Autor Wątek: Kupiłam/em sobie za granicą...  (Przeczytany 153338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Odp: Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #450 dnia: Styczeń 16, 2013, 09:24:14 pm »
A to nie wiedziałem.
Jakoś z dystansem podchodzę do prequeli i sequeli dopisywanych do opowieści, w których autor ładnie domknął już wszystkie wątki :doubt:
Lubię zamknięte, samodzielne historie.

Offline Boom

Odp: Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #451 dnia: Styczeń 17, 2013, 06:29:05 pm »
'Bone' to faktycznie świetny komiks. Ja sam kupiłem z dwa lata temu wspomniane wydanie przez hansa. Oczywiście swoje musiał odczekać, bo jakoś nigdy nie było czasu, żeby przysiąść na chwile. W końcu zabrałem się za czytanie, któregoś letniego wieczoru. Pierwsza myśl, whoa ile to ma stron, i czy nie będzię się dłużył?. Ale nim człowiek się obejrzał, był już w połowie i zaczynał się martwić, że niedługo koniec. Całość skończyłem czytać jakoś nad ranem, tak mnie pochłonął komiks Smith'a. I muszę przyznać, że z żalem rozstawałem z wesołą grupką głównych bohaterów. Jak hans szczerze polecam każdemu, kto jeszcze nie miał okazji poznać przygód Fone Bone'a, Phoney Bone'a i Smiley Bone'a, bo warto.
Po zakończenia, miałem ochotę na więcej i zakupiłem następujące pozycje:
Bone - Tall tales. Smiley z grupką skautów udaje się do lasu, gdzie snuje opowieści o początkach Boneville, wstęp i pierwszą historię popełnim Jeff Smith, a kolejne trzy napisał Tom Sniegoski, a zilustrował Smith. Komiks przeczytałem zaraz po głównej historii i byłem zadowolony, bo trzymał klimat orginału.
Bone - Handbook czyli The ultimate guide for every Bone fan;) Czyli 124str z informacjami o serii, autorze i bohaterach. W oficjalnym obiegu komiks pojawił się w 1991 i był czarno-biały. Jeff Smith swoją pierwszą  historię w świecie Bone stworzył kiedy miał około 10lat;)
Bone - Rose - to ostatnio zakupiłem, ale jeszcze nie przeczytałem. Historia Rose napisana przez Jeff'a ale zilustrował Charles Vess. Kompletnia inna kreska zobaczymy jak się sprawdzi.


W okazji 20-lecia wyszła specjalna edycja, która prezentuje się tak:
http://zapodaj.net/f7827e93f0f95.jpg.html
2000 numerowanych egzemplarzy, które oprócz głównej histori w kolorze i HC, zawierały takie smakołyki jak(pozwole sobie przekleić)
"signed and numbered art print,22k gold plated Bone coin, pewter figures of the three Bone cousins, a miniature facsimile of the Bone #1 comic book in b&w, a Bone cover gallery, a new essay by Jeff Smith called "Twenty Years with Bone," an illustrated timeline, and the award-winning feature length documentary DVD Jeff Smith, BONE, and the Changing Face of Comics"
Piękne wydanie na które zasługuje ten komiks.
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone

Offline hans

Odp: Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #452 dnia: Styczeń 17, 2013, 07:25:23 pm »
Oczywiście swoje musiał odczekać, bo jakoś nigdy nie było czasu, żeby przysiąść na chwile. W końcu zabrałem się za czytanie, któregoś letniego wieczoru. Pierwsza myśl, whoa ile to ma stron, i czy nie będzię się dłużył?. Ale nim człowiek się obejrzał, był już w połowie i zaczynał się martwić, że niedługo koniec.

Haha :lol: Wygląda na to, że to standardowa procedura poznawcza w przypadku "Bone'a". Nie chciałem powtarzać za bardzo za Komiksofilią, w której było to podobnie opisane, ale sam też tak miałem. Leżało to sobie, a ja się zastanawiałem, jak przebrnę przez takiego potwora (a przecież uwielbiam cegły :) ). No, po prostu nie mogłem się zmusić do lektury. Ale gdy zacząłem, ten problem został zastąpiony przez kolejny: komiks zbyt szybko zbliżał się do końca (mimo, że spędziłem nad nim wiele godzin) :smile:

Offline badday

Odp: Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #453 dnia: Styczeń 18, 2013, 01:31:25 pm »
Orientuje się ktoś na jaki mail napisać reklamacje do amazona dotyczącą przyjścia niekompletnej przesyłki?
W paczce brakowało 1 komiksu, mimo iż na fakturze (tez w paczce) był on uwzględniony (a pieniądze pobrane).
   
Na moim koncie w amazonie obok zamówienia była opcja "feedback" - tam wpisałem reklamacje, od 3 tyg. zero odpowiedzi.

Offline strz1

Odp: Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #454 dnia: Styczeń 18, 2013, 03:05:52 pm »
Lepiej zadzwoń. Maila za nim Ci odpowiedzą minie kolejny czas.

Offline melee

Odp: Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #455 dnia: Styczeń 18, 2013, 04:06:45 pm »
wyślij nie w ramach feedback, tylko formularzem kontaktowym. odpowiadają zawsze w ciągu 24h

Offline badday

Odp: Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #456 dnia: Styczeń 18, 2013, 04:10:30 pm »
OK. Sprawnie dalo sie zalatwic poprzez amazonowy chat.

Offline freshmaker

Odp: Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #457 dnia: Luty 10, 2013, 07:27:52 am »
mam pytanko odnośnie zamówień z amazon - zauważyłem że ostatnio robią charge z karty od razu po złożeniu zamówienia, kiedyś robili to po procesowaniu (zwykle 1-2 dni). czy zamawiając pre-order też od razu zdejmą mi kasę z karty? kiedyś czekali do momentu premiery.

i pytanko drugie - po raz drugi w ciagu ostatniego pol roku nie dostalem paczki. zglosilem to i oczywiscie za 2 tyg przeslali mi te komiksy expressem. zastanawiam sie tylko z czego moze wynikac. zamawiam od nich od 8 lat a problemy pojawily sie teraz.

EDIT:
dostałem wczoraj paczkę wartość około 150$ wysłaną standard international shipping. paczka szła jakieś 2tyg. żadnego vatu nie musiałem płacić.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2013, 01:53:15 pm wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kas1

Odp: Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #458 dnia: Luty 22, 2013, 10:06:41 pm »
Potwierdzam. Podatku obrotowego brak (pieczęć "dopuszczone do obrotu"). Martwi tylko, że przesyłki są ostatnio strasznie maltretowane. Rozumiem, trzeba rozpakować i zobaczyć ale wypadałoby doprowadzić paczkę do stanu "przed sprawdzeniem"...

Offline freshmaker

Odp: Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #459 dnia: Luty 26, 2013, 12:31:55 pm »
jak jest teraz z chargeowaniem za pre-ordery na mazonie? zdejmuja kase od razu czy dopiero w momencie wysylki?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline chlopak-z-M

Odp: Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #460 dnia: Luty 26, 2013, 09:10:59 pm »
po wysyłce.
bierz co chcesz i płać za to"

Offline Piotruposz

Odp: Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #461 dnia: Luty 28, 2013, 01:41:25 pm »
Orientuje się ktoś dlaczego daty premier na bookdepository są późniejsze? Np. zbiorczy Batman, wychodzący 20 marca na BD ma datę premiery w kwietniu. To nie jest pojedynczy przypadek.

Offline freshmaker

Odp: Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 15, 2013, 10:35:33 am »
czy orientujecie sie jak są wysyłane paczki z MVM? dostałem informację że w piątek będzie wysłana. jest szansa na paczkę w sobotę?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline m010ch

Odp: Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 15, 2013, 07:37:23 pm »
dostałem informację że w piątek będzie wysłana. jest szansa na paczkę w sobotę?

Nie ma - będzie dopiero w poniedziałek.

Offline freshmaker

Odp: Kupiłam/em sobie za granicą...
« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 23, 2013, 06:53:45 am »
czas umierać - komiksy z bookdepository przyniosl inpost
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

 

anything