Autor Wątek: Equilibrium  (Przeczytany 16213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Azel

Equilibrium
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 09, 2003, 12:56:56 pm »
lepszy od matrixa 1??? na to się nie zgodzę, nie bedę już się kłócił o dwójkę. Ale gdyby nie matrix to nie byłoby żadnego equilibrium - i pamiętajcie o tym - sam reżyser wypowiadał się, ze bardzo duża inspiracją był właśnie matrix
url=http://www.carpenoctem.pl][/url]

www.muzyka.pl

Offline Bioły

Equilibrium
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 11, 2003, 12:09:15 am »
Witam

Nie powiem że sie nudziłem na tym filmie, podobał mi sie (dobra scena z mieczami) ale widziałem lepsze filmy :D
ww.forum.swc.prv.pl  - rózne fora :)
              ..

Mav82

  • Gość
Equilibrium
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 11, 2003, 09:01:32 am »
na pewno lepszy od durnego matrixa:reloaded

Offline surmik

Equilibrium
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 11, 2003, 09:29:19 am »
Cytat: "Mav82"
na pewno lepszy od durnego matrixa:reloaded


Hehe, mi sie M:Reloaded bardziej podobal. A Equilibrium to badziew, szczegolnie po obejrzeniu 1984 :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline darksphere

Equilibrium
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 12, 2003, 01:52:25 pm »
Oczywiści wszystkie za i przeciw są zasadne ,ale sama historia filmu jest ,co najmniej dosyć niejasna i naciągana (ruch oporu trochę prymitywnie uzbrojony - a miasta za bardzo 'metropolis' -owate).
Filmowe walki to rzeczywiście nowa jakość i nowatorstwo (w matrixie w grę wchodziły siły "nadprzyrodzone" ,a tu po prostu świetnie wyszkolony człowiek karci mniej wyszkolonych ludzi). Sam film kojaży mi się chyba najbardziej z Sędzią Dreedem  8) , podobne wymierzanie sprawiedliwości .....

Bezemocjonalne pozdrowienia dla Forum Filmu

Offline Kormak

Equilibrium
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 12, 2003, 06:33:24 pm »
Wielkim atutem jest tutaj aktor grający główną rolę - Christian Bale. W przeciwieństwie do Keanu "Drewnianej Deski" Reevesa :D

Offline Khorne

Equilibrium
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 12, 2003, 08:03:31 pm »
w matrixie: reloaded w przeciwienstwie do equlibrium biegają,nawalaja się i przez pół filmu nie wiadomo o co chodzi(czyli akcja dla akcji  :roll:
ej dżoe, dokąd idziesz z pistoletem w swojej ręce

Offline Silencer

Equilibrium
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 16, 2003, 07:03:54 pm »
Cytat: "surmik"


Hehe, mi sie M:Reloaded bardziej podobal. A Equilibrium to badziew, szczegolnie po obejrzeniu 1984 :o)


A M:R to badziew szczególnie po obejrzeniu "Matrixa"  :P

Popieram Khorne   ;)
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline dune

Equilibrium
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 30, 2003, 02:23:46 pm »
Cytat: "Kormak"
moim zdaniem o wiele lepiej zrobionych niż w Matrixie, wiecej tam krav magi niż latania na sznurkach. No i walka w starciu z bronią palną - tego nie widziałem wcześniej.

Dopiero teraz obejrzałem "Equilibrium" ( czekałem do premiery DVD ) i muszę stwierdzić, że to jeden z ciekawszych filmów sf jakie ostatnimi czasy widziałem.
Bije na głowę np. "Raport mniejszości" ( jeśli chodzi o filmy pokazujące świat przyszłości rządzony dziwnymi prawami ).
Widać wyraźne zapożyczenia z "Matrixa" ale IMO styl walki "kata" z "Equilibrium" ( czyli unikanie pocisków ) jest bardziej widowiskowy (i o wiele bardziej mi się podoba) niż fruwanie z "Matrixa".
Film, w którego obsadzie nie ma gwiazd "z najwyższej półki" ( głównego bohatera widziałem dotychczas tylko w filmie "Władcy ognia" ) opowiada ciekawszą historię niż np. "Raport mniejszości" z gwiazdą Tomem Cruise. Ogólnie świetny film wart obejrzenia...

Offline Kret

Equilibrium
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 01, 2003, 02:30:52 pm »
Mi sie Equilibrium bardzo podobal (wiem, ze reaguje z opoznieniem, ale czytam forum tylko jak nie mam nic innego do roboty...). Obejrzalem kilkakrotnie, film mnie zawsze nastraja do nauki. ;)

Muzyka jest przepiekna, estetyka scen (krecone zreszta na Olympia Stadion w Berlinie czesciowo) tez przypadla mi do gustu. Historia jest prosta, ale nie za prosta. Przekonuje mnie - moze nie tak jak "Rok 1984", ale tez nie zgodze sie, ze to jest adaptacja. Tam chodzilo o granie na emocjach. Tu chodzi o zalozenie, ze idealne spoleczenstwo jest mozliwe jesli wezmiemy to wszyscy na spokojnie i bez uczuc.

Co do porownan do Matrix to sobie darujmy, nawet "jedynka" sie do Equilibrium  nie umywa. Nie wiem kto wpadl na poroniony pomysl porownywania walki - w Equilibrium kaskaderzy naprawde pracuja i to ostro, walka jest dynamiczna i efektowna. Matrix to byla pierwsza proba czegos nowego, poza tym walki w Matrix (ogladalem tylko 1. czesc i wiecej nie chce) maja za zadanie pokazac surrealizm swiata, a w Equilibrium idea walki jest zupelnie inna i wedlug mnie bardziej fascynujaca. Sztuka walki opiera sie na doswiadczeniach pokolen walczacych, ale jesli wyprzegniemy emocje (jak we wszystki w swiecie Equilibrium) a zaprzegniemy statystyczna analize to - interesujacy koncept - jestesmy w stanie opracowac taki wzor walki, ktorego implementacja w konflikcie wymaga tylko niewielkich zmian dyktowanych potrzeba chwili. Stad nazwa - "Gun katta" (choc chyba "kata" byloby wlasciwsze). Jak dla mnie, bardzo ciekawa koncepcja. I wlasnie tak sfilmowana robi wieksze wrazenie - szybko, brutalnie, i nikt nie wie co sie dzieje.

I poza tym podobaja mi sie wiersze Joyce'a. Az sobie chyba kupie tomik. Kojarza mi sie z tymi Berettami 93R i spokojnymi plaszczami.

Pozdrawiam

Kret

Offline Solitaire

Equilibrium
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 01, 2003, 08:24:53 pm »
Cytat: "Kret"

I poza tym podobaja mi sie wiersze Joyce'a. Az sobie chyba kupie tomik. Kojarza mi sie z tymi Berettami 93R i spokojnymi plaszczami.

Ten wiersz był Williama Butlera Yeatsa, poety irlandzkiego odrodzenia. Warto choćby pożyczyć. :)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Kret

Equilibrium
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 01, 2003, 08:31:57 pm »
No widzisz. A dziwilem sie, dlaczego w poezji Joyce'a tak trudno ten wierzs znalezc. Nie mam pamieci do nazwisk. Ale przynajmniej poznalem wiersze Joyce'a - tez polecam.

Pozdrawiam

Kret

Offline dune

Equilibrium
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 10, 2003, 09:14:41 am »
Uwaga!
Drobny Off-topic... Kret, przyznaj się ( bez bicia  :) ) skąd zeskanowałeś swoje logo - widziałem go ostatnio w sklepie z art. chemii gospodarczej - mam rację?

Offline Kret

Equilibrium
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 10, 2003, 09:45:52 am »
Moje logo sciagnalem z plakatu "Strzez tajemnicy panstwowej". Obrazek pobralem z dawnej strony Urzedu Ochrony Panstwa, obecnie juz nieistniejacej.

Pozdrawiam

Kret

Offline dune

Equilibrium
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 11, 2003, 11:53:19 am »
Widziałem to logo na takiej kostce zapachowej do samochodu ( poważnie ) - w takim razie przepraszam za posądzenie...