Autor Wątek: Black Hole - komiks roku 2007?  (Przeczytany 25725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysza_

Black Hole - komiks roku 2007?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2007, 01:04:29 am »
Cytat: "Blacksad"
Ale inni w wieku lat -nastu zamiast przeżywać emocjonalne rozterki machali pompki(...)

 te dwa warianty niekoniecznie się ze sobą kłócą. Osobiście mając lat naście prawie tyle samo ryczałem przez panny co namiętnie trzaskałem pompki. Jedno nie wyklucza drugiego. Wyciąłem wątek z fabryką choć jestem przekonany, że znalazłby sie taki co pogodziłby te trzy warianty.

Offline Blacksad

Black Hole - komiks roku 2007?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 01, 2007, 12:38:02 pm »
Nie no, miałem na myśli "trzaskanie pompek w mundurze", co potraktowałem jako skrót myślowy - ludzi, którzy mają zaplanowane swoje życie wg, modelu "szkoła-wojo-ślub-robota" ;) . Takim ciężko będzie odnaleźć w "Black Hole" (w "Blankets" też) coś dla siebie, z tej prostej przyczyny, że problemy bohaterów są dla nich wyjęte innej planety.
Chrzań się, Smirnov

Offline graves

Black Hole - komiks roku 2007?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 02, 2007, 01:52:34 pm »
Przeczytałem wreszcie Black Hole. Zmagałem się z tym około tygodnia... Nie dlatego, że było nieciekawe lub mnie nie wciągało, ale dlatego, że chciałem przedłużyć przyjemnośc powolnego smakowania tego dzieła. Czytałem po dwa rozdziały dziennie, często powracając do poprzednich, z powodu niechronologiczności tego komiksu. Wybrane rozdziały są ciekawe i bronią się same, ale dopiero cały komiks daje naprawdę dużego kopa. Graficznie jest to świetne, treściowo zmusza do przemyśleń, chociaż znacznie mniejszych niż "Blankets", może dlatego, że losy bohaterów nie są mi w żaden sposób bliskie... Czy to jest komiks 2007? Chyba tak...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline tranway

Black Hole - komiks roku 2007?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 26, 2007, 01:04:26 am »
Właśnie skończyłem czytać.
Jest dokładnie jak napisał Blacksad - ten komiks "drapie, gryzie", sprowadza niepokój na czytającego.
Naprawdę świetna historia - przez większość lektury zapomniałem o deformacjach bohaterów i widziałem "tylko" alienację i problemy "zwyczajnych nastolatków". Rozwiązanie zagadki morderstw świetnie puentuje (generalizując oczywiście przy okazji) nastolatków.
Graficznie natomiast mnie nie powaliło - zwyczajnie kreska Burnsa mi nie "podchodzi". Ale jest jak najbardziej "sprawna" i nie przeszkadzała mi w odbiorze.

Edytorsko KG zmiażdżyła konkurencję :)
Życzyłbym sobie, żeby From Hell (jeśli zostanie w końcu wydany) wyglądał tak dobrze jak Black Hole - papier takiej jakości, że momentami miałem wrażenie, że przerzuciłem dwie kartki, zamiast jednej. Aha.... nie pogniewałbym się również za reedycję Blankets w takim standardzie....

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Black Hole - komiks roku 2007?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 28, 2007, 08:38:50 pm »
Black Hole jest ekstra, bije El Borbaha na glowe, EB - przynajmniej mnie - troche zmeczyl. BH to switeny serial obyczajowy z nutka niepokoju i sensacji, cos w rodzaju Twin Peaks - prowincja, ludzkie sprawy. Strasznie mnie zmartwilo kiedy sie skonczyl.

Z pewnoscia w pierwszej dziesiatce 2007. Czy komiks roku? Troche tych komiksow roku juz bylo w tym roku...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Raf Fariszta

Black Hole - komiks roku 2007?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 29, 2007, 08:52:37 pm »
Cytat: "xionc"
Czy komiks roku? Troche tych komiksow roku juz bylo w tym roku...

Jakiś przykład stary frankofilu ;) ?
Nocy Matko Dnia

Offline Trreker

Black Hole - komiks roku 2007?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 29, 2007, 09:58:52 pm »
tak się wtrące.... Hm... Pierwotnie nie mialem zamiaru  czytac Black Hola , ponieważ El Borbah podszedł mi bardzo kiepsko swego czasu. Ale ostatnio w różnego rodzaju podsumowaniach roku a to w Przekroju, a to gdzies indziej, wszedzie widze-"BH komiks roku", "BH komiks tysiaclecia", "BH uratował dziecko z płonącego budynku( lekko przesadzilem)” . Mysle sobie, ok., przysiade w empiku, obacze, na stówkę okaze się gorszy niż w zapowiedziach i recenzjach- Jak to zwykle bywa  No cóż, po 30 minutach lektury, wychodziłem z Wrocławskiego empiku z całkiem cieżką siateczką. Rewelacyjny, szczery komiks. W tym roku nic lepszego nie czytałem, ząłuje ze dopiero wczoraj. Kto nie ma,niech żałuje;)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Black Hole - komiks roku 2007?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 29, 2007, 10:44:13 pm »
Cytat: "Raf Fariszta"
Cytat: "xionc"
Czy komiks roku? Troche tych komiksow roku juz bylo w tym roku...

Jakiś przykład stary frankofilu ;) ?


Dobrze kombinujesz. Myslalem o Cromwell Stone, choc dla mnie osobiscie na pierwszym miejscu jest Rork 7, o ile naprawde wyszedl. :)

Takze w czolowce "Kapcie Potwora", choc nie wszystkim sie podobal, ja go cenie za bezposredniosc (zeby nie bylo calkiem frankofilsko).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Raf Fariszta

Black Hole - komiks roku 2007?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 30, 2007, 05:33:15 pm »
Do Cromwella się zbieram.....na Rorka 7 czekam, ale najpierw całość sobie przypomnę......jednakże nie sądzę, żeby cokolwiek zdetronizowało BH.....Ta pozycja jest po prostu mocna i sięgająca osobistych spraw.....można ją chłonąć całym sobą....
Kapcie....hmm przejrzałem raz, drugi i nie kupiłem......rzeczywiście bezpośredniość da się odczuć nawet po takim kontakcie......Warto kupić i przeczytać? Ciśnij ew. kilka zdań zachęty na PW...z góry dzięki....
Nocy Matko Dnia

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Black Hole - komiks roku 2007?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 30, 2007, 07:07:26 pm »
Wczoraj wzialem kapcie znow do reki, zeby sprawdzic czy wytrzymuje probe czasu i wyszlo zdecydowanie na plus. Nawet sa pewne punkty styczne z BH, w szczegolnosci ta ciagla watpliwosc w szukaniu swojego miejsca i probie dostosowania sie do oczekiwan. Tylko BH jest bardziej poetyckie, pozostawia miejsce na interpretacje, podczas gdy Dragonslippers wali prosto miedzy oczy, to nie jest komiks dla czytelnikow "Kaznodziei" czy "Hellblazera" (choc tez sie do nich zaliczam), ktorzy drastyczne sceny wchlaniaja jako odtrutke na szara codziennosc. Kapcie zrywaje z tej codziennosci zewnetrzne okrycie obludy i ukazuja prawde jaka jest pod spodem bez zadnego filtra.

Dletego je lubie.

A tu masz linka do mojej starej recki:

http://www.kazet.bial.pl/2007_02/r_kochac.htm
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Black Hole - komiks roku 2007?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 18, 2008, 11:13:41 am »
To na pewno jeden z murowanych kandydatów do komiksu roku, ale sęk w tym, że w 2007 ukazało się co najmniej kilkanaście wspaniałych komiksów. Jeszcze nie wiem, jak będzie wyglądała moja TOP-lista... Póki co, staram się nadrobić zaległości...

"Black Hole" to chyba najbardziej depresyjny komiks, jaki czytałem. I gdzieś do połowy nie potrafiłem się dostroić... Być może z powodu rysunków Burnsa, które wywołują we mnie odczucie dystansu... Ale potem mnie wessało, zacząłem spadać na łeb, na szyję, nie wiedząc, co jest na końcu... A na końcu było katharsis, takie w wielkim stylu...

Od strony edytorskiej Kultura Gniewu znowu spisała się na medal. Tak mi przyszło do głowy, że to wydawnictwo w szczególny sposób dba, aby wydawane przez nie komiksy miały swoją osobowość... :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Black Hole - komiks roku 2007?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 18, 2008, 12:12:16 pm »
Depresyjny to moze nie, ale na pewno b. szczery. Fajnie takie dojrzale, realistyczne rzeczy czasem poczytac jako odpoczynek od nawalanek i parodii.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Black Hole - komiks roku 2007?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 18, 2008, 05:12:02 pm »
Cytat: "xionc"
Depresyjny to moze nie

No ja tam po lekturze "Black Hole" musiałem natychmiast sięgnąć po "Ranmę 1/2" (t. 16), znany azjatycki antydepresant. :D  
Chociaż monsieur Picolet Chardin II wyraźnie zarażony jest francą... :?

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Black Hole - komiks roku 2007?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 21, 2008, 08:26:40 am »
David Fincher (Zodiac, Se7en) wyreżyseruje filmową adaptację Black Hole dla wytwórni Paramount Pictures. Scenariusz autorstwa Rogera Avary i Neila Gaimana (napisali go już w marcu 2006).

Jako ciekawostkę zapodam, że wcześniej jako reżysera typowano Alexandre Aja (Haute Tension).

http://blog.newsarama.com/2008/02/20/david-fincher-to-helm-black-hole/

Offline Raf Fariszta

Black Hole - komiks roku 2007?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 21, 2008, 08:36:22 am »
I to jest wiadomość, na którą czekałem w ten pochmurny czwartkowy poranek.......
Super!
Nocy Matko Dnia