Autor Wątek: Krasnoludy  (Przeczytany 7366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GarG

Krasnoludy
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2008, 08:23:35 pm »
Tarcze? : O a wiesz ze jak deklarujesz walke lekką bronią i tarczą to oni juz walczą tak cały czas?: ) (chyba ze cos sie zminiło : O) wiec z pancerzem 5+ raczej średnio stoją :P
alekith my King, Morati my Queen and Naggaroth my Mother!

Offline petronikus

Krasnoludy
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 08, 2008, 02:31:15 pm »
Mam takie pytanko- jak wychodze górnikami, to znaczy wykopuje sie nimi na krawędzi planszy to oczywiście moge sie ruszyć,ale czy moge maszerować, niby ze jest napisane ze krasnale mogą maszerować nawet gdy są 8'' od przeciwnika,ale tu chodzi o pojawienie sie na plaszy- WIEC JAK TO JEST :?: Mogą czy nie???
ICZYM FENIKS Z POPIOłóW ...

Offline GarG

Krasnoludy
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2008, 02:56:29 pm »
Z tego co mi wiadomo to mogą : )
alekith my King, Morati my Queen and Naggaroth my Mother!

Templar's Dwarf

  • Gość
Krasnoludy
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 09, 2008, 09:38:27 am »
Wg Armyy Book po wykopaniu moga maszerować, ale nie mogą szarżować.

Kowadełko się klania :D

Offline petronikus

Krasnoludy
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 09, 2008, 10:33:40 am »
jednostki z innych armii niz krasnoludy nie mogą maszerowac po wyjściu zza planszy(np. bestei chaosy co wychodzą z ambush zza planszy). Koleś-sedzia na ostatniej grze mnie z tym zakręcił, a gra od dłuższego czasui uparł sie ze nie mogą. DZIEKI ZA ODPOWIEDZ ;)
ICZYM FENIKS Z POPIOłóW ...

Templar's Dwarf

  • Gość
Krasnoludy
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 09, 2008, 10:59:09 am »
Dlatego na każdy turniej warto mieć ze soba kodeks i rulebook.

Dlatego przed każdym turniejem wolę sprawdzac opinie turnieju u znajomych, aby zamiast na turniej Warhammerra nie pojechac na Polhammer.

Przykład:
kowadło krasnoludow z Torgrimem i jego pomagierem starozytna moć wydaje na 3+, jezlei sie nie uda może jeszcze raz wykonac test.
Jeżeli to sie nie uda to kazdy test z tabeli nieudanego rzucenia czaru z kowadla wykonujemy z modyfikatorem -1 ( no i 550 pkt za całość )

W sumie fajna zabawka, tyle, ze sedziowie doszli do wniosku, że jest to za silne i ten przerzut mozna wykonac raz na grę. Dodam, że zrobili to jak z kolegą ( tylko2 armie krasnoludzie na turniej ) bilismy się z półfinalach ( ja z Chaosem, kolega z imerium ) i kowadło po raz kolejny zdejmowało jednostki z pola.
Potem przepychanki, że nie zmienia się reguł w trakcie gry, oraz, że poprosimy o zwrot wpisowego :p

Dlatego osobiscie lubie warhammera, każd aarmia moze byc przepakowana i trzeba znaleśc sposób na jej pokonanie ( tak jak na HE na obecnych zasadach )

Offline petronikus

Krasnoludy
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 10, 2008, 12:10:04 pm »
gadalem z sędzią turniejowym- no wiecie jednym z tych sędziów i mówił ze górnicy jednak nie moga maszerowac po wykopaniu tylko ruch 3 cale, ich opcja zawsze maszerują tyczy sie tego ze mogą maszerować nawet gdy są 8'' w pobliżu wroga.
szkoda
ICZYM FENIKS Z POPIOłóW ...

Offline petronikus

Krasnoludy
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 10, 2008, 12:20:58 pm »
Cytat: "Templar's Dwarf"
Wg Armyy Book po wykopaniu moga maszerować, ale nie mogą szarżować.

Kowadełko się klania :D


chociaz jest to kwestia uzgodnienia, moze na turniejach tylko tak jest, ale sami wiecie jak to jest z tymi turniejami :D
ICZYM FENIKS Z POPIOłóW ...

Offline Lukass1216

Krasnoludy
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 26, 2008, 04:03:00 pm »
Hej. Odświeżam temat bo nie ma sensu zakładać nowego. Potrzebna mi rozpa na 1,5k. Przegladałem kilka tematów (choć krasie na te pkt nie są chyba zbyt popularne) i nie znalazłem czegoś co by mnie satysfakcjonowało. Nie jestem zbyt doświadczonym graczem i figurek też nie mam jakoś duzo ale trochę (byle nie za dużo) mogę doproksować. Proszę Długobrodych o pomoc i wyrozumiałość. Z góry dziekuję. Oto co posiadam:

22 warriorów
20 LB/warriorów
20 thunderersów
10 kuszmenów
bolec
organki
kloppa
canon
thane
dragon slayer
BSB

Proksów za bardzo nie lubię ale tu chyba jestem zmuszony do ich zastosowania. Proszę o jakieś propozycje.