Autor Wątek: Call of Duty 4  (Przeczytany 5849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Presto

Call of Duty 4
« dnia: Listopad 21, 2007, 08:34:46 pm »
Czy tą grę warto kupić? Czy poza grafiką jest tak dobra jak poprzedniczki i ma podobny multiplayer? Bo jak będę miał kasę to zamierzam kupić COD4 ale chciałbym wiedzieć co kupuję :) Aż dziwne że wcześniej nie było tematów o COD4(ja przynajmniej nie znalazłem).
Masz prawo do życia.
Masz obowiązek śmierci.

Offline DARKMAN

Call of Duty 4
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2007, 09:50:10 pm »
Wg recenzji jak najbardziej. Prawdopodobnie najlepszy FPS w tym roku (tak prawdopodobnie jest lepszy niz Bioshock!) - tylko, ze single player jest raczej krotki

Offline fin

Call of Duty 4
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2007, 03:44:36 am »
Cytat: "DARKMAN"
(tak prawdopodobnie jest lepszy niz Bioshock!)

Nie przesadzajmy, CoD 4 nie powinien dostawać samych 9tek tak jak dostaje, chociażby za to że trwa 5 godzin. Bez jaj ale teraz chyba każdy FPS dostaje przynajmniej 9(a imo tylko Bioshockowi sie nalezalo), reszta gier nie, mimo że jakością, epickością, nowościa przebijają staroświeckie Cod czy Halo o kilka długości (AC chociażby)

Offline DARKMAN

Call of Duty 4
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2007, 06:46:48 am »
Hmmm wlasnie zakupilem CoD4 i poki co IMHO gra jest wysmienita... Widac chyba, ze nie grales w 4... Jak przejde kampanie i pogram troche online to sie dokladniej wypowiem...

Odnosnie dlugosci -> Bioshock tez wcale nie byl taki dlugi... Tutaj z kolei masz takze wysmienity multiplayer... A i ten tego tak wlasciwie nazwanie przeze mnie Bioshock po prostu FPS to krzywda tej grze...

P.S. Co to AC? Asassins Creed? Jesli tak -> gra ta wcale nie jest taka nowatorska...  AI w grze? Beznadziejne... Misje? Powtarzaja sie czesto i gesto... Historia? Raczej taka sobie... Nie zmienia to faktu, ze jest to DOBRA gra, tylko z zapowiedzi znacznie wiecej sie spodziewano...
P.S.2 Halo 3 IMHO to gra takze BARDZO dobra, moze nie az tak jak Bioshock czy CoD4 (a przynajmniej tak sie zapowiada), ale nadal jedna z lepszych gier tego roku. Na pewno oferuje jedno z najlepszych trybow multiplayer dostepnych na konsole.

Offline fin

Call of Duty 4
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2007, 02:16:18 am »
Cytat: "DARKMAN"

Odnosnie dlugosci -> Bioshock tez wcale nie byl taki dlugi... Tutaj z kolei masz takze wysmienity multiplayer... A i ten tego tak wlasciwie nazwanie przeze mnie Bioshock po prostu FPS to krzywda tej grze...

Wiesz, jakby nie patrzeć jest różnica pomiędzy 5cioma godzinami CoD4 a 20stoma Bioshocka. A jakby nie było to CoD od zawsze cechował świetny singiel, a nie multi.

Cytuj
P.S. Co to AC? Asassins Creed? Jesli tak -> gra ta wcale nie jest taka nowatorska...  AI w grze? Beznadziejne... Misje? Powtarzaja sie czesto i gesto... Historia? Raczej taka sobie... Nie zmienia to faktu, ze jest to DOBRA gra, tylko z zapowiedzi znacznie wiecej sie spodziewano...

Nie nowatorska? To pokaż mi inną gre w której możesz jamakaszować przez średniowieczną Jerozolimę. Albo inna z tak świetnym tłumem.
Nie chce tu wchodzić w szczegóły ale niektóre bardzo niskie oceny dla tej gry to gruba przesada (np destructoid 5/10) przy czym inne fps'y maja same 9. Mógłbym tu poruszyć też kwestie klasycznego platformera (Ratcher & Clank) który także dostaje nieciekawe oceny, RPG'a Mass Efect który jest ponoć najlepszym w swojej klasie a oceny też nijakie w porównaniu do fpsów. Bez jaj, dla mnie to recenzenci uparli się na dawanie samych dych fpsom bez wyciągania z nich tych wad co wyciągają z innych gier (chociażby te 5 godzin CoD4, czy chwalenie grafiki w Halo 3)

Cytuj
P.S.2 Halo 3 IMHO to gra takze BARDZO dobra, moze nie az tak jak Bioshock czy CoD4 (a przynajmniej tak sie zapowiada), ale nadal jedna z lepszych gier tego roku. Na pewno oferuje jedno z najlepszych trybow multiplayer dostepnych na konsole.

Co nie zmienia faktu ze na 10 nie zasluguje. A jesli 10 dostał głównie za multi, a okazuje się że Cod 4 multi ma lepsze, to CóD4 zasługuje na 11/10?

Offline DARKMAN

Call of Duty 4
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2007, 04:24:57 am »
Ze co??? Bioshock 20 godzin???? Baaaaaaardzo dlugo sie bawilem w szukanie tych plasmidow i wyszlo mi maxymalnie kolo 8-9 godzin.... to nie wiem jak ty to liczyles....

Poki co CoD4 ma swietny single, historia jest po prostu miodzio.... :)

Eeee no i H3 wcale takiej cudownej grafiki nie mial (co nie zmienia faktu, ze H3 wyciaga z X'a naprawde duzo - te efekty swietlne sa super) i w praktycznie zadnej widzianej przeze mnie recenzji nikt mu nie podwyzszal oceny za grafike...

Odnosnie Assassins Creed -> tlum chociazby w GTA? A moze inaczej - podaj mi jakas inna gre osadzona w obecnych realiach co odwzorowuje wojne w ten sam sposob co CoD4?

Nie wiem dokladnie do czego dokladnie pijesz -> srednia ocen Assassins Creed to 83% wskazuje, ze gra jest bardzo dobra - czemu nie wyzej? tak jak napisalem AI w grze jest beznadziejne i misje zbyt szybko sie powtarzaja... Odnosnie wspomnianych gier Ratchet & Clank (89%), Halo3 (93%) czy CoD4 (95% wg gamerankings) to bardzo dobre gry... I osobiscie nie widzialem tych dych danych FPS'om (poza Orange Boxem...), wszystkie dostawaly w granicach 8-9... Mass Effect obecnie ma srednia ocen 93% (wg gamerankings) to nie wiem o so ci chodzi...

P.S. Prawdopodobnie na Xbox'a najlepsze multi oferuje Halo3... Inna sprawa, ze obecnie probujac z kimkolwiek grac prawdopodobnie nikogo nawet raz nie zabijemy..... Powiem tak maniakow jest duzo...

Offline FeGy1

Call of Duty 4
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2007, 10:55:27 am »
Witam

Co do FPSów to grałem z nowych tylko w COD4 i EN:QW. COD4 bije tą drugą chyba pod każdym względem. Co z tego, że single jest 5cio godzinny... skoro chce się go przechodzić po parę razy. No i nie wieżę, że singla ktoś przeszedł w 5 godzin na najwyższym poziomie ;). Gra naprawdę super. Co do multi to samo granie jest naprawdę świetne, niestety dla mnie dużym minusem jest jednak to, że konta użytkowników nie są zrobione jak w World in Conflict, Battlefield 2 itp. - czyli stałe konto bez możliwości zmiany nicka i wszystkie dane przechowywane na serwerze.

Pozdrawiam

Offline Gluciu

Cod4
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2007, 08:54:25 am »
taa gra jest podbno super mój kumpel kupił sobie cod 4 ale podobno super grafa i wogule.....polecam Ci bo w media widziałem Cod 4 za 89.99 zł :)
c Games Rox :)

Offline ArtiS

Call of Duty 4
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2007, 10:11:34 am »
CoD 4 - muszę mieć! Nie wiem kiedy na niego zarobię ale w końcu sobie zagram (tylko pierw wymienię cały komputer hehe).
Ale do rzeczy - oglądając filmiki i screeny wychodzi na to, że gra jest świetna. Ja też w to nie wątpię tylko obawiam się jednej rzeczy - że takie przejście ze zmagań wojennych do przyszłości i terroryzmu nie przyjmie się u wiernych fanów serii. Jak taka nowa gra podoba się zwłaszcza tym, którzy na sam tytuł gry dostają dreszczyku emocji?  :)

Offline Matzel

Call of Duty 4
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2008, 04:58:38 pm »
ja juz troche maniacze w CoDa ;) Singla nawet nie tykałem, bo nie po to kupuje FPSy. Multi pierwsza klasa, nie nudzi sie, dynamiczne i wogole git ;) w razie co gg: 5571329 choc zadko bywam ;P raczej lapcie mnie na ICQ oraz xFire.
url=http://profile.xfire.com/matzel4][/url]

Offline dr mindbender

Call of Duty 4
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2008, 10:41:07 pm »
gra masakrator, wszystkie inne fpsy do zaorania. wreszcie moge oglosic personalna smierc cs'a. i dod'a i quake'a i qwarsow, i h2 i w ogole WOJNA!!!!
uck G.I. Joe!!!

Offline kort

Call of Duty 4
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2008, 12:31:41 pm »
Cytat: "dr mindbender"
gra masakrator, wszystkie inne fpsy do zaorania. wreszcie moge oglosic personalna smierc cs'a. i dod'a i quake'a i qwarsow, i h2 i w ogole WOJNA!!!!


Bez przesady ;) Dobra gra, ale są lepsze... ;)

Offline dr mindbender

Call of Duty 4
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2008, 09:40:14 am »
Cytat: "koortshack"
Cytat: "dr mindbender"
gra masakrator, wszystkie inne fpsy do zaorania. wreszcie moge oglosic personalna smierc cs'a. i dod'a i quake'a i qwarsow, i h2 i w ogole WOJNA!!!!


Bez przesady ;) Dobra gra, ale są lepsze... ;)

zatem czekam na tytuly lepszych shooterow w multi niz call of duty4.
o singlu nie ma co rozmawiac, bo w kazdym fpsie single jest dla plebsu i lamerow. a call w multi przebija zdecydowanie wszystko co wyszlo w ostatniej dekadzie, jesli chodzi o fpsy
uck G.I. Joe!!!

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Call of Duty 4
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2008, 09:49:54 am »
Team Fortress 2. Counter-Strike 1.6.

Tytuły są. Czekam na polemikę z argumentami ;>

Offline dr mindbender

Call of Duty 4
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2008, 10:22:00 am »
w csa gram od 1999roku. 1.6 skonczylo sie u mnie w momencie odpalenia cod4. przy tej grze cs przynajmniej dla mnie obnazyl na dobre wszystkie wady, ktore tolerowalem w tej grze z powodu przyzwyczajenia i sentymentu. ale przyrownanie csa do cod4 to jak przyrownywanie pistoletu na wode do pistoletu na ostra amunicje. pomijam oczywiscie grafike, a skupiam sie na grywalnosci.
team fortress nigdy nie lubilem ze wzgledu na jej zaplecze "fabularne". zdecydowanie przedkladam nad tf2 dod:source, ale i tak ze stajni valve najlepszy jest cs i jako jedyny stanowi sensowny material na porownania do cod4. i jak dla mnie na tym polu tym razem cs totalnie przegrywa. chcialo by sie powiedziec: wreszcie. jedyne co stanowi o sile sieciowek valve'a to steam, jako platforma swiadczaca uslugi dla graczy. bo np. taki live, z ktorym mialem do czynienia przy okazji gow'a to dla mnie jakis nieprzystepny belkot - pomijam juz fakt, ze skoro zaczeli wydawac tytuly na pcty to wypadaloby dostosowac platforme do uzytkownikow innych niz tych korzystajacych z xboxa.
uck G.I. Joe!!!

 

anything