Autor Wątek: Ladida Books  (Przeczytany 30272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Ladida Books
« dnia: Październik 31, 2007, 11:45:16 am »
Ok, niedawno ukazal sie pierwszy komiks z tego wydawnictwa.
Pragnienie Mahlera to bardzo ciekawy, niemy tytul. Mnie ta pozycja  urzekla, przede wszystkim pod wzgledem fabuly. Mialem kupe frajdy, sledzac zmagania malego ludzika, ktory probuje znalezc sobie kobiete. Cala historia ma zabarwienie smieszne,gorzkie i smutne. Sam bohater momentami mnie smieszyl, ale rowniez wywolywal u mnie nutke wspolczucia(te ciagle kleski :( ). Jesli chodzi o kreske to jest ona na maxa minimalistyczna i nie kazdemu przypadnie do gustu(zreszta jak sam komiks). Mnie podczas " lektury" nie przeszkadzala dosc prosta grafa Mahlera. Od razu zmagania malego ludzika wciagnely mnie na calego, a do strony wizualnej komiksu szybko zdazylem sie przyzwyczaic.      
Podsumowujac Pragnienie podobalo mi sie jak najbardziej. Taki uroczy, zabawny komiks, momentami dajacy do myslenia. Czekam na kolejne komiksy Mahlera po polsku. Podejrzewam, ze pewnie Pragnienie spodobalo sie niewielu osobom z tego forum. Ja jednak osobiscie polecam ten komiks, a moze kogos pozytywnie zaskoczy ten tytul.
BTW Ladida books zapowiedzialo kolejne komiksy min. jozefa Robela, Niewinnego pasazera Diecka, Col dee Jordana Crane'a. Zapowiada sie ciekawie. Wczesniej co nieco slyszalem tylko o Diecku. Jesli chodzi o Crane'a to chyba Timof tez wyda jakis jego komiks.
No zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozycje zapowiadaja sie interesujaco, oby tylko czytelnicy dopisali.
Zapraszam do dyskusji o tym wydawcy.
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline yurek1

Ladida Books
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2007, 12:14:16 pm »
mnie Mahler trochę rozczarował - lektura na 10 minut, parę przelotnych uśmiechopodobnych grymasów i tyle. czekam jednak na nowe tytuły od Ladidy, bo zapowiadają się naprawdę ciekawie.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Ladida Books
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2007, 05:49:42 pm »
Pragnienie mnie nie przekonuje. Nie kupiłam. A co do zapowiedzianych tytułów - dwa z trzech podejmują podobną tematykę - dzieciak i jego postrzeganie świata. Czy to nie za bardzo monotematyczne? Póki co jestem nastawiona sceptycznie, ale zobaczymy.

Offline Blacksad

Ladida Books
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2007, 12:54:13 am »
Cytat: "Louise"
Pragnienie mnie nie przekonuje. Nie kupiłam. A co do zapowiedzianych tytułów - dwa z trzech podejmują podobną tematykę - dzieciak i jego postrzeganie świata. Czy to nie za bardzo monotematyczne? Póki co jestem nastawiona sceptycznie, ale zobaczymy.


Spokojnie, w dalszej kolejności Ladida może mieć w planach trzy z czterech tytułów o eterycznej, pierwszej miłości nastoletnich licealistek. Jestem nastawiony jak najbardziej optymistycznie:)
Chrzań się, Smirnov

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Ladida Books
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2007, 07:56:57 pm »
Cytat: "Blacksad"
Spokojnie, w dalszej kolejności Ladida może mieć w planach trzy z czterech tytułów o eterycznej, pierwszej miłości nastoletnich licealistek. Jestem nastawiony jak najbardziej optymistycznie:)


No to byłby klops i  potwierdzenie tezy o monotematyczności :)

Offline ljc

Ladida Books
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2007, 07:43:47 am »
słabe to pragnienie - minimalistyczny. zredukowany styl w połaczeniu ze swobodnym potraktowaniem anatomii daje efekt nieczytelności, świetnie pasuje to do równie skąpej fabuły, ale mnie te historyjki o samotności i miłości nie ruszają - nie ma w nich także nic nowego, ani w podejściu do tematu, ani w samym temacie, więcej dość stereotypowe to jest (jestem szefem itd)...
tamtam!

Offline konradkonrad

Ladida Books
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2007, 07:19:06 pm »
A mi sie ten minimalizm Mahlera podoba.
Nie ma słów, nie ma mimiki, a jest psychologia.
Tyle tylko, że nie ma to zbytnio masy i dlatego IMO lepiej się sprawdza w pismach, antologiach itp. jako taki lekki przerywnik.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Ladida Books
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2007, 01:51:18 pm »
"Pragnienie" jest znakomite.
Niby proste i oczywiste, a jednak na wskroś oryginalne.
Wiadomo, o czym będzie, mimo to zdumiewa i zachwyca.

Bo wszystko już było, lecz zawsze można inaczej...
Uwielbiam komiksy. :D

Offline Julek_

Ladida Books
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2007, 02:00:29 pm »
<Pragnienie> jest świetnie, nie ma to tamto!

Widze, że tym, którym komiks się spodbał zwracają zwykle uwagę na inny aspekt komiksu Mahlera. Karol na język, Darek na oryginalność, Konrad na psychologizm.

Trzymamy kciuki za Ladidę!

Offline Blacksad

Ladida Books
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2007, 02:38:37 pm »
No i jeszcze ta nutka nostalgii, niespełnionych marzeń itp. Ot, "człowiek z M-3" próbuje sobie szarość rozjaśnić, a wychodzi jak zawsze...
Kojarzy mi się z niektórymi nowelkami - sam nie jestem pewien, bardziej Himilsbacha czy Bukowskiego.
Chrzań się, Smirnov

Offline konradkonrad

Ladida Books
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2007, 10:06:17 pm »
To ja jeszcze tylko dopisze, że niewinny pasażer nie jest  o dorastaniu. Mam po francusku, ale czytałem ostatnio, jak znałem ten język jeszcze mniej niż teraz, więc zrozumiałem piąte przez dziesiąte. Generalnie historia o zacięciu filozoficzno-metaforycznym ze statkiem. Chyba fajna, jak przeczytam jeszcze raz to sie wypowiem bardziej.

Jordana Crane'a podczytywałem jak był na stronie świętej pamięci Highwater Books. Prawdę powiedziawszy nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, ale to było naprawdę dawno.

Offline adro

Ladida Books
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2008, 12:13:58 pm »
Czy ktos wie co sie dzieje z Ladida. W marcu mial sie ukazac jozef Robela, ale niestety marzec minal i ciagle mamy cisze na temat kolejnych komiksow z tego wydawnictwa.
dzieki za odpowiedz
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jarek Obważanek

Ladida Books
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2008, 12:57:42 pm »
Najwyraźniej nie śledzisz zbyt uważnie zapowiedzi. W marcu miał być "Niewinny pasażer". Został przeniesiony na maj.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline adro

Ladida Books
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2008, 01:05:09 pm »
Jarku dzieki za info. Niestety chyba faktycznie umknal mi news, dotyczacy obsuwki Niewinnego.Inna sprawa, ze premiera komiksu Diecka tuz tuz, a wiadomosci na ten temat jak na lekarstwo.Zreszta ten news o obsuwce Niewinnego tez byl chyba dosc slabo wyeksponowany. Najwazniejsze, ze jednak beda kolejne komiksy z Ladidy, a to mnie cieszy :D  
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jarek Obważanek

Ladida Books
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2008, 10:29:42 pm »
Nie wiem jak można lepiej eksponować newsy (poza wielkokrotnym powtarzaniem tych samych informacji, co nie ma większego sensu). Mogę tylko polecić zaglądanie do zapowiedzi tu czy tam przed zadawaniem takich pytań. ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

 

anything