro+ robi, ale lubię kreowane przez nich loli.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4460 dnia: Październik 06, 2009, 04:45:38 pm »
Alitkę zabijano chyba już z 10 razy i mnie to nie przeskadza ze zawsze jakoś ożyje-tam ma to sens w końcu ona nie jest tak naprawdę żywa.W niektórych anime takie zabiegi sensu nie mają.Nanohy nie oglądałem więc nie wiem jak tam to wypada.Sensem Mai-Hime było ze zmuszano je wpierw do współpracy przy walkach z demonami(pierwsza połowa anime,ta lekka i komediowa) a potem do by walczyły z nie dawnymi towarzyszkami brońi by zabijały je i żyły z śwadomością popełnionych przez siebie zbrodni.To jak na Mai odbiło się to ze kogoś zabiło(szok,depresja,początek obłędu) przypominało mi depresje Shinku po tym jak wykończyła Suigintou i było to boskie.W takiej sytuacji wskrzeszenie zabitych(ba,zabici wybaczają swoim oprawcom i wszyscy żyją długo i szczęścliwie łącznie z facetem który zmusił ich do tych walk) pozbawiło anime sensu.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4461 dnia: Październik 06, 2009, 05:15:33 pm »
Spoiler: pokaż
*Skrzydlaty grzecznie prosi o mniej spoilowania*

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4462 dnia: Październik 06, 2009, 05:36:25 pm »
Zrozumiałem i przyjołem.Ale masz moje słowo ze jeśli chodzi o Mai-Hime to lepiej wiedzieć od razu czego się spodziewać.Ja już przed oglądaniem Hime słyszałem ze zakończenie jest słabe a i tak się zawiodłem.Strach pomyśleć co bym poczuł gdybym nie wiedział czego sie spodziewać.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4463 dnia: Październik 06, 2009, 05:38:50 pm »
Ale spoilerowałeś też kilka dobrych momentów wcześniej. Tak czy siak poukrywaj. Jak ktoś będzie chciał po Twoje radzie się z tym zapoznać to sobie kliknie na spoilery.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4464 dnia: Październik 06, 2009, 07:53:12 pm »
Zrozumiałem i przyjołem.Ale masz moje słowo ze jeśli chodzi o Mai-Hime to lepiej wiedzieć od razu czego się spodziewać.Ja już przed oglądaniem Hime słyszałem ze zakończenie jest słabe a i tak się zawiodłem.Strach pomyśleć co bym poczuł gdybym nie wiedział czego sie spodziewać.
Brednie i jeszcze raz brednie wypisujesz więc uważam, że nawet nie wiesz o czym piszesz. Nawet pół punkta bym nie odebrał za to co tak dziko krytykujesz bo jak nie dociera do ciebie (i wilczura lub podobnych), że to anime miało elementy dramatu lecz nie było i nie miało być dramatem to już do ciebie nie dotrze. Zresztą jak się oglądało to nikt nie wiedział co będzie na końcu, a jak ktoś czyta spojlery to ma nauczkę. Zresztą czysta logika nakazuje zastanowić się i pomyśleć jakie anime się ogląda. Jak logika nie wystarcza to jest fajna stronka anidb gdzie gatunki (i nie tylko) można zobaczyć.

Obejrzałem w całości Pandora Hearts i jak pisałem wcześniej na początku było słabe żeby później przemienić się w gniot.
Jakieś relacje homo kojarzyły się przy oglądaniu tego anime (co speciale bezpośrednio pokazały) więc mimo, że to shonen to jakby robili jakieś zachęty dziewczynkom do tego anime.

Intuicja mnie nie zawiodła gdyż już po kilku odcinkach domyślałem się, że będzie gniotem no i takie było (niestety).
To anime polegało na dowiadywaniu się o coraz nowych rzeczach lecz było to pokazane w bardzo nudny sposób, a postacie były gorzej niż przeciętne. Nic nie wydarzyło się co mogło być fajne gdyż anime nie potrafiło mnie zaciekawić. Walki nie mają najmniejszego znaczenia w tym anime bo tak beznadziejne to jedynie szkodzą, a nie pomagają. Ogólnie beznadziejne, gniotowate anime z kreską na poziomie rysunków dzieci (szczególnie tła).
Relacja Pan - sługa to również było dno w tym anime i niewypał. Durna tsundere mówiąca ciągle do niego jakieś brednie (do innych zresztą też) gdyż on wcale jej sługą nie był. Po prostu żałosna postać.
Odcinek 25 wyjaśnia to co wydarzyło się pod koniec 2 odcinka i dali jedną minimalnie lepszą walkę jako pokazówkę choć bardzo krótką.

Grafika - 5/10
Muzyka 8/10
Fabuła - 4/10
Postacie 3/10
 Za ciągłe wycieczki osobiste.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 08:04:43 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4465 dnia: Październik 06, 2009, 08:03:49 pm »
Brednie i jeszcze raz brednie wypisujesz więc uważam, że nawet nie wiesz o czym piszesz. Nawet pół punkta bym nie odebrał za to co tak dziko krytykujesz bo jak nie dociera do ciebie (i wilczura lub podobnych), że to anime miało elementy dramatu lecz nie było i nie miało być dramatem to już do ciebie nie dotrze.

I znowu "brednie" i znowu przeinaczanie nicków, i znowu jakieś po kryjome wycieczki osobiste, i znowu chamskie wyrażanie się o ludziach mających inny gust etc.
Ale nie martw się, wiemy, że, hmm, masz inne gusta praktycznie we wszystkim łącznie z poglądem na kulturalną dyskusję i wyrażeniem poglądów. W każdym razie szanuję Twoje zdanie, każdy ma prawo do swojego.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4466 dnia: Październik 06, 2009, 08:24:19 pm »
W każdym razie co złego bym nie powiedział o takim Blassreiter, to dwie rzeczy sprawiły, że miło te anime wspominam: Amanda i konsekwencja w ukatrupianiu postaci. Bez Amandy mogę żyć, ale brak tego drugiego nieodmiennie boli przy oglądaniu innych anime. Poza tym fajna loli tam była. Nie wiem jak to Nitro+ robi, ale lubię kreowane przez nich loli.
Powiadasz że była tam jakaś loli? Widocznie tak daleko nie dojechałem, wymiękłem po trzecim epie.
Edit: kuknąłem. Dziwna jakaś ta loli, taka demoniczna. A loli powinny być niewinne.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 08:27:55 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4467 dnia: Październik 06, 2009, 08:26:36 pm »
Niech sie mody wezmą do roboty...
Sam jestem modem i np dziś za sam tekst "weź się zamknij gadasz głupoty" ciachałem... gdyby tu tak robić to by porządek był :/

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4468 dnia: Październik 06, 2009, 08:42:25 pm »
Powiadasz że była tam jakaś loli? Widocznie tak daleko nie dojechałem, wymiękłem po trzecim epie.
Edit: kuknąłem. Dziwna jakaś ta loli, taka demoniczna. A loli powinny być niewinne.

Pewnie dlatego, że jest demonem :P No ja mam słabość do bardziej drapieżnych panien.

First Squad: The Moment of Truth, na tapecie. Ktoś już widział? Pewnie niedługo się za to wezmę, ale jakoś mam wrażenie po trailerze, że nie powinienem mieć za wysokich oczekiwań.

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #4469 dnia: Październik 06, 2009, 08:43:03 pm »
Okej, zamykam temacik, za dużo się syfu nazbierało.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!