trawa

Autor Wątek: Trudna sztuka recenzowania i oceniania  (Przeczytany 175784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #795 dnia: Listopad 20, 2010, 02:48:31 pm »
Taki cytat z pewnej dość kontrowersyjnej strony o piłce nożnej, który wydaje mi się właściwy dla sytuacji. Zmieniłem nazwę strony na odpowiednią w Waszym przypadku:
Cytuj
Zdumiewające, jak wiele osób na nią wchodzi, czując jednocześnie odrazę   do przekazywanych na niej treści, odrazę do autora. Kiedyś ktoś mi   podesłał linka do strony z fekaliami, nieświadomie kliknąłem i –   uwierzcie – od tamtej pory uważam, w co klikam i staram się nie wdepnąć w   gówno. Ale widzę, że wiele osób ma zupełnie inne upodobania. Nienawidzą Tanuki, czują tu fałsz, czują obłudę, czują interesowność, czują, że tu   śmierdzi, a jednak wchodzą o dziesiątej, o czternastej, potem jeszcze o   siedemnastej i siedemnastej piętnaście. Wchodzą z pracy i z domu, z   komputera żony i kochanki. Po co? Jeśli możecie być szczęśliwsi nie   wchodząc na Tanuki – skorzystajcie z tej możliwości. Życie jest krótkie.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #796 dnia: Listopad 20, 2010, 04:13:21 pm »
Wchodzę, bo chciałbym pewnego dnia zobaczyć, jak dorośli i zrozumieli wreszcie to, o czym mówią im mądrzejsi od nich.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #797 dnia: Listopad 20, 2010, 04:21:44 pm »
Wchodzę, bo chciałbym pewnego dnia zobaczyć, jak dorośli i zrozumieli wreszcie to, o czym mówią im mądrzejsi od nich. Jeden już zaczął śpiewać po ludzku, może kiedyś doczekam się na dzień gdy odmieni się i reszcie. Mówisz Dembol_, żeby ignorować. Tak się składa że ich sposób myślenia to najczystsza głupota, a głupoty nie wolno ignorować pod żadnym pozorem. Jest to bowiem jedna z najszybciej rozprzestrzeniających się chorób, tuż obok życia. A jako że sam byłem kiedyś recenzentem, to po trochu czuję się odpowiedzialny za moich młodszych kolegów po fachu i chciałbym wychować ich na światłych ludzi bez uprzedzeń. A jeśli tak się nie da, to przynajmniej żeby nauczyli się tolerować odmienne ludzkie gusta.

A żeby cię Tenchi. Niby przypadkiem ale zerknąłem na tą dyskusję. W sumie kilka rozsądnych postów na całą masę fobii z jednej i drugiej strony (choć głównie z jednej).
Sam to napisałeś.

Cytuj
Poza tym od kiedy to nastolatki w Polsce są takie wrażliwe na moralność i obyczajowość. Czyżbym przespał jakąś rewolucję. Druga kontrreformacja była?
No nie? Jedno wielkie przekłamanie i obłuda - podniecenie seksualne które oferują anime fanserwisowe są takie niemoralne i w ogóle złe, ale na konwentach rżną się jak króliki - wystarczy wejść w nocy do sleeproomu, połowa śpiworów skacze niemal pod sufit.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ysengrinn

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #798 dnia: Listopad 20, 2010, 05:27:17 pm »
A żeby cię Tenchi. Niby przypadkiem ale zerknąłem na tą dyskusję. W sumie kilka rozsądnych postów na całą masę fobii z jednej i drugiej strony (choć głównie z jednej). Poza tym od kiedy to nastolatki w Polsce są takie wrażliwe na moralność i obyczajowość.

Ehm? W dyskusji bierze udział wszystkiego ze trzech nastolatków, z czego jeden wcale nie jest zbulwersowany, a dwaj pozostali mają po 18-19 lat. Reszta dyskutantów to stare konie lat od dwudziestu do trzydziestu paru.

Offline Lord Kupa

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #799 dnia: Listopad 20, 2010, 05:37:44 pm »
Reszta dyskutantów to stare konie lat od dwudziestu do trzydziestu paru.
I już założyli mohery? :cool:

Offline Ganossa

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #800 dnia: Listopad 20, 2010, 05:40:54 pm »
Niestety z formy i treści ich postów nie sposób się tego domyśleć.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Morg

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #801 dnia: Listopad 20, 2010, 06:13:57 pm »
Mówisz Dembol_, żeby ignorować. Tak się składa że ich sposób myślenia to najczystsza głupota, a głupoty nie wolno ignorować pod żadnym pozorem. Jest to bowiem jedna z najszybciej rozprzestrzeniających się chorób, tuż obok życia. A jako że sam byłem kiedyś recenzentem, to po trochu czuję się odpowiedzialny za moich młodszych kolegów po fachu i chciałbym wychować ich na światłych ludzi bez uprzedzeń. A jeśli tak się nie da, to przynajmniej żeby nauczyli się tolerować odmienne ludzkie gusta.
To chyba można skomentować tylko tak...

Recenzje powinny pisać osoby z tolerancją na każdy gatunek (czyli również loli, incest itp) albo takie, które właśnie są fanami danego gatunku czyli potrafią wskazać jakie anime z rodzaju ecchi są lepsze, a jakie gorsze.
Przykro mi, jeśli chodzi o loli, to sprawa jest prosta. Recenzja chwaląca anime za posiadanie treści pedofilskich nie ma szansy ukazać się na Tanuki, m.in. dlatego, że nie publikujemy treści sprzecznych z polskim prawem.

Offline Shirosama

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #802 dnia: Listopad 20, 2010, 06:46:25 pm »
Przykro mi, jeśli chodzi o loli, to sprawa jest prosta. Recenzja chwaląca anime za posiadanie treści pedofilskich nie ma szansy ukazać się na Tanuki, m.in. dlatego, że nie publikujemy treści sprzecznych z polskim prawem.
Czyli uważasz, że lepsza recenzja gdzie ktoś krytykuje loli za sam fakt, że występują niż brak takiej recenzji ? W tym przypadku właśnie lepiej odpuścić sobie recenzowanie takich anime jak Kodomo no Jikan. Nie jest prawdą, że lepsza byle jaka recenzja (ot choćby Kodomo no Jikan, Strike Witches, ) niż żadna.


Offline Ganossa

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #803 dnia: Listopad 20, 2010, 07:46:39 pm »
Przykro mi, jeśli chodzi o loli, to sprawa jest prosta. Recenzja chwaląca anime za posiadanie treści pedofilskich nie ma szansy ukazać się na Tanuki, m.in. dlatego, że nie publikujemy treści sprzecznych z polskim prawem.
Prosił bym o podanie konkretnych tytułów bo nie za bardzo wiem jakie anime masz na myśli.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Morg

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #804 dnia: Listopad 20, 2010, 08:00:42 pm »
Prosił bym o podanie konkretnych tytułów bo nie za bardzo wiem jakie anime masz na myśli.

... ale tytuł nie ma żadnego znaczenia. Nie mówiłem o "pozytywnej recenzji anime z małymi dziewczynkami" - jeśli to z tytułem byłby problem, to jaka by recenzja nie była, nie pojawi się, bo nie życzymy sobie danego tytułu w bazie. Mówiłem o "recenzji chwalącej anime za posiadanie treści pedofilskich". Jeśli ktoś napisałby recenzję w której pochwalałby anime w związku z posiadanymi przez nie treściami pedofilskimi, to recenzja nie zostałaby opublikowana, bo to jest miejsce w którym art. 200b KK kończy wolność słowa i nie ma nawet nad tym co dyskutować.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #805 dnia: Listopad 20, 2010, 08:08:51 pm »
Ehm? W dyskusji bierze udział wszystkiego ze trzech nastolatków, z czego jeden wcale nie jest zbulwersowany, a dwaj pozostali mają po 18-19 lat. Reszta dyskutantów to stare konie lat od dwudziestu do trzydziestu paru.
Tym gorzej. Ludzie dorośli, a zachowują się jakby mieli po 14-15 lat.

To chyba można skomentować tylko tak...
Dopóki wyrażają swoją opinię, jest OK. Ale jak mnie wysyłają do lekarza i na policję, to już nie jest OK. I z tym będę walczył. Trochę tolerancji.

Czyli uważasz, że lepsza recenzja gdzie ktoś krytykuje loli za sam fakt, że występują niż brak takiej recenzji ? W tym przypadku właśnie lepiej odpuścić sobie recenzowanie takich anime jak Kodomo no Jikan. Nie jest prawdą, że lepsza byle jaka recenzja (ot choćby Kodomo no Jikan, Strike Witches, ) niż żadna.
Dokładnie. Lepiej już pomijać takie serie milczeniem, niż objeżdżać je za to że po prostu są i grać przy okazji na nerwach ludziom (i obrażać ich gusta), którym się one podobają.

... ale tytuł nie ma żadnego znaczenia. Nie mówiłem o "pozytywnej recenzji anime z małymi dziewczynkami" - jeśli to z tytułem byłby problem, to jaka by recenzja nie była, nie pojawi się, bo nie życzymy sobie danego tytułu w bazie. Mówiłem o "recenzji chwalącej anime za posiadanie treści pedofilskich". Jeśli ktoś napisałby recenzję w której pochwalałby anime w związku z posiadanymi przez nie treściami pedofilskimi, to recenzja nie zostałaby opublikowana, bo to jest miejsce w którym art. 200b KK kończy wolność słowa i nie ma nawet nad tym co dyskutować.
Super. To jeszcze mogę zrozumieć - polskie prawo itepe. Ale teraz plujecie się na forum o to, że ktoś odważył się pozytywnie zrecenzować incest. O to tutaj chodzi - o fakt że waszym zdaniem takie tytuły nie mają prawa bytu, a ci którzy je lubią powinni się leczyć. Powtórzę po raz kolejny: nie chcesz, nie oglądaj, ale trochę tolerancji. No i zjeżdżanie tych serii za to że są to jak dla mnie czystej wody debilizm.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #806 dnia: Listopad 20, 2010, 08:15:35 pm »
Rozumiem.
Jeśli ktoś napisze recenzję Dragon Balla i stwierdzi, że jest super bo Songo pokazuje pisiorka i spał na jajkach Mutena i to go jara seksualnie to jest to sprzeczne z polskim prawem propagowanie pedofilii

Ale nie powinniście mieć nic na przeciw jeśli napiszę bardzo pozytywną recenzję Kodomo no Jikan stwierdzając, że jest to ciekawe anime o zbyt szybkim dorastaniu spowodowanym traumą i desperacką próbą akceptacji, utrzymane w konwencji komediowego ecchi (nie wiem jak inni ale ja naprawdę tak odbierałem to anime).

Propagowaniu treści pedofilskich mówimy nie. Nieuzasadnionemu oskarżaniu o propagowanie treści pedofilskich mówimy zdecydowane nie.

Przy okazji drobna konkluzja.
Tytuły, które wywołują takie kontrowersje i są oskarżane o szerzenie sodomii mają swoje recenzje na Tanuki. Więc ze słów Morga wnioskuję, że same w sobie nie zawierają treści niezgodnych z polskim prawem a ich ocena wynika z indywidualnej interpretacji (co wydaje mi się stawia recenzentów w dwuznacznej sytuacji)
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 08:23:22 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Ysengrinn

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #807 dnia: Listopad 20, 2010, 09:08:35 pm »
Czyli uważasz, że lepsza recenzja gdzie ktoś krytykuje loli za sam fakt, że występują niż brak takiej recenzji ?

... Tak?
Niestety z formy i treści ich postów nie sposób się tego domyśleć.
Khym... Nie, daruję sobie.
Tym gorzej. Ludzie dorośli, a zachowują się jakby mieli po 14-15 lat.
Dopóki wyrażają swoją opinię, jest OK. Ale jak mnie wysyłają do lekarza i na policję, to już nie jest OK. I z tym będę walczył. Trochę tolerancji.
Kaczmarski - Postmodernizm

Poza tym nie zauważyłem, by ktoś Cię wysyłał do lekarza czy na policję, więc bez przesady z tą paranoją.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 09:12:00 pm wysłana przez Ysengrinn »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #808 dnia: Listopad 20, 2010, 09:16:14 pm »
... Tak?
Dlaczego? Bo masz monopol na prawdę? Bo innym nie ma prawa się podobać to co i tobie się nie podoba? Bo jesteś nietolerancyjnym bubkiem?

Cytuj
Poza tym nie zauważyłem, by ktoś Cię wysyłał do lekarza czy na policję, więc bez przesady z tą paranoją.
Mam pokazać paluszkiem konkretne fragmenty recenzji Kodomo no Jikan, w których jasno napisane, że każdy komu się ta seria podoba powinien dobrowolnie zgłosić pod opiekę lekarzy i policji?

Świetny kawałek. Szkoda że nic a nic z niego nie rozumiesz - inaczej nie przytaczałbyś go jako kontrargumentu na moje słowa. Powtórzę po raz kolejny: dopóki tym co robię w zaciszu domowym nikomu nie robię krzywdy, to wolno mi to robić. Hulaj dusza, jak to śpiewa nasz naczelny bard - czy to się podoba takim jak ty czy nie. Na pohybel!
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 09:26:00 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ysengrinn

Odp: Trudna sztuka recenzowania i oceniania
« Odpowiedź #809 dnia: Listopad 20, 2010, 09:33:59 pm »
Cieszę się, że Tobie też piosenka się podoba.
Mam pokazać paluszkiem konkretne fragmenty recenzji Kodomo no Jikan, w których jasno napisane, że każdy komu się ta seria podoba powinien dobrowolnie zgłosić pod opiekę lekarzy i policji?
Aa, masz teraz na myśli jakąś dawną recenzję, nie dyskusję na forum. Figures.