trawa

Autor Wątek: Antologia "11/11 = Niepodległość"  (Przeczytany 32280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Antologia "11/11 = Niepodległość"
« dnia: Listopad 07, 2007, 08:52:04 pm »
8 listopada o 12.00 w holu Biblioteki UW będzie miała premierę antologia "11/11=Niepodległość". Album przygotowany przez Narodowe Centrum Kultury i Stowarzyszenie Twórców "Contur" przy aktywnej współpracy Zin Zin Press zawiera 11 komiksów. Historie opowiadają o dążeniu Polaków do niepodległóści w różnych okresach historycznych.

Offline asu_swing

Antologia "11/11 = Niepodległość"
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2007, 10:21:32 pm »
kurcze...

o 11:30 w sumie kończę zajęcia na Lipowej (ten sam budynek co BUW) ale muszę pędzić od razu do roboty :(
tak blisko, a tak "daleko" zarazem

Offline Manis

Antologia "11/11 = Niepodległość"
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2007, 09:54:30 pm »
Działa już w pełni strona internetowa projektu "11/11=Niepodległość"

Można z niej pobrać pliki pdf z komiksami. Do tego coś do poczytania - między innymi wstęp do komiksu autorstwa Papcia Chmiela.

http://www.niepodleglosc.nck.pl/11na11/pobierz.html

Offline Blacksad

Antologia "11/11 = Niepodległość"
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2007, 10:54:23 pm »
Te .pdf'y to całość albumu?

Po pobieżnym przejrzeniu i otrząśnięciu się z obezwładniającego zalewu dydaktyzmu oraz scenariuszowych oczywistości, mogę póki co stwierdzić - mało prawdopodobne, żeby któraś z "okolicznościowych" antologii przynajmniej dorównała poziomem tegorocznej "44".

Pierwsze skojarzenia to drukowane w "Relax'ie" kilkuplanszówki o żołnierzach i marynarzach, albo "Tajemnica złotej maczety"...
Chrzań się, Smirnov

Offline andruth

Antologia "11/11 = Niepodległość"
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2007, 10:27:46 am »
Cytuj
Po pobieżnym przejrzeniu i otrząśnięciu się z obezwładniającego zalewu dydaktyzmu oraz scenariuszowych oczywistości


A czego się spodziewałeś? :D
Antologie z założenia są słabe.Zresztą, "44" też mnie nie powaliło.Graficznie jest tam parę dobrych momentów, ale scenariuszowo tak sobie.Taki urok tego typu publikacji 8)

Offline JAPONfan

Antologia "11/11 = Niepodległość"
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2007, 10:52:52 am »
Nie wiem czemu ale zawsze powstanie styczniowe kojarzy mi sie z zima. a w doczekac switu to gdyby nie tekst na poczatku i rewolwery obstawiałbym powstanie kosciuszkowskie.

Offline gunman

Antologia "11/11 = Niepodległość"
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2007, 12:12:11 pm »
ta o monte cassino mnie pozamiatała. to naprawdę ta sama ręka co zrobiła "zło"? wierzyć się nie chce. pozamiatała. w każdym razie graficznie, bo nie zdążyłem przeczytać dokładnie zanim pogonili.
pozostałe słabe słabiutkie. andruth, rysunki wyrzeźbiłeś, ale o czym ten scenariusz jest?
No news in the truth and no truth in the news.

Offline andruth

Antologia "11/11 = Niepodległość"
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2007, 12:44:58 pm »
Cytuj
andruth, rysunki wyrzeźbiłeś, ale o czym ten scenariusz jest?



A o to musisz zapytać scenarzystę, ja jestem autorem rysunków :lol:

Offline Manis

Antologia "11/11 = Niepodległość"
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2007, 10:59:50 am »
Kamil Śmialkowski o Antologii

http://www.slowem.pl/

Robert Zaręba

  • Gość
Antologia "11/11 = Niepodległość"
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 10, 2007, 12:26:09 pm »
Znając "recenzje" Śmiałkowskiego z "Chichotu" raczej nie oczekiwałem, że tym razem powie coś mądrego. Ale tu przeszedł samego siebie.
Widzisz Śmiałkowski, za komuny, podczas gdy różne dupki z wypiekami na twarzy oglądali "Czterech pancernych i psa", ja słuchałem opowieści o "Drągalu", "Szarym", "Igle", "Ośce", i wielu innych. Teraz jedną z tych historii opowiedziałem w komiksie.
Brakuje ci uczuć to sobie poczytaj harlequiny...

Offline Blacksad

Antologia "11/11 = Niepodległość"
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 10, 2007, 02:37:00 pm »
Cytat: "Robert Zaręba"
Brakuje ci uczuć to sobie poczytaj harlequiny...


A patriotyzm to nie uczucie? Czyli co, sposób na prężenie klaty?
Jeden tak uważał, i teraz najwyżej przed kotem może sobie poprężyć...
Chrzań się, Smirnov

Robert Zaręba

  • Gość
Antologia "11/11 = Niepodległość"
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2007, 02:46:44 pm »
Cytuj
A patriotyzm to nie uczucie?

W komiksie jest tyle patriotyzmu, ile być powinno.
Jeśli tego nie widzisz albo jesteś ślepy, albo masz potrzebę uczuć innego rodzaju.

Offline andruth

Antologia "11/11 = Niepodległość"
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2007, 03:44:10 pm »
Mnie ciekawi kompletnie inna rzecz - z jakiego to powodu Śmiałkowski dostał egzemplarz antologii, a ja, choć tam rysowałem, nie?
O ile mi wiadomo, Śmiałkowski nie jest recenzentem żadnej gazety, jego program też z telewizji pogoniono, więc z jakiej parafii?
Dlaczego tak się jakoś składa, że rozmaite darmozjady łapią się na takie "darmówki", a ci którzy to robią, są na jakimś szarym końcu?

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Antologia "11/11 = Niepodległość"
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2007, 04:31:37 pm »
Z tego co mi wiadomo, na premierze w BUW bylo tylko 100 egz., z ktorych wiekszosc miala spelnic charakter promocyjny. Mysle, ze zaden z autorow nie dostal w czwartek antologii (choc pewnosci nie mam).
Poza tym o egz. autorskie pytac pewnie trzeba wydawce, a nie forumowiczow...

Offline gość

Antologia "11/11 = Niepodległość"
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 10, 2007, 05:17:18 pm »
Cytat: "andruth"
Mnie ciekawi kompletnie inna rzecz - z jakiego to powodu Śmiałkowski dostał egzemplarz antologii, a ja, choć tam rysowałem, nie?
O ile mi wiadomo, Śmiałkowski nie jest recenzentem żadnej gazety, jego program też z telewizji pogoniono, więc z jakiej parafii?
Dlaczego tak się jakoś składa, że rozmaite darmozjady łapią się na takie "darmówki", a ci którzy to robią, są na jakimś szarym końcu?



Komiks można zassać z sieci. K. Śmiałkowski, by o nim pisać nie musiał dostać żadnego egzemplarza.
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

 

anything