Autor Wątek: Zeitgeist  (Przeczytany 9845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Libero

Zeitgeist
« dnia: Grudzień 05, 2007, 07:43:54 am »
Zapraszam do dyskusji na temat filmu, a raczej poruszanego przez niego tematu. Jeśli ktoś jeszcze nie obejrzał, to zapraszam tutaj (polskie napisy):

http://video.google.com/videoplay?docid=-5870901554543719947&total=100&start=80&num=10&so=0&type=t100_pol&plindex=87

Cytuj
Mocny film dokumentalny pokazujący i wyjaśniający jak społeczeństwo jest manipulowane. Dokument podzielony jest na 3 części:

I. Religijna - pokazuje astro-teologiczne podstawy chrześcijaństwa. Udowadnia, iż religia chrześcijańska jest jedynie splagiatowaną wersją wcześniejszych mitów, głównie egipskich i opiera się na astrologii.

II. 11 Września - dotyczy najsłynniejszej akcji terrorystycznej służb specjalnych USA, dokonanej na własnych obywatelach.

III. Banki i plan zniewolenia świata - czyli kto stoi za kontrolą światowej gospodarki i polityki. Komu zależy na wywoływaniu wojen i komu się to opłaca, oraz kto dąży do wykreowania Jednego Ogólnoświatowego Rządu, Globalnego imperium: niewolników rządzonych przez garstkę Panów i kontrolowanych totalnie, rodem z Orwellowskiego "Roku 1984"...

Autorzy filmu zachęcają do własnych dalszych studiów w temacie, oraz do sprawdzenia wszystkich przedstawionych w nim faktów,zamiast brania na wiarę tego co zostało w nim powiedziane.


Sam nie wiem co mam myśleć. Jako sceptyk powinienem odwołać się do faktów, ale film wywarł na mnie tak duże wrażenie, że już nie wiem co jest prawdą. Oglądałem go z wypiekami na twarzy i cokolwiek by nie mówić o zawartości merytorycznej, to film poszerza horyzonty i rozgrzewa skostniały poprzez codzienność mózg. Ciężko mi oceniać co jest prawdą a co nie, zresztą brakuje mi wiedzy np na temat WTC i FED. Może ktoś wypunktuje bzdury tego filmu, bo są tam czasem takie stwierdzenia, że się wierzyć nie chce (np powiązania rodziny Bushów i Bin Ladenów :shock: ).

Offline Kormak

Zeitgeist
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2007, 10:18:57 am »
Akurat powiązania Bushów z Bin Ladenami są bardzo dobrze udokumentowane.

Ale temat może raczej do przeniesienia na forum GT.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Zeitgeist
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2007, 10:21:45 am »
Ciężko się ogląda ten film. Ma bardzo długie momenty animacji, kiedy nic się nie dzieje a "mięcha", czyli falsyfikowalnych zdań, jest bardzo mało.

Oto błędy, jakie zauważyłem:
- W filmie jest zdanie, że Kościoły nie płacą podatków. Nie jest to do końca prawda, bo w jednych krajach płacą, w innych nie.
- Kościoły ponoć obracają miliardami dolarów. To akurat prawda - dwudziestoma miliardami rocznie (Watykan).
- W filmie jest informacja, że gwiazdozbiór Wodnika nazwano tak, ponieważ przynosił wiosenne deszcze. W rzeczywistości czas, kiedy Słońce przechodzi przez Wodnika wypada w środku zimy.
- Cykl dnia i nocy w starożytnym Egipcie nie był tłumaczony walką Seta z Horusem, tylko częstotliwością uprawiania seksu między Gebem a boginią Nut.
- Wszystkie analogie między Horusem i Jezusem wprawdzie krążą po sieci, ale nie mogę znaleźć ich źródła, nie ma ich ani w Wikipedii polskiej ani angielskiej ani w mojej książce o mitach egipskich. Zapewne są nieprawdziwe albo naciągane.
- Chrześcijanie nie twierdzą, że Jezus urodził się 25 grudnia, co sugeruje film.
- Gwiazda betlejemska to nie był Syriusz i pas Oriona, tylko, o ile w ogóle istniała, koniunkcja Marsa, Jowisza i Saturna. Biblia wyraźnie wspomina, że gwiazda betlejemska poruszała się i zatrzymywała, a tak robią wyłącznie planety.
- Symbol gwiazdozbioru Panny nie pochodzi od litery M tylko od rąk trzymających kłos. Żydzi posługiwali się alfabetem hebrajskim a hindusi sanskrytem. Odpowieniki litery M w tych językach nie przypominają łacińskiej litery M ani symbolu Panny.
- Jezus nie jest bóstwem solarnym, jeżeli już, to Bóg Ojciec.
- Liczba dwunastu apostołów nie pochodzi od znaków zodiaku, tylko od plemion Izraela. A liczba plemion Izraela to przypadek historyczny.

Dalej nie chce mi się oglądać.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline ManiaC

Zeitgeist
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2007, 10:58:50 am »
haael charaktersytyka części Zeitgeist o religii jest zbędna, bo ta teoria w filmie bardzo mocno się kupy nie trzyma. Dużo przesadzonych słów tam padło. Największą bzdurą jest stwierdzenie w mocnych słowach, że Jezus wogóle nie istniał, jest postacią historyczną. Myślę, że fanatycy teorii spiskowych  mają niezłą pożywkę.
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline Pablo_von_kozlow

Zeitgeist
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2007, 12:45:30 pm »
Cytuj
- Chrześcijanie nie twierdzą, że Jezus urodził się 25 grudnia, co sugeruje film.


 :shock:  :shock: to kiedy?
a tak poza tym film naciągany jak za małe skarpetki. i jeszcze nalezało by go skrucić wywalając wizualizacje  :?
-22 WWA nocnych Marków aglomeracja

Offline Qraq

Zeitgeist
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2007, 01:24:00 pm »
etam, głupoty

Offline Raf Fariszta

Zeitgeist
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2007, 01:28:47 pm »
A te wizualizcje potęgują nastrój grozy i wszechobecnego spisku???
A mi się wydaje, że takie filmy wypuszczają ludzie zaprawdę trzymający włądzę, żeby zamydlić oczy i odwrócić uwagę.....
Nocy Matko Dnia

Offline ManiaC

Zeitgeist
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2007, 01:41:51 pm »
Czyli tworzą film o prawdziwych spiskach, żeby ludzie myśleli, że to nie są prawdziwe spiski?
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline Idaan

Zeitgeist
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2007, 01:53:12 pm »
Cytuj
Shock Shock to kiedy?
A czy fakt, że święto zmarłych obchodzimy w listopadzie sugeruje, że wszyscy ludzie umarli w listopadzie? Nie liczy się data. A Chrystus urodził się 6-7 lat przed narodzeniem Chrystusa, jesienią, podczas spisu ludności.

Offline Ryceros

Zeitgeist
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2007, 02:41:39 pm »
Nie lubię takich filmów :roll:

haael: skąd Ty to wszystko wiesz?

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Zeitgeist
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2007, 03:02:09 pm »
Cytuj
haael: skąd Ty to wszystko wiesz?

Interesuję się ezoteryką, okultyzmem, astrologią, magią i innymi tego typu bzdetami. Jak mi wpadnie w łapska jakiś zakazany tekst, to go czytam. Trzeba mieć jakiegoś fioła.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Zeitgeist
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2007, 03:21:13 pm »
...Czy planety mogą się zatrzymywać?
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Zeitgeist
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2007, 03:26:10 pm »
Cytuj
...Czy planety mogą się zatrzymywać?

Tak. Planety mogą zatrzymywać się w pozornym ruchu kątowym po ekliptyce względem gwiazd stałych.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline ManiaC

Zeitgeist
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 05, 2007, 04:47:15 pm »
Cytuj
Interesuję się ezoteryką, okultyzmem, astrologią, magią i innymi tego typu bzdetami. Jak mi wpadnie w łapska jakiś zakazany tekst, to go czytam. Trzeba mieć jakiegoś fioła.


A masz coś może na skłądzie o szatanie i przyzywaniu mocy piekielnych?
Pytam poważnie. Zostaw info na PW jak możesz. Z góry dzięki.
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Zeitgeist
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 05, 2007, 05:12:23 pm »
Cytuj
A masz coś może na skłądzie o szatanie i przyzywaniu mocy piekielnych?
Pytam poważnie. Zostaw info na PW jak możesz. Z góry dzięki.

Nie, to nie moja dziedzina. Nie baw się w moce piekielne. To tak, jakbyś nawiązał kontakty z mafią - jak raz w to wejdziesz, to już nie wyjdziesz.

Poza tym ja nie praktykuję magii, tylko raczej ją poznaję. Nie chodzi mi o to, żeby czarować i rzucać klątwy, tylko poznać "mechanikę" świata nadprzyrodzonego.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.