Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 472961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #525 dnia: Kwiecień 16, 2008, 03:35:17 pm »
Zaintrygowało mnie dość stare anime o tytule Rapeman. Jak wszystkie pozycje  o przeróżnych "-menach" w tytule opowiada o superbohaterze. I to nie byle jakim. Rapeman rozwiązuje problemy ludzi, którzy się zgłaszają do jego "szefa" za pomocą... gwałtu. Pomysł zupełnie absurdalny i idiotyczny. Uśmiałem się straszliwie, chociaż pewnie nie to było zamierzeniem twórców. Jak na hentai przystało jest kilka scenek, ale są krótkie i dość statyczne. Miłą odmianą jest brak dziwnych akcji i fetyszy (nie licząc gwałtów oczywiście). Kreska typowa dla lat 80-tych. Japończycy nigdy nie przestaną mnie zadziwiać swoimi pomysłami.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #526 dnia: Kwiecień 16, 2008, 11:04:23 pm »
Ja ciągle nadrabiam zaległości (dopiero mam coś ponad 30 obejrzanych anime na koncie) i oglądam Kanona (2006), słyszałem że z podobnych tytułów Air czy Clannad są ponoć lepsze ale pomyślałem... obejrzę 1szego Kanona to obejrzę go z przyjemnością... a potem obejrzę tamte i dalej będę zadowolony ^^, w ogóle ciągne teraz 4 tytuły na raz co jest dla mnie nienormalne gdyż zazwyczaj nie zaczynałem nowego póki poprzedniego nie skończyłem... więc dalej jest Excel Saga, Lucy Star czy Gunslinger Girl Il Teatrino...

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #527 dnia: Kwiecień 17, 2008, 10:00:25 pm »
Code Geass Sezon 1...
Kolejne warte obejrzenia anime...
Za plota dostaje 9/10... zastanawiam się nad + do tej oceny ale poczekam na 2 sezon.
1 kończy się tak.... no właśnie jak.. zobaczcie sami.
Najlepsze jest to, że główny bohater choć zdaje się być z jednej strony bohaterem pozytywnym z drugiej raczej czarnym to wciąż zachowuje ludzkie uczucia. Nie jest takim do końca zapatrzonym w swój chory ideał. No i ma uczucia... ale nie chce zdradzać za wiele.
Polecam, polecam.
Acha.. Ci którzy twierdzą, że to kolejne anime o walkach o mechach są w błędzie. Mechy to tylko skromny dodatek.
Z fabuły zdradzić można tylko tyle:
Państwo Nowa Brytania (teren ameryki północnej i południowej - w każdym razie zajmuje 1/3 świata) wypowiada wojnę Japonii, wygrywa ją i nazywa Area 11, a Japończyków "elevens". Ogólnie jedenastki są źle traktowane, jako gorsi, są prześladowani i rodzi się od tego front wyzwolenia o raczej terrorystycznym działaniu. Aż pojawi się przywódca, który.. no właśnie to już sprawdźcie sami.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #528 dnia: Kwiecień 18, 2008, 08:24:44 am »
Obejrzałem Tenjou Tenge i poza fajną kreską nie ma tam nic ciekawego. Ta konstrukcja anime jakaś taka dziwna. Jest to anime w którym od razu widać że czegoś  brakuje.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #529 dnia: Kwiecień 18, 2008, 11:59:46 am »
Code Geass Sezon 1...
Kolejne warte obejrzenia anime...
Za plota dostaje 9/10... zastanawiam się nad + do tej oceny ale poczekam na 2 sezon.
1 kończy się tak.... no właśnie jak.. zobaczcie sami.
Najlepsze jest to, że główny bohater choć zdaje się być z jednej strony bohaterem pozytywnym z drugiej raczej czarnym to wciąż zachowuje ludzkie uczucia. Nie jest takim do końca zapatrzonym w swój chory ideał. No i ma uczucia... ale nie chce zdradzać za wiele.

noli, tam wyraźnie jest powiedziane, że najlepszym bohaterem (pozytywnym) jest KOLABORANT! nie, nie wytrzymałam....
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #530 dnia: Kwiecień 20, 2008, 01:05:01 am »
D.Gray-man
Oj...
Shounen.
Bitewny shounen.
I to nie jeden z tych wybitniejszych, niestety...
Zaczyna się dość nieciekawie. Mamy więc te akumy i egzorcystów które je eksterminują, wszystko fajnie, tylko bywa żałośnie, nie klei się plot, ani walki nie imponują. Dopiero gdy zaczyna się oglądać epizody z liczbą dwucyfrową przychodzi na myśl że może coś z tego będzie i jest się ciekawy dalszego ciągu wydarzeń. Typowe shounenowe wyjaśnienia dlaczego ten ludek jest 'szybsiejszy i lepsiejszy' od swojego adwersarza zamiast wywoływania usatysfakcjonowanego 'hehe' są przyczyną co najwyżej niewielkiego rolla- na szczęście nie przejawia się to zbyt często.
Twórcy próbowali zrobić drugie FMA- główny bohater jest niemalże kalką Eda ze swoją piękną łapką, próbą wskrzeszenia kogoś bliskiego[tym razem przybranego ojca], wstąpieniem do jakiejś elo-organizacji i łażeniem z miasta do miasta rozwiązując epic problemy z ustrzeleniem zuego cosia w międzyczasie- niestety jak na razie wygląda to na twór bliczo-naruto-podobny. O ile idea kewl egzorcystów zwalczających zuo jeszcze mi się podoba, to i ich przeciwnicy czy też próba naśladowania klimatu FMA 'no mhrok, ale śmieszno czasem jest' już mniej. No właśnie, akumy- akuma lvl 1 jest po prostu nudna, a lvl 2 to już pokemon. Groteska ? Cóż, nie wyszło...
W każdym razie, nie obejrzałem jeszcze tego tak wiele, i mam nadzieję że hint typu 'o, teraz oglądać bo coś się rozkręca' nie jest jedynie jałową zachętą.

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #531 dnia: Kwiecień 20, 2008, 09:15:29 am »
Beruś.
To anime nie dla Ciebie jest chyba. Ono się nie rozkręca jakoś specjalnie potem. To mniej więcej jest to samo przez cały czas. Przy czym ten EdII ma coś z Ala co mnie w nim wkurza. Kanda rulz - taki powinien być każdy egzorcysta.
No i ta długonoga... jak jej tam było... w każdym razie Japończycy tylko o jednym myślą ech...
Ja jestem na jakimś 35 odcinku chyba... przerwałem oglądanie jakieś dwa miesiące temu i nie bardzo mi się śpieszy aby oglądać dalej... to ma 76 odcinków i ma być więcej ^^.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #532 dnia: Kwiecień 20, 2008, 10:31:34 am »
Obejrzałem Zero no Tsukaima i szczerze mówiąc nie polecam nikomu. Większej beznadziei dawno nie widziałem. I że jeszcze są ludzie co śmią porównywać to anime do Shany szczególnie mówiąc że nawet lepsze.
Po prostu żałosne gdyż mimo że miałem na początku nadzieję że będzie to fajne anime to czym dalej tym gorzej.

Offline Bere

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #533 dnia: Kwiecień 20, 2008, 07:09:54 pm »
Cytuj
Kanda rulz - taki powinien być każdy egzorcysta.
No i ta długonoga... jak jej tam było... w każdym razie Japończycy tylko o jednym myślą ech...

Zarówno Yu jak i Lee to typowe shounenowe charaktery, co tu dużo mówić...

Cytuj
to ma 76 odcinków i ma być więcej ^^.

Zsubowanych jest 79 a znanych jest już 86 tytułów odcinków.
W każdym razie powiedziałem sobie że obejrzę jeszcze 10, i albo rzucę to w cholerę, albo będę oglądał od czasu do czasu, w razie gdybym nie miał niczego ciekawszego do zaliczenia.

Cytuj
I że jeszcze są ludzie co śmią porównywać to anime do Shany szczególnie mówiąc że nawet lepsze.

Hmm, Zero no Tsukaima...
Jak to mówili na jednym z podcastów ? 'Harry Potter meets Shana' ?
Tak się akurat składa że mam pierwszy sezon pod ręką, i ciekawi mnie czy rzeczywiście jest tak beznadziejny jak wszyscy mówią. Zapewne obejrzę na dniach.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #534 dnia: Kwiecień 20, 2008, 07:34:53 pm »
Ja przy tym nie wytrzymałem do końca - wymiękłem gdzieś przy 10 epie.

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #535 dnia: Kwiecień 20, 2008, 09:10:12 pm »
Czyli jak ja dotarłam do ~3 epa drugiej serii to jestem twardzielem? 8)

Wróciłam w końcu do Gurrena. Jestem przy 20 odcinku. Wnioski jak na razie:
Spoiler: pokaż
Dorosły Rossiu mnie przeraża... Poza tym seria ma tendencję Trigunową:
[spoiler]początek - fajna komedia, a potem się wszystko zaczyna strasznie komplikować.

[/spoiler]Zacna seria, skończę na dniach to wygłoszę ostateczną opinię ;)
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #536 dnia: Kwiecień 21, 2008, 05:39:11 am »
Zaintrygowało mnie dość stare anime o tytule Rapeman. Jak wszystkie pozycje  o przeróżnych "-menach" w tytule opowiada o superbohaterze. I to nie byle jakim. Rapeman rozwiązuje problemy ludzi, którzy się zgłaszają do jego "szefa" za pomocą... gwałtu. Pomysł zupełnie absurdalny i idiotyczny. Uśmiałem się straszliwie, chociaż pewnie nie to było zamierzeniem twórców. Jak na hentai przystało jest kilka scenek, ale są krótkie i dość statyczne. Miłą odmianą jest brak dziwnych akcji i fetyszy (nie licząc gwałtów oczywiście). Kreska typowa dla lat 80-tych. Japończycy nigdy nie przestaną mnie zadziwiać swoimi pomysłami.

A ma ktoś do tego może napisy?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #537 dnia: Kwiecień 21, 2008, 06:43:50 am »
Co do Gurrena... Rossiu jest rewelacyjny! Normalnie go uwielbiam.

Spoiler: pokaż
 Szczególnie, że wszystko co robi jest tak naprawdę bardzo mądre - od przywódcy nie można oczekiwać, że zrobi hurrraaaa i wszystko naprawi, przywódca to ktoś, kto wybiera najmniej ryzykowną opcję: takie jest jego załozenie. Widać to wyraźnie w momencie ataku anty-spirali - Simon leci na ratunek, stawia wszystko na jedną kartę... i nie rozwala wszystkiego tylko dzięki głupiemu szczesciu. Kaminowy entuzjazm i brawura są niebezpieczne, dlatego Rossiu woli zrealizować plan, który da mu 90% pewności, że uratuje 1000 ludzi, niż taki, który daje 1% pewności na uratowanie wszystkich.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #538 dnia: Kwiecień 21, 2008, 09:29:22 am »
Jeżeli obejrzałaś całego Gurrena i nadal uważasz że Rossiu jest rewelacyjny to oficjalnie Ci się dziwię.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #539 dnia: Kwiecień 21, 2008, 09:49:17 am »
ja oglądnąłem całego i tak uważam :)