trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 474146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1080 dnia: Wrzesień 13, 2008, 08:02:19 am »
nolifesking: dzięki, seria jeszcze się nie skończyła i trudno znaleźć recenzję. A w serię na 100 odcinków nie pcham się na ślepo, a spróbować, spróbuję. :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1081 dnia: Wrzesień 14, 2008, 03:41:01 pm »
Obejrzałem GINBAN KALEIDOSCOPE i oceniam je jako średnie anime. Mogło być cudowne, ale poszli w złym kierunku. Ja bym oczekiwał poważnego SPORTOWEGO anime, a nie takiego dziwnego i na nieszczęście z wątkami nadprzyrodzonymi.
ZALETY:
- ładna muzyka
- kilka słów o łyżwiarstwie figurowym na lodzie
- chwilami potrafiło bardzo rozśmieszyć
WADY:
- przeciętna mangowa kreska. Łyżwiarki z różnych krajów, a wszystkie wyglądały prawie tak samo. Po prostu żenada.
- wątek nadprzyrodzony z duchem w głowie. Szkoda bo ja liczyłem na większą realistyczność.
- twórcy mieli gdzieś realistyczne przedstawienie występów łyżwiarek, a skupili się głównie na relacjach Tazusy z tym duchem.
- tylko 4 miejsce na olimpiadzie w Turynie. Mogli dać przynajmniej trzecie.
- nie realistyczne zachowania większości postaci (dziennikarzy itp) tylko dlatego żeby potem mieć pretekst do innych rzeczy i mnóstwo głupich bajkowych zachowań.

Muzyka 8/10
Grafika 5/10
Fabuła 4/10
Ogólnie 6/10

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1082 dnia: Wrzesień 14, 2008, 04:31:26 pm »
No ja przeżyłam wszystkie te wady które anfan napisał, jednakże nie potrafiłam jedynie zdzierżyć zakończenia. 

A kreska przeciętna, rzeczywiście. Ale dało się przeżyć.

Oglądam Aashi no Cres <groza>. Ze względu na autorkę, główna postać tradycyjnie musi cierpieć, bo nie może się zdecydować którego  chłopa sobie wziąć w posiadanie, a chętnych jak na razie jest dwóch. Nie śpi po nocach, płacze w poduszkę. Straszny los zaiste. Ale miłą odmiana po FY gdzie wątek miłosny przebijał całą fabułę. Tu na szczęście jest inaczej. Dotychczas przynajmniej. A wątek więzi braciano-siostrzanej jest mocno przesadzony. Siostra nie może żyć bez brata, brat bez siostry. Ciekawe by było jakby ich życie wyglądało gdyby znaleźli sobie swoje drugie połowy i żyli oddzielnie. Istna rozpacz by była. Ale widać japońce mają to już we krwi. W sumie ciekawe jakie sa ich stosunki w tej kwestii w prawdziwym życiu.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1083 dnia: Wrzesień 14, 2008, 04:46:12 pm »
Ayashi no Ceres jako anime ssie kompletnie. Masa uproszczeń, cięć i zmian w stosunku do mangi. Polecam zarzucić oglądanie i zaopatrzyć się w tomiki.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1084 dnia: Wrzesień 14, 2008, 06:08:53 pm »
Ano ne.... chwyciłem się FLCL czy to na pewno jest to anime, które podoba się naprawdę wielu ludziom. Jestem po 6 minucie pierwszego odcinka i mam otwartą paszczę na oścież. Nie to, że niby z podziwu... ale the hell is this ?

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1085 dnia: Wrzesień 14, 2008, 06:18:22 pm »
Ludziom zazwyczaj podoba się wszystko co głupie. A jeśli w dodatku są to głupoty od Gainaxu, to już kompletnie nie ma o czym mówić. Ale uwaga! - głupie nie znaczy bezsensowne. Musiałbyś obejrzeć do końca, żeby zrozumieć o czym mówię.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1086 dnia: Wrzesień 14, 2008, 06:23:29 pm »
W zasadzie to sens tego anime pojawia się dopiero w dwóch ostatnich odcinkach. Radziłbym też przeczytać mangę. Ma tylko dwa tomy, ale za to jest ciekawsza niż anime.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1087 dnia: Wrzesień 14, 2008, 06:24:09 pm »
Ludziom zazwyczaj podoba się wszystko co głupie. A jeśli w dodatku są to głupoty od Gainaxu, to już kompletnie nie ma o czym mówić. Ale uwaga! - głupie nie znaczy bezsensowne. Musiałbyś obejrzeć do końca, żeby zrozumieć o czym mówię.
Dla mnie takie głupoty są właśnie genialne... gdyż łatwo zrobić bezsensowną głupotę ale głupota sensowna to istna sztuka ;)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1088 dnia: Wrzesień 14, 2008, 06:31:45 pm »
No to oglądaj dalej. Nie powinieneś się zawieść.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1089 dnia: Wrzesień 14, 2008, 07:27:08 pm »
Cytuj
No to oglądaj dalej. Nie powinieneś się zawieść.
Sa, jes sa !!

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1090 dnia: Wrzesień 14, 2008, 08:07:06 pm »
za to świetną muzykę ma FLCL :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1091 dnia: Wrzesień 14, 2008, 08:17:30 pm »
A tak, Pillowsi rządzą. Kumpel mi kiedyś opowiadał, jak to na jednym z Yokkonów Kwak puszczając im właśnie FLCL powiedział: "no to teraz sobie posłuchacie świetnej muzyki z bezsensownym obrazem".
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1092 dnia: Wrzesień 14, 2008, 08:42:44 pm »
Już prędzej bym się wypowiedział na odwrót. No ale że i do muzyczki z FLCL mam sentyment, bo do wszystkiego z FLCL mam sentyment, to i muzyczka jest kosmiczna.

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1093 dnia: Wrzesień 14, 2008, 09:18:36 pm »
Avatar też z FLCL ?

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1094 dnia: Wrzesień 14, 2008, 09:20:01 pm »
powiedział: "no to teraz sobie posłuchacie świetnej muzyki z bezsensownym obrazem".

Z tym to bym się nawet zgodził :)

Swoją drogą, znalazłem taką tapetę:

czy może ma ją ktoś bez atomiska/robota telewizora w tle ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"