trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 473839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #540 dnia: Kwiecień 21, 2008, 01:01:05 pm »
weirdos

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #541 dnia: Kwiecień 21, 2008, 02:23:52 pm »
Ja przy tym nie wytrzymałem do końca - wymiękłem gdzieś przy 10 epie.
To bez sensu przerywać oglądanie skoro już się aż tyle obejrzało.
Anime na pewno dało się oglądać tylko nie było to zbyt przyjemne.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #542 dnia: Kwiecień 21, 2008, 03:30:04 pm »
Skoro ogladanie nie było przyjemne, to po co się męczyć?
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dembol_

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #543 dnia: Kwiecień 21, 2008, 05:17:13 pm »
A ma ktoś do tego może napisy?
Wpisz Manly Subs w google.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #544 dnia: Kwiecień 21, 2008, 09:19:36 pm »
weirdos
Quoted for truth :p
Rossiu jest równie rewelacyjny co Suzaku - obydwoje tak samo dzielnie pracują dla dobra swojego narodu.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #545 dnia: Kwiecień 21, 2008, 10:29:45 pm »
Richie, Suzaku to Miś Kolabor, Rossiu po pierwsze z nikim nie spiskował, po drugie nie udawał, że jest czysty i niewinny, dokładnie wiedział, w co się pakuje i jak go ocenią potomni, po trzecie - dostał w ryja, a Suzaku nawet nie był pomiziany po pytce.

Nie wiem co jest dziwnego w tym, że lubię postacie, które używają mózgu, a nie bryzgających testosteronem mięśni - patrz Kamina. Owszem, fajny, bohaterski, szlachetny, seksowny, ale tak naprawdę jakby nie szczeście, to nic by nie wyszło. O wiele bardziej lubię osoby, które nie stawiają na głupi łut szczęścia i nie załatwiają spraw porównując swoje wacki czy inne drille. Bycie przywódcą to nie tylko pokrzykiwanie i wymachiwanie szabelką, to także konieczność zapewnienia przyszłości narodu.

Pomyśl: Mamy głód w dwóch krajach. W jednym władca dzieli ze spichlerzy* hojną ręką, wypłukuje się do zera, karmi naród i krzyczy: uwierzcie, że bedzie dobrze, ja w was wierzę. W drugim władca dzieli skąpo, mało tego, jednego spichlerza z ziarnem nie otwiera za nic w świecie, choć mu małe dzieci umierają pod bramami. Na pierwszy rzut oka pierwszy władca jest szlachetny, ale w szerszej perspektywei doprowadza naród do zguby: bo wydając wszystko nie zabezpiecza ziarna, które W PRZYSZŁYM ROKU mogło by posłużyć na siew, nie ma z czego siać=większy głód. Władca "zły" krzywdzi swój naród, ale równocześnie zapewnia mu to, że w przyszłym roku przeżyją, nawet jeśli znowu będzie głód - dlatego, ze zabezpieczył odpowiednią ilość ziarna na plon.

I choć historia oceni "złego" jako wrednego chama, to przynajmniej jego naród będzie miał jakąś historię, a nie niejasne legendy niedobitków.

*specially 4 Krova.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2008, 08:59:59 pm wysłana przez Szyszka »
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #546 dnia: Kwiecień 21, 2008, 10:42:02 pm »
Nie chodziło mi o to, ale nie ważne. Jak obejrzysz całe anime to zobaczysz. Ja nie bede spoilerowac.

Poza tym jego akcje byly nadzwyczaj przewidywalne, a jego postac (nadzwyczaj normalna i logiczna) odbiega od "norm" innych postaci w tym anime. Wiec badz co badz wypada on raczej blado i nudnawo. A jak chce sobie obejrzec anime nie dla rozrywki tylko zastanawiac sie i analizowac poczynania danych bohaterow wybieram sobie inny tytul. Bo Gurren jest jednak 4fun only i nikt mi raczej nie wmowi ze jest inaczej ;)

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #547 dnia: Kwiecień 21, 2008, 11:12:58 pm »
Szyszka, darujmy sobie przypowieści biblijne czy preferncje mózgowców nad spontanami, z Rossiu sprawa jest naprawdę prosta: może i motywy on tam miał na swój sposób słuszne, ale tak przy okazji się prozaicznie ześwinił. Lub mu odbiła palma na punkcie władzy. A niewykluczone że i jedno i drugie.
Ale w tym zgadzam się z tobą, ma tę poważną przewagę nad Suzaku że jemu ktoś w końcu dał po ryuu. A na Suzaku wciąż czekamy...
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #548 dnia: Kwiecień 22, 2008, 07:18:52 am »
Szyszka, darujmy sobie przypowieści biblijne czy preferncje mózgowców nad spontanami, z Rossiu sprawa jest naprawdę prosta: może i motywy on tam miał na swój sposób słuszne, ale tak przy okazji się prozaicznie ześwinił. Lub mu odbiła palma na punkcie władzy. A niewykluczone że i jedno i drugie.
Ale w tym zgadzam się z tobą, ma tę poważną przewagę nad Suzaku że jemu ktoś w końcu dał po ryuu. A na Suzaku wciąż czekamy...

Well, przypowieść biblijna akurat pochodzi z Grzędowicza i "Pana Lodowego Ogrodu". Poza tym uważam, że prosty przykład daje więcej niż uczony referat, a na powyższym przykładzie dobrze widać o co mi chodzi. Suzaku po prostu jest głupi i wszystko nadal robi z czystym serduszkiem (blah). Rossiu od początku był chłodny, logiczny i lubił planować, był elementem raczej komicznym na tle reszty (przypomniej sobie odcinek z łaźnią). Poza tym, zdaje się, że te ześwinienie wcale nie jest prawdą, bo inaczej
Spoiler: pokaż
nie ryczałby po nocach, nie chciał popełnic samobójstwa (tak, to było patetyczne, ale chłopak zyskał mój szacun, że przynajmniej ma tyle odwagi cywilnej, żeby wiedzieć, że świństwo robi. Poza tym cały Gurren patosem śmierdzi :P). tyle, że jakbyś pokazał to od samego poczatku, to nie było by napięcia, ne?
A tak zupełnie na marginesie - jakby nikt nigdy Cię nie słuchał, robił inaczej, niż sugerujesz (choc wiesz, ze robi głupio i na dodatek zawsze mu się udaje, cholernikowi), to nie odbiła by Ci palma?

Angel, dla mnie największym "fun" właśnie były przekręty, które Gurren serwował co krok, niestandardowość fabuły -
Spoiler: pokaż
 najpierw Kamina umiera i takie wielkie WTF, potem timeskip tak z grubej rury, potem ten śmieszny niegroźny Rossiu, którego nikt nie traktował poważnie daje światu w dupę, potem na samiutkim końcu dostajesz w pysk śmiercia Nii
. Owszem, Gurrena można ogladać 4fun, jej, jej, drille, biją się - wtedy owszem, elementy poważne wkurzają i wydają sie głupie. Gurren ma je wplecione w masę wrzasku i zabawy, ale są i celowe pomijanie ich przypomina trochę oglądanie GITSa dla tyłka Makoto i strzelanin (tak, to jest porównanie hiperboliczne). Każdy fragment opowieści prowadzony jest z "perspektywy" innej osoby - widać to choćby po literkach, dlatego fragment z perspektywy Rossiu musiał byc taki, a nie inny, bo taki jest Rossiu. Fragment z perspektywy Nii był smutno-sentymentalny, z perspektywy Kaminy dziko-wrzeszczący, Simona - o dojrzałości.

decyzje Rossiu były przewidywalne? Hm, a odcinek z łaźnią nie? Potrafiłam przewidzieć go co do sceny, ale i tak się dobrze bawiłam (dobra, krecik mnie zaskoczył). Po pierwszym plocie, kiedy dostajesz fabularnie w łeb, zmieniłam sposób myślenia i potrafiłam wytypować działania prawie każdej osoby, bo były "twisted". Gurren jest zabawą z konwencją, więc wiadomo, że jeśli konwencja pcha sie w oczy, to fabuła Gurrena ją wykończy niestandardowo
Spoiler: pokaż
jeśli Kittan zakoc**je się w Yoko, która jest samotna, biedna i tak dalej, to standardowo powinien przeżyć, nie? A tu cicik :P Tak samo z Nią i Simonem, facet za nią leci pół wszechświata, i co?
Ja tam potrafiłam praktycznie wszytko przewidzieć i nadal bawiłam się świetnie, co tylko świadczy o mocy tego anime.

historia będzie lepiej pamiętać Rossiu, a nie Simona czy Kaminę, co widać na końcu anime. Zdecydowanie wolę postacie kontrowersyjne niż takie, które grupowo głaszczą się nawzajem po główkach i zachowują się tak samo.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #549 dnia: Kwiecień 22, 2008, 02:05:13 pm »
Kto oglądał sławne anime Gantz ? Ja dopiero teraz je obejrzałem i mimo że zapowiadało się dobrze to zrobili je zbyt sztuczne. Brakuje tam normalnych zachowań w odniesieniu do danych sytuacji.
No i okropne zakończenie.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #550 dnia: Kwiecień 22, 2008, 02:56:31 pm »
Też oglądałem. Zakończenie jest totalnie skopane. To anime miało trochę sensu do połowy. Przez pewien czas miałem wrażenie, że to anime ma jakiś większy sens niż pokaza fruwające flaki i kosmitów. Najgorsze były ostatnie odcinki. Było widac, że seria była ciągnięta na siłę.

Offline obik

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #551 dnia: Kwiecień 22, 2008, 06:14:16 pm »
Kanokon 1ep
troche przesadzili z tymi majtami że tak powiem  ;-)

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #552 dnia: Kwiecień 22, 2008, 08:22:57 pm »
Sayonara Zetsubou Sensei, anime o nauczycielu o samobójczych skłonnościach, który czasami musi pomagać innym (rozwiązywanie problemów pwr lub skłonienia uczennicy do powrotu na zajęcia). Anime nie zachwyca jakością animacji, nie ma tu żadnych wodotrysków, ale nie jest to wielką wadą. Humor jest dość specyficzny, ale mnie on się podoba :) Niektóre odcinki wydają się za długie, odniosłem wrażenie jakby twórcą zabrakło pomysłu jak je zakończyć.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #553 dnia: Kwiecień 22, 2008, 08:57:40 pm »
Twierdzenie, że się wie, jaki był zamiar twórców w przypadku Gainaxu, który jest znany z robienia wała z fanów (co widać dokładnie na przykładzie Evangeliona) jest wyrazem wielkiej odwagi bądź naiwności.

O Rossiu się nie kłócę, boście buce i tyle. A buców trzeba tłuc :P Poza tym to nie ten temat.

Oglądam Arię i mi dobrze :) Potrzeba by było anime o niczym...


mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #554 dnia: Kwiecień 24, 2008, 06:08:42 pm »
Planuje zobaczyć Ouran... to nie jest yaoi.. prawda? Bo tak wygląda jak patrze na screena.