trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 472190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #915 dnia: Lipiec 31, 2008, 07:38:24 am »
To porównaj sobie kreskę choćby do takiego Rosario+Vampire jak OAV Ci nie w smak. Albo jeśli tylko o serie TV chodzi to do GitS'a 2nd GiG :p Ciekawe, że jedno i drugie ma prawie tyle samo odcinków ;) Porównałem do Murder Princess, bo wyszły w tym samym czasie i na pierwszy rzut oka były bardzo podobne.
Nie pisałem że tam jest najlepsza kreska, ale nie ma wątpliwości że jest bardzo dobra. Jak porównasz do najlepszych to jest trochę gorsza.
A to już wiem o co ci chodzi. Czyli nie podobają ci te kształty bo takie proste niby. Ale zrozum że ja pisałem o samej jakości, a nie złożoności chociaż może sądziłeś że o czymś innym piszę.
A co jeszcze w anime Ci się podoba? Humor? Fabuła? Postacie? Walki? Brak krwi? Coś poza endingiem?
W tym anime jest wszystko umiarkowane więc żadnych rewelacji nie ma, ale humor chwilami fajny, walki może proste, ale jednak tajemnicze z początku, a ja właśnie najbardziej lubię tajemnice w anime.
Jigoku Shojo czyli kompletny jeden pomysł powtórzony 50 razy.

Idea jest prosta - jeśli ktos cię prześladuje, wejdź o północy na pewną stronę i przekaż swoją zemstę pewnej organizacji. Oni zabiorą prześladowcę prosto do piekła. Cena - po śmierci ty też pójdziesz do piekła. Tak więc ludzie pękają, podpisują kontrakt i choć żyją szczęśliwie, to na ich klacie pojawia się znacze, przez który ich dusza pójdzie do piekła.

Głupi pomysł niemożebnie. Oglądamy i jeden odcinek nie różni się od drugiego praktycznie niczym poza stopniem uposledzenia prześladowanej osoby. Serio, nie widzę tam żadnego problemu, którego nie dało by się rozwiązać nie rozmawiając z rodzicami na przykład (zważywszy na to, że rodzice udzielają cholernego wsparcia dzieciom, tylko te zwiewają do swojego pokoju). No, w jednym przypadku dziewczyna nie miała za bardzo wyjścia i podejrzewam, że zerwała sznureczek kontraktowy w ataku paniki bardziej niż świadomie, ale nie zmienia to faktu, że to, co widziałam było zwykłą stratą czasu. Naprawdę jak głupim trzeba być człowiekiem, żeby dać się wpuścić w taki kanał, szczególnie, że duchy uczciwie pokazują jak to w tym piekle człowiek będzie się czuł. Wymowa ogólna - damy ci parę lat ulgi od cierpienia za cenę cierpienia sto razy gorszego przez całą wieczność.

W dodatku za tytułową Jigoku Shojo mówi ta ze skrzypcami z Clannada, której nie trawię żywiołowo, a właśnie skończyłam inne z nią anime, więc mam przesyt totalny. Brrrrr....
Wiesz co ta która podkłada głos ze Enmę to w mnóstwie anime ją słyszę. Nawet aż za często. W School Rumble czy Shana również.
Szysz a widziałaś I serię oczywiście ? Bo ona jest zdecydowanie najlepsza. Ja oglądałem również II serię to stwierdziłem, że jest o wiele gorsza.
Najlepsze w I serii są ostatnie odcinki bo jest to całkowite odejście od schematu, a w II serii tego nie ma, a fabuły poszczególnych odcinków są jakby słabsze.
Jeśli nie przeszkadza ci pewna schematyczność to anime jest świetne. Przecież te wymyślne sposoby na zabicie czy różni psychopaci to całkiem ciekawe było.Co ty piszesz za wymysły o upośledzeniu poszkodowanej osoby ? Upośledzeni to byli ci psychopaci. Chociaż taki jeden odcinek (chyba w tej serii) z dwiema przyjaciółkami to nie wiem czy oboje zginęły ?
I zastanów się tak na logikę kto mając możliwość zabicia osoby, którą bardzo nie lubi by tego nie zrobił ? A co się stanie z duszą po śmierci mało kogo interesuje.
Ja bym od razu sobie wybrał taką osobę, którą chciałbym zabić.
PS:
Zgadzam się  z tym że były również odcinki gdzie można było innymi sposobami to rozwiązać.
Przecież nawet sami to podkreślali w anime, ale ludzie są prości i głupi.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2008, 07:42:52 am wysłana przez anfan »

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #916 dnia: Lipiec 31, 2008, 07:57:15 am »
może "upośledzony" to niefortunne słowo, miałam dokładnie na myśli to, że ludzie w tym anime sa prości i głupi, a ja nie lubie oglądać ludzi głupich. Ogólnie głupoty nie lubię. Przeszkadza mi też schematyczność, więc boleję ciężko. Będę pewnie ogladać, ale nie cześciej niż raz na dwa tygodnie, żeby mi się schemat nie rzucał tak bardzo w oczy. Poza tym jest ładne na tyle, że mogę oglądać :)

Poważnie się zastanawiam, czy właśnie nie obejrzeć tych ostatnich paru odcinków pierwszej serii, bo same duchy mnie bardzo interesują, a drugą pewnie sobie całkowicie odpuszczę...

Widzisz, ja rozumiem, że ludzie generalnie nie myślą o śmierci, ale duchy im serwują "przedsmak" piekieł, który nie jest przyjemny psychicznie. Na początku myślałam, że pokazują to, by ludzie się zastnowili czy w ogóle warto - może żeby sobie myśleli "piekło jest sto razy gorsze niż to, co teraz przeżywam, więc sobie dam radę" i wzięli los w swoje ręce. Jak na razie nikt nie wyłamał się ze schematu, tylko człowiek czeka, aż postać przerwie sznureczek i duchy zaczną straszyć.

Niemniej to, że duchy pokazują te piekło i nie rzucają się od razu na ofiarę jest największym plusem serii. Lubię, jeśli ktoś przedstawia uczciwą ofertę :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #917 dnia: Lipiec 31, 2008, 08:04:12 am »
Oj, ja choć jestem niewierzący, to gdyby objawiły mi się duchy i dały wybór: zabicie znienawidzonego wroga w zamian za wieczne cierpienie, to z miejsca bym sobie odpuścił.

Ja od Jigoku Shojo odpadłem gdzieś w połowie pierwszego sezonu właśnie przez tą schematyczność (wszystko tam było schematyczne), a i straszenie jakieś nieciekawe mi się wydawało (nie było w tym wszystkim żadnego wyzwania - ciągle miałem w pamięci Kōsetsu hyaku monogatari).

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #918 dnia: Lipiec 31, 2008, 08:06:05 am »
Murder Princess to nawet kupiłem od AV jak wydało, podoba mi się to anime ;) Chyba najlepsza muzyka jest w nim jest.

A monster Princess właśnie przez ten brak wyróżniania się czymkolwiek zniechęca do dalszego oglądania.

Ja porównuję oavki z filmami czy normalnymi seriami często, liczy się żeby były to np dwie serie komediowe czy o mechach. Tak samo jak nie porównuję fpsów z rtsami ponieważ to mija się z celem.

EDYTA:
Oj, ja choć jestem niewierzący, to gdyby objawiły mi się duchy i dały wybór: zabicie znienawidzonego wroga w zamian za wieczne cierpienie, to z miejsca bym sobie odpuścił.

Fajna manga powstała o takiej tematyce, Shy High, gdzie główna bohaterka właśnie daje 3 opcje do wyboru z czego jedną jest właśnie zemsta i cierpienie. JPF nawet chciał to wydać ale większość osób wolała jakieś "dzieło" CLAMPa ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2008, 08:08:40 am wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #919 dnia: Lipiec 31, 2008, 08:13:48 am »
może "upośledzony" to niefortunne słowo, miałam dokładnie na myśli to, że ludzie w tym anime sa prości i głupi, a ja nie lubie oglądać ludzi głupich. Ogólnie głupoty nie lubię. Przeszkadza mi też schematyczność, więc boleję ciężko. Będę pewnie ogladać, ale nie cześciej niż raz na dwa tygodnie, żeby mi się schemat nie rzucał tak bardzo w oczy. Poza tym jest ładne na tyle, że mogę oglądać :)

Poważnie się zastanawiam, czy właśnie nie obejrzeć tych ostatnich paru odcinków pierwszej serii, bo same duchy mnie bardzo interesują, a drugą pewnie sobie całkowicie odpuszczę...

Widzisz, ja rozumiem, że ludzie generalnie nie myślą o śmierci, ale duchy im serwują "przedsmak" piekieł, który nie jest przyjemny psychicznie. Na początku myślałam, że pokazują to, by ludzie się zastnowili czy w ogóle warto - może żeby sobie myśleli "piekło jest sto razy gorsze niż to, co teraz przeżywam, więc sobie dam radę" i wzięli los w swoje ręce. Jak na razie nikt nie wyłamał się ze schematu, tylko człowiek czeka, aż postać przerwie sznureczek i duchy zaczną straszyć.

Niemniej to, że duchy pokazują te piekło i nie rzucają się od razu na ofiarę jest największym plusem serii. Lubię, jeśli ktoś przedstawia uczciwą ofertę :)
Nie wiem czy zauważyłaś, ale w WIĘKSZOŚCI przypadków ludzie sami by sobie nie poradzili więc to była rozsądna pomoc. W anime to pokazywali że prawie w ostatniej chwili przed śmiercią zrywali sznureczek.
A wiesz że nie ma żadnej możliwości już się uratować po zerwaniu sznureczka nie zależnie od tego czy żałujesz czy nie.
To jest tylko dla ich zabawy i czym osoba gorsza tym się bardziej znęcają.
Niestety do piekła będą posyłane również CAŁKOWICIE dobre osoby więc to jest wtedy dosyć smutne, a oni nie mają wyjścia i muszą to zrobić chociaż im też jest żal.
Radzę ci obejrzeć te wszystkie odcinki jak najszybciej bo NIE są takie same mimo że zerwanie sznurka i pójście do piekła prawie zawsze jest chociaż też był odcinek bez tego.
 PS:
Wilku ty chyba nie odróżniasz ciała od ducha ?
W piekle ludzie po śmierci nie mają ciał tylko są duchami. Było trzeba oglądać obie serie to byś to wiedział.
Jeśli ktoś by miał cię zabić na pewno byś pociągnął za sznureczek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #920 dnia: Lipiec 31, 2008, 08:23:20 am »
Fajna manga powstała o takiej tematyce, Shy High, gdzie główna bohaterka właśnie daje 3 opcje do wyboru z czego jedną jest właśnie zemsta i cierpienie. JPF nawet chciał to wydać ale większość osób wolała jakieś "dzieło" CLAMPa ;)

Znam, jak i dużo lepszą (choć lekko inną) kontynuację o podtytule "Karma"

Wilku ty chyba nie odróżniasz ciała od ducha ?
W piekle ludzie po śmierci nie mają ciał tylko są duchami. Było trzeba oglądać obie serie to byś to wiedział.
Jeśli ktoś by miał cię zabić na pewno byś pociągnął za sznureczek.

Nie rozumiem... co ma ciało do ducha w tym przypadku? Szczerze, gdyby mi udowodniono, że dusza i piekło/niebo istnieje, a potem dano wybór: przeżyć, pożyć i pójść do piekła // zginąć i pójść do nieba; to wybrałbym to drugie - czysta kalkulacja; tak jestem pragmatykiem i jestem z tego dumny :p

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #921 dnia: Lipiec 31, 2008, 08:38:00 am »
Lecz to tylko dusza, a ona się mało co liczy. Najważniejsze to żeby ochronić ciało więc inne rozumowanie nie ma sensu.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #922 dnia: Lipiec 31, 2008, 08:49:47 am »
Jak tam sobie chcesz, w tym temacie o logice i priorytetach rozprawiać nie zamierzam.


A oglądam Kamen no Maid Guy - to jest chore, ale jak na razie świetne :D Nawet pomijając nędzną kreskę, biusty i sztampę wkradającą się w fabułę.

Offline Dreadorus Maximus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #923 dnia: Lipiec 31, 2008, 10:29:42 am »
Zaraz, Murder Princess to jest to, że laska ucieka z zamku, spada na główkę razem z zabójczynią potworów, zamieniają się osobowościami i zaczyna się rzeź niemiluchów zgromadzonych w zamku?

I że to niby jest "ta lepsza" seria?  :shock:
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #924 dnia: Lipiec 31, 2008, 10:53:21 am »
I że to niby jest "ta lepsza" seria?  :shock:
A żebyś wiedział że TROCHĘ jest lepsza aczkolwiek nie jest to jakaś duża różnica lecz dlatego, że krótkie to inaczej się na to patrzy.
Najlepsze w tym anime Murder Princess jest ta szybka akcja przez co anime ani trochę nie nudzi. Zapewne to zauważyłeś że sposób prowadzenia fabuły jest świetny ?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #925 dnia: Lipiec 31, 2008, 10:54:15 am »
A Leluch to niby ta seria, gdzie WB wypowiedziała wojnę Japonii i walczą przy pomocy wielkich robotów, a główny bohater chodzi w śmiesznym płaszczyku z kołnierzem? I Ty TO  OGLĄDASZ?

Dread, litości

Offline Dreadorus Maximus

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #926 dnia: Lipiec 31, 2008, 11:56:30 am »
Chodzi mi o to, że oglądałem jakieś anime w którym laska zamieniła się osobowością z inną i morduje, tylko nie pamiętam tytułu, które to "... Princess" było.
Ale dzięki że potwierdziłeś, że to ta seria. :)

De gustibus non disputatntum est, mi się Murder Princess nie podobało, a skoro Monster Princess jest gorsze, to sprawa jest przesądzona z góry :)

Cytuj
A Leluch to niby ta seria, gdzie WB wypowiedziała wojnę Japonii i walczą przy pomocy wielkich robotów, a główny bohater chodzi w śmiesznym płaszczyku z kołnierzem
No w sumie to tak. Jakbyś dał mi taki opis, to od razu bym wiedział, że o CG chodzi :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #927 dnia: Lipiec 31, 2008, 12:08:57 pm »
De gustibus non disputatntum est, mi się Murder Princess nie podobało, a skoro Monster Princess jest gorsze, to sprawa jest przesądzona z góry :)
Ale może dla ciebie się bardziej spodoba. Zależy jakie elementy lubisz.

Offline Błotnik

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #928 dnia: Lipiec 31, 2008, 01:09:29 pm »
Tak odchodząc lekko od jakże zajmującej was dyskusji, pragnę zadać pytanie - znacie jakieś dobre anime o miłości [coś może pokroju Onegaiów albo Clannad]?
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #929 dnia: Lipiec 31, 2008, 01:20:51 pm »
Tak odchodząc lekko od jakże zajmującej was dyskusji, pragnę zadać pytanie - znacie jakieś dobre anime o miłości [coś może pokroju Onegaiów albo Clannad]?
Kimi Ga Nozomu Eien