Autor Wątek: Metin 2  (Przeczytany 8257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tamago

Metin 2
« dnia: Październik 29, 2007, 08:26:59 pm »
Metin2 prowadzi w fantastyczny orientalny świat. Zostań mistrzem sztuk walki i walcz jako sojusznik Boga Smoka przeciwko mrocznemu wpływowi Kamieni Metin, które zatruwają ziemię. Walcz w dzikich bitwach dla jednego z trzech imperiów, zdobądź ich ziemie i dobytek lub zjednocz je i zostać nowym Imperatorem.
Tymi słowami moza by opisać pokrutce grę o nazwie Metin2.
Jest to MMORPG osadzony w starozytnym świecie Azjatyckim (na 80% Chiny)
Świat w pełni 3D od początku gry zniewala szczegułowa grafiką która nie zawsze toważyszy grom typu MMO.

Tak mniej-więcej wygląda architektura w tym swiecie
http://www.metin2.pl/content/screens/001.jpg
http://www.metin2.pl/content/screens/003.jpg

Są 4 profesje do wyboru
Wojownik (tylko facet) -silna lecz trochę wolna postać najlepsza dla pocątkujących jako jedyny potrafi używać ogromnych mieczy, halabard, itp.
Sura (tylko facet)  - Coś pomiędzy wojem a magiem. dowry w walce wręcz i magii.
Ninja (tylko kobieta) - szybka i zwinna wojowniczka jako jedyna moze uzywać sztyletów, krutkich ostrzy oraz łuku
Szamanka (też tylko kobieta) - bardzo swobodnie posługujaca się magią postać. Ma naprawdę potęrzne czary. w walce wręcz używa wzmocnionych magicznie wachlarzy których tylko ona moze uzywac.

Walki opisywac nie będe bo przy tym rozpisywac się nie trzeba.
Magia jest w tej grze troche okrojona... tzn. od 5 poziomu mozna jaej uzywać. dzieli się na 2 szkoły dobrą i zła i kazda ma swoje + i -. Nie mozemy nauczys się milionów róznych zaklęc poniwarz mamy tylko 8 slotów czarów w tym 6 jest już zajętych (łącznie i dobrych i złych czarów jest 16) a pozostałe 2 zdobywamy czytając książki które w czasie walk z różnymi "plemionami" (zakonem[???] białych, orków, archontów itp) moga wypaść. z tych słabszych potworków też wypadaja ale to naprawde żadkość.
Specjalne umiejętności ą tym znajduja sie w tym samym miejscu co magia. nie są one (umiejętnosci i magia) odzielone a napisałem to osobno bo... było mi tak wygodnie XD.

Po przekroczeniu 5 poziomu mozemy zacząc łowić ryby. Na poczatku mamy małe szanse ale z czasem udaje się naprawdę duzo złowic i to nie chodzi tylko o ryby. z wód tego swiata mozna jakims cudem wyłowic farby do włosów ( :shock: ).
Po 25 poziomie (to nie jest tka duzo jak się wydaje) mozna jezdzić konno!!! fakt że na początku dostajemy nazwykelejszego konia cywilnego i nie możemy jadąc na nim atakować to z czasem jak będziemy ulepszac swoje umiejętnosci jazdy konno będziemy mogli kupowac zbroje dla konia (bo kon też moze zginąć), a dopiero wtedy zaczyna sie prazwdziwa zabawa.
W grze zdowbywamy punkty reputacji które w zalezności jak się zachowywaliśmy ( zabijaliśmy kazdego na ulicy czy to low lev czy hi lev/ pomagalismy noobkom itd itd.). nie wpływają one bezpośrednio na tok gry lecz jak bylismy zli to mamy obok nicka dopiske na czerwono A\gresywny , okrutny itp. jak bylismy gzreczni to pojawiają się przyjazny. dobry, szlachetny itp.

W samej grze sa 3 Imperia:
1. Imperium Shinsoo - słynace z handlu
2. Imperium Chunjo - słynące z rozwinietej religii i magii
3. Imperium Jinno - śłynace z najlepszych wojowników
(jeszcze nie dokryłem czy te specjalizacje imperiów maja jskiś wpływ)
jest mozliwośc walk pomiędzy państwami i dzieje się to ostatnio coraz częściej... Nie iwem co o tym myslec bo jestem za słaby by mnie wzieli na taka wyprawę ale jak sie dowiem to napisze.
mapa swiata
http://www.metin2.pl/content/empires/map_complete.jpg

Gra jest podzielona na lokacje pomiędzy którymi mozna podrózowac za pomocą magicznych portali lub "staruszków" któzny nas moga przewieść. Może to nie brzmi zbyt dobrze ale jest to zrobione w jak najlepszy sposób i nie razi w oczy tych którzy poprzednio grali w mmo posiadające  jeden wręcz przeogromny świat (np.tibia XD).

To raczej wszystko co chciałem napisać macie tu stronake tejze gry www.Metin2.pl i jak cos mi się przypomni to dopiszę.

Jakies pytania???

gość1

  • Gość
Metin 2
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2007, 01:06:00 pm »
Coś w stylu Silkroad Online? xD
Punkty reputacji brzmią ciekawie. Możliwe, że się skuszę i zobaczę, co to tak naprawdę jest. Jak wygląda sprawa z plikiem instalacyjnym i ilością miejsca potrzebną do instalacji?

Offline Frey Ikari

Metin 2
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2007, 07:01:40 pm »
Grałem przez chwilkę ale potem coś się zrąbało i odechciało mi się dalej grac...

Offline Deytonus

Metin 2
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2007, 07:21:18 pm »
jak to w życiu  :o
Mój młody w to gra, ale przerzucił się na cs'a, niewdzięcznik...

Offline steelie

Metin 2
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2007, 09:39:02 pm »
Czy to jest gra z otwartym światem jak w MMORPG i zręcznościowymi walkami?

Offline tamago

Metin 2
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2007, 12:43:29 pm »
Cytuj
Coś w stylu Silkroad Online?

Ja oceniam Metina na lepsza od Silkroad`a ale jest nadal super gierką. XD

Cytuj
Jak wygląda sprawa z plikiem instalacyjnym i ilością miejsca potrzebną do instalacji?

instalka zjmuje 412 MB a po insatlce cos około 800MB

Cytuj
Czy to jest gra z otwartym światem jak w MMORPG i zręcznościowymi walkami?

 Nie. Świat tej gry jest ogromny ale jest podzielony na sektory. Np. jeteś w pierwszej lokacji i jezeli chcesz przejśc do innej musisz znależć portal (taka niebiezka kropka na mapie) lub pogadac ze "staruszkiem" który cię przewiezie na centralne (cholernie niebezpieczne) tereny świata.
Zręcznościowe walki?? hmm... raczej nie chociaz do konca nie jestem pewien o co Ci chodzilo... (tam gdzie klikniesz myszka tam postac uderzy??? czy może... nie wiem...)

Cytuj
Grałem przez chwilkę ale potem coś się zrąbało i odechciało mi się dalej grac...

napisz co sie dokładnie zrąbało to może pomogę???

Cytuj
Mój młody w to gra, ale przerzucił się na cs'a, niewdzięcznik...

Cóz mogę powiedzieć...  to zalezy co komu lezy  :D

Ps. taki wstępniak moze być Deathscythe aka coen???? (Boże dłuższego nicka nie znalazłeś?? XD)