trawa

Autor Wątek: Beasts of Chaos  (Przeczytany 8594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Finfarin

Beasts of Chaos
« dnia: Październik 29, 2002, 10:44:56 am »
Jak głoszą plotki nadciągają w Wd 274 Beasts of Chaos i chciałbym się spytać czy nie wydaje się wam, że ich przybycie zmieni trochę równowagę gry. Mówię tu o zasadzie Ambush. Jeśli byśmy tworzyli samą armię bestów, byłoby to jeszcze w porządku, ale z tego co słyszałem na portencie i innych forum umiejętność tą mają wszystkie oddziały beastów, które przcież mogą wejść do armii chaosu jako speciale. Wyobrażacie sie co b było? Dotychczas jedną z głównych wad chaos knightów był ich wysoki koszt, co narażało ich na cięzki ostrzał, w konsekwencji prowadzący do tego, że oddział po prostu schodził. Należało nieźle manewrować by dojść nim od walki ale jak doszli... A teraz? Rycerze będą mogli spokojnie iść środkiem stoł bo wszystkie jednostki strzelające przeciwnika zostały wyrżnięte przez tych cholernych zwierzoludzi!
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline SzAjBuS

Beasts of Chaos
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2002, 01:12:21 pm »
Narazie nie gdybajmy i nie panikujmy... czas pokaze jak to bedzie... bo nie chce mi sie wierzyc by to bylo tak ladnie jak pisza.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline jasmin

Beasts of Chaos
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2002, 02:26:29 pm »
Mamy juz nowego WD na rynku i pierwsze zmiany w armii beastmenow. Co tu duzo mowic - ta armia w 100% zmieniala swe oblicze. Po pierwsze: wszystkie beasteny na piechote maja 5 movement. Jest nowy general - minotaur. Bohaterowie i niektorzy bossowie oddzialow moga miec znaki chaosu. Podstawowy oddzial sklada sie z mieszanki gorow i ungorow, ktore mogo wyjsc z zasadzki i maja zasade walki w stadzie (ruch i strzelanie do nich jak skirmish )zas walka z bonusami za szeregi) Troopsy skladaja sie teraz ze stada gorow i ungorow, psow, rydwanow!!!(niestety 4 T i 4W) i beasgorow. Do specjali trafily zas: Minotaury, Trole i Ogry. W rarach zas wielka niespodzianka: gigant goblinski i uwaga - nowy stwor dreke - chyba smok bez skrzydel. Takze sa tu Dragoogry. wazna uwaga: w armii tylko gigant oraz drake ma T=>5 co stawia dragtoogry z T4 i kosztem 70 pkt pod znakiem zapytania (maja charakterystyke jak minotaury, zas cene o niebo wyzsza!!!). Ogolnie zatem: zasada zasadzki i walki w stadzie spowoduje, ze armie beda mialy na plecach spore stado taniej piechoty (w zasadzie bohatera tez tam mozna wsadzic - ma ta zasade) a od przodu czais sie w lesie bedzie drake i gigant- obie jednostki z terrorem. Zabawne.
W sumie jest duzo wieksza plynnosc armi obecnie takze dzieki mozliwosci wstawienia jednostek z hord chaosu. Mam dziwne wrazenie, ze powstala armia: miedzy mlotem a kowadlem ale chce to jeszcze w jakiejsc praktyce przetestowac

Offline Gue'vesa'El Holton

Beasts of Chaos
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2002, 03:08:40 pm »
Smok przy draku wysiada... Drake ma 4+save'a, +opcjonalnie heave armour i shield (1+save, 6 ran.. wow) Poza tym dwuraka może dostać i jest niewrażliwy na pioruny (Skaveni, chowajcie się :>) Jak ja uwielbiam chaos! a poza tym dragon ogry są szybsze i lepiej opancerzone niż minotaury i bloodgreeda nie mają i też są immune to lightning..
łynie krew!
Rośnie gniew!
Śmierć sen przerywa!
Wojna wzywa!

Offline Dracon2

Beasts of Chaos
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2002, 04:02:56 pm »
Dragon Ogre Drake to jest moim zdaniem Gigant skrzyżowany ze smokiem. :twisted:

Offline SzAjBuS

Beasts of Chaos
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2002, 06:54:14 am »
Kurde... kroi sie cos poteznego
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Gue'vesa'El Holton

Beasts of Chaos
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2002, 03:39:19 pm »
To coś lepszego.... A i zwykłe Dragon ogry pakerne są. Poza tym fajne przedmioty chaos dostał wraz z beastami..
(black maul -2 T przeciwnike  wrrrredne)
łynie krew!
Rośnie gniew!
Śmierć sen przerywa!
Wojna wzywa!

Offline SzAjBuS

Beasts of Chaos
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2002, 06:53:36 am »
mozna gdzies o tym poczytac w necie ???
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Falki

Beasts of Chaos
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2002, 06:55:58 am »
Cytat: "SzAjBuS"
mozna gdzies o tym poczytac w necie ???

Na forum Gildii ;-)))
A poza tym ściągnij sobie nowy plik do Army Builder - w sekcji "Chaos" jest nowy tym armii - Beast Army. Nie ma opisu zasad, ale są of course  statystyki i magic items.

Offline SzAjBuS

Beasts of Chaos
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2002, 06:59:37 am »
oki doki, chyba bede tak musial zrobic
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Falki

Beasts of Chaos
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2002, 07:16:21 am »
Swoją drogą ten Dragon Ogre Drake nie jest taki zajebisty. Z jednego powodu - nie lata. Z movementem 7 będzie łatwo go ustrzelić z armaty, tym bardziej jak zablokujesz mu możliwość maszerowania. Poza tym nie jest unbreakable - więc normalnych oddziałów z rank bonusem i tak na klatę nie weźmie, jak np. gigant.
W ogóle Dragon Ogry nie są takie super. Ale reszta podoba mi się o wiele bardziej. A już pomysł, żeby zrobić armię Beastmenów z generałem i championami chaosu jako characterami jest po prostu zajebisty.
Co do ambusha - nikt nie każe do tego brać zwykłych unitów - można wziąć do tego zadania małe oddziały "piesków" - bo one też mogą - a kosztują 30 pkt. Jak nie dadzą rady, to niewielka strata, a z wybranej przez przeciwnika krawędzi stołu (o ile to działa tak jak myśę) i tak szybko wejdą do walki.

Offline SzAjBuS

Beasts of Chaos
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2002, 09:21:09 am »
Ja narazie widze to tak, ze futrzaki wraz chaos warriorami sa nie do pokonania. Zasadzka na tylach wroga angarzuje "ciezki sprzet" piechota i kawaleria uderza bez problemu. Ehh ciekawe jak to bedzie
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Falki

Beasts of Chaos
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2002, 09:52:47 am »
Cytat: "SzAjBuS"
Ja narazie widze to tak, ze futrzaki wraz chaos warriorami sa nie do pokonania. Zasadzka na tylach wroga angarzuje "ciezki sprzet" piechota i kawaleria uderza bez problemu. Ehh ciekawe jak to bedzie

Zasadzka ma silne szanse, że się nie uda (Ld 7 oznacza, że lepiej na tym nie opierać całej strategii), a poza tym nawet jak wyjdą tam gdzie trzeba, to można ich zaszarżować w następnej turze i figa z makiem, a nie zasadzka. Nie wspominam o tym, że ich własna udana szarża wychodzi w trzeciej turze, a co moga zrobic armaty w dwie tury z Chaos Knightami to wszyscy wiemy.
Nie ma co panikować. To są dobre zasady, ale nie sa przegięte.

Offline SzAjBuS

Beasts of Chaos
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 14, 2002, 11:10:00 am »
Sredni ze zasadzka sie uda na 50%... a to zawsze spora szansa jak na wylaczenie ostrzalu z gry. Byc moze od tego rzutu bedzie zalezec caly przebieg bitwy.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Falki

Beasts of Chaos
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 14, 2002, 11:49:58 am »
Cytat: "SzAjBuS"
Sredni ze zasadzka sie uda na 50%... a to zawsze spora szansa jak na wylaczenie ostrzalu z gry. Byc moze od tego rzutu bedzie zalezec caly przebieg bitwy.
No widzisz. Ja jestem w takich przypadkach pesymistą, więc inaczej układam strategię. Ale jak komuś nie przeszkadza, że jeden rzut może ustawić albo położyć cała bitwę, to ma wreszcie armię dla siebie ;-)

 

anything