trawa

Autor Wątek: Blind Guardian  (Przeczytany 14695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Awerin

Blind Guardian
« dnia: Czerwiec 09, 2003, 07:39:44 pm »
Ostatnia trafiła w moje "łapy" płyta NIME zespołu Blind Guardian i jestem wsprost zaskoczony jak takie arcydzieło mogło na mnie (żeby nie powiedzieć na odwrót) czekać.

Jest to typ muzyki, który nigdy wcześniej nie słyszałem. Przez co nie wiedziałem nawet, iż tak bardzo może mi się podobać. Jako laik w sprawach muzyki nie zdawałem sobie nawet sprawy z tego, iż są ludzie (Bogowie?  :) ), którzy tworzą "taką" (przymiotnik "starą" lub "starodawną", nie mówiąc już o "starożytniej" ciśnie się na usta, lecz nie wyraża tego co chciałbym powiedzieć) muzykę. Jak mniemam zespół ten, a raczej muzyka jaką grają, jest traktowany jako gothic metal (jak zwał tak zwał).  :wink:

By nie przedłużać postawię nurtujące mnie pytanie (prawie apel) i zniknę.  :)

Czy jest na tym forum osoba, która słucha muzyki tego zespołu i była by w stanie powiedzieć coś na Ich temat (polecić płyty, nakierować na zespoły o podobnej tematyce, tworzących podobną muzykę, lepszą?), byćmoże oświecić, zarzucić nowinkami, opiniami? Pokornie czekam...

- dopisek dla chętnych -

P.S. Mam nadzieję, że ten temat nie kwalifikuje się jako "smieć" forumowy. Jestem początkującym "wklepywaczem" i zatem czuję się usprawiedliwiony popełniać błędy. Jeśli taka sytuacja zaistniała proszę nie mieć ew. wyrzutów i śmiało wywalić ten temat.  :)
--=<AwE*RiN>=---

Offline Kik

Blind Guardian
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2003, 09:29:36 pm »
Cytat: "Awerin"
Jak mniemam zespół ten, a raczej muzyka jaką grają, jest traktowany jako gothic metal

przyjęło się że ten zespół zalicza się do Power metalowych...poza tym nie ma czegoś takiego jak "Ghotic metal", jest tylko Ghotic rock

Cytat: "Awerin"
Czy jest na tym forum osoba, która słucha muzyki tego zespołu i była by w stanie powiedzieć coś na Ich temat (polecić płyty, nakierować na zespoły o podobnej tematyce, tworzących podobną muzykę, lepszą?), byćmoże oświecić, zarzucić nowinkami, opiniami? Pokornie czekam...

samego BG raczej nie słucham...mam tam gdzieś jakąś składankę...kiedyś słuchałem ale powiem szczerze że z tego typu kapel poleciłbym bardziej Rhapsody...imho jest ciekawsze

Offline Kormak

Blind Guardian
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2003, 12:17:57 am »
Cytuj
poza tym nie ma czegoś takiego jak "Ghotic metal", jest tylko Ghotic rock

poza tym nie ma czegoś takiego jak "Ghotic rock", jest tylko "Gothic rock" :P

No i jest "Gothic metal" - ale lepiej, żeby czegoś tak strasznego nigdy nie było...

PS - Awerin, witaj na Forum i nie bój się pisać :D

Anonymous

  • Gość
Blind Guardian
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2003, 06:05:17 pm »
Ja Blind Guardian bardzo lubię - zaraził mnie tym mój facet. nie jestem w stanie wymienić chyba żadnych tytułów z wyjątkiem k8ilku, ale mogę powiedzieć, że kojarzę tę grupę z całą odpowiedzialnością. Brzmienie jest śliczne, wręcz niesamowite, i naprawdę bardzo lubię sobie tego posłuchać.
Kormaku - racja. Oczywiscie, ze jest gotycki i metal, i rock. I bardzo dobrze, bo ja bardzo lubię taką muzykę.
A BG to rzeczywiście najbardziej kiczowaty gatunek metalu, ale ja jestem bezguście muzyczne i takie kicze lubię, więc i BG lubię (:

Offline Awerin

Blind Guardian
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2003, 07:31:01 pm »
Kormak:

Dzięki. Nie spodziewałem się, że na forum o tak licznej liczbie użytkowników można oczekiwać i co więcej usłyszeć powitanie, to miły gest. Jak widzisz staram się nie hamować moich emocji i pisać co "dusza" nakarze. Choć niektórych rzeczy niesposób (niewypadałoby?) z siebie wyrzucać. :)

Ad'Ghe'Rheia:

Miło to słyszeć. Jestem zakłopotany, gdy nadchodzi moment by zdradzić koledze/koleżance co takiego wkoło słucham. No i co tutaj powiedzieć, żeby nie być na miejscu uznanym za niepoczytalnego (oczywiście przesadzam, ale czasem trzeba)? Prawie wszyscy, gdy pierwszy raz słuchają BG mówią: "patetyczne", egzaltowane, śmieszne, niespójne... Byćmoże, ale zapominają dodać, że piękne. Czasem zastanawiam się czy to nie ociera się (pod względem muzycznym) o kicz? Co za różnica... I tak pewnie za dużo się przejmuję.
--=<AwE*RiN>=---

Offline Awerin

Blind Guardian
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2003, 04:47:48 pm »
No i tyle o Bling Guardianie.  :)

To przykre co te wszystkie podziały, klasyfikowanie muzyki potrafi wyrządzić samej muzyce. Dobrze, że tylko nieliczni (czyt. amatorzy nazewnictwa i zatwardziali klasyfikatorzy) przywiązują wagę do nazewnictwa gatunku. Bo czy istnieje zespół, który nie odbiega od jednego stylu lub taki, który by można z całą pewnością i sprawiedliwie przydzielić do "półki" wraz z innym?

A jak byście określili to co gra System Of A Down?
--=<AwE*RiN>=---

Anonymous

  • Gość
Blind Guardian
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2003, 05:24:24 pm »
Ja też wolałabym, gdybyście wrócili do tematu.
Jak chcecie podyskutować o gatunkach metalu załóżcie sobie nowy topic. A bezsensowne posty skasowałam.
Cytuj
czy istnieje zespół, który nie odbiega od jednego stylu lub taki, który by można z całą pewnością i sprawiedliwie przydzielić do "półki" wraz z innym
Chyba tylko ten, co nazwę kierunkowi nadał (:

Anonymous

  • Gość
Blind Guardian
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2003, 05:45:13 pm »
Cytat: "Awerin"
Czasem zastanawiam się czy to nie ociera się (pod względem muzycznym) o kicz? Co za różnica... I tak pewnie za dużo się przejmuję.
ociera się (: co nei zmienia faktu, że mi się podoba.

Offline Awerin

Blind Guardian
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2003, 06:51:17 pm »
No właśnie... Co się za tym kryje?

Byćmoże to, że ta muzyka (dla mnie) wydaję się niesamowicie eksresywna. Wystarczy posłuchać "Blood Tears". Muszę zacząć rozglądać się za ich płytami. Nawet tak świetna płyta, którą jest NIME (chociażby ze względu na wszechobecny klimat śródziemia) nie zaspokaja już moich oczekiwań, zmysłów.  :)

Jakie są Wasze ulubione utwory? Może wyjawicie mi jakąś perełkę.  :)

Ja swoje zdradzę później. Muszę się jeszcze obsłuchać w tej muzyce. Może to tylko długotrwałe zauroczenie?  :wink:

P.S. Czy BG miało u Nas koncerty?
--=<AwE*RiN>=---

Anonymous

  • Gość
Blind Guardian
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2003, 09:08:53 am »
Cytat: "Awerin"
P.S. Czy BG miało u Nas koncerty?
Z tego, co wiem, to nei, aczkolwiek mogę się mylić.

Offline Rex de Tenebris

Blind Guardian
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2003, 05:22:36 pm »
O czy ja słyszałem słowo Blind Guardian. Tak! Alleluja. Dobra ale wracając do tepatu. ja wszedłem kiedyś w posiadanie dwóch albumów. Pierwszy Follow The Blind: zakwalifikować mozna by raczej do Thrash Metalu niż Power. Ale z kolei mój ulubieniec właśnie czyli "Nightfall On Middle Earth" inspirowany Tolkienowskim Sillmarilionem po prostu wymiata. Na dysku wala sie też teledysk do Bright Eyes, ale w okropnej jakości dźwięku. Szukam wydanej zaraz po niej, podobno jeszcze leprza.

Offline PhoboS

Blind Guardian
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2003, 11:38:42 am »
Ekhm no kurde wszedlem na ta tablice z zamiarem zalozenia takiego tematu... zonk :D

Dobra - ja jako maniak tego zespolu i czlonek polskiego fan clubu ( blind.trumna.pl , zmiana layoutu ) pragne... tak tak - zaprosic na koncert Blind Guardiana ktory odbedzie sie 22 sierpnia w czeskich Pardubicach, wyjazd organizuje polski fanclub - Circle Of The Polish Bards ! :D
strona wyjazdu: koncertbg.prv.pl ZAPRASZAM !!!

A co do samej grupy... magiczna... i tyle - sluchajac ich muzyki potrafie naladowac akumulatory ! :D A jak brakuje mocy... to ManOwaR :D

Ahhh no i bym zapomnial: BG to nie jest trash metal :D mozna to zaliczyc do Power/Epic... ofcoz np pierwsze dwa albumy to raczej speed, ale pozniej to juz sam miod :P

Jednym slowem POLECAM !
lol: Blind Guardian :lol:
:lol: Generał Krasnoludzki :lol:

Offline Rex de Tenebris

Blind Guardian
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2003, 11:51:34 am »
Cytat: "PhoboS"
... ofcoz np pierwsze dwa albumy to raczej speed, ale pozniej to juz sam miod :P


Właśnie pierwsze albumy! Ale chcę powiedzieć, że Manowar też od początku swojej działalności nie grał tak pięknie. Dla mnie ten zespól zaczął się od Fighting The World (zresztą jadna z leprzych płytek).

Anonymous

  • Gość
Blind Guardian
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 16, 2003, 09:38:04 pm »
Cytat: "PhoboS"
Ahhh no i bym zapomnial: BG to nie jest trash metal :D mozna to zaliczyc do Power/Epic... ofcoz np pierwsze dwa albumy to raczej speed, ale pozniej to juz sam miod :P
A kto w ogóle napisał, że to trash?!

Offline Rex de Tenebris

Blind Guardian
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 17, 2003, 11:07:26 am »
AGR: Czy ktoś z was słuchał "Follow The Blind" Blind Guardian'a?