Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie?  (Przeczytany 469157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1245 dnia: Wrzesień 28, 2008, 04:26:05 pm »
Cytat: Ganossa
Gunbuster - W pierwszym odcinku trochę śmieszyło mnie robienie pompek w mechu ale potem robi się zdecydowanie ciekawiej. Bardzo spodobało mi się uwzględnienie skutków podróży z prędkością bliską światłu. Został mi jeden odcinek więc nawet jakby skopali zakończenie to i tak będę miał pozytywną opinię o tym anime.

Mnie absolutnie urzekło to, że oddalające obiekty miały widmo przesunięte ku czerwieni a zbliżające ku fioletowi. Po prostu cudo, cudo jakiego w żadnym innym anime nie było. ;d


Skończyłem Mnemosyne - w sumie obeszło się bez szczególnych emocji na koniec, czytając reckę (u anfana mam przechlapane  :) ) spodziewałem się czegoś... hm bliższego rzeczywistości. Nie mam na myśli realizmu sensu brak motywów fantastycznych, ale pokazania tej ciemnej strony ludzkiej natury, która powinna się ujawniać w niektórych momentach tego anime. Na plus zaś zaliczyć mogę rozciągłość czasową - w sumie fajnie patrzeć jak zmienia się świat.  :D
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline steelie

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1246 dnia: Wrzesień 28, 2008, 04:32:59 pm »
Walnąć taki post zaraz po
Cytuj
Zobaczymy co odpisze - a nuż coś do niego dotarło...?

Anfan to jednak mistrz

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1247 dnia: Wrzesień 28, 2008, 04:35:59 pm »
Anfan to jednak mistrz
ROTFLOL. Dobra, wygraliście. Poddaje się. Nie będę więcej podejmował dyskusji.
Ale swoją drogą, ile się można ciekawych rzeczy na swój temat dowiedzieć...
A anfana mimo wszystko wciąż mi trochę żal. Jeśli się nie zmieni, to będzie miał przechlapane w życiu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2008, 04:42:34 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1248 dnia: Wrzesień 28, 2008, 04:37:52 pm »
Skończyłem Mnemosyne - w sumie obeszło się bez szczególnych emocji na koniec, czytając reckę (u anfana mam przechlapane  :) ) spodziewałem się czegoś... hm bliższego rzeczywistości. Nie mam na myśli realizmu sensu brak motywów fantastycznych, ale pokazania tej ciemnej strony ludzkiej natury, która powinna się ujawniać w niektórych momentach tego anime. Na plus zaś zaliczyć mogę rozciągłość czasową - w sumie fajnie patrzeć jak zmienia się świat.  :D
No dokładnie ta zmiana świata w czasie była genialna. Tylko udziecinnili jakby ostatni odcinek bo chyba nie chcieli robić dramatu. Zapewne to zauważyłeś.
No ale scenki lesbijskie były bardzo dobre

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1249 dnia: Wrzesień 28, 2008, 05:59:50 pm »
Cytuj
1. Naczyta się idiotycznych recenzji.
2. Naczyta się głupich opinii niektórych fanów o tym anime.
3. Ogląda co chwilę jakieś anime więc ta seria będzie jednym z wielu.
4. Ma złe warunki czyli ktoś się kręci, nie jest sam i ogólnie ma do niczego miejsce i sprzęt do oglądania.
5. Wybitnie nie znosi w anime ecchi, nagości i dużo krwi.
6. Jest bardzo czuły na wszelki brak logicznych zachowań (chociaż chyba nie ma anime całkowicie sensownego).
7. Ogląda anime dla głupiej rozrywki i żeby się pośmiać mimo że to dramat (oczywiście śmieszne scenki to co innego).
Hmmmm..., tak w sumie to całkiem z sensem. :idea:
Cytuj
2. Opinie w żadnym stopniu nie wpływają na fakt, że jeśli mam coś obejrzeć, to oglądam
Jakby to napisac to taki lol, bo po przeczytaniu paru opini podswiadomie wyrabiasz sobie opinie i do anime z tym bagarzam podchodzisz, od tego nie uciekniesz.
Cytuj
3. Każda jest jedną z wielu.
I tak i nie, ja do karzdego anime staram się podejsc indywidualnie bez patrzenia przez pryzmat innych jakie widzialem przedtem.
Cytuj
6. Jeśli seria mi się podoba, to może być nielogiczna jak cholera - i tak obejrzę i będę zachwycony
Tylko ze zbytnia nielogicznosc czesto przeszkadza ogladac szczegolnie jak ktos jest przewraźliwiony.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1250 dnia: Wrzesień 28, 2008, 06:26:00 pm »
Tylko ze zbytnia nielogicznosc czesto przeszkadza ogladac szczegolnie jak ktos jest przewraźliwiony.

No tak, są logiczne anime i są anime Gainaxu :D
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1251 dnia: Wrzesień 28, 2008, 07:06:47 pm »
No bo niestety dla wielu ciężko zrozumieć co napisałem. By musieli sto razy to przeczytać a i tak to za trudne.
Wpływ na opinie jednak jest i takie recenzje przeczytane przed obejrzeniem anime tak działają.
Najlepiej jest obejrzeć jak się wie najmniej o danym anime.
Przynajmniej z mojej perspektywy.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1252 dnia: Wrzesień 28, 2008, 07:30:18 pm »
Najlepiej jest obejrzeć jak się wie najmniej o danym anime.

Wreszcie coś, z czym mogę się zgodzić. Dla mnie zazwyczaj wystarcza zapowiedź i jakiś plakat, bo totalnie w ciemno nie oglądnę (muszę wiedzieć choć co za gender i jaka kreska). O anime szerzej czytam jak już oglądnę, by porównać swoje odczucia z innymi.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1253 dnia: Wrzesień 28, 2008, 07:47:04 pm »
Cytuj
Wreszcie coś, z czym mogę się zgodzić. Dla mnie zazwyczaj wystarcza zapowiedź i jakiś plakat, bo totalnie w ciemno nie oglądnę (muszę wiedzieć choć co za gender i jaka kreska). O anime szerzej czytam jak już oglądnę, by porównać swoje odczucia z innymi.
Popieram, ja wystarczy ze dorwę arty i juz wiem czym to anime moze byc i czy chcę się do końca przekonac.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1254 dnia: Wrzesień 28, 2008, 08:07:32 pm »
Ja za to czasem zapoznaję z opinią kilku zaufanych osób. Do tego nieraz poczytam nieco o założeniach serii w necie (ale nie nazwałbym tego recenzją). Po prostu gdy mam ochotę na ambitny cyberpunk to nie sięgam po komedię romantyczną i nawzajem. Z opiniami czasem się zgadzam, a czasem nie. Nie czuję, też, bym był manipulowane przez żydomasonów z Tanuki, Azunime, ansi itp ;-)
I'd like to be a tree

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1255 dnia: Wrzesień 28, 2008, 08:31:51 pm »
Ja zwykle natrafiam na jakiś opis 4-5 zdaniowy i po tym zaczynam oglądać, czasami też zaciekawi mnie jakaś tapeta.  Nie wybieram tytułów na zasadzie, dzisiaj piątek to obejrzę anime na Z.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1256 dnia: Wrzesień 28, 2008, 08:41:08 pm »
Hmm mam podobnie jak konował. Tyle, że ja jeśli słyszę tutaj, że kilkoro użytkowników wyjątkowo dobrze się wyraża na temat jakiegoś animca zaraz wpisuję go sobie na listę to obejrzenia.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1257 dnia: Wrzesień 28, 2008, 08:52:32 pm »
Również jeśli wcześniejszy sezon mi się spodobał to zawsze obejrzę następny nawet jeśli jest gorszy.
Jak przeczytam na forum kilka opinii że komuś się spodobało dane anime to także jest to zachęcające do obejrzenia.
Ale głównie to patrzę na kreskę (np anidb) i ogólnie jaki to gatunek czy bardziej poważny czy komediowy i ilość odcinków jest ważna.
A dokładnie o czym jest dane anime to w trakcie się przekonam.
Na pewno są jeszcze inne czynniki które decydują o wyborze anime lecz najczęściej przypadkowo wybieram anime jak najmniej o nich wiedząc.


Offline nolifesking

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1258 dnia: Wrzesień 28, 2008, 08:55:33 pm »
Hmm po zastanowieniu. Nie chwycił bym się niczego co podrzuca Ganossa na "zgadnij, jaki to kadr". Dla mnie stare anime, nieważne jak cudowne odrzucają kreską i dźwiękiem. Nieważne jak genialne są. Próbowałem oglądać pierwsze Macrossy. Nie dało rady.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie?
« Odpowiedź #1259 dnia: Wrzesień 28, 2008, 09:11:10 pm »
i ilość odcinków jest ważna.
No z tym się zgodzę... ja zazwyczaj 50+ nie tykam... no chyba że ktoś mnie zapewni że jednak warto ale z natury nie lubię tasiemców. Ostatnio sobie liczyłem i wyszło mi iż moja średnia liczba epów na serie (te ukończone) wynosi 13... nie pytajcie dlaczego to liczyłem :D.

 

anything