Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 473843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1005 dnia: Sierpień 18, 2008, 03:00:03 pm »
H&C to 'ładna' (nie wiem, jak inaczej to określić) opowieść o dojrzewaniu (emocjonalnym) i o tym, jak pogodzić się ze swoim losem ;-)
Cieszy mnie też reakcja na DMC. Może ktoś nawet sięgnie do mangi?
Jestem aktualnie przy połowie drugiego sezonu Higurashi no naku koro ni i moim zdaniem pierwszy był znacznie ciekawszy (jak na razie).
No i zacząłem Scryed - zapowiada się na kolejny głupi shonen z supermocami...  :-?
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1006 dnia: Sierpień 18, 2008, 03:19:39 pm »
Co do drugiego sezonu Higurashi to prezentują podobny poziom. II uzupełnia I i tak miało być.
Uważam że wcale nie jest gorszy ani nudniejszy.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1007 dnia: Sierpień 18, 2008, 05:56:23 pm »
No nie wiem. Jestem świeżo po...

Spoiler: pokaż
...akcji ratunkowej przeciwko maltretowaniu Satoko.


Po prostu wstrząsające to było...  :neutral: Do tego sięgając po drugą serię człowiek jest już niejako zorientowany, czego ma się spodziewać (pierwsze cztery odcinki pierwszej serii były dla mnie... nieziemskie i całkiem 'inne niż reszta'). Ale cóż, to dopiero połowa - w końcu to Higurashi, jeszcze wszystko może się zmienić  :D

Kolejne anime, tym razem skończone... ponownie. 75 ep (1/3 tasiemca) Hajime no Ippo minęło mi jak biczem strzelił. Wciąż uważam, że to najlepszy (aczkolwiek nie najładniejszy) znany mi shonen i to nie tylko z tych sportowych. Miłośnikom gatunku i fanom boksu - polecam :D
I'd like to be a tree

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1008 dnia: Sierpień 18, 2008, 05:57:31 pm »
No i zacząłem Scryed - zapowiada się na kolejny głupi shonen z supermocami...  :-?

Indeed. Wymiękłem po paru odcinkach taka biedota.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1009 dnia: Sierpień 18, 2008, 06:33:02 pm »
Sir_Ace uprzedzam że ostatnie kilka odcinków najsłabsze z całej serii. Jakby nie umieli zrobić dobrego zakończenia.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1010 dnia: Sierpień 18, 2008, 08:39:03 pm »
Mnie Higurashi szybko odrzucił, fajnie trzymało to w napięciu, ale np dzieci wkładajace igły do jedzenia jakoś mnie odpychają :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1011 dnia: Sierpień 18, 2008, 08:49:15 pm »
Taa, a najlepszy w tym wszystkim fakt, że tak naprawdę nikt nic nigdzie nie wkładał... Byś pooglądał dalej, to sam byś sie dowiedział.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1012 dnia: Sierpień 18, 2008, 08:58:35 pm »
Tenchi, spoilers tag jest po to aby go używać :(
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1013 dnia: Sierpień 18, 2008, 09:02:56 pm »
Taa, a najlepszy w tym wszystkim fakt, że tak naprawdę nikt nic nigdzie nie wkładał... Byś pooglądał dalej, to sam byś sie dowiedział.
Ale ile było trzeba czekać zanim to wyjaśnili. I powiem szczerze że to wcale nie wyglądało jak iluzje i ciężko było odróżnić co mu się wydawało a co było prawdą. Lecz jeśli tak mówią to niech tak będzie.
Ale naprawdę anime genialne. Ta brutalność, tortury nawet i taka atmosfera beznadziei czyli że zawsze będzie źle to było coś.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1014 dnia: Sierpień 18, 2008, 10:43:41 pm »
Slayers Next

W przypadku dodatków do gier które odniosły sukces panuje zasada więcej tego samego. Z Slayersem jest podobnie, pierwszą serię skupiająca się na walce z Rezo uważam za bardzo udaną, w drugim sezonie jest podobnie. Są potężni przeciwnicy jak Gaav czy Hellmaster, nowe przygody wątki itd itd. Ale najważniejsi są tutaj bohaterowie, oprócz czteroosobowej armii Liny pojawia się Martina, śmiejąca się jak Naga (głośno i głupio) wyznająca dziwnego boga/demona i Xellos, durnie się uśmiechający jednak wyjątkowo potężny. Powrócą bohaterowie z pierwszej serii (jak Sylphiel, będąca już w Openngu). Zakończenie jest fajne, nawet jest ślub, mniejsza kto z kim, jednak para hetero :)
Znowu to co było dobre w poprzedniej części jest dobre i tu. Seria jest świetna.

A i dziwnie Japończycy wymawiają Nightmare, pewnie tak jakby powiedzieli brzęczyszczykiewicz, czy coś w tym stylu, z resztą mniejsza i to. :D


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1015 dnia: Sierpień 18, 2008, 11:12:25 pm »
Slayers Next jeszcze oglądałem w telewizji i było najlepsze z tych trzech części, a końcówka wprost genialna.
Obecnie zaczynam oglądać Hataraki Man. Mam nadzieję że będzie to dobre anime.
Po pierwszym odcinku widzę że jest trochę podkolorowane. Dlaczego nie mogą bez tego wytrzymać ?
Ale i tak mi się bardzo podoba.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1016 dnia: Sierpień 19, 2008, 02:58:14 pm »
Obejrzałem sobie odcinek specjalny Druagi. Jak zwykle nieźle się uśmiałem  :lol: . Akcja odcinka specjalnego dzieje się w czasie trwania pierwszego odcinka serii. W pierwszym odcinku było widać co dzieje się w umyśle Jila gdy stracił przytomność. Za to w specjalnym jest pokazane co działo się z ciałem. Między innymi spotyka kilku członków swojej drużyny i... oświadcza się.  :lol: A komu to nie zdradzę. Polecam.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1017 dnia: Sierpień 19, 2008, 03:44:30 pm »
Paprika. Mmm.. ostra.  :D Końcówka nawet psychodeliczna, nie wiadomo co się wydarzyło na jawie.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1018 dnia: Sierpień 19, 2008, 04:18:36 pm »
Special Daruagi bardziej pasuje do serii niż pierwszy odcinek, który powinien być dodatkowy :) fakt faktem jest to świetne anime
Sam kończę Hataraki man, 2 odcinki mi zostały, ale jakoś nie miałem na nie czasu przy Slayer'sie

Slayers Book of Spells, 3 ep. OAVki bez openingu ale z 5 minutowym endingiem... Każdy odcinek opowiada inną historię. Szkoda że pierwsze 2 są słabe i mało ciekawe. Dopiero w 3 autorzy pokazali na co ich stać. Odcinek nr.3 pt. Mirror, Mirror jest genialny, powinien być materiałem do filmu kinowego, jak dla mnie. Chodzi w nim o wyjątkowe lustro, tworzące idealną kopię osoby przeglądającą się w lustrze, która ma wiedzę, siłę oryginały tylko zupełnie odmienny charakter, i tak oto otrzymujemy Linę wolącą porozmawiać od użycia siły, uważającą walkę za barbarzyństwo  i Nagę zawstydzoną swoim strojem odsłaniającym więcej niż większość strojów kąpielowych. Odcinek kapitalny, szkoda że pozostałe dwa są słabe :(


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1019 dnia: Sierpień 20, 2008, 09:09:51 am »
Niedługo obejrzę Hataraki Man. Na razie mi się podoba. Ale za to ENDING jest genialny.
Jakoś ta piosenka ma bardzo przyjemny rytm.

 

anything