Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 469027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1020 dnia: Sierpień 20, 2008, 02:51:25 pm »
Wczoraj wieczorem zakończyłem przygodę (jeśli można tak to nazwać) z Ah! My Goddess!. Jednym słowem (wyrażeniem) "sztampa^n (n-> +mugen)"... Seria nieco poniżej tego, co zwę 'średnią', ale pewnie większość zdaje sobie z tego sprawę...
I'd like to be a tree

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1021 dnia: Sierpień 20, 2008, 08:11:28 pm »
Bounen no Xamdou - mam nadzieję na coś nie gorszego niż Last Exile, ale puki co zapowiada się na klon Eureki Seven.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Qraq

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1022 dnia: Sierpień 21, 2008, 01:41:57 am »
Rebuild of Evangelion 1.01

Poczułem sie 7 lat młodszy i poczulem sie prawie jak gdy pierwszy raz widziałem ta serię. Mam do niej ogromny sentyment. Ta kinówka jest super dla mnie, ale ma za wiele skrótów i przez to jest głowie dla fanów własnie. No, efekty i rozpierducha wreszcie na solidnym efekciarskim poziomie jest :) Usmiech Rei ładniejszy był w Death and Rebirth :). Shinji to dalej dupa a nie pilot. Ciekaw jestem co dalej pozmieniają. Kiedy to ma wyjśc następna część?

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1023 dnia: Sierpień 22, 2008, 10:05:54 am »
Hataraki Man

Anime o kobiecie pracującej i innych osobach z którymi pracuje/przeprowadza wywiady etc. Ogólnie to anime jest jak dobrze napisana instrukcja, wyjątkowo bezbarwne, poszczególne odcinki skupiają się na przedstawieniu jakiejś osoby. Mam takie wrażenie że twórcy mieli jakiś pomysł ale na tym się skończyło i nie wiedzieli w którą stronę pchnąć to anime. Na początku zapowiadało się ciekawie, ale każdy odcinek wydaje się podobny do siebie, brak w nim czegoś co przykuwałoby do serii dlatego ostatnie 2 odcinki obejrzałem w zasadzie na siłę, żeby tylko mieć to za sobą. Myślałem że będzie to opowieść o kobiecie która widzi tylko pracę jednak później odnajduje sens życia i potrafi dostrzec również jego inne aspekty. Otóż nie, to anime jest wielkim pomnikiem dla pracoholików, których dodatkowo utwierdzi w przekonaniu, że praca to całe życie.  Zakończenie jest nijakie, podobnie jak cała seria, w której kreska jednak jest przyjemna do oka.
Jak dla mnie 6 albo 7 na 10. Jednak raczej 6, do 7 zabrakło trochę pasji


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1024 dnia: Sierpień 22, 2008, 10:08:48 am »
Bym powiedział że to co piszesz to bzdury lecz jestem na razie na 8 odcinku więc jeśli się nie pogorszy to moja ocena będzie bardzo wysoka.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1025 dnia: Sierpień 22, 2008, 11:02:08 am »
anfan: dość szybko obejrzałem 9 z 11 odcinków i seria mi się podobała, jednak dwa ostatnie pozostawiły wyjątkowo złe wrażenie + fakt że obejrzałem je dzisiaj i kilka minut później napisałem swoje wrażenia (zwykle wolę poczekać z tym) dlatego mogłem się kierować za bardzo emocjami i zbyt krytycznie podejść do tej serii.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1026 dnia: Sierpień 22, 2008, 04:58:26 pm »
No i obejrzałem w całości. Główna bohaterka jest dziennikarką i przygotowuje różne artykuły do tygodnika i przeprowadza wywiady. Uważam to anime za wyjątkowe, a dwa ostatnie odcinki nie były ani trochę gorsze od reszty. Przeszkadzało ci to że się działy w tym samym czasie ? Takie urozmaicenie akurat uważam za zaletę.
Ta główna bohaterka była chwilami denerwująca co prawda, ale bez przesady. Podobało mi się zakończenie i ten ICH wybór.
W każdym odcinku było najczęściej o jakiejś osobie z firmy lub spoza firmy. Odnośnie tego jak wyglądała ich praca i jak się w niej czują.
Oczywiście są lepsze anime, ale takie anime są bardzo rzadkie.
Jeśli ZNUDZIŁY się wam anime z nastoletnimi bohaterami to musicie je obejrzeć.
Taka całkowita odmiana w porównaniu do większości anime.
Oceniam jako 8/10.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1027 dnia: Sierpień 22, 2008, 08:57:56 pm »
anfan: nie przeszkadzało mi że działy się w tym samym czasie, przeszkadzało mi że były nijakie a to głównie dlatego że obejrzałem wcześniej Baccano! to anime ma przekozackie zakończenie (ale o tym pewnie jeszcze napiszę :P). W HM zabrakło mi kropki nad i, czegoś co by sprawiało że zakończenie serii będzie się wyróżniało od zakończeń poszczególnych odcinków, a ono było na takim samym poziomie jak końcówki odcinków 1-11 :) A  główną bohaterkę polubiłem.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1028 dnia: Sierpień 22, 2008, 08:58:40 pm »
Cytuj
Jeśli ZNUDZIŁY się wam anime z nastoletnimi bohaterami to musicie je obejrzeć
Nie, nie znudziły. ;-)
Ogladam teraz anime: Sola
Na razie ciekawe nie powiem, fajne bohaterki i bohater dośc zakręcony, po 2 odcinkach już mnie zirytował tym ze woli sobie niebo fotografowac niz z siostrą byc. :-?
Opening mnie nie powalił ale ogolnie z Audio nie jest źle, nie przeszkadza.
Na razie to tyle.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1029 dnia: Sierpień 22, 2008, 09:33:02 pm »
anfan: nie przeszkadzało mi że działy się w tym samym czasie, przeszkadzało mi że były nijakie czegoś co by sprawiało że zakończenie serii będzie się wyróżniało od zakończeń poszczególnych odcinków, a ono było na takim samym poziomie jak końcówki odcinków 1-11
A nie pomyślałeś że ono miało takie być. Dlaczego po anime dla dorosłych, które opowiada o zwyczajnym życiu w pracy oczekujesz nie wiadomo czego ?
To anime miało być właśnie zwyczajne i takie właśnie było. Jeśli oczekujesz anime z jakąś akcją, dramatem itp to tego w nim nie będzie.
Sądzę że producenci postawili na REALISTYCZNOŚĆ.
Według mnie to najlepsze anime z TEGO GATUNKU.
Ogladam teraz anime: Sola
Powiem ci że to anime to HIT. Mi się bardzo podobało. A opening i szczególnie ending cudowne były, muzyka również gdyż niektóre rytmy były genialne. Bardzo oryginalny pomysł na anime jeśli chodzi o fabułę.
I ładne postacie. Ja je oceniam jako 8/10.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1030 dnia: Sierpień 22, 2008, 09:48:30 pm »
anfan: ja po wszystkim co oglądam/czytam dla rozrywki spodziewam się czegoś wyjątkowego co zapada w pamięć. Jak bym stawiał na realność to obejrzałbym jakiś dokument na discovery czy planet. Było takie anime REC, też stawiające na realizm w którym wszystko było lepiej zakończone.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1031 dnia: Sierpień 22, 2008, 10:08:50 pm »
Bajki mówisz. Różnica jest taka że w REC na końcu zostali parą, a w Hataraki się rozstali.
Kreska natomiast DUŻO ładniejsza w tym drugim.
I jednak Hataraki jest bardziej realistyczne od REC.
To anime dostarcza wiele rozrywki, ale ty widocznie nie rozumiesz tego typu rozrywki albo za poważne dla ciebie.
Przesłanie tego anime jest takie że praca jest ważniejsza przynajmniej dla głównej bohaterki.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1032 dnia: Sierpień 22, 2008, 10:23:38 pm »
Dla mnie różnica między REC a HM jest taka że w pierwszym przypadku twórcy mieli pomysł jak zakończyć serię. Na przestrzeni 11 odcinków trudno było mi uwierzyć że oni są udaną parą dlatego ich rozstanie jest normalne jak wschód słońca. Kreska jest faktycznie dużo lepsza, ale tak jak z grami, w których ważniejsza jest dla mnie grywalność niż szata graficzna. Realizm też jest większy, ale obstawiam że za kilka miesięcy to REC będę pamiętał. A takiej rozrywki może faktycznie nie rozumiem.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1033 dnia: Sierpień 22, 2008, 11:36:59 pm »
Zaczynam oglądać Ginban Kaleidoscope. Jest to anime sportowe na temat łyżwiarstwa figurowego na lodzie. Główna bohaterka stara się zakwalifikować do Olimpiady zimowej w Turynie, która jak wiadomo odbyła się w 2006 roku i naprawdę japonka zdobyła w tej konkurencji (jazda figurowa solistek) ZŁOTY medal.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1034 dnia: Sierpień 24, 2008, 07:16:10 pm »
10 pierwszych odcinków Mobile Suit Gundam 00. Gdy sięgałem po nową serię MECHa Never Ending Story, byłem przygotowany psychicznie na 'jeszcze raz to samo, ale trochę inaczej'. Tym czasem zastanawiam się, czy to aby na pewno powinno nazywać się Gundamem. No niby mamy MECHa w typowej kolorystyce i z typowym uzbrojeniem, ale... Dlaczego wybuchy nie są różowe? Różowy (wmiast czerwonego) jest za to jeden z głównych przeciwników.  'Główny' Gundam wygląda strasznie kiczowato (jak plastikowa zabawka), bohaterowie, jak na razie, niczym nie zaskakują i mają skopane charaktery. Do tego zbyt mało pompy i patosu...

Ale gdyby spojrzeć z dala od kryteriów gundamowych, wychodzi na to, że Gundam 00 jest całkiem niezłą (i ładnie narysowaną) serią. Tak więc oglądam dalej i staram się zapomnieć o serii 0079 i innych...
I'd like to be a tree