Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 469026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krova

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #810 dnia: Lipiec 02, 2008, 09:42:54 am »
Devil May Cry

 W sumie średnie, ale jest Dante i to wystarczy  :eek: Szkoda tylko, że zrobili z niego jakiegoś milczącego typka :S Bardzo ładna kreska, fabuła średniawa, walki nienajgorsze. Cóż, tylk o12 epeków, to dokończę.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #811 dnia: Lipiec 02, 2008, 11:33:25 am »
Jedyne z czym się nie zgadzam to Twoja ocena środkowych epków. Dla mnie często były bardziej ciekawe od tych pokazujących główny wątek. W żądnym wypadku mnie nie nudziły.

A tak z całą resztą się zgadzam.
Właśnie te środkowe epizody to wiele osób uznaje za słabsze jak czytałem gdzie indziej.
Anime by było idealne jakby nie przytosowywali go na siłę dla dzieci.
Ale te krajobrazy to cudne były.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #812 dnia: Lipiec 02, 2008, 01:48:16 pm »
No ale to jest nakręcone na podstawie książki dla młodzieży (light novel), wiec nic tu na siłę nie przystosowywali.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #813 dnia: Lipiec 02, 2008, 01:54:10 pm »
Mi się po prostu wydawało że coś w nim brakuje. Choćby te walki na końcu mimo że fajne to jednak takie bez większych emocji. I wolałbym jednego potwora ale silnego niż kilka słabych.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #814 dnia: Lipiec 02, 2008, 02:48:06 pm »
Devil May Cry to świetna gra,na prawdę bardzo dobra, a najlepsze są w niej walki, gdzie nie ważne jest to ilu się przeciwników zabije tylko jak dlatego np DMC3 jest masa kombosów+broni. I tak na podstawie genialnej gry powstało anime z mało ciekawą fabułą, w którym główny bohater nie jest takim kozakiem jak w grze (zwłaszcza w 3 części gry gdy jest najmłodszy i m.in. surfuje na rakiecie) i nudnymi walkami. Potencjał zmarnowany.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Niuniek

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #815 dnia: Lipiec 02, 2008, 11:03:42 pm »
Melanchaly of Haruhi Suzumiya. Ciekawe. Narazie 4 epki. Zbija ten brak chronologii, ale przecież musi się to trzymać jakoś kupy, więc zobaczymy jak będzie po całości. :)

Offline Hamtaro666

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #816 dnia: Lipiec 04, 2008, 10:34:41 am »
Melanchaly of Haruhi Suzumiya. Ciekawe. Narazie 4 epki. Zbija ten brak chronologii, ale przecież musi się to trzymać jakoś kupy, więc zobaczymy jak będzie po całości. :)

Ja pamiętam, że sięgnąłem po tę pozycję dlatego, bo ktoś twierdził, że to świetna komedia. Rozczarowałem się. Dla mnie jedyny warty uwagi odcinek to ten z festynem w szkole - jakby nasze konwenty pokazali - taki klimat. I na pewno ending - kultowy jak najbardziej. A z chronologią - obejrzyj w kolejności Haruhi w zapowiedziach ;)

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #817 dnia: Lipiec 04, 2008, 12:41:08 pm »
Melanchaly of Haruhi Suzumiya. Ciekawe. Narazie 4 epki. Zbija ten brak chronologii, ale przecież musi się to trzymać jakoś kupy, więc zobaczymy jak będzie po całości. :)

Ja pamiętam, że sięgnąłem po tę pozycję dlatego, bo ktoś twierdził, że to świetna komedia. Rozczarowałem się. Dla mnie jedyny warty uwagi odcinek to ten z festynem w szkole - jakby nasze konwenty pokazali - taki klimat. I na pewno ending - kultowy jak najbardziej. A z chronologią - obejrzyj w kolejności Haruhi w zapowiedziach ;)
Herezje opowiadasz... Haruhi właśnie w tej nie innej kolejności powinno się oglądać... chronologicznie to sobie można za 2gim razem. A sam serial IMO jest Genialny... choć rozumiem iż z racji tego że jest dość nietypowy nie wszystkim musi się podobać... (Haruhi IMO tak samo jak filmy Tarantina jest po prostu zlewką z konwencji ;))

Offline Hamtaro666

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #818 dnia: Lipiec 04, 2008, 05:46:19 pm »
Herezje opowiadasz... Haruhi właśnie w tej nie innej kolejności powinno się oglądać... chronologicznie to sobie można za 2gim razem.

Chyba dokonałeś nadinterpretacji mojej wypowiedzi;)

A sam serial IMO jest Genialny... choć rozumiem iż z racji tego że jest dość nietypowy nie wszystkim musi się podobać... (Haruhi IMO tak samo jak filmy Tarantina jest po prostu zlewką z konwencji ;))

A gdyby Haruhi było choć w połowie tak genialne jak filmy Tarantina na pewno by mnie nie rozczarowało :)

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #819 dnia: Lipiec 04, 2008, 06:58:55 pm »
A gdyby Haruhi było choć w połowie tak genialne jak filmy Tarantina na pewno by mnie nie rozczarowało :)
Oczywiście mało jest rzeczy tak genialnych jak jego filmu ale w wypadku Haruhi opisałbym x-> Tarantino (x dąży do ;)). A jak na standardy Animcowe to jest naprawdę coś co w 100% trafiło w moje gusta, ma bardzo dobrą stronę techniczną, fabułę i muzykę więc czego mogę chcieć więcej? Poza tym kocham tą nie chronologiczność, kocham bohaterów, kocham to przymrużenie oka na konwencję... jednym słowem jedno z moich ulubionych anime a już na pewno no.1 w kategorii komedia. Może po prostu chciałeś od tego Anime zbyt wiele... ja do niego podchodziłem wręcz sceptycznie i miałem niezły "bonusik" :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2008, 07:05:02 pm wysłana przez wyspa »

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #820 dnia: Lipiec 04, 2008, 07:43:50 pm »
Herezje opowiadasz... Haruhi właśnie w tej nie innej kolejności powinno się oglądać... chronologicznie to sobie można za 2gim razem.

Chyba dokonałeś nadinterpretacji mojej wypowiedzi;)

wyspie chodziło o to, że żeby zalapać chronologię trzeba słuchać Kyona, który mówi chronologicznie, a nie Haruhi, która mówi po kolei. Z Twojej wypowiedzi wynikało, że "podpowiadasz" Niuńkowi, że to Haruhi mówi właściwą kolejność.

Haruhi to nie komedia szkolna, tylko anime dla ludzi z inteligentnym poczuciem humoru (to tak, żeby wszystkich przeciwników obrazić od ręki :P)

Co do Seirei no Moribito - anfan ma rację, jeśli chodzi o końcówkę, dla mnie to anime jakieś płaskie było, nie miało wyraźnej kulminacji, miałam wrażenie, że wszystko jest na jednym tonie. Ciekawe to było i piękne jak cholera, ale czegoś brakło.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #821 dnia: Lipiec 04, 2008, 08:39:20 pm »
Chaotyczna kolejność odcinków Haruhi była denerwująca tylko kiedy byli na wyspie i rozwiązanie zagadki miało być w następnym odcinku, w innych momentach nawet to nie przeszkadzało.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #822 dnia: Lipiec 04, 2008, 10:17:28 pm »
A gdyby Haruhi było choć w połowie tak genialne jak filmy Tarantina na pewno by mnie nie rozczarowało :)
Filmy Tarantina to zwykłe szmelce. Już każde anime średniej klasy jest lepsze. Oglądałem trochę tego i beznadziejne jak mało co. Choćby ten animatrix nie powinien nawet powstać.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #823 dnia: Lipiec 04, 2008, 11:16:45 pm »
Beznadziejne jesteś no ale cóż jak chcesz.

Offline fazimodo

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #824 dnia: Lipiec 05, 2008, 12:07:15 am »
Co do Haruhi, to osoboście mi się podobało, bo spodziewałem się kolejnego nudnego highschool romansu, a dostałem fajną dosyć oryginalną komedię. Porównać to do Tarantino? Hmm, nie widzę związku, a samych filmów Tarantino jakoś też za świetne nie uważam.

A jak już jesteśmy przy niechronologicznych anime to ostatnio sobie obejrzałem Baccano!, fajny klimacik gangsterski, para psychopatów w pociągu, trochę strzelania i trupów, a całość oscyluje wokół tematu... nie jestem pewien czy będzie to dużym spoilerem czy nie, ale lepiej nie ryzykować, że komuś zepsuje zabawe :)
Spoiler: pokaż
...nieśmiertelności(nie żeby jakieś filozoficzne głębsze gadki się o tym pojawiały, ale jest to najważniejsza rzecz w całości i motor napędowy do działań większości bohaterów).
Krótka(13epków) przyjemna seria.