Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 472126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #585 dnia: Maj 03, 2008, 10:19:19 am »
The Melancholy of Haruhi Suzumiya gdzieniegdzie słyszałem głosy iż ta "Anima" (kiedyś na innym forum ktoś mnie sie czepiał o użycie tego wyrażenia... dlatego cudzysłów :]) jest na swój sposób geenialna, szczególnie dla mnie jako fana S-F, jest to modelowy przykład moich ulubionych nieco groteskowych i prześmiewczych utworów S-F, nieco zakręconych i to w wykonaniu Anime! Jest to 2gi taki tytuł po FLCL choć oba mają zupełnie inny charakter i trudno je porównywać. W sumie nie spodziewałem się iż w Anime znajde coś takiego, owszem space opery, cyberpunk, steampunk to wszystko w Anime jest ale mimo iż lubie utwory powarzne to gustuje w krótkich opowiadaniach czy książkach nieco komediowych w konwencji S-F dlatego ta seria tak mi się spodobała ;]. Po prostu swoista zlewka z UFO, Esperów, Motywu Boga (chyba nie musze wyjaśniac... w S-F bardzo popularny zabieg) i wszelakich innych popularnych smaczków z S-F i nie tylko.

Offline Syber

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #586 dnia: Maj 04, 2008, 10:49:39 pm »
No dobra to teraz Ja.... A więc zaczynam oglądać sobie Shigurui, Hataraki Man i na koniec Gokusen... jak oglądnę to coś opowiem może :P
Trzeba mieć do siebie jakiś dystans...

Offline PanCiacho

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #587 dnia: Maj 05, 2008, 02:20:56 pm »
Wczoraj skończyłem oglądać Shakugan no Shana, bardzo fajne anime, (jestem początkujący, więc nie mam za bardzo do czego porównywać), ładnie i starannie narysowane, są odcinki śmieszne, typowe "tear jerker" wyciskacze łez i dużo, dużo akcji (bez zapychaczy, choć przydałyby się od czasu do czasu). Ciekawa historia, czasem trochę za oczywista, a za niedługo zabiorę się za drugi sezon. Nadrabiam też zaległości w Bleach'u :)

Kumpel polecił mi Ergo Proxy, ze screenów widziałem że to takie trochę cyberpunkowe, nie przepadam za takimi, ale może jak będzie więcej czasu to obejrzę.


Offline forlacik

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #588 dnia: Maj 08, 2008, 02:51:55 am »
12 Kingdoms w końcu ruszyłem pierwszy ep i chyba znienawidziłem tą główna bohaterkę (chyba xD) Youshi, nosz patrząc na nią i słuchając, myślałem, że ona żyję tylko dlatego, że umrzeć nie może >.> ale wiadomo to fantasy, drugi świat sialalal, to mam nadzieje, że się poprawi, ale pewnie trochę czasu jej to zajmie >:| Poza tym to zapowiada się solidne fantasy animu.

Przy piątym epie Aria the Natural rozpłynąłem się, cały ep dla Akari i Alici, umh. Następny pewnie będzie dla Akiry i Aiki ^^, chociaż może z tego być taki niezbyt Ariowaty ep, więc połączą je z Alice i Atheną XD 6A

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #589 dnia: Maj 12, 2008, 08:02:53 am »
Obejrzałem anime Samurai 7 i muszę przyznać że widziałem zarówno lepsze jak i gorsze. Może na moją niską ocenę ma fakt że nie lubię zbytnio anime o samurajach. Samo anime może takie miało być ale bardzo łatwo zauważyć że tam większość walk jest całkowicie bez sensu i nielogicznych. Dużo lepiej by było jakby nie byli ludźmi bo inaczej niestety te walki są naprawdę śmieszne. Muzyka chwilami dało się usłyszeć najlepiej podczas akcji fajne rytmy, a szczególnie opening i ending. Kreska też całkiem ładna chociaż to 3d w większości było takie sztuczne i aż się nie chce wierzyć że to anime było takie drogie. To są chyba zmarnowane pieniądze.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #590 dnia: Maj 12, 2008, 11:22:29 am »
A ja sobie w Empiku zakupiłem Haibane Renmei obejrzałem w weekend a teraz rozpakowywuje 2gie nowonabyłe pudełko ^^

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #591 dnia: Maj 12, 2008, 03:42:47 pm »
Niedługo w 4fun tv ma lecieć Samurai Champloo. Już nie mogę się doczekać.

Offline Krova

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #592 dnia: Maj 12, 2008, 04:32:33 pm »
Niedługo w 4fun tv ma lecieć Samurai Champloo. Już nie mogę się doczekać.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


edit

co sobotę o 11 rano!!!11 godzina trochę tępa "dobra w końcu to bajka to dajmy rano", ale oglądać i tak będę :P
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2008, 04:34:10 pm wysłana przez Krova »
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline obik

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #593 dnia: Maj 12, 2008, 08:09:06 pm »
Niedługo w 4fun tv ma lecieć Samurai Champloo. Już nie mogę się doczekać.
fajnie super xD nie moge sie doczekac
dajcie znac kiedy zaczna juz puszczac :P

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #594 dnia: Maj 12, 2008, 08:37:11 pm »
Lucky Star.
Etoo...
Ktoś napisał o tym anime: "można je polubić albo znienawidzić" Ja taki dość sceptyczny byłem. TO jest inne... anime opowiada o 4 dziewczynkach które rozmawiają o ... normalnych rzeczach. Jestem po 6 odcinkach dopiero w 5 pojawiły się naprawdę zabawne gagi. Naprawdę, ciężko się ustosunkować do tego anime. W każdym razie wciąż oglądam :) Sympatyczne to,to...
Acha no i Lucky Chanel !!
"Ohayo-lucky!! Akira deeeeesuuu*sweet voice*!! The hell you want from me? *sarcastic*"

Offline fazimodo

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #595 dnia: Maj 12, 2008, 08:49:33 pm »
Lucky Star.
Etoo...
Ktoś napisał o tym anime: "można je polubić albo znienawidzić" Ja taki dość sceptyczny byłem. TO jest inne... anime opowiada o 4 dziewczynkach które rozmawiają o ... normalnych rzeczach. Jestem po 6 odcinkach dopiero w 5 pojawiły się naprawdę zabawne gagi. Naprawdę, ciężko się ustosunkować do tego anime. W każdym razie wciąż oglądam :) Sympatyczne to,to...
Acha no i Lucky Chanel !!
"Ohayo-lucky!! Akira deeeeesuuu*sweet voice*!! The hell you want from me? *sarcastic*"

Też akrualnie oglądam, jestem gdzieś na 18odcinku. Ogólnie nic ciekawego, chociaż pokazuje/opisuje w rozmowach jakoś tą Japonię i ich kulturę bardziej rzeczywiście(i co z tego wynika - troche nudą wieje przez to) niż pierwsze lepsze high-school comedy, na których swoją wizję Japoni tworzą wszelakiego rodzaju wapanese.
A najśmieszniejsze z całości to chyba w sumie Lucky Channel tam jest ;]

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #596 dnia: Maj 12, 2008, 09:16:36 pm »
Lucky Star to fajna seria, nie jest to pozycja wybitna/genialna ake bardzo przyjemnie się ją ogląda. Tylko kilka uczennic w początkowych odcinkach przewinąłem bo były zbyt nudne. Świetne były odniesienia np do Haruhi, jak cosplaycafe i taniec Konaty. Ponadto LS ma jeden z ciekawszych openingów który przyjemnie się oglądało (zwykle op. przewijam). Lucky Chanel to zbędny dodatek jak dla mnie.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #597 dnia: Maj 12, 2008, 09:20:08 pm »
MI także LUcky Star strasznie przypadł do gustu... może to przez to iż ja cenie sobie dobre dialogi śmieszne choć an pozór zwyczajne, wole ten typ humoru niż taki polegający na gagach i akcji. Dlatego ta pozycja mi wyjątkowo przypadła do gustu i to jak dla mnie najlepsza komedia Anime jaką oglądałem zaraz przed School Rumble (nie mówiłem iż tego 2giego typu humoru nie lubię... ^^)

literówki literówkami, ale niektóre błędy to już gwałt na zasadach ortografii - popoprawiałem:) Wilk

EDIT: Gomene, ale jestem po formacie i sobie jeszcze w FF nie zainstalowałem wtyczki do poprawiania błędów... Zazwyczaj nią sprawdzam z takiej racji iż sam dyslektyk jestem (choć to nie wytłumaczenie) cóż pora zainstalować ^^
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2008, 06:38:45 am wysłana przez wyspa »

Offline Murmandamus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #598 dnia: Maj 15, 2008, 08:33:20 am »
Skończyłem Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto i choć generalnie mi się bardzo podobało i mogę ją polecić innym a zwłaszcza oprawa muzyczna to przy ostatnich odcinkach to już przesadzono magią i "poszanowaniem" czy raczej nieposzanowaniem praw fizyki.


Obecnie kończę odświeżając sobie Ulysses 31 i pewnie niektórzy jeszcze pamiętają to starożytne anime ze współpracy francusko-japońskiej i stworzeniu mitologii greckiej w realiach sf. Polecam dla tych co lubią sobie odświeżyć i tych co są za młodzi by pamiętać.

Jednocześnie jestem w trakcie Bakuretsu Hunters i miło się ogląda choć nie jest to anime wybitne specjalnie.
img]http://img352.imageshack.us/img352/5348/cold2nb4.th.png[/img]

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #599 dnia: Maj 15, 2008, 09:33:00 pm »
Obejrzałem xxxHolic. Zaskoczyło mnie pozytywnie, tzn. myślałem, że będzie głupsze, a tu całkiem sympatycznie. Jedyne, czego można się czepić, to pewien element grafiki - wszystkie postacie mają tak długaśne odnóża, jakby byli pajęczakami - i nie tylko ja tak uważam. Nogi zajmują 3/4 długości postaci. Ciężko się do tego przyzwyczaić, ale jak się nie zwraca na to uwagi, to fajnie się ogląda.

Cytuj
Gomene, ale jestem po formacie
Heh, zapomniałem już, jak to fajnie mają użytkownicy Windy.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

 

anything