Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #630 dnia: Czerwiec 03, 2008, 08:33:29 am »
anfan: dla mnie lepszym anime jest Kaze, a oceny na anidb jakoś nie specjalnie mnie interesują ;)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #631 dnia: Czerwiec 03, 2008, 09:10:54 am »
Baccano! OAV, czyli trzy specialne odcinki dołączane do kolejnych DVD. Co tu dużo pisać, spotykamy starych znajomych i poznajemy nowych (tak! jakby ich jeszcze mało było ^^). Speciale trzymają klimat serii, kilka spraw przedstawiają w (nieco) innym świetle... Generalnie dla tych, którym podobała się seria, lektura obowiązkowa :)
Tym też sposobem Baccano! jako całość (tv + special) dostaje u mnie 10/10 :)
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #632 dnia: Czerwiec 03, 2008, 09:43:18 am »
Witch Hunter Robin - anime opowiada o tajnej międzynarodowej agencji, która zajmuje się chwytaniem ludzi posiadających nadprzyrodzone zdolności (tytułowych witch - ów). Główna bohaterka, która pracuje w tej agencji ma zdolność do rozpalania ognia siłą woli. Została przydzielona do oddziału w Japonii gdzie wszyscy uważają ją za szpiega z centrali, który ma wykraść opracowaną przez nich substancję blekującą nadprzyrodzone zdolności. Ogólnie to anime przypomina trochę Darker than Black. Jest też tak samo zbudowana fabularnie. Początkowo akcja  jest tylko pretekstem aby poznać przeszłość poszczególnych postaci, potem następuje nagły zwrot akcji, który prowaci do wyjaśnienia kilku niejasności i (niby) zaskakującego końca.

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #633 dnia: Czerwiec 03, 2008, 09:20:02 pm »
Witch Hunter Robin - anime opowiada o tajnej międzynarodowej agencji, która zajmuje się chwytaniem ludzi posiadających nadprzyrodzone zdolności (tytułowych witch - ów). Główna bohaterka, która pracuje w tej agencji ma zdolność do rozpalania ognia siłą woli. Została przydzielona do oddziału w Japonii gdzie wszyscy uważają ją za szpiega z centrali, który ma wykraść opracowaną przez nich substancję blekującą nadprzyrodzone zdolności. Ogólnie to anime przypomina trochę Darker than Black. Jest też tak samo zbudowana fabularnie. Początkowo akcja  jest tylko pretekstem aby poznać przeszłość poszczególnych postaci, potem następuje nagły zwrot akcji, który prowaci do wyjaśnienia kilku niejasności i (niby) zaskakującego końca.

Hehe chyba raczej to Darker jest podobny do WHR bo witch hunter jest sporo starszy :)
A wracajac do samej Robin to anime jest jednym z najlepszych jakie ogladalem odpowiednio mroczne i tajemnicze. Bohaterki nie cierpia na przerost wiadomych czesci ciala, ani nie ma wepchnietych na sile elementow komediowych.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #634 dnia: Czerwiec 03, 2008, 10:16:47 pm »
To Heart 2 OAV
Co mogę napisac o 30 min anime, chyba tylko tyle że jest to z tego co widziałem: szkoła, romans, komedia. podobne rodzajowo do SHUFFLE! tylko że bez drama. Bardzo fajne nabrałem ochotę na całe anime o ile jest (nie mam wątpliwości).

KITE Liberator
Film trwający około 57 min. Niby jest to KITE ale nie ma hentai scen co jest plusem za to dodali element sf co już nijak plusem nie jest :-?. Gdyby nie ten elemęnt to byłoby extra ale SF i KITE ?? Plusem jest bardzo ładna grafika, robi wrażenie. Są nawiązania do poprzedniej części KITE co jest dobrym ukłonem w stronę fanow KITE z 1998r (tak całe 10 lat mineło). Kreska nie zminiła siębardzi co też jest dla mnie plusem. I teraz zakończenie, wyglądało to tak jakby film urwał sięw połowie i żem roździawił usta w bezgłośnym WTF... Doprawdy nawet poszukałem info w necie by sprawdzic czy czegoś nie brakuje ale nic wszystko się zgadza. Tylko że jakoś nie sprawiło to że poczułem się lepiej. :-? Wątki nie podokańczane, film urwany w takim momęńcie że niech i szlak jesli nie zrobią drugiej cześci. :evil:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2008, 07:17:59 pm wysłana przez Frey Ikari »

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #635 dnia: Czerwiec 04, 2008, 11:48:00 am »
Obejrzałem Code Geass (popularnie zwany Leluchem), pierwszy sezon i to, co wyszło z drugiego. Znacząca ilość moe i biszów. Trochę głupi wygląd mechów. Dużo akcji z wieloma niespodziewanymi zwrotami. Brak podziału na dobrych i złych, bo wszyscy są źli, zamiast tego jest podział na naiwnych i cwanych. Wbrew pozorom bajka nie epatuje cynizmem ani nawet nihilizmem - to po prostu czysty darwinizm.
Na początku drugiego sezonu zalicza się wielkiego WTFa, ale jednak serial bardziej pozwala odpocząć mózgowi, niż go nadwyręża.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2008, 11:50:31 am wysłana przez haael »
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #636 dnia: Czerwiec 04, 2008, 10:15:52 pm »
Właśnie obejrzałem 1szy ep Serial Experiments Lain dawnoc zegoś takiego nie widziałem a zawsze mi się coś w tym stylu podobło... ogólnie po 1szym epie mogę powiedzieć iż straszna psychodela... a i czy mis sie wydaje czy widziałem już 2 motywy które później pojawiły się w Haibane?

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #637 dnia: Czerwiec 04, 2008, 11:18:41 pm »
Co do Kaze no Stigma.
Trochę mnie denerwowało to pokazywanie pantsu Ayano przy każdej możliwej okazji.
A tak to konwencja Kazumy, osoby która od samego początku ma wielką moc (a nie dochodzi do niej dzięki jakimś powymyślanym sytuacją) jest interesująca :) Mi anime oglądał się przyjemnie. Co do walk to się zgodzę. Ale czy tak naprawdę w tym anime chodziło o walkę?
BTW: Starcia Kazumy i jego ojca były genialne :D (zwłaszcza te w ośrodku z gorącymi źródłami)

A teraz oglądam Potemayo
To anime ma jeszcze mniej sensu niż Lucky Star. Konwencja wydaje mi się podobna. Anime bez sensu któe ma bawić (jakoś?). Nie czaje tego ^^... no nic oglądamy dalej.
Guchiko jest niezła z tym swoim niszczeniem i zaklejaniem :D

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #638 dnia: Czerwiec 05, 2008, 06:51:29 am »
Obejrzałem to Myself Yourself i dlaczego ci kretyni znowu dali SZARĄ KREW mimo że była tylko raz i to przez parę chwil. Nawet skaleczenie nożykiem w palec i krew była szara.
To anime mogło być jednym z najlepszych gdyby nie to że było bardzo głupie. Naciągali emocje tworząc głupie scenki.
Choćby to jak ktoś wysyła jakiś anonimowy list do szkoły że brat i siostra są w hotelu miłości a przecież jeśli oni temu zaprzeczają to nie powinno to mieć znaczenia że ktoś coś napisze. A jeszcze jakaś kretyńska szkoła mówi że powiadomi rodziców.
Czy naprawdę tak w japonii jest ?
Może nieco później napiszę resztę. Ten opening nie miał nic wspólnego z anime. To wszystko co tam pokazywali nie wydarzyło się w anime a opening tak mi się podobał.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #639 dnia: Czerwiec 07, 2008, 07:18:16 am »
Anime miało wiele fajnych scen i chociaż widziałem lepsze anime to ten tytuł też mi się spodobał. Opening wprowadził mnie nieźle w błąd bo niesamowite gdyż myślałem że oni założą jakiś zespół muzyczny :lol:
Jak mogła być u ciebie czarna krew skoro była szara. Czarna była w ostatnim odcinku School Days.
Od samu początku najbardziej polubiłem Shuri i nie wyobrażam sobie jak można być zmuszonym do wyjazdu.

Offline maszeq

  • Nosiciel Wody
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Under Northern Skies
    • deviantart
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #640 dnia: Czerwiec 07, 2008, 08:21:38 pm »
no całkiem interesujące anime, szkoda tylko że tak późno staje się jasne o co w nim tak naprawdę chodzi. o ile wydaje mi się że dziewczyna miała powód, to próba w wannie u bohatera od bycia poniżanym przez chłopaków w jego szkole jakoś nie była dla mnie przekonująca. wątek bliźniaków również był interesujący, chociaż można było spodziewać się że razem uciekną, jednak miło było widzieć ich znowu razem w ostatnim epku. i co z tą japonią nie tak, że jak kogoś widzisz w ważnym momencie, to dlatego że goniłeś pociąg by móc zobaczyć jeszcze raz tą osobę i do niej pomachać ...
Under Northern Skies

Offline Ginko

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #641 dnia: Czerwiec 07, 2008, 08:59:39 pm »
Połowa tego animca była bardzo fajna. Dużo dość śmiesznych scenek i fan serwisu ale od połowy zaczyna być nachalnie dramatyczne co strasznie przyprawiło mnie o ból brzucha i niepotrzebne zmuszenie siebie do dalszego oglądania by dokończyć serie.
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #642 dnia: Czerwiec 08, 2008, 08:38:33 am »
Dramatyzm to zaleta a nie wada pod jednym warunkiem. Nie może być naciągany. Ogólnie jak widzę w anime że najpierw sztucznie tworzą jakąś sytuację żeby potem zbudować na podstawie tego jakąś dramatyczną scenę to dla mnie to jest nieudolne.
To powinno wynikać z całego anime.

Offline maszeq

  • Nosiciel Wody
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Under Northern Skies
    • deviantart
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #643 dnia: Czerwiec 08, 2008, 08:54:51 am »
No i tu plus tego anime, że po przemyśleniu nie jest to wcale wymuszone, i rzeczywiście wynika z całego anime końcówka historii. No tylko ten powód u chłopaka, bo ja wiem, mógłby mieć jakiś lepszy, może nie zaraz taki jak miał czy jakiś zawód miłosny, ale napewno można byłoby wpaść na coś bardziej wiarygodnego. W każdym bądź razie jego afirmacja do własnej przeszłości, zrozumienie błędu, i dostrzeżenie zbieżności wydarzeń u tej swojej doprowadzają do takiego a nie innego endingu wątku, no i bardzo dobrze. Trochę był denerwujący z tym swoim zegarkiem że nie chciał powiedzieć dlaczego go cały czas nosi i nigdy go nie zdejmuje, ale przecież gdyby to się wcześniej rozjaśniło nie byłoby tego dramatyzmu.
A totalnie mnie rozwaliła naiwna babcia z domu starców :D O niej samej możnaby zrobić oddzielne anime :D.
Under Northern Skies

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #644 dnia: Czerwiec 08, 2008, 09:14:31 am »
Ta babcia to była jedna z niewielu zalet tego anime. Niestety właśnie w ostatnim odcinku z nią pojawiła się ta szara krew. Ale te wcześniejsze odcinki z nią były naprawdę straszne.

 

anything