Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.  (Przeczytany 142439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obik

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.
« Odpowiedź #1440 dnia: Luty 25, 2008, 04:07:28 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"

Współlokatorka kiedyś mówiła, że chciała by być choć przez jeden dzień mężczyzną, żeby zobaczyć jak to jest. Mówiła, że siedziałaby cały dzień w bokserkach przed komputerem drapiąc się po kroczu i mówiąc co chwilę "Ku.wa, jeszcze niczego dzisiaj nie dy**łam".

ciekawe znajomości  :badgrin:  ;)
W uo tom Rei widział i Asuke też  ;)

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.
« Odpowiedź #1441 dnia: Luty 25, 2008, 04:26:45 pm »
Cytat: "Bere"
Tak namieszaliście że nie wiem o co kaman z tym moe-moe, czy jak to tam.

True, true. Bo moe w anime używa się w tak różnych sytuacjach, że nie umiem tego powiązać w jedno słowo czy określenie. To jakiś zamiennik cute? kwaii? tylko że nowocześniejszy?  :?: już sama nie wiem.

Nauczyłam mamę korzystać w miarę z internetu na moje nieszczęście, bo już praktycznie komputera nie mam jak wracam z uczelni. No i muszę korzystać siłą rzeczy z nie-swojego laptopa, co może być wielce niebezpieczne, bo moje zdolności do psucia się rzeczy elektronicznych w trakcie mojego użytkowania są prawie normą Xp I oczywiście za ich zepsucie mi się obrywa. Nawet jeżeli dysk był stary i się przepalił wtedy kiedy ja coś robiłam to oczywiście wiadomo kto jest winny XD

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.
« Odpowiedź #1442 dnia: Luty 25, 2008, 04:30:46 pm »
My trochę niepoprawnie używamy tego "moe", bo oryginalnie jest to stan lubienia czegoś na zasadzie "coś jest tak super, że jesteśmy moe tego czegoś" (czegoś związanego z mangą/anime/grami). Ale z czasem stało się to bardziej przymiotnikiem do określenia czegoś, co nam się bardzo podoba. A my z tego zrobiliśmy zamiennik dla cute/kawaii :P

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.
« Odpowiedź #1443 dnia: Luty 25, 2008, 04:42:43 pm »
czuję się winna, bo to ja namiętnie używam słów nie tak, jak się powinno, ale nieco inaczej. bisze są biszne a moe - moe. Choć powinnam powiedzieć, że Kenshin jest bishounenem, a ja jestem moe na niego.

Widziałam recenzję gejowskiej gry, gdzie facet recenzujący dawał screeny co bardziej roznegliżowanych szafo-chłopów i wzruszał się w podpisie obrazka: "moeeeeeeeeee".

Mam całe 9 dni urlopu. Aż się boję pomyśleć, co z tym fantem zrobić :)

pewnie zrobię wielkie nic i tyle z tego będzie :)

poza tym bannerek w podpisie Mirandy wytrąca mnie z równowagi psychicznej i podkręca mi "moe-factor" :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Bere

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.
« Odpowiedź #1444 dnia: Luty 25, 2008, 05:23:17 pm »
Ale to nie chodziło o moe-moe tylko kogiel-mogiel, bo to podobnie brzmi i tak mi się skojarzyło. :o
Ale...!
Zajrzałem do polskiej Wiki i już wszystko wiem, dziaaa !

Cytat: "Wiki"
Kogiel-mogiel lub kogel-mogel - prosty deser z żółtek jaj i cukru.

Deser pojawił się w XVII wieku w Polsce, jego receptura jest prawdopodobnie pochodzenia żydowskiego. Stał się popularny w okresie międzywojennym i w latach PRL-u, gdy słodycze nie były łatwo dostępne.

Klasyczny kogel-mogel robi się z dwóch żółtek kurzych jaj i trzech łyżeczek cukru, dokładnie razem wymieszanych. Alternatywne dodatki to między innymi miód, rum, kakao, bita śmietana i rodzynki. W innej wersji deseru białko oddzielone od żółtka jest ubite i dodane do masy z żółtka i cukru.


Niesamowite, naprawdę. :o

A moe jest na tyle uniwersalnym uber słówkiem że wymyka się jakiemukolwiek pojedynczemu określeniu czy definicji, dzia dzia dziaa !

A Polska i Polacy to jeden z tych tematów na które dajecie się łapać jak małe dzieci, nyah nyah nyah ! Także wybaczcie nadużywanie. :p

Cytat: "Szyszka"
Mam całe 9 dni urlopu. Aż się boję pomyśleć, co z tym fantem zrobić


Nie zastanawiałbym się długo: ruszyć się gdzieś ?

Obejrzałem zaległe animu i czytam o kosmicznych samurajach !
Wiem, że miało być wielkie nic, ale to tak trochę ciężko...
Battle plan upadł.
Meh.

Offline Miranda

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.
« Odpowiedź #1445 dnia: Luty 25, 2008, 05:31:33 pm »
Skończcie z tym koglem-moglem bo mam smaka od wczoraj a zapomniałam jajka kupić :p

Cytat: "Szyszka"
Mam całe 9 dni urlopu. Aż się boję pomyśleć, co z tym fantem zrobić :)

Ech, gdybyś tak miała ten urlop za dwa tygodnie, to bym Cię nawiedziła... Well, pewnie i tak Cię nawiedzę ;)

Jak dla mnie moe to jest coś, co miało być cute/kawaii, a wyszło zbyt przesłodzone lub zbyt retarded, choć śliczne...
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Stormcrow

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.
« Odpowiedź #1446 dnia: Luty 25, 2008, 06:47:26 pm »
Cytat: "Bere"

A Polska i Polacy to jeden z tych tematów na które dajecie się łapać jak małe dzieci, nyah nyah nyah ! Także wybaczcie nadużywanie. :p

Łapać w co?

Offline Krova

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.
« Odpowiedź #1447 dnia: Luty 25, 2008, 06:56:58 pm »
Storm, Ty tego nie zrozumiesz.
 Ty jesteś




 POLAKIEM.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Bere

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.
« Odpowiedź #1448 dnia: Luty 25, 2008, 07:19:33 pm »
A ja chciałbym być takim tró i dlatego maskuję swoje pragnienia wyszydzaniem. :o
Ale ciii...

Offline Dreadorus Maximus

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.
« Odpowiedź #1449 dnia: Luty 25, 2008, 07:48:28 pm »
Cytuj
Łapać w co?

Storm, dałeś się złapać! :badgrin:

Cytuj
Mam całe 9 dni urlopu. Aż się boję pomyśleć, co z tym fantem zrobić

Biedactwo. Ja mam całe cztery. Najgorzej u mnie ma vicekierownik, bo jemu wyszło czternaście. Kierownik właśnie swój odrabia. Czeka w domu, aż zarząd skończy pracę i przychodzi do nas, żeby troszkę popracować, gdy nikt nie widzi. Generalnie w firmie blady strach, bo zawsze tka jest, że trzeba te urlopy do marca końca wykorzystać, a nikt nie chce tych urlopów brać.
Jesteśmy bandą pracoholików.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline steelie

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.
« Odpowiedź #1450 dnia: Luty 25, 2008, 08:49:33 pm »
Żarty żartami, ale bez przesady

Offline Bere

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.
« Odpowiedź #1451 dnia: Luty 25, 2008, 09:01:34 pm »
On też dał się złapać.  :idea:
Zluzujcie trochę, czasem bierzecie rzeczy zbyt poważnie.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.
« Odpowiedź #1452 dnia: Luty 25, 2008, 09:17:27 pm »
jak to prawdziwi Polacy, Bere. Zastaw się a postaw się!

Szkoda, że kogla-mogla nie można przewozić na dalekie odległości, bo najlepszy jest na świeżutko...

piłam mleko cynamonowe z bitą śmietanką!

(to żeby dobić Mirandę)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Dreadorus Maximus

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.
« Odpowiedź #1453 dnia: Luty 25, 2008, 09:31:24 pm »
Steelie nie dał się złapać, ani nie wziął rzeczy na poważnie, tylko zażartował zbyt dosadnie. W sumie w kontekście nic złego, ale wolę nie mieć takich żartów tutaj, zwłaszcza w świetle świeżych ostów.

Muszę się wynieść z tego lokum, które obecnie zamieszkuję. O ile mało jest rzeczy, które mnie potrafią zirytować, o tyle współlokatorce udaje się to doskonale.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol12.
« Odpowiedź #1454 dnia: Luty 25, 2008, 09:39:26 pm »
Jedna baba, ośmiu chłopa. Dread może się czuć jak bohater haremówki shoujo, niestety drugoplanowy.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.