trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 469238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #660 dnia: Czerwiec 10, 2008, 09:07:34 pm »
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/943-kaze-no-stigma/rec/966
Nigdy nie myślałem że to powiem, ale tym razem na pewno się zgadzam z recenzją na Tanuki anime Kaze no Stigma. I zgadzam się z nią aż w 100% i również mogę powiedzieć że ewentualnie grafika jest jeszcze w miarę. Poza tym nic tam nie ma wartego uwagi. Przeciętna muzyka, którą ledwo się zauważa, głupie postacie szczególnie to denerwujące czerwonowłose(to chyba Ayano). I właśnie jak można do zwykłej komedii tak nieudolnie wtrącać sceny dramatyczne(już nie mówiąc że niepotrzebnie). Były chyba takie 3 w całym anime ale i tak tylko ta z jego przeszłości mogła być smutna. Lecz jak można na ostatni odcinek coś takiego zrobić a pominąć walkę teraźniejszą której nie było.
No i właśnie te nieszczęsne walki. Dosłownie ani jedna mi się nie spodobała zarówno przez brak fajnej muzyki jak i samo wykonanie było beznadziejne. Efekty też były bardzo słabe.
Mimo szczerych chęci nie mogę znaleźć pozytywów tego anime.
Poprzednio oglądałem anime Myself Yourself i jak teraz sobie przypomnę tamto to aż mi wstyd że je też trochę skrytykowałem bo było dużo lepsze.
A co do Shany to oczywiście Kaze no Stigma nawet w małym stopniu nie dorasta do poziomu tamtego anime. Pod każdym względem czyli zarówno pod względem muzyki, grafiki, fabuły jak i co dla mnie ważne sposobu pokazania walk gdyż w Shanie były jedne z najlepszych jakie widziałem.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #661 dnia: Czerwiec 10, 2008, 11:21:41 pm »
Ekranizacje dating-simów są jednak najlepsze. Zacząłem oglądać Lamune. Trochę przeszkadza mi to, że główny bohater nie jest nieudacznikiem, co nie pozwala mi się z nim identyfikować i zachowuje się jak troglodyta w stosunku do kobiet. Gdyby to była prawdziwa gra a nie ekranizacja, to pewnie przerżnąłby z kretesem.
Bajka należycie odmóżdża i pozwala się zrelaksować. Mam tylko nadzieję, że na końcu nie będą sobie obcinać głów.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #662 dnia: Czerwiec 11, 2008, 06:30:32 am »
Ekranizacje dating-simów są jednak najlepsze. Zacząłem oglądać Lamune. Trochę przeszkadza mi to, że główny bohater nie jest nieudacznikiem, co nie pozwala mi się z nim identyfikować i zachowuje się jak troglodyta w stosunku do kobiet. Gdyby to była prawdziwa gra a nie ekranizacja, to pewnie przerżnąłby z kretesem.
Bajka należycie odmóżdża i pozwala się zrelaksować. Mam tylko nadzieję, że na końcu nie będą sobie obcinać głów.
Po pierwsze nie mów bajka bo Lamune to świetne anime. Jedna z najlepszych ekranizacji eroge.
Bajka to określenie na coś co się nie podobało.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #663 dnia: Czerwiec 11, 2008, 06:55:13 am »
Bajka to określenie na coś co się nie podobało.

Może u Ciebie, ale niekoniecznie u innych.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #664 dnia: Czerwiec 11, 2008, 07:55:39 am »
Dla mnie anime roku narazie jest Soul Eater :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #665 dnia: Czerwiec 11, 2008, 08:06:21 am »
Rzeczywiście, fajny shonen, ale jednak zbyt typowy i zbyt rozwleczony. Może "shonen roku" zamiast "anime roku" ;)

Offline maszeq

  • Nosiciel Wody
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Under Northern Skies
    • deviantart
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #666 dnia: Czerwiec 11, 2008, 10:36:48 am »
no jest nieźle, ale troche irytuje mnie ta "dzieciaczkowatość" w soul eaterze. i jak na razie mała ilość dostępnych odcinków. za to świat przedstawiony to dla mnie strzał w dziesiątkę :]
Under Northern Skies

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #667 dnia: Czerwiec 11, 2008, 10:52:06 am »
Ej, przecież to shonen - to z założenia jest dla dzieci/młodzieży w wieku szkolnym, wiec nie ma co się spodziewać dojrzałości. Na dodatek widzę, że z ecci zrezygnowali praktycznie całkowicie skupiając się na rozwoju bohaterów i walce. Szczęściem całość jest ratowana właśnie przez fajny świat, bohaterów (szczególnie ich rozwój jak i siłę oraz umiejscowienie w hierarchii) oraz zarys historii. No i mamy świetnych bohaterów drugoplanowych - moja ulubiona para: Medusa i Stein xD

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #668 dnia: Czerwiec 11, 2008, 11:38:19 am »
Ecci w Soul Eaterze jest reprezentowane chyba tylko przez neko-niby-wiedźmę ;) Well, jak dla mnie to i dobrze, oglądam sobie fajne pojedynki, gagi etc. i mi się podoba :) Powtarzając za przedmówcami - ciekawie zbudowany świat, wyraźne postacie, zabawne nawiązania imionami (doktor Franken Stein) czy postaciami (Jack the Ripper, Rasputin xD). Jak na razie to wśród tegorocznych anime SE jest u mnie na pierwszym miejscu :]
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #669 dnia: Czerwiec 11, 2008, 05:56:05 pm »
Bluźnisz! A Vampire Knight? Niegodna! niegodna tego, by ją użreć!

Ta animu mnie odmóżdżu.

Ponieważ dałam się porwać przeuroczemu serialowi o komputerowo-fantasy-geniuszo-dziwakach+dziewczyna produkcji UandSA na anime nie mam ochoty jakoś. Ale Chii's Sweet Home - jak najbardziej. To też mnie rozwala, ale pozytywnie, jestem w stanie wybaczyć postaciom absolutny brak zdrowego rozsądku, bo kot jest przepiękny. Ciągle z Knurkiem powtarzam - ci ludzie mają za miękkie serce na kota :P

OAVka Arii - przepiękna. W nastroju totalnie, mój ukochany Akatsuki zdradza pewne "momikowe*" skłonności (nareszcie!!!!!), Alicia w wersji chibi-młodziutkiej jest jescze bardziej mózgoje... hm... urocza, kot (TO NIE JEST KOT! krzyczy moje sumienie) też ujdzie. Słowem - poezja, poezja i jeszcze raz poezja.

*główna bohaterka ma kucyki. Momiko! Momiko!

mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #670 dnia: Czerwiec 11, 2008, 05:59:03 pm »
Vampire Knight jest poza rankingiem :D
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #671 dnia: Czerwiec 11, 2008, 06:04:19 pm »
Vampire Knight jeszcze nie wyszło w całości więc co tu oglądać...

Offline Shalaya

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #672 dnia: Czerwiec 11, 2008, 06:09:25 pm »
A ja dzięki stacji 4fun.tv {kto by pomyślał, że kiedykolwiek, cokolwiek i jakkolwiek zmusi mnie do wlączenia tej stacji} oglądam odcinki "Samuraja Champloo".  Całkiem fajne to anime =)








Dla nie wtajemniczonych i chętnych by obejrzeć to anime podaję czas emisji:

sobota (premiera)          - godz. 11.00
poniedziałek(powtórka)   - godz. 15.25
środa(powtórka)            - godz. 15.00


Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #673 dnia: Czerwiec 11, 2008, 06:26:42 pm »
Anfan, cut it out, nie będziemy powtarzać po raz n-ty dyskusji o oglądaniu anime na bieżąco  :doubt:

A Samurai Champoo zaiste dobry jest :] Samuraje, hip-hop, breakdance, capoira i takie tam, bardzo przyjemnie się oglądało.
Nie chwaląc się cztery eleganckie oryginalne diwidiki stoją sobie na mojej półce xD
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #674 dnia: Czerwiec 11, 2008, 06:40:54 pm »
A Samurai Champoo zaiste dobry jest :] Samuraje, hip-hop, breakdance, capoira i takie tam, bardzo przyjemnie się oglądało.

Glowne powody dla ktorych ledwo wytrzymalem pierwszy odcinek i zaraz potem wywalilem reszte :)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

 

anything