Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 473082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #900 dnia: Lipiec 29, 2008, 06:46:58 pm »
Kamen no Maid Guy - oglądnąłem rzetelnie pierwszy epek i włażę pod stół odszczekiwać wcześniejsze zastrzeżenia :p Naprawdę przewrotny i nietuzinkowy ten humor :)

To coś w stylu ikkitousena ? Takie po screenach wrażenie odniosłem.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #901 dnia: Lipiec 29, 2008, 07:02:37 pm »
e, raczej nie :D To szalona komedia o dziewczynie, która od baaaardzo bogatego dziadka otrzymuje dwójkę służących - jednym ze służących jest tytułowy Maid Guy xD Choć strona wizualna jest średnia, a za tego typu komediami nie przepadam, to muszę przyznać, że coś w tym tytule jest (pewnie Kogarashi ;) )

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #902 dnia: Lipiec 29, 2008, 07:47:33 pm »
Minami-ke 3 siostry jedna z podstawówki, 2ga z gimnazjum a 3cia z liceum... żyją same...
Ogólnie całkiem fajna komedia "ordinary life" niby nic specjalnego ale ma na tyle dobrą krechę iż może się podobać... a i typ humoru całkiem niezły. Mi się podoba... w ogóle takie komedyjki (nie posiadające jakiś niezwykłych wydarzeń a zwykłe codzienne sytuacje właśnie)mi się coraz bardziej podobają ;)

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #903 dnia: Lipiec 29, 2008, 07:56:46 pm »
Też się zabrałem za Genshikena. Obejrzałem dopiero 5 odcinków, ale i tak się uśmiałem. Saki jest genialna. Zupełnie jakby normalną umieścić w domu wariatów.  :lol:  :lol:  :lol:

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #904 dnia: Lipiec 29, 2008, 08:18:30 pm »
Minami-ke to napisów nie ma wszystkich.
Genshiken I sezon jest genialny pod każdym względem. W II sezonie humor również dobry, ale to co zrobili z kreską jest przejawem głupoty z ich strony.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #905 dnia: Lipiec 29, 2008, 09:05:33 pm »
to co zrobili z kreską jest przejawem głupoty z ich strony.


albo skąpstwa.

Saki to miała tam trudne życie, ale miłość wymaga poświęceń ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2008, 09:10:18 pm wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #906 dnia: Lipiec 30, 2008, 10:08:21 pm »
Obejrzałem ten najnowszy odcinek"Śpiąca księżniczka". To jest naprawdę genialne i takie tajemnicze.
Ogólnie anime świetne tylko niestety ten brak rozstrzygnięcia...
Wspaniała kreska jest w tym anime. Bardzo wysoka jakość.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #907 dnia: Lipiec 30, 2008, 10:28:23 pm »
anfan: a jaki jest japoński tytuł śpiącej księżniczki ?

     
Kara no Kyoukai 2: Satsujin Kousatsu (Part 1)

Graficznie ta seria prezentuje bardzo dobry poziom, muzyka też pasuje. W drugim filmie (jak dla mnie to raczej OAV) ogrodu grzeszników akcja rozgrywa się głównie wokół relacji Shiki-Kokuto. W zasadzie mam do niego te same zastrzeżenia co do filmu pierwszego. Twórcy mają w ręku wszystko co potrzebne do stworzenia świetnej historii, lecz zamiast w prawej ręce, którą się na codzień posługują trzymają to w lewej którą potrafi tylko rysować. Akcja jest momentami zbyt rozciągnięta, tylko w shippuddenie autorzy potrafili ją jeszcze bardziej wydłużyć, cały godzinny film mógłby bez problemu zmieścić się w 45min. Zakończenie pozostawia spory niedosyt. Zabrakło mi zwłaszcza zmiany oczy Shiki. Po prostu lubię różne motywy z "przemianami" oczu.
KnK 1 dałem 6/10, teraz jest lepiej, ale na 7 to za mało, szczególnie gdy popatrzyłem na inne pozycję spod znaku szczęśliwej siódemki. Idealną oceną byłoby 6.5 :)

Zwiastun pod koniec KnK2 sprawia że pozostaje we mnie nadzieja że twórcą uda się połączyć ciekawą fabułę z spektakularnymi walkami.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #908 dnia: Lipiec 30, 2008, 10:53:15 pm »
Śpiąca księżniczka to nie anime lecz najnowszy odcinek Monster Princess. Więc polecam go jak ktoś nie widział.

Kara no Kyoukai 2 było świetne i lepsze od I filmu. Dobrze wyjaśnili jej przeszłość. Teraz trzeba III film obejrzeć bo tam jest więcej akcji.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #909 dnia: Lipiec 30, 2008, 11:02:44 pm »
kiedyś natrafiłem na MP, ale screeny mnie odrzuciły.

co do KnK 3 to teraz będzie odcinek będący kontynuacją 1, a dopiero ten z nr 4 będzie dalszym ciągiem KnK2 ? Szczerze to się pogubiłem z tym ;]

Dalej męczę Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto, nic wielkiego ale przyjemnie się ogląda, nawet wciągające.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #910 dnia: Lipiec 30, 2008, 11:37:11 pm »
kiedyś natrafiłem na MP, ale screeny mnie odrzuciły.
No jeśli jakość cię odrzuciła to rozumiem. Bo właśnie kreska ma doskonały styl.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2008, 11:39:42 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #911 dnia: Lipiec 31, 2008, 06:05:24 am »
Jak na promocyjny plakat to niczym szczególnym się nie wyróżnia ta kreska, a już pierwszy epek ssie na całej linii. I to nawet nie o kreskę chodzi a o tragiczną fabułę i postacie oraz tandetne walki (jak z tymi wilkołakami walczyła to czułem się jakbym oglądał anime z lat osiemdziesiątych). Kolejne anime, w którym są 'brutalne' walki potworów i zero krwi, główny bohater to totalna ofiara, a jego siostra to cycata służąca. Takiego dna to ze świeczką szukać.

Poza tym to wyszło w tym samym czasie co Murder Princess i zdechło szybko przy porównaniu:


Tak wiec Monster Princess aka. Princess Resurrection radzę omijać szerokim łukiem. Więcej screenów pod tym adresem, jakby były wątpliwości co do jakości grafiki, bo to co Anfan wrzucił to plakat.
http://azunime.net/anime/idanm,311,s,kaibutsu-oujo-princess-resurrection,zajawka.html

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #912 dnia: Lipiec 31, 2008, 06:44:29 am »
Wilk Stepowy ty chyba sam nie wiesz co piszesz. Kreska w tym anime jest świetna i ta bezpośrednio z anime. Na tym linku co podałeś to widać.
Pozostałe elementy chwilami mogą się nie podobać, ale i tak jest fajne. A ending to już świetny jest. Ten najnowszy odcinek też bardzo fajny.
A Murder Princess ma tylko 6 odcinków więc to GŁUPIE że porównujesz serię TV do OAV. Oczywiście że to lepsze, ale tamto też było fajne.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2008, 06:46:58 am wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #913 dnia: Lipiec 31, 2008, 06:54:55 am »
To porównaj sobie kreskę choćby do takiego Rosario+Vampire jak OAV Ci nie w smak. Albo jeśli tylko o serie TV chodzi to do GitS'a 2nd GiG :p Ciekawe, że jedno i drugie ma prawie tyle samo odcinków ;) Porównałem do Murder Princess, bo wyszły w tym samym czasie i na pierwszy rzut oka były bardzo podobne.

A kreska jest niedbała i tandetna, i nie ma co tu się kłócić. A co jeszcze w anime Ci się podoba? Humor? Fabuła? Postacie? Walki? Brak krwi? Coś poza endingiem?

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #914 dnia: Lipiec 31, 2008, 07:09:09 am »
Jigoku Shojo czyli kompletny jeden pomysł powtórzony 50 razy.

Idea jest prosta - jeśli ktos cię prześladuje, wejdź o północy na pewną stronę i przekaż swoją zemstę pewnej organizacji. Oni zabiorą prześladowcę prosto do piekła. Cena - po śmierci ty też pójdziesz do piekła. Tak więc ludzie pękają, podpisują kontrakt i choć żyją szczęśliwie, to na ich klacie pojawia się znacze, przez który ich dusza pójdzie do piekła.

Głupi pomysł niemożebnie. Oglądamy i jeden odcinek nie różni się od drugiego praktycznie niczym poza stopniem uposledzenia prześladowanej osoby. Serio, nie widzę tam żadnego problemu, którego nie dało by się rozwiązać nie rozmawiając z rodzicami na przykład (zważywszy na to, że rodzice udzielają cholernego wsparcia dzieciom, tylko te zwiewają do swojego pokoju). No, w jednym przypadku dziewczyna nie miała za bardzo wyjścia i podejrzewam, że zerwała sznureczek kontraktowy w ataku paniki bardziej niż świadomie, ale nie zmienia to faktu, że to, co widziałam było zwykłą stratą czasu. Naprawdę jak głupim trzeba być człowiekiem, żeby dać się wpuścić w taki kanał, szczególnie, że duchy uczciwie pokazują jak to w tym piekle człowiek będzie się czuł. Wymowa ogólna - damy ci parę lat ulgi od cierpienia za cenę cierpienia sto razy gorszego przez całą wieczność.

W dodatku za tytułową Jigoku Shojo mówi ta ze skrzypcami z Clannada, której nie trawię żywiołowo, a właśnie skończyłam inne z nią anime, więc mam przesyt totalny. Brrrrr....
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

 

anything