Autor Wątek: Skaveny żółtodzioba [1500 pkt]  (Przeczytany 4968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freeks

Skaveny żółtodzioba [1500 pkt]
« dnia: Grudzień 07, 2007, 09:51:43 pm »
Witam. Tak robie wstępne przymiarki do wyżej wspomnianej armii (świetny klimat masowego zgonu od własnych zabawek :D) i prosiłbym o pare rad. Ostrzegam, że jest to zarazem moje pierwsze podejsćie do WFB.

Heros 280

elektryk 110
-ekwipunek bez pistoleciku
-storm deamon

2 x elektryk 85x2
-cały ekwipunek prócz pistoletu

Core 825

3 x Clanrats 205x3
-24 sztuki
-pełen FOC
-rattling

3 x sleaves 40x3
-20 sztuk

2 x night runners 25x2
-5 sztuk

globadiers 20
-2 sztuki

globadiers 30
-3 sztuki

Special 285

2 x Jezzail 100x2
-5 sztuk

Guttern runners 85
-tuneling team
-poison weapon

Rare 100

WLC 100


Takie złozenie wydaje mi się dosć przyjemne. Masa piechoty i klocków, troche cieższych jednostek wspomagajacych i magia - moim zdaniem pasuje do klimatu szczurków  8)
Jednak to moje pierwsze podejsćie do wfb i chętnie wysłucham uwag innych, bardziej doświadczonych. :)
Cytat: MarcinB
więc herlawi jest oddziałem zbalansowanym.
Herlawi nie wiedzieliby co to zbalansowanie, nawet gdyby trafilo ich prosto w czolo i przewrocilo na srodku pola bit

Offline Bojo

Skaveny żółtodzioba [1500 pkt]
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2007, 07:52:09 pm »
taki sobie standard ;)  jednak ja bym pomyślał na daniem elektrykom innych magicznych zabawek...masz Demona ok ale trzeba jeszcze by mieć tak coś do obrony jakiś scroll by się zdał do tego może Eye of the Horned Rat lub jakaś broń ja np. daje elektrykom jak tylko omgę Death Globes ;)  uwielbia to ;)  do tego pistoleciki...ja wiem dla mnie są dobre ale biore na duże pkt. tzn 2000+ na małe jakoś tak brak punktów
ATURALNIE przede wszystkim

Offline freeks

Skaveny żółtodzioba [1500 pkt]
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2007, 08:23:43 pm »
Cóż... właśnie zauważyłem, że w batlu to tak troche ciasno z tymi punktami ;) nad dispel scrollami się jeszcze zastanawiałem, jednak z tego co patrzyłem to magowie drogie skurczybyki, ludziska też lubią mieć sztandar armii to już zostaje maks dwóch czarujących.  5 kostek rozproszenia + masa tanich zasłaniaczy powinna dać radę... Ale, żem zółty, to przetestuje, dostane w tyłek i pewnie dokupie ^^

Co do death globes - masz kiedy tego użyć? Mały zasięg, jeden rzut/strzał, po ruchu na 5+/6+ jak daleki zasięg, przy szarży też na 6tkach... I czy jak się strzela w klocek, to przykrywa się jak najwięcej modeli w klocku, jak najwięcej nie przekraczajac zasiegu, czy ustawia na kimś z pierwszego szeregu (jak elektryk-klocek są front w front)? A broń na prawde klimatyczna i interesująca swoją drogą :)

Chyba, że night runnersów przyciać, bo z globków nie zrezygnuje - za ładne figurki mają :D

A na 2000+ nie bedę miał po prostu figurek. Ogólnie to nawet ta rozpiska jest bardziej na przyszłość, jako plan wydawniczy, z założeniem, że batalianowych monków przerobi się na slave's - akurat takie obdartusy mi pasują mi w roli "nielubianych"
Cytat: MarcinB
więc herlawi jest oddziałem zbalansowanym.
Herlawi nie wiedzieliby co to zbalansowanie, nawet gdyby trafilo ich prosto w czolo i przewrocilo na srodku pola bit

Offline petronikus

Skaveny żółtodzioba [1500 pkt]
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2007, 09:09:32 pm »
i w skavenów wpada ci 20ironbreakers z chorążym(sztandar armii+runa bitwy)+than i po turze walki wręcz wszystko zaczyna ci uciakać :evil:  :badgrin:
ICZYM FENIKS Z POPIOłóW ...

Offline freeks

Skaveny żółtodzioba [1500 pkt]
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2007, 09:03:57 pm »
A co w tym dziwnego? Taka specyfika armi, jak skaveny sie zmusi do robienia testów LD maści wszelakiej, to skaveny maja po D....

Zresztą od czego są tanie zasłaniacze? Tylko po to, by tych ironsów ustawic ładnie bokiem do wartosciowcy klocków. To jest rozpiska defensywna, jak coś wpada to się bitwe przegrywa. Dlatego trzeba trzymać dystans ostrzałem i magią oraz siać zamęt na tyłach.

P.S. O wiele bardziej bym się bał wystrzelania przez krasnale, niż klocka wpadajacego - kraśki są mało manewrowe i wolne  :roll:
Cytat: MarcinB
więc herlawi jest oddziałem zbalansowanym.
Herlawi nie wiedzieliby co to zbalansowanie, nawet gdyby trafilo ich prosto w czolo i przewrocilo na srodku pola bit

Offline Fix

WCALE NIE TAKIE BYLE CO :D
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2007, 09:56:11 pm »
Oj nie wiem czy to tylko takie miecho armatnie te slawy :D ile razy sie zdazylo ze od zwyklych slawow sie SMOK odbil a one po nim przebiegly :D nie ma to jak 40pkt zjadajace ponad 500pkt :D :P hehe ;] naszczescie moj smok polykal to w calosci :D ale to taki smaczek :D

a jeden disspel zawsze dobrze robi :D

Skaveny narpawde mocne i klimatyczne :) i to ze uciekaja od testow LD to o niczym nie swiadczy a wrecz przeciwnie dodaje klimatu takiej MASSIE :) poza tym slawy nie wzbudzaja paniki w reszcie wiec az tak to nie boli jak by moglo

poza tym to tak jak by kto powiedzial ze nie opyla sie grac O&G z powodu AMINOZI bo Ci wszystko bedzie STAC ^^ << a przeciesz to glupota taka gadka !!

i to Skaven 2 razy mape przejdzie :D zanim Krasnal do polowy dojdzie :P
a w taki klocek Ironow wpadaja 2 charioty od tylu :D to jest dopiero slodkie :D nie dojsc ze nie ma co uciekac :D to tyle pkt :D

ja w duszy DE ale po ostatnim turnieju strasznie pokochalem SKAVENY :D
Gdyby nie DE :D juz mial bym masse szczorkow na polce :D Wiec graj nimi bo warto :D zreszta jak kazda inna armia :) no poza HE (JOŁK) ale tu juz przemawia DARK ELFICKA strona mojej osoby :)
"...we have more exquisite ways to kill than any other."

Offline petronikus

Skaveny żółtodzioba [1500 pkt]
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2007, 02:35:31 pm »
fakt faktem skaveny to bardzo dobra armia, mozna powiedzieć ze jest jak pudelko czekoladek-nigdy nie wiesz na co trafisz  :lol: -a co do wpadania oda tylu oddzialu ironsów czy z boku, to moze sobie wpadać jak chcesz  ;) ale zadko sie zdarza zeby ktos wystawil tak drogą jednostke bez wsparcia tana z kamieniem przysięgi(nie ma boków ani tylów).
wracając do rydwanów to kiedys w 20 wojowników z tanem wpadł mi gigant,później rydwan,(gigant padl rydwan sie rozpadł) a owszem zostalo mi 4wojowników z tanem ;) ale wygralem :badgrin: pewnie jeszcze jeden rydwan bym tez przetrzymał(pewnie by zostal tylko tan ale co tam) :D
ICZYM FENIKS Z POPIOłóW ...

Offline petronikus

Skaveny żółtodzioba [1500 pkt]
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2007, 02:38:51 pm »
jak gracie skavenami to często wystawiacie Storm banner???
A właśnie, ten banner działa na maszyny z runami? bo to wtedy jest magiczna broń(maszyna-to znaczy jej ataki są magiczne) :roll:
ICZYM FENIKS Z POPIOłóW ...

Offline freeks

Skaveny żółtodzioba [1500 pkt]
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2007, 09:13:54 pm »
Storm banner to chyba najczęsciej używany magiczny sztandar. Co do maszyn z runami pewnie chodzi Ci o kowadło? Wiem, że jest do tego PKZ, wiem, że czytałem, ale zabijcie mnie, bo nie pamiętam na czym staneło ostatecznie  :?

Cytuj
wracając do rydwanów to kiedys w 20 wojowników z tanem wpadł mi gigant,później rydwan,(gigant padl rydwan sie rozpadł) a owszem zostalo mi 4wojowników z tanem Wink ale wygralem Bad Grin pewnie jeszcze jeden rydwan bym tez przetrzymał(pewnie by zostal tylko tan ale co tam) Very Happy


A słyszał pan o magii? ;)
Cytat: MarcinB
więc herlawi jest oddziałem zbalansowanym.
Herlawi nie wiedzieliby co to zbalansowanie, nawet gdyby trafilo ich prosto w czolo i przewrocilo na srodku pola bit

Offline Fix

Skaveny żółtodzioba [1500 pkt]
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2007, 09:17:34 pm »
No krasnale potrafia przetrzymac nie jednego maga... na wejscie 4DD swoje robi... ale to tez od szczescia zalezy
"...we have more exquisite ways to kill than any other."

Offline freeks

Skaveny żółtodzioba [1500 pkt]
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2007, 11:34:43 pm »
z kowalem run niech bedzie i 5 DD (na 1250 nie spodziewam się mistrza run). Bound spell i dwa lightingi się rozbiją, ale reszta powinna wejść. Bo mam nadzieje, że rozmawiamy ciągle o tym co moze spotkać moją rozpiske, a nie ogólnie o kraśnalach i szczurkach? ;)
Cytat: MarcinB
więc herlawi jest oddziałem zbalansowanym.
Herlawi nie wiedzieliby co to zbalansowanie, nawet gdyby trafilo ich prosto w czolo i przewrocilo na srodku pola bit

Offline Fix

Skaveny żółtodzioba [1500 pkt]
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2007, 07:43:36 am »
NIE no to bylo ogolnie ^^ sorry :D

ale MAGJA SKAVENOW jest mocna chyba maja tak ze na 13+ (rzuty na czar) czar rzucony jest z IRRESISTABLE FORCE !! a to jest zle :) i jeszcze dostaje PD za free na bohatera :D wiec nawet 10 kosci DD nie pomoze :D

Skaveny sa mega :D jak dla mnie 2 po DE ;]
"...we have more exquisite ways to kill than any other."

Offline petronikus

Skaveny żółtodzioba [1500 pkt]
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2007, 10:10:20 am »
No dobra,ale wróćmy do mojego pytania,chodziło mi o maszyny z runami np balista z runą spalenia,czy jest wtedy uznawana za magiczną broń i czy storm banner na nią działa.
Pytanie2:
Na 1000pkt jak często wystawiacie storm banner,rzadko,czasami,często,zawsze :?:  :?:  :?:
ICZYM FENIKS Z POPIOłóW ...

Offline freeks

Skaveny żółtodzioba [1500 pkt]
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2007, 06:50:52 pm »
Wyszła errata do szczurów pare lat temu. W niej skreślali "non-magical" zostawiajac jedynie "All missile attacks that don't use BS to hit". To chyba wyjaśnia sprawę?

Co do bannera na 1000 pkt... wraz z nosicielem bedzie kosztował ok 150 pkt. Za te cene ma się klocek clanratów więcej, albo duużo slavów i night runnersów. A jak wiadomo w kupie siła bo kupy nikt nie ruszy ;)
Cytat: MarcinB
więc herlawi jest oddziałem zbalansowanym.
Herlawi nie wiedzieliby co to zbalansowanie, nawet gdyby trafilo ich prosto w czolo i przewrocilo na srodku pola bit

Offline petronikus

Skaveny żółtodzioba [1500 pkt]
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2007, 07:02:25 pm »
dzięki,jasne ;)
ICZYM FENIKS Z POPIOłóW ...

 

anything