Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 472223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1155 dnia: Wrzesień 17, 2008, 09:56:24 pm »
Kannazuki no Miko

Ratowanie świata, mechy, miłość itd itd. Mam kilka wątpliwości co do ostatniego odcinka (jedna z najdłuższych scen pożegnania przed śmiercią).
Więc tak ep 12
Spoiler: pokaż
Chikane  zostaje przebita kataną przez Himeko, rozpoczyna się długa scena pożegnania, która przerwana jest przez zakończenie walki Souma'y z Tsubasa i kapłanki zostają przeniesione pod drzewo. Tylko co zostaje przeniesione pod drzewo ? Ich dusze ? Czy raczej całe ciała ? Stawiałbym na przeniesienie całego ciała tylko wtedy Chikane pewnie przeszła reinkarnację/wybitnie szybkie leczenie.
 Następnie spod drzewa Chikane trafia na księżyc i wszyscy są smutni. Jednak ostatnia minuta daje happy end i obie kapłanki ponownie się spotykają. Tylko jak to jest z Chikane ? Jak dla mnie to przeszła reinkarnację, zachowała pamięć (ponieważ miała na szyi łańcuszek z muszelką) i obie kapłanki mogły cieszyć się w końcu swoją obecnością, czyli żyli żyły długo i szczęśliwie ? Szczerze to takie zakończenie najbardziej mi odpowiada, dlatego trochę mogłem patrzeć na fakty bardzoo subiektywnie :)

Całość 6/10, miłość kobiet okay, ale mechy psują efekt (nie tylko one :P)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1156 dnia: Wrzesień 17, 2008, 11:01:25 pm »
DMC Detroit Metal City. To ma być metal? Wolne żarty, tak to chyba widzą tylko Japończycy.  :D

A mieli jeszcze czelność wydać kiedy cały świat znał już Metalocalypse i zachwycał się Dethklokiem.  :eek:
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1157 dnia: Wrzesień 18, 2008, 07:40:04 am »
Ja Metalocalypse znalazłam już po obejrzeniu paru epów DMC. Tematyka podobna, ale DMC jest imho bardziej pokręcone, ciekawiej zrealizowane i zabawniejsze :)

Ale to pewnie dlatego, że niezbyt bawi mnie połączenie South Park i Happy Tree Friends, bo tak widzę Metalocalypse :P
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Jackal

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1158 dnia: Wrzesień 18, 2008, 02:43:09 pm »
no to ja teraz rozwazam właśnie co bede oglodał i myślę że chyba ściognoć mam tes zamiar tego sul eter  ale narazie długo zaczym to sciągne bo własnie co kończe siogąc 45gb kolejkę a to wszystko przez pierwsze 2godz na tym forum no i przedemno patrząc po tytułach kolejne 40gb jedyne nie wiem z kod wziosc te DN Angel...............ale dzieki ;)

Po pierwsze: prosiłam przenieść się do tego tematu.
Po drugie: prosiłam zaprzyjaźnić się z korektą pisowni, chociażby Firefoxa.
Mi.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2008, 04:50:22 pm wysłana przez Miranda »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1159 dnia: Wrzesień 18, 2008, 03:50:18 pm »
I My Me Strawberry Eggs - anime o nauczycielu w-f który trafia do żeńskiej szkoły. Dodatkowo aby dostać tą robotę musiał się przebrać za kobietę. Teraz musi się użerać z dyrektorką z podejściem  "facet to świnia", zgrają dzieciaków i właścicielką swojego mieszkania która odbiera czynsz przeważnie przy pomocy rewolwera. Jest to kolejna romantyczna szkolna komedia z morałem w tle. Coś dla fanów gatunku.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1160 dnia: Wrzesień 18, 2008, 04:46:31 pm »
Kannazuki no Miko

Spoiler: pokaż
Chikane  zostaje przebita kataną przez Himeko, rozpoczyna się długa scena pożegnania, która przerwana jest przez zakończenie walki Souma'y z Tsubasa i kapłanki zostają przeniesione pod drzewo. Tylko co zostaje przeniesione pod drzewo ? Ich dusze ? Czy raczej całe ciała ? Stawiałbym na przeniesienie całego ciała tylko wtedy Chikane pewnie przeszła reinkarnację/wybitnie szybkie leczenie.

Spoiler: pokaż
 
Nigdzie nie zostały przeniesione, cały czas były w takim środku subspace'u Ame no Murakumo, widoczki w środku jakie tam były można było generować dość dowolnie (vide 11 ep). Scena na łące - podejrzewam że dla obydwu dziewczyn to były ich najlepsze wspomnienia dlatego też taka a nie inna sceneria.

Rozstanie to moment śmierci... i jednocześnie dopełnienia rytuału. Bo aby zapieczętować Orochi (i zresetować świat) potrzebna była ofiara: jednej kapłanki i to wykonana rękami drugiej. Można powiedzieć że dusza Chikane miała być pieczęcią, i to właśnie symbolizowała scena na schodach Lunar Shrine.

Co się stało później, można się tylko domyślać, ale dość popularna jest teza iż tym razem nie wszystko poszło tak jak zawsze - a to z racji Soumy. Orochi jako prastare zło nie mógł zostać przez nikogo zgładzony tylko co najwyżej zapieczętowany, no chyba że... zginie z własnej dłoni - a tak się przecież stało! (wszak to Souma go tym razem załatwił co widać dokładnie, a Souma był częścią Orochi). Stąd też na końcu powrót Chikane - bo jej ofiara okazała się tym razem niepotrzebna - a dziewczyny mogły żyć razem długo i szczęśliwie :)

ps. tę "(jedna z najdłuższych scen pożegnania przed śmiercią)" w poprzednim poście też mógłbyś zasłonić spoilerem... mimo wszystko nie każdy chyba to jeszcze widział

ps2. polecam najfajniejszy z AMV z KnM - Lunar Gravity, jeśli ktoś jeszcze przypadkiem nie widział jest m.in. tu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2008, 04:49:59 pm wysłana przez richie »
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1161 dnia: Wrzesień 18, 2008, 05:04:18 pm »
Spoiler: pokaż
 
Nigdzie nie zostały przeniesione, cały czas były w takim środku subspace'u Ame no Murakumo, widoczki w środku jakie tam były można było generować dość dowolnie (vide 11 ep). Scena na łące - podejrzewam że dla obydwu dziewczyn to były ich najlepsze wspomnienia dlatego też taka a nie inna sceneria.

Rozstanie to moment śmierci... i jednocześnie dopełnienia rytuału. Bo aby zapieczętować Orochi (i zresetować świat) potrzebna była ofiara: jednej kapłanki i to wykonana rękami drugiej. Można powiedzieć że dusza Chikane miała być pieczęcią, i to właśnie symbolizowała scena na schodach Lunar Shrine.

Co się stało później, można się tylko domyślać, ale dość popularna jest teza iż tym razem nie wszystko poszło tak jak zawsze - a to z racji Soumy. Orochi jako prastare zło nie mógł zostać przez nikogo zgładzony tylko co najwyżej zapieczętowany, no chyba że... zginie z własnej dłoni - a tak się przecież stało! (wszak to Souma go tym razem załatwił co widać dokładnie, a Souma był częścią Orochi). Stąd też na końcu powrót Chikane - bo jej ofiara okazała się tym razem niepotrzebna - a dziewczyny mogły żyć razem długo i szczęśliwie :)


I właśnie z tym miałem problem, dlaczego i w jaki sposób
Spoiler: pokaż
 Chikane powróciła
, to co pogrubiłem w twoim poście jest najlepszym i najlogiczniejszym rozwiązaniem. Seria jedno oczko podskoczyła w moich oczach :) dzięki za odpowiedź


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1162 dnia: Wrzesień 18, 2008, 09:51:57 pm »
Po trzecim odcinku zaczynam podziwiać tego FuRi KuRi :P i wreszcie zaczyna mnie bawić oglądanie tego bezsensownego anime :D

Od dzisiaj jestem tego fanem
FLCL wymiata ;D tylko pierwszy odcinek jest do bani.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2008, 11:25:23 pm wysłana przez nolifesking »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1163 dnia: Wrzesień 19, 2008, 04:34:50 pm »
No i obejrzałem Kanokon i wcale nie było takie złe jak niektórzy mówią.
Jedyne co to brakowało mi tego dokończenia wydarzeń z 10 odcinka, który był NAJLEPSZY.
Szkoda że poświęcili poważniejsze wątki, a to zastąpili ecchi lecz może to dlatego że pierwowzór jest niedokończony.
A poza tym anime jest przeciętne niestety lecz we wszystkim oprócz ecchi. Więc tak.
Zalety:
- dużo fajnego i mocnego ecchi
- chwilami bardzo śmieszne czyli dobry humor
- na szczęście trafiło się coś oprócz ecchi w tym anime
Wady:
- bardzo przeciętna kreska
- przeciętna muzyka(choć jeden rytm był fajny)
- niestety byle jaka fabuła
- za dużo ecchi, a za mało walk

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1164 dnia: Wrzesień 19, 2008, 05:10:09 pm »
Jak ktoś lubi odmużdżające ecchi, tony cycków i bielizny damskiej to może mu się ta seria spodobać...

Zahaczając jeszcze o pedophilię bo główny bohater to zwykłe dziecko. 

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1165 dnia: Wrzesień 19, 2008, 05:21:10 pm »
Silent Angel nie rozśmieszaj mnie. Jeśli nic więcej nie dostrzegacie to przykro mi z waszego powodu.
Wyraźnie napisałem wcześniej że było dużo ecchi, ale NIE tylko ecchi.
Główny bohater tylko z wyglądu jest dzieckiem.
Jakie tony cycków ? Tylko jedna bohaterka miała takie duże.
To nawet nie był żaden harem bo tylko dwie dziewczyny o niego rywalizowały z tym że jedna się prawie nic nie liczyła.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1166 dnia: Wrzesień 19, 2008, 05:29:40 pm »
życzę miłego doszukiwania się głębszej treści i głębi w anime jakim jest jest Kanokon anfanie

Bo jeżeli sam stwierdziłeś że główne wady w tego anime to kreska, muzyka i fabuła, czyli kluczowe elementy decydujące o jakości danej serii to nie wiem czego w ogóle oczekujesz od anime...
Przykro mi ale moje wymagania są większe od Twoich :)
zresztą pewnie i nie tylko moje.
Dlatego Kanokon z mojego punktu widzenia to kicz totalny. ;)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1167 dnia: Wrzesień 19, 2008, 05:46:13 pm »
Kanokon to przeciętne anime. Gdzieś 6/10.
Lecz jeśli nie lubisz takiego mocnego ecchi to wtedy 3/10.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1168 dnia: Wrzesień 19, 2008, 05:51:53 pm »
...a jeśli masz jakikolwiek gust, to -10/10.
BP, NMSP.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1169 dnia: Wrzesień 19, 2008, 05:57:12 pm »
Żałosny był twój post.
Ja na poważnie piszę, a ty odwrotnie.

 

anything