trawa

Autor Wątek: Moderator Forum Muzycznego poszukiwany  (Przeczytany 4029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Moderator Forum Muzycznego poszukiwany
« dnia: Grudzień 01, 2007, 05:05:36 pm »
Jak wyżej: potrzeba moderatora na Forum Muzycznym, albo paru. Potrzeba wynika z paru względów, m.in. ponownego rozruszania i przerwania stagnacji.

Jeśli ktoś czuje się na siłach, może zgłaszać się do mnie na priva, najlepiej z paroma zdaniami wyjaśnienia. Możecie też proponować kogoś z forumowiczów.

Uprzedzam, że chodzi tylko o poważne deklaracje a nie robienie sobie jaj.

Offline Szwejermann

Moderator Forum Muzycznego poszukiwany
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2007, 11:31:41 pm »
oczywiscie dr crane i ten drugi jak mu tam nie pamietam slawek? nieistotne, niech oni beda modami w koncu beda mogli sobie porozmawiac o muzyce lat50 i nikt im chamsko nie bedzie przerywal, zabronia tez pisania brzydko do nastoletnich fanow iron maiden i forum ponownie rozkwitnie heavymetalowa sila setek gimnazjalnych graczy w warhammera, odzyskajmy forum dla gildii!!1

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

Moderator Forum Muzycznego poszukiwany
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2007, 12:56:25 am »
Cytuj
Jak wyżej: potrzeba moderatora na Forum Muzycznym, albo paru. Potrzeba wynika z paru względów, m.in. ponownego rozruszania i przerwania stagnacji.

ja tu nie widze zadnej stagnacji. w zasadzie na forum muzyki aktywnie udziela sie raptem kilka osob. od dawien dawna - kormak, papiesz, musley, clayman, ja i piter obaj w roznego typu wcieleniach, czasami maciej, b_sk, ostatnimi czasy zyon. moze taka specyfika forum muzycznego, a moze sprawa ma sie calkowicie inaczej - po prostu wiekszosc uzytkownikow forum gildii na muzyce sie nie zna, moze nie znajduje potrzeby pisania o niej, a moze nie analizuje tego co slucha na tyle gleboko, zeby pozniej dzielic sie swoimi wrazeniami. przeciez nikt tu nikomu nie zabrania sie wypowiadac. ale tez forum jest po to, zeby wyglosic swoje opinie, wiec jesli ktos mi pisze, ze slipknot to psychodela, to mam prawo napsac mu - ze chyba nigdy nie slyszal psychodelii. a przeciez zaden z nas, nie moze z gory przewidziec, ze trafil akurat na nastoletnia jenostke wrazliwa, ktora odkryla ameryke w konserwie i uwaza, ze wszyscy padna jej do stop, a skoro tak sie nie stalo to jednostka ta, ze lzami w oczach opuscila forum piszac swoje pozegnalnego posta - jestescie podli!
LOL
Cytuj
oczywiscie dr crane i ten drugi jak mu tam nie pamietam slawek?

krzys, ale to drugie konto crane'a, ktore sobie zalozyl zeby miec choc jedna osobe na calej gildii, ktora wezmie jego belkot serio.
Cytuj
i nikt im chamsko nie bedzie przerywal, zabronia tez pisania brzydko do nastoletnich fanow iron maiden i forum ponownie rozkwitnie heavymetalowa sila setek gimnazjalnych graczy w warhammera, odzyskajmy forum dla gildii!!1

niestety ale taka prawda. do muzyki jak do wszystkiego trzeba miec dystans. okazuje sie, ze na calym forum gildii takich osob jest raptem kilka.
imo jesli kormak rezygnuje z moda na forum muzyki, to znak, ze pora sie ewakuowac do cieplych krajow.
ćpać i ruchać

Offline papiesz

Moderator Forum Muzycznego poszukiwany
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2007, 03:54:40 am »
Cytat: "Lieut. Col. Bill Killgore"

imo jesli kormak rezygnuje z moda na forum muzyki, to znak, ze pora sie ewakuowac do cieplych krajow.


przecież się już ewakuowaliśmy ;)

a poza tym nowy mod nic imo nie da. wszystko zależy od użytkowników, a tych w temacie jest na gildii niewielu. zresztą chyba o tym ostatnio gadaliśmy (albo i nie, byłem pijany).
nothing positive only negative

Offline ManiaC

Moderator Forum Muzycznego poszukiwany
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2007, 11:48:48 am »
Cytuj
moze taka specyfika forum muzycznego


Z tym się całkowicie zgadzam.

Cytuj
po prostu wiekszosc uzytkownikow forum gildii na muzyce sie nie zna, moze nie znajduje potrzeby pisania o niej, a moze nie analizuje tego co slucha na tyle gleboko, zeby pozniej dzielic sie swoimi wrazeniami.


Na moim przykładzie powiem, że jestem chętny do dzielenia opinii o muzie oraz prowadzenia dyskusji na wszelakie muzyczne tematy, ale jest jeden podtsawowy problem. Nie spotkałem na Gildii Muzyki jeszcze ani jednego człowieka, który podzielałby front muzyki, którym się zajmuję.
Były próby podejmowania dyskusji na temat festiwali i też nic z tego nie wyszło. Oczywiście nie mam do żadnych pretensji w tym kierunku. Przecież nie założe drugiego konta i nie będę sam sobie odpisywał. Uważam, że to wynika ze specyfiki tego forum i nowy moderator albo ich większa liczba nic tutaj nie zmieni.
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline Nocturno_Culto

Moderator Forum Muzycznego poszukiwany
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2007, 12:16:35 pm »
trzeba siać, siać, siać

Offline b_sk

Moderator Forum Muzycznego poszukiwany
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2007, 01:04:29 pm »
Cytat: "ManiaC"
Na moim przykładzie powiem, że jestem chętny do dzielenia opinii o muzie oraz prowadzenia dyskusji na wszelakie muzyczne tematy, ale jest jeden podtsawowy problem. Nie spotkałem na Gildii Muzyki jeszcze ani jednego człowieka, który podzielałby front muzyki, którym się zajmuję...
A o jaki front chodzi? Front 242?
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Moderator Forum Muzycznego poszukiwany
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2007, 01:25:59 pm »
Front wyzwolenia Judei.

Jakieś nowe bitwy rozruszałyby forum imo.

Offline Nocturno_Culto

Moderator Forum Muzycznego poszukiwany
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2007, 01:29:53 pm »
to były czasy złotego wieku ,a już bitwa Slayer vs. PearlJam to prawdziwy karnawał i barokowy rozkwit ... aż łezka się w oku kręci  :)

Offline ManiaC

Moderator Forum Muzycznego poszukiwany
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2007, 07:13:45 pm »
Cytuj
A o jaki front chodzi? Front 242?


Świetna kapela.

Cytuj
Jakieś nowe bitwy rozruszałyby forum imo.


Tego raczej nam brakuje.
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline zyon

Moderator Forum Muzycznego poszukiwany
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2007, 07:26:39 pm »
Po bitwie wokalistek były jakieś tam propozycję na kolejną...chociażby najlepsza polska płyta. Temat niestety utonął..


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline absynt

Moderator Forum Muzycznego poszukiwany
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2008, 02:35:29 pm »
Popieram ten pomysł z bitwą.

A tak apropo 'stagnacji'.
Obserwując to forum od jakiegoś czasu, doszedłem do pewnych głupich wniosków.
Wydaje mi się, że istnieje tutaj coś na kształt getta i kącika wzajemnej adoracji.
Jakaś grupa userów stworzyła swoisty kanon muzycznego gustu. Zespoły, które się w nim znajdują to przeważnie przedziwne kapele, które mało kto zna. Na pewno wiele z nich jest wartościowych, ale spora część to łomot bez składu i ładu. Istnieje jakieś przekonanie, że opinie nt. muzyki formułowane przez pewne osoby to prawda objawiona. Pojedyncze próby polemiki napotykają solidny opór i setki zjeb. A co by nie mówić, większość forumowiczów to ludzie inteligentni i wyczuleni na swoim punkcie, którzy nie lubią jak się z nich zieje i wylewa pomyje na przekonania muzyczne.
Najlepszym przykładem są tu posty z tematu 'Pink Floyd' albo 'muzyka dla plebsu'.
Jest też parę topiców o wyżej wspomnianych nieznanych zespołach, w których to kącik adoracji wzajemnie liże się po ujach.
A do 'elity' chciałby należeć każdy. Stąd też odpływ bystrych, ale nieco bardziej 'plebsowych' w guście użytkowników.

Te bzdury zresztą były kilkanaście razy chyba już wałkowane na forum i nic nowego nie napisałem.

Offline Sirius

Moderator Forum Muzycznego poszukiwany
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2008, 02:50:23 pm »
Popieram przedmówcę. ;)  Może nie mam aż tak radykalnego zdania, jednak uważam, że niektórzy nie wypowiadają się w tym dziale bo nie maja pojęcia o czym jest mowa(i nie mają czasu ani ochoty zapoznawać się z całym dorobkiem jakiejś grupy tylko po to żeby móc o tym porozmawiać na forum) i nie widać aktywnie udzielających sie osób o podobnych gustach.
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline papiesz

Moderator Forum Muzycznego poszukiwany
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2008, 12:39:23 am »
Cytat: "Sirius"
Popieram przedmówcę. ;)  Może nie mam aż tak radykalnego zdania, jednak uważam, że niektórzy nie wypowiadają się w tym dziale bo nie maja pojęcia o czym jest mowa


to chyba naturalne. ja np. nie wiem o czym jest mowa w dziale M&A czy też w działach RPG więc siłą rzeczy nie wchodzę tam i się nie wypowiadam.
nothing positive only negative

Offline Ribald

Moderator Forum Muzycznego poszukiwany
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2008, 09:16:37 am »
Cytuj
Jakaś grupa userów stworzyła swoisty kanon muzycznego gustu. Zespoły, które się w nim znajdują to przeważnie przedziwne kapele, które mało kto zna. Na pewno wiele z nich jest wartościowych, ale spora część to łomot bez składu i ładu. Istnieje jakieś przekonanie, że opinie nt. muzyki formułowane przez pewne osoby to prawda objawiona. Pojedyncze próby polemiki napotykają solidny opór i setki zjeb. A co by nie mówić, większość forumowiczów to ludzie inteligentni i wyczuleni na swoim punkcie, którzy nie lubią jak się z nich zieje i wylewa pomyje na przekonania muzyczne.


Problem z taką interpretacją polega na tym, że w tej chwili większość z owej grupy trzymającej muzykę jest na gildii zbanowana (a papiesz wpada krótkimi chwilami by siać nastrój dekadentyzmu). W tym czasie nikt nie inicjuje długich i zażartych dyskusji o jakichś zespołach spoza w/w kanonu.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam