Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 473157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #960 dnia: Sierpień 14, 2008, 07:59:36 am »
Wilku cenzura w hentai, a w Noir nie ma nic wspólnego gdyż Noir po prostu było bez krwi również w wersji DVD gdyż takie zostało stworzone.
A hentai NIE tworzy się z cenzurą tylko ją się dodaje. Gdyż potem można ją zdjąć w określonych przypadkach.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #961 dnia: Sierpień 14, 2008, 08:13:06 am »
Tak czy siak to forma cenzury. Bez różnicy, czy ktoś ocenzuruje anime po jego stworzeniu, czy będzie cenzurowane podczas tworzenia.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #962 dnia: Sierpień 14, 2008, 08:59:27 am »
Staram się obecnie oglądać Honey and Clover], ale jakoś niezbyt wciąga to anime.
Ta kreska jest beznadziejna. Co to za styl rysowania i animacji w ogóle ma  być. Wszystko takie bardzo rysunkowe i jeszcze te głupie zachowania i miny, które niby mają kogoś rozśmieszyć.
To jest poziom sto razy niższy niż Genshiken.
Lecz to nie znaczy że nie obejrzę gdyż mimo wszystko mam zamiar obejrzeć do końca chociaż na razie widziałem kilka odcinków.


Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #963 dnia: Sierpień 14, 2008, 10:12:20 am »
Appleseed Ex Machina

Ogólnie to anime ssie, tak samo pod względem fabuły, bohaterów jak i oprawy audio-wizualnej. Muzyka tyko w jednym momencie jest przyjemna dla ucha, przy pierwszej scenie myślałem że coś karta dźwiękowa szwankuje kiedy puścili techno.

Bohaterowie w 3D wyglądają kiepsko, szczególnie ich włosy. Briareos nie ma włosów, w końcu jest cyborgiem, ma coś lepszego, uszy, jak u królika...

Głównym zadaniem jest oczywiście uratowanie wszystkich niewinnych. Bardzo innowacyjne podejście do zakończenia. Swoją drogą, zakończenie przypomina walkę o podziemne miasto znaną z Matrixa, tutaj też są roje cyborgów poruszające się jak macki. A główny boss, tetnacle boss, bardziej by się sprawdził w hentaju.
reasumując, wolę sekcję 9 niż elitarny E.S.W.A.T. z appleseeda, Major od Deunan (która i tak jest jedynym + tej pozycji)
4/10 jak dla mnie
A ja głupi jeszcze po Vexille chciałem sięgnąć.  Nic idę dalej męczyć slayersów :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #964 dnia: Sierpień 14, 2008, 01:22:11 pm »
Ja jeszcze odnośnie Noir. Klimat w Noir jest świetny, zakończenie zaś bardzo dobre (dlatego jeśli już się ktoś zabiera za Noir to lepiej żeby opuścił środkowe epizody niż ostatnie). Faktem jest, że walki w większości są nierealne kiedy to jedna dziewczyna potrafi nawet nie patrząc na przeciwnika załatwić go jednym strzałem, ale moim zdaniem dzięki temu akcja jest bardziej dynamiczna. Gdyby miało być wiarygodnie to po kilkunastu sekundach od napotkania przeciwników dziewoja zostałaby osaczona i załatwiona i byłoby po anime. Przyznaję, że fabuła jest rozlazła i powtarzalna, ale mimo to główny wątek jest interesujący i dla niego samego warto anime obejrzeć w całości (zresztą jest też taki przycisk w odtwarzaczach jak "skip forward" - przydatna rzecz przy oglądaniu). Osobiście Noir zaliczam do ulubionych anime, a takich momentów jak
Spoiler: pokaż
załatwienie kolesia krawatem albo kółkiem od samochodzika
raczej nigdy nie zapomnę ;P. Pierwsze porządne anime akcji które oglądałem, jeszcze wtedy na Vivie. Rozumiałem niewiele i nie oglądałem odcinków w kolejności, ale nie przeszkodziło mi to w pozytywnym odbiorze, jedna z nielicznych serii, które obejrzałem więcej niż raz (zaliczyłem wersję z niemieckim dubbingiem i oryginał). Ode mnie seria dostaje 7/10.
Co do braku krwi, mi ten problem tak bardzo nie doskwierał, właściwie to wolę jej niedobór niż wytryski jak z prysznica. Poza tym po kulce w łeb raczej krew nie poleci (a przeważnie w ten sposób ginęli żołnierze w Noir), a gdy Chloe zabierała się za zabijanie krew była.

Żeby nie robić całkowitego offtopicu, zabrałem się za oglądanie Gokudo, czyli anime fantasy z nietypowym głównym bohaterem. Po pierwszym, usypiającym odcinku miałem ochotę porzucić serię, ale świetny ending mnie rozbudził i miałem ochotę zobaczyć go znowu. Seria niezła, nie umywa się do Slayersów co prawda, ale ma swoje dobre strony. Świat wykreowany przez twórców jest całkiem oryginalny i tworzy specyficzny klimat jak na fantasy przystało. Bohaterowie są dość nietuzinkowi, a tym bardziej ich perypetie, które są parodią standardowych zmagań bohaterów fantasy. Polecam zapoznać się z pierwszymi odcinkami, wielbiciele Slayersów powinni być zadowoleni.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #965 dnia: Sierpień 14, 2008, 01:35:22 pm »
A ja tam jeszcze powiem parę słów co do Noir.
Te 3 dziewczyny to nie były tam jakieś zwykłe mistrzynie walki gdyż one były wybrankami Boga czy coś takiego więc więc były zdolne do wszystkiego.
Noir oznacza czerń.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #966 dnia: Sierpień 14, 2008, 04:43:55 pm »
A teraz niemal wszyscy po kolei pastwią się nad Noir...
Może i seria nie należy do moich ulubionych, ale nie przeszkodziło mi to do powtórnego sięgnięcia po nią. Po mojemu seria jest po prostu dobra i umiejscawiam ją nieco powyżej kreski zatytułowanej "przeciętniaki".
Lekko przestarzała oprawa nie jest dla mnie wyznacznikiem jakości/nijakości. Przy każdym odcinku czułem ten klimat i właśnie dla niego, nie dla (prawda, wyświechtanej nieco) fabuły oglądałem dalsze odcinki. No i te wspomniane wcześniej metody zabijania "bele czym"  ;-)

Co do Honey and Clover... Oprawa jest mocno nietypowa - okrągłe buźki i pastelowe kolory, ale i czasem bardzo ładne tła. Do tego pozory realizmu - może i nie obejrzałem w życiu wiele anime (sto i trochę serii), ale to 'moja' pierwsza seria, w której niemal każde spotkanie studentów (domówka) kończy się regularną popijawą i zgonem. Mały szczegół a cieszy (bo już myślałem, że tak tylko u nas...). Zniechęcić może trochę całe to 'Love Story', ale cóż - taka konwencja. Obydwie serie (i specjale) oglądałem z niekłamaną przyjemnością. Anime naprawdę dobre i inne niż wszystkie  :D 

Więc teraz, co ja ostatnio obejrzałem...? Gundm SEED Destiny - to samo, co SEED, tylko więcej, intensywniej i trochę (ociupinkę) słabiej.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #967 dnia: Sierpień 14, 2008, 05:02:26 pm »
Sir_Ace dlaczego tak słabo oceniasz Noir ? Bo ocena dobra to bardzo niska jest.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #968 dnia: Sierpień 14, 2008, 05:33:39 pm »
Sir_Ace dlaczego tak słabo oceniasz Noir ? Bo ocena dobra to bardzo niska jest.

Enaf.  :D

Oglądaliście Real Drive aka RD Sennou Chousashitsu? Wychodzi od kwietnia, 13 epków jak do tej pory i mimo pewnych niedostatków robi bardzo pozytywne wrażenie. Wychwyciłem to na anidb znęcony tagami: scifi, cyberpunk, human enhancement, law and order, etc. i muszę powiedzieć, że nie zawiodłem się, chociaż powinien być tu jeszcze jeden składnik: sea. Wszystko w tym anime obraca się wokół spraw morskich, eksperymentów na morzu, nurkowania i życia w przyszłości na.. sztucznej wyspie gdzieś na oceanie. Mamy tam spoleczeństwo przyszłości różniące się technologicznie, mentalnie i fizycznie od nas (cybermózgi, ale też rubensowskie kształty dziewczyn i w ogóle wszystkich ludzi, ba nawet androidów). Fabuła osadzona jest niejako z perspektywy jednej z pulchnych uczennic (kanon, bo ma 14 lat), która pomaga przebudzonemu z 50 letniej śpiączki emerytowanemu nurkowi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Z początku fabuła pachnie mocno banałem, ale później robi się ciekawie, bo jest dużo smaczków pokazujących jak bardzo zmienił się (i może się zmienić) świat np. bez cybermózgu, którego bohaterka nie ma, nie da się prowadzić normalnej nauki, musi więc nosić specjalny hełm przypominający śmietnik. :o
Komuś ubóstwiającemu klimat Gitsa ten tytuł na pewno przypadnie do gustu, bo dodatkowo autorzy RD nie szczędzili wydatków na oprawę graficzną, widać to w każdej scenie, oceaniczny klimat wylewa się hektolitrami. Muzyka, zwłaszcza w openingu sprawiła początkowo, że włosy stanęły mi na głowie wobec takiej "niemelodyczności", ale jak to zwykle bywa po jakimś czasie zacząłem się przyzwyczajać. Co tu dużo mówić, trzeba strzelić sobie jeden odcinek i ocenić klimat, akurat mnie Real Drive bardzo zaciekawił.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #969 dnia: Sierpień 14, 2008, 05:42:04 pm »
Zarzuciłem to po ósmym odcinku. Znudziło mnie okrutnie, a "rubensowskie" designy zrobiły resztę - kiełbaskę to ja wolę oglądać w lodówce/na kanapce. Nie dziwota że serię nazywają gdzieniegdzie RD Sennou Chousasausage.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #970 dnia: Sierpień 14, 2008, 05:42:27 pm »
Słabo? Widzisz, wszystko jest względne - mam trzystopniową skalę + małe poletko dla produkcji wybitnych. Z resztą sam dałbym się posiekać, by niektóre przedmioty pozaliczać na ocenę 'dobrą' ;-)

Co by aż tak nie spamić:
Detroit Metal City - na razie jedynie kilkunastominutowy specjal. Jako fanboy mangi wiedziałem, czego należy się spodziewać. Kilka chapterów mangi żywcem przeniesionych w realia anime - zgodność z oryginałem 90%, gdzie pozostałe 10 to poprawa oprawy graficznej (manga wygląda miejscami... gorzej niż średnio).
Tak czy siak przy oglądaniu czuć obecność Szatana :-P
Do to DMC!  :evil:  :D
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #971 dnia: Sierpień 14, 2008, 11:15:01 pm »
Jeśli nie oglądałeś Kara no Kyoukai 03 to nie czytaj dalej !!!
Mam takie pytanie odnośnie tego filmu.
Więc przeżyła ta Asagami czy nie ? Przez 15 minut pokazywali że umiera,a potem w kilka sekund okazało się że jednak nie chociaż oprócz sekundowego ujęcia nic więcej nie pokazali.
Więc umarła czy nie ? I czy ta postać będzie później występować czy już nie ?

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #972 dnia: Sierpień 14, 2008, 11:16:53 pm »
UWAGA GIGA SPOILER
Spoiler: pokaż
Przeżyła. Shiki zabiła tylko jej ból. W końcu nie od parady okularnik wzywał karetkę.

Co ciekawe trzeci odcinek według chronologii powinien być przed pierwszym (w czasie naprawy ramienia w pierwszym odcinku Touko powiedziała, że to drugie ramię w tym miesiącu od czasu walki z Asagami

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #973 dnia: Sierpień 15, 2008, 08:42:37 am »
A Kara no Kyoukai 03 jest lepszy od poprzednich ? Mam nadzieję że w końcu twórcy pokażą na co ich stać :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #974 dnia: Sierpień 15, 2008, 09:11:24 am »
Jest, dla mnie nawet sporo lepszy.

 

anything