Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 222495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Koziorożec (spoilery)
« dnia: Grudzień 17, 2007, 08:02:49 am »
I jak wrażenia po lekturze? :)

Jeśli o mnie chodzi to po pierwszym tomie jestem zachwycony ale ja podchodzę bezkrytycznie do komiksów Andreasa ;) Przygoda i tajemnica jak zwykle znakomicie przedstawione graficznie. Wiadomo - "Koziorożec" jest rozrywką, ale rozrywką na najwyższym poziomie. Każdy szczegół, każdy detal jest niezwykle istotny a całość zaplanowana jest przez autora co najmniej na kilka albumów w przód.

Taka ciekawostka. Przeglądając okładki do kolejnych albumów serii zwróciłem uwagę na okładkę do szóstego albumu "Atak". Widnieje tam oczywiście złowieszczy symbol trójki przed którym przestrzegać ma sie bohater. Ci co czytali "Obiekt" wiedzą o co chodzi.

Edytorsko bez zarzutów. Wolałbym może jedynie trochę bardziej utwardzoną okładkę tak jak w wydaniach Twojego Komiksu ale tak jak jest, jest też ok. :)

Offline Damian xyz

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2007, 02:52:11 pm »
Dla mnie też ekstra! Ale ja mam podobnie i do komiksów Andreasa podchodzę bezkrytycznie :D
Czekam niecierpliwie na dalsze części.
Mam też nadzieję, że Egmont wyda Arq i może coś jeszcze.

A na razie Koziorożec wymiata!

Offline freshmaker

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2007, 05:46:52 pm »
dla mnie graficzny wypas a scenariusz lekko kapuściany. no i wszyscy bohaterowie biegają w za luźnych butach pod kolano a wszystkie kobiety wyglądają jakby połknęły antenę satelitarną. do tej pory historia prościutka, ale po pierwsze robi się ciekawiej a po drugie jest to narracyjnie bardzo fajnie poprowadzone. no i kosztuje 19 pln.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Gashu

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2007, 09:34:22 pm »
Bo to chyba miał być właśnie taki lekki adventure, w przeciwnieńswie do pełnego mniej lub bardziej mrocznych tajemnic "Rorka".
Ja jestem zadowolony - dobra jakość wydania, uczciwa cena oraz ciekawa, fajnie narysowana historia - nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline wilk

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2007, 10:49:17 am »
Cytat: "freshmaker"
scenariusz lekko kapuściany

Fakt, że na początku jest nieco drętwo ale historia szybko nabiera wiatru w żagle. Jeśli o to ci chodziło.  :p

Cytuj
wszyscy bohaterowie biegają w za luźnych butach pod kolano a wszystkie kobiety wyglądają jakby połknęły antenę satelitarną

:)

Mi sie z kolei zawsze wydaje, że twarze, włosy i ogólnie całe postaci są zbudowane z jakiś brył - kańciatych, owalnych, podłużnych itd.

To jest jeden z elementów rozpoznawczych Andreasa. Przynajmniej w latach 90tych. Może się podobać lub nie ale ma swój urok i jest bardzo charakterystyczne.

Offline ljc

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2007, 09:36:52 am »
zdecydowanie bez żadnej podniety
oczywiscie wszystko jest sprawne, konsekwetne i dobrze zrobione zarówno graficznie, jak i scenariuszowo, ale:
1. historyjka taka se, choć dobrze otwiera serię na wiele (wiem, że 20) potencjalnych części, pojawił sięgłowny bohater, poznał innych głownych bohaterów i tyle i nic ekstra odkrywczego i nowego - czytadło raczej takie sensacyjne to jest
2. rysunki mi nie leżą, gorszy cromwell + kolory, nie robi to na mnie wrażenia
tamtam!

Offline norbs

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2007, 10:09:27 pm »
Cytat: "Gashu"

Ja jestem zadowolony - dobra jakość wydania, uczciwa cena oraz ciekawa, fajnie narysowana historia - nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba.


Jak powyżej,  zadowolny. Szczerze mowiac kupiłem serie w ciemno, ale ze seria Andreasa (Cromell Stone udany)  to zobaczę. Opłaciło się. Jedyne co mnie martwi to nawiązania do Rork'a bo nie miałem okazji zapoznać się z seria a na allegro nie planuje wydawać fortuny. Zbiorowy HC lub reprint i wszystko by grało.

Offline graves

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2007, 12:40:22 pm »
Przeczytałem pierwszy tom Capricorna (znaczy się Koziorożca). Rork to nie jest, ale jest bardzo dobrze. Świetnie poprowadzona historia, tajemnicza - jak to u Andreasa. Świetne. Kupię drugi tom jak tylko zawita do Matrasa (tam kupiłem pierwszy). I mam nadzieję, że na tych dwóch wydawanie się nie skończy (jak z Rorkiem było w 89)...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Yaseck

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2007, 02:14:55 pm »
Pierwszy tom już znałem, drugiego nie. Trochę mnie zawiódł ten "pompatyzm" i te mega demolki. Zobaczymy jak będzie następna się prezentować.

Offline Yaseck

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2008, 07:58:12 am »
Wie ktoś może dlaczego w albumie "Koziorożec" (Rork) sam Koziorożec opowiada Rorkowi o tym jak wszedł w posiadanie wieżowca, co zupełnie mija się z prawdą opisaną w albumie "Obiekt"?
Czyżby Koziorożec nie chciał powiedzieć prawdy Rorkowi?

Offline Ziemniakento

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2008, 07:29:01 am »
Komiks jest całkiem dobry. Scenariusz dość dobry, za to graficznie naprawdę bomba. Kadrowanie, krecha no i te ziarniste kolory...  :)
Bardzo porządnie, choć ten pomysł z \spoiler\ bogami podróżującymi przez kable elektryczne i żywiącymi się elektrycznością trochę sztampowy

Przyznam, że bardziej podeszła mi jedynka. No ale cóż, wystarczy czekać na dalsze części, które (mam nadzieje) będą lepsze.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2008, 10:55:31 am »
info uzyskane telefonicznie od manzoku (przed chwilą) :
koziorożec cz. 3 i 4 oraz dwa pierwsze planetary dopiero w połowie lutego  :(  :evil:
niestety trzeba czekać...

Offline freshmaker

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2008, 04:47:46 pm »
jezeli wceluja w wsk to bedzie dobrze
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Re: Koziorożec
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2008, 11:44:15 am »
Cytat: "wilk"


Taka ciekawostka. Przeglądając okładki do kolejnych albumów serii zwróciłem uwagę na okładkę do szóstego albumu "Atak". Widnieje tam oczywiście złowieszczy symbol trójki przed którym przestrzegać ma sie bohater. Ci co czytali "Obiekt" wiedzą o co chodzi.


Ten symbol pojawia sie juz w formie plakatu na murze w ktoryms z pierwszych dwoch tomow, juz nie pamietam dokladnie bo oba polskie albumy przeczytalem od razu po kolei.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Comar

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2008, 03:39:21 pm »
Mnie się wydaje, że nawet w obu, ale w tej chwili nie mam pod ręką by sprawdzić.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.