Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 473166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #780 dnia: Czerwiec 24, 2008, 11:55:04 pm »
Heh co nie?
Wciąż jest dobre, ale potwornie mieszają. Zaczynają przeginać. Troje rycerzy okrągłego stołu w szkole ?  ^^'
Tak jak pisałem na www.anime-chronicle.pl
Sam sposób prowadzenia akcji przestaje być oryginalny. Wciąż zaskakuje ale jest schematyczny.
Najpierw Zero ma plan A, potem ktoś mu w nim przeszkadza i gdy jest już naprawdę krucho nagle pojawia się plan B, który był wymyślony dużo wcześniej! Zwykle jeszcze dochodzi jakiś plan C. ^^'

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #781 dnia: Czerwiec 25, 2008, 09:39:06 am »
Tengen Toppa Gurren Lagann (wrażenia po obejrzeniu ok połowy serii)

Miałem ogromne oczekiwania odnoście tego anime, na okładce Arigato hasło: Anime roku 2008, pozytywne komentarze, etc. Liczyłem na świetną komedię parodiującą serie o mechac, jak można traktować poważnie robota z okularami przeciwsłonecznymi ?
I to dostałem, ale to wydawało się zbyt piękne. I tak oto po śmierci
Spoiler: pokaż
Kaminy
w 8 odcinku straciłem chęci do oglądania tej serii. Zwykle nie mam nic przeciwko śmierci głównego bohatera, tylko pod koniec, albo przynajmniej w środku serii a nie na początku!
Jaki trener zdejmuje w 20min. najskuteczniejszego napastnika przegrywając 2:0 ? Ze świetnej komedii stała się seria o tym jak to źle bohaterom, co przeżywają etc. Nie tego oczekiwałem po komedii.

TTGL pewnie obejrzę do końca, jest to dalej dobra seria ze świetną animacją i ciekawą historią o kopaczu, ale anime roku 2008 to na pewno to nie jest.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #782 dnia: Czerwiec 25, 2008, 10:56:44 am »
Tylko, że problem w tym...

Spoiler: pokaż
że śmierć Kaminy nadaje sens dalszej serii


Ale, uważam, że uśmiercenie jednej osoby w tym anime, nie tej o której wspominaliśmy wcześniej, było bezsensowne i bezpodstawne.
Koniec też nie jest najlepszy.
Spoiler dot. samego końca serii:

Spoiler: pokaż


Bo po co w końcu Simon się tak starał, aby koniec końców na dalsze lata zostać jakimś włóczęgą gdy pozostali mieli różne wysokie stanowiska, byli szczęśliwi i do czegoś doszli ;/ Gdy Simonowi nie pozostało już nic bo Nię uśmiercili co było bardzo zdolnym i mistrzowskim posunięciem

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #783 dnia: Czerwiec 25, 2008, 10:57:48 am »
Konowale:
Spoiler: pokaż
Proponuję trochę rozszerzyć zakres "spojlera" - napisanie "śmierć głównego bohatera" daje za dużo do myślenia :P
Też się trochę hm, zdziwiłam, po tym co autorzy zaserwowali w 8 odcinku. Cytując słowa Szyszki: "a pomyślałeś, że Kamina NIE JEST głównym bohaterem?" :] Nie obrażaj się na serię, naprawdę warto ją dokończyć. Jasne, że komedii teraz będzie trochę mniej, ale nie martw się, nie zrobi się z tego jakiś poważny dramat. Klimat pozostanie, nawet bez Kaminy.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #784 dnia: Czerwiec 25, 2008, 12:06:54 pm »
Silent Angel: może na potrzeby filmu wprowadzili takie zakończenie.

Miranda:
Spoiler: pokaż
uznałem go za głównego bohatera ponieważ kogo innego ? Kamina zachowuje się jak przywódca, prowadzi innych do boju, jest jak Aragorn, Simon to wpatrzony w niego Frodo ;)  Klimat to Kamina, on napędzał akcję, a jego pojedynek podczas polowania z Viralem to świetny pokaz animacji
Nie obraziłem się na serię ;)  Na razie straciłem chęć do dalszego oglądania, brak miejsca na dysku też nie ułatwia sprawy.

Swoją drogą powstał jakiś 3-4 minutowy odcinek (amv?) ttgl w realiach fantasy. Wolałbym żeby cała seria była osadzona w tych realiach, mechy nie są złe, ale coś w stylu Slayersa z odświeżoną grafiką byłoby ciekawsze.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #785 dnia: Czerwiec 25, 2008, 12:15:30 pm »
Te odcinki to nie żadne docinki - to krótkie animacje robione przez grafików pracujących przy serii. Jak na razie (dzięki Knurkowi) widziałem dwie: jedna w konwencji fantasy, a druga (imo lepsza) z "jednorękim bandytą" w kosmicznym wydaniu :)

I powiem szczerze, że fantasy za grosz nie pasuje - brak tego rozmachu. Jak oglądniesz do końca to zrozumiesz o jakim rozmachu piszę. Jeśli myślisz, że to Slayersowy rudzielec z małym biustem siał zniszczenie, to czeka Cię lekcja perspektywy :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2008, 12:46:39 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #786 dnia: Czerwiec 25, 2008, 01:40:38 pm »
Właśnie nie wiedziałem o co chodzi z tymi animacjami, fajny pomysł. Brak rozmachu bym przeżył, tak samo jak z grami, grafika nic nie znaczy w porównaniu z grywalnością, Heroes of M&M3, Quake 3 czy Warcraft 3 to stare gry jednak ciągle można przy nich noce zarywać (zwłaszcza przy 2 pierwszych).


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #787 dnia: Czerwiec 25, 2008, 05:28:19 pm »
Te dodatkowe mini-odcinki są piękne xD Mnie bardziej podobał się ten fantasy, ale na jednorękim bandycie się uśmiałam zdrowo ;) Czekam na kolejne takie eksperymenty :]

Konowale,
Spoiler: pokaż
doskonale to rozumiem, ja też przyjęłam założenie że Kamina = główny bohater (jakby to powiedziała mała Carol z Baccano: He's just main-characterish ;) ) Też po obejrzeniu 8 fuczałam, że kto teraz będzie rządził, wygłaszał te podniosłe przemówienia etc. Imho to jedna z wielu zalet tego anime - oglądasz, wydaje Ci się że wiesz już kto jest kim i jak skończy, po czym okazuje się że faktycznie, tylko Ci się wydawało :] W tych ośmiu odcinkach autorzy jeszcze nie zdążyli się rozkręcić ;)
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #788 dnia: Czerwiec 25, 2008, 07:24:00 pm »
School Days OAV

Tak w sumie to jest to parodia serii TV, tyle mogę napisać...

Offline obik

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #789 dnia: Czerwiec 25, 2008, 08:53:09 pm »
Bleach
im bardziej sie nad tym zastanawiam co sie dzieje w tym animcu tym wiecej widze dziur :P  :doubt:
seria naprawde fajna gdyby Autor bardziej sie przylozyl bylo by co uwielbiac no ale jest jak jest  :roll:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #790 dnia: Czerwiec 26, 2008, 06:32:17 am »
Szczerze powiem, że nie bardzo przypominam sobie anime, które można z czystym sumieniem polecić komuś, kto oglądnął Berserka i chce jeszcze. Claymore? Nooo... ujdzie, ale jednak daleko (za dużo hollywoodzkich zbiegów okoliczności i postaci typu Raki - blah). Hang w Dziale zaznaczył, że to nie musi być fantasy, a chodzi mu o klimat - brutalność, wyrazistość bohaterów, brak cukierkowatości, kiczu i naciąganych wątków. W MAL łączą Berserka z Gungrave, który imo ma naprawdę dobre wątki (choć część kiczowatych) i przez sporo czasu świetny gangsterski klimat. GantZ? Brrrr, w żadnym wypadku. Dla mnie GantZ to dno bez klimatu i z dennymi bohaterami napędzane płytka tajemnicą i kałużami krwi.

Jestem w kropce - nie wiem co może dorównać Berserkowi z anime (bo mangi jakieś bym znalazł)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2008, 06:34:12 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #791 dnia: Czerwiec 26, 2008, 08:20:39 am »
Wilk Stepowy: czegoś takiego jak berserk to raczej nie znajdziesz, może Ninja Scroll movie, serii TV nie oglądałem, Shigurui, czy Black Lagoon gdzie jest brutalność, fajni bohaterowie, ale naciągane wątki mogą być.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shalaya

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #792 dnia: Czerwiec 26, 2008, 12:09:07 pm »
GantZ? Brrrr, w żadnym wypadku. Dla mnie GantZ to dno bez klimatu i z dennymi bohaterami napędzane płytka tajemnicą i kałużami krwi.

Obejrzałam 7 odcinków, bo moja koleżanka się tym zachwycała. Koszmar, dramat... Poziom tego anime (jak dla mnie) jest tak niski, że nie warto się nad tym głębiej zastanawiać. Takie nie wiadomo co.

A ja się zwracam z pytaniem czy warto obejrzeć Gilgamesh?? Kiedyś się za to zabierałam, ale niestety musiałam odłożyć to na później, a że teraz nie mam dużo czasu na oglądanie anime, to nie chciałabym go marnować na anime nie warte uwagi. Dlatego zwracam się do Was :) Czy warto się za to brać?

P.S.
Oglądam Samurai Champloo na 4fun.tv i jak dla mnie, to warto oglądać :D


Offline Hang Man

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #793 dnia: Czerwiec 26, 2008, 12:17:33 pm »
Dzięki za porady. Może w najbliższym czasie łykne to Black Lagoon lub Gungrave  :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2008, 12:21:28 pm wysłana przez Hang Man »
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #794 dnia: Czerwiec 26, 2008, 12:22:54 pm »
Przy Black Lagoon uważaj - choć to jest brutalne i miejscami krwawe, to w wielu miejscach drą straszliwie łacha z sensacyjnych motywów (szczególnie w pierwszym sezonie). Wielu rzeczy nie można tam traktować na serio. Jak przejdziesz do porządku dziennego z niektórymi motywami to będziesz miał naprawdę dobre kino sensacyjne z fajnymi bohaterami.

 

anything