trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 472270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krova

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #825 dnia: Lipiec 05, 2008, 01:49:44 am »
Tengen Toppa Gurren Lagann

 Chciałem obejrzeć 1 epek wieczorem, obejrzałem 10. Rewelka  :eek: Anime Gainaxu, więc MUSZĄ być mechy i zakompleksiony bohater, który nie ma woli walki, ale! Jest przy tym na tyle fajnie zrobiony, że i tak go lubię. Kreska w stylu FLCL, baardzo różnorodna, odjechane mechy, odjechane walki, trochę romansidła, trochę dramatyzmu i powagi, nareszcie jakieś dobre anime mi wpadło, oglądam dalej!


A, i podziękowania dla Skrzydlatego :*
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Hamtaro666

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #826 dnia: Lipiec 05, 2008, 09:54:24 am »
a już na pewno no.1 w kategorii komedia.

A widziałeś Jungle Wa Itsumo Hare Nochi Guu? To dla mnie komedia nr 1.

Szyszka - ja już z Tobą na ścieżkę wojenną wchodzić nie zamierzam, więc daruj sobie te marne prowokacje :* Big Hug ;)


Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #827 dnia: Lipiec 05, 2008, 11:42:06 am »
Vandread - połączenie Love Hina dowolnego anime o mechach i Cowboy Beebop. Ogólnie jest to haremówka na statku kosmicznym atakowanym co jakiś czas przez niezidentyfikowane roboty. A żeby było ciekawiej to trzeba doda, że są dwie oddzielne planety na których żyją tylko mężczyźni i tylko kobiety, które prowadzą wojnę. Główny bochater miał pecha trafić na statek kobiet-piratów i ku swojemu zdziwieniu odkrywa, że kobiety to nie są czteroręki ciągle śliniące się potwory (szokujące odkrycie), które biegają nago i gołymi rękami masakrują armie facetów.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #828 dnia: Lipiec 05, 2008, 03:06:16 pm »
Vandread - połączenie Love Hina dowolnego anime o mechach i Cowboy Beebop. Ogólnie jest to haremówka na statku kosmicznym atakowanym co jakiś czas przez niezidentyfikowane roboty. A żeby było ciekawiej to trzeba doda, że są dwie oddzielne planety na których żyją tylko mężczyźni i tylko kobiety, które prowadzą wojnę. Główny bochater miał pecha trafić na statek kobiet-piratów i ku swojemu zdziwieniu odkrywa, że kobiety to nie są czteroręki ciągle śliniące się potwory (szokujące odkrycie), które biegają nago i gołymi rękami masakrują armie facetów.
:lol: Już jestem pewny że to zobaczę... choćby z czystej ciekawości ;)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #829 dnia: Lipiec 05, 2008, 09:16:30 pm »
Mam pytanie. Czym się różni wersja DTV i DVD Kodomo no Jikan. Czytałem że w DVD cenzury nie ma. Ale o jaką cenzurę chodzi bo przecież to zwykłe anime ?

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #830 dnia: Lipiec 05, 2008, 10:30:10 pm »
Powagi? ^.^ No może troszeczkę w epie co wprowadza młodego rossiu do drużyny ^.^

no nie, a cały plot z Rossiu to niby co, komedia była? :P No, najpierw Potemayo, teraz Gurren, jeszcze Krova obejrzy Vampire Knight i będzie zupełnie stracony dla świata :D

Z animków to nadal znecamy sie nad Chi i jej kocimi sprawami, ponadto przyssaliśmy się do nowych Slayersów i po pierwszym epie jesteśmy całkiem zadowoleni. Kreska trochę za wyraźna (no co, rozpikselowane rm-y to to nie są, niestety :P), nieco inny design, ale na razie klimat zachowany, czyli rozwalone miasto, piraci, którzy nieopatrznie powiedzieli "płaska jak deska" potraktowani fireballem, tylko Amelka jakiś mały biust ma. Za to Zelgadis chyba brał lekcje w szkole dla mrocznoklasycznych biszów :D Czekam na Xellosa, opening kusi...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2008, 10:36:43 pm wysłana przez Szyszka »
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Kainti

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #831 dnia: Lipiec 05, 2008, 10:53:13 pm »
Mam pytanie. Czym się różni wersja DTV i DVD Kodomo no Jikan. Czytałem że w DVD cenzury nie ma. Ale o jaką cenzurę chodzi bo przecież to zwykłe anime ?

Olbrzymia roznica, w wersji DTV srednio raz na minute masz jakis tekst albo scene ocenzurowana.

Offline maszeq

  • Nosiciel Wody
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Under Northern Skies
    • deviantart
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #832 dnia: Lipiec 05, 2008, 10:55:54 pm »
to ja przyszedłem poskarżyć się i pomarudzić :< <emo mode on>

w krakowie było źle bo nie ma jezior, nie ma rowerku, nie ma pysznej wody z kranu lepszej od minerałek za 2+ złote w krakowie, nie ma regionalnego pysznego jedzenia z suwałk chyba że sam coś sobie ugotuje...

ale to było preludium powrotu do suwałk...

... w suwałkach mam tak beznadziejny internet, że nawet gadu gadu ma opóźnienia xD nijak się nie umywa do 4mbitów jakie miałem do dyspozycji na mieszkaniu w krakowie
i nie mogę nic oglądać na necie ani nawet ściągać bo mój osiołek osiąga zawrotną prędkosć 2 Kbit/sec i przewiduje że następny odcinek anime ściągnie się gdzieś koło euro 2012

</emo mode of>

ale mam rower xD i woda w rzekach i jeziorach jest czyściutka i cieplutka mrrrrrrr :D
Under Northern Skies

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #833 dnia: Lipiec 06, 2008, 12:10:58 am »
Madlax po 1szym epie mogę powiedzieć iż od strony technicznej Anime wygląda dobrze, kreska jest bardzo dbała, tła dokładne a animacja płynna do tego dochodzą całkiem klimatyczne ujęcia. Nie jest to kreska pełna detalu (przynajmniej nie w kreacji postaci... inaczej ma się rzecz przy tle) jednakże jest bardzo staranna i ładna. Muzyka wydaje się pasować do scen choć na razie więcej o niej powiedzieć nie mogę... tak samo jak o fabule... ta zapowiada się ciekawie jednakże od początku widać tutaj małą dozę realizmu... No bo co innego można powiedzieć jeżeli bohaterka posiadając tylko 2 pistolety beretta (o ile się nie mylę) rozwala kolumnę pojazdów wraz z jednym opancerzonym a następnie do tego śmigłowiec, tym razem z karabinu... owszem wygląda to ładnie ale jednak realizm gdzieś ucieka ;).

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #834 dnia: Lipiec 07, 2008, 09:41:14 am »
Tengen Toppa Gurren Lagann

W końcu udało przebiłem (przewierciłem) się przez całą serię. Ogólnie było warto ponieważ jest to dobra i ciekawa pozycja. Ale może po kolei. I wolę to zamieścić jako spoiler.
Spoiler: pokaż

Mechy
Muszę pogratulować twórcą pomysłowości przy tworzeniu mechów, fajnie wyglądają przez pierwsze 15 odcinków kiedy autorzy podchodzą do serii bardziej na luzie, później po przeskoczeniu 7 lat do przodu gdy wszystko staje się bardziej poważne głupio wygląda wielki robot z okularami przeciwsłonecznymi na klacie, jakby przeniesiony z pałer rendżers czy innej "kapitalnej" serii. Mechy są pomysłowe, ale szybko się o nich zapomina, tylko dwa zrobiły na mnie wrażenie, te z ostatniej walki między Simonem a Spiralnymi, które wyglądały jak płomienie z elementami pancerza.

Bohaterowie
Kamina, jeden z głównych bohaterów Kamina, dalej uważam że jego śmierć była za wcześnie, powinni poczekać z nią do walki z królem spiralem, wtedy wyglądało by to dużo, dużo lepiej. Świetna postać Virala, najbardziej jego polubiłem w całej serii, chociaż Simon i Yoko nie byli dużo gorsi. Śmierć wielu członków Gurren brygady w ostatniej walce też zaliczam na + twórcą. Denerwujące było jak bohaterowie często się darli na siebie.

Efekty audio-wizualne bardzo dobre, w tym anime są chyba najlepsze wybuchy jakie widziałem, nawet te hollywoodzkie słabo wyglądają przy nich.

Ogólnie mam bardzo mieszane uczucia po obejrzeniu, jest to seria dobra ale mogłaby być lepsza, w anime gdzie najbardziej dopracowano walki miedzy mechami największe wrażenie zrobił na mnie pojedynek Virala z Kaminą podczas polowania kiedy byli (jeszcze) poza robotami. Szkoda ze akcja nie działa się w czasach średniowiecza.
Największym kretyznizmem tego anime jest epilog, 20 lat po ślubie, psuje to ogólne wrażenie, seria powinna się skończyć w momencie gdy Simon odchodzi a Yoko rzuca mi pierścionek. Na prawdę myślałem że będzie to dobre zakończenie a to jak po genialnej solówce gitarzysta zabiera się za grę na skrzypcach która dopiero ćwiczy pod bacznym okiem nauczyciela. 


Dałbym temu anime 7/10, chyba głównie poprzez brutalne zderzenie oczekiwań z tym co dostałem. Rozumiem dlaczego dla wielu osób jest to genialna seria, ale jednak ja nie jestem jedną z nich.

pozdrawiam


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Dreadorus Maximus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #835 dnia: Lipiec 07, 2008, 11:46:46 pm »
Geas R2. Nadal zaskakuje. Nadal wgniata. Nadal świetne.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #836 dnia: Lipiec 08, 2008, 07:39:17 am »
ech, konowale...

Spoiler: pokaż
Kamina musiał umrzeć właśnie w tym a nie innym momencie - inaczej by nie było zaskoczenia. Gdyby zeszło mu się w tym momencie, o którym wspominasz, to było by przewidywalne aż do bólu i zupełnie nie oryginalne. Poza tym Simon nie miałby motywacji do tego, żeby go godnie zastęować, a tak cały następny plot obserwujemy jego niesamowitą przemianę, która sprawia, że naprawde staje się głównym bohaterem - nie zapominaj, że przez cały pierwszy plot narrator mówi o Simonie jako głównym bohaterze. Kamina był celowo taki uber-mega-sexy-wspaniały, ideał stereotypowego głównego bohatera shounenów, żeby zagrać głupim fankom na nosie, wiesz, takim co to sikają po nogach na widok nagiej klaty z tatuażem - parz Bleach :P
Faktem jest, żę wkurzyłam się niesamowicie (tak, też podpadam pod kategorię głupiej fanki) :P

Końcówka też jest idealna moim skromnym zdaniem - przekazuje, żę są bohaterowie czasu wojny czasu pokoju. Choć historia będzie wspominać Kaminę i Simona to tak naprawdę dzieci będą się uczyć o Rossiu. Dla mnie wymowa serii jest taka: brawurowe bohaterstwo może jest efektowne i efektywne na krótką metę, ale kompletnie nieżyciowe i głupie. O wiele wiecej bohaterstwa wymaga walka dzień po dniu z codziennością.

Poza tym TTGL ponownie udowadnia, że Gainax tak naprawdę nie lubi swoich fanów :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #837 dnia: Lipiec 08, 2008, 09:13:05 am »
Dzisiaj do pracy przyszła do nas azjatka i oglądałem jej nogi. Z jednej strony nogi były ciekawe, z drugiej ja ciekaw byłem tych nóg, ale niestety żadna bliższa relacja się między nami nie wywiązała. -_______-"

Pozdrawiam ^____^
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2008, 09:14:49 am wysłana przez Musley »

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #838 dnia: Lipiec 08, 2008, 09:42:15 am »
Szyszka:
Spoiler: pokaż
 Nie byłoby zaskoczenia, ale ta seria i tak miała wystarczająco dużo elementów zaskoczenia żeby obejść się bez tego. Ja liczyłem że ttgl będzie serią parodiującą historie o mechach, ratowaniu ludzkości dlatego nie przeszkadzał mi  "uber-mega-sexy-wspaniały" Kamina ze swoimi gadkami, Yoko zbyt obdarzona przez naturę, ona w zasadzie przyciągała wzrok, czy niezdecydowany, nie potrafiący w siebie uwierzyć Simon. Gdyby zginął później prawdopodobnie nie pokazaliby załamania załogi, depresji czy rzeźbienia posągów Kaminy. Różnie podchodzę do takich wydarzeń, najczęściej są dla mnie żałosne i zupełnie nie pasują do serii która była komedią. 


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #839 dnia: Lipiec 08, 2008, 09:52:45 am »
Ej, to Gainax był. Ta seria nie była komedią; po prostu miała elementy komediowe.

A ja oglądam twardo Macross F i wkurza mnie ta seria nierównością epków, bo wśród wielu fajnych trafiają się gnioty jak 12ty, by potem znowu wrócić na poziom w 13tym. Totalnie tego nie rozumiem.

 

anything