Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 222481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 25, 2008, 08:38:23 pm »
Cytat: "graves"
Cytat: "wujekmaciej"
trochę tylko szkoda, że nie wyjaśniono jak wpadła ona na trop doliny gdzie znajduje ją Rork.

Zostało. Informacja znajdowała się w książce, którą znalazła pod szafą i którą znaleziono po jej wyjściu - dlatego Kozio ;) wiedział gdzie jechać :)


racja. miałem chyba jakąś zawieszke :)

Offline [robak]

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 26, 2008, 10:59:15 am »
Kurczę... strasznie mnie korci ten Koziorożec... Jednak nie wiem za bardzo jak to wypada bez Rorka. Kiedyś się już o to pytałem, jednakże dziś dowiedziałem się, że planowany jest integral Rorka, który z pewnością zakupię. Rozpoczęcie teraz Koziorożca nie przeszkodzi w późniejszym odebraniu Rorka? :D

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 26, 2008, 11:13:14 am »
Cytat: "[robak
"]Kurczę... strasznie mnie korci ten Koziorożec... Jednak nie wiem za bardzo jak to wypada bez Rorka. Kiedyś się już o to pytałem, jednakże dziś dowiedziałem się, że planowany jest integral Rorka, który z pewnością zakupię. Rozpoczęcie teraz Koziorożca nie przeszkodzi w późniejszym odebraniu Rorka? :D


możesz śmiało, bez oporów zacząć czytać Koziorożca. nieznajomość Rorka nie powinna ci zbytnio przeszkadzać w odbiorze Koziorożca i na odwrót (przynajmniej do tomu 3, Sześcianu jeszcze nie zdążyłem pyknąć). przenikanie się tych serii to raczej ciekawostka niż konkretny związek przyczynowo-skutkowy między poszczególnymi tomami Rorka i Koziorożca, nielicząc historii trafienia Deliah do doliny gdzie znalazł ją Rork.
pozdrawiam!

Offline wilk

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 26, 2008, 11:39:19 am »
Nom, pierwsze dwa tomy Koziorożca można przeczytać przed Rorkiem. Ale po "Deliah" i kolejne części lepiej sięgnąć po lekturze Rorka.

Chociaż moim zdaniem i tak najlepiej czytać tak jak one powstawały. Czyli najpierw Rork a potem Koziorożec.

Offline Rork

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 01, 2008, 05:59:55 pm »
Cytat: "wilk"

Jak pisałem w recenzji Koziorożec, mimo że to seria odpryskowa, to nie jest to Rork bis. Jeśli się nie będzie miało tej świadomości można się srogo rozczarować. Jeśli zaś podejdzie się do tej serii z otwartym umysłem i bez uprzedzeń można znaleźć takie elementy, których byśmy się nie spodziewali po Andreasie.


Posłuchałem rady Wilka i postanowiłem przeczytać Koziorożca jeszcze raz tylko z innym podejściem. Przede wszystkim nastawiłem się na czytanie lekkiej humorystycznej historyjki bez jakiś tam TURBO mrocznych i mistycznych tematów. Zacząłem od Obiektu i muszę przyznać że lektura naprawdę mnie bawiła :) po przeczytaniu zastanawiałem się jak mogłem być taki ograniczony i nie docenić tak dobrego komiksu ???? Po przeczytaniu Elektryczności moje zdziwienie jeszcze bardziej wzrosło gdyż komiks pomimo powtórnego czytania wydał mi się świetny !!! Fakt że motyw z „Godzillą” lekko smętny ale nie tak bardzo rażący jak po „pierwszym czytaniu” (zazwyczaj wtedy jest Psalm :)). Delilah okazał się też bardzo ciekawy (bardzo mi się podobają sukienki Delilah zwłaszcza ta z pierwszych stron – ma fajny gust). Połączenie z Rorkiem też spoko no i sukienka taka sama jak we Fragmentach –fajnie to wygląda gdy jest jeszcze u Koziorożca ). Sześcianu jeszcze nie przeczytałem gdyż trzymam go na deser. Generalnie seria bardzo dobra, humor Andreasa – ciekawy zabieg - sam się sobie dziwię, ale nawet polubiłem tego „Kozio”. Jeżeli ktoś miał podobne „opory” jak ja wcześniej to polecam podobny eksperyment.

Wilk wielkie dzięki za otwarcie mi oczu !!!!

Offline wilk

Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 01, 2008, 06:09:18 pm »
:oops:

Uhm nie ma sprawy. :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 01, 2008, 06:26:41 pm »
Ja tez zauwazylem, ze Koz zyskuje po powtornym przeczytaniu. A jak czekacie na mroczne klimaty, to juz niedlugo sie zaczna, tak mniej wiecej od szostego tomu. Choc pokrecony humor jest stale obecny.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline norbs

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 15, 2008, 02:57:16 pm »
Jako ze nie czytałem wcześniej Rorka, Koziorożec mi bardzo podszedł. Mam nadzieje ze nie będziemy skazani czekać długo na następne tomy bo wypowiedzi tu i tam tylko zaostrzają mi apetyt. A integral Rorka to 100% zakupie kiedy wyjdzie. 

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 08, 2008, 09:56:58 pm »

Już się nie mogę doczekać Arq i zastanawiam się jak to odbiorę ? Mam jednak nadzieję, że pozytywnie :). Ale to dopiero za rok.
„Nie pozostaje, więc nic tylko czekać… jeszcze rok … rok u tych ludzi ….”

Podobno trzeci cykl (czyli w Polsce trzeci tom) Arq ma być w formacie amerykańskim i czarno biały. Mam nadzieję, że to nie będą zeszyty...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline beacon

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 08, 2008, 10:46:07 pm »
Czytałem pierwszy tom Koziorożca i pierwszy tom Rorka. Wkurza mnie pobieżna, napisana na jedno kopyto narracja Andreasa. Po prostu akcja cały czas utrzymuje jednolite, dość szybkie tempo, co okazuje się dla mnie męczące i nużące.

Czy mogę liczyć, że w dalszych tomach Koziorożca coś się w tej materii zmieni?

Offline wilk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 09, 2008, 09:14:09 am »

Czy mogę liczyć, że w dalszych tomach Koziorożca coś się w tej materii zmieni?
Nie. :)

Jeśli wkurza cię narracja w pierwszym tomie Rorka i w pierwszym tomie Koziorożca to lepiej sobie odpuść resztę. Po co się denerwować. :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 10, 2008, 10:01:50 am »
Czytałem pierwszy tom Koziorożca i pierwszy tom Rorka. Wkurza mnie pobieżna, napisana na jedno kopyto narracja Andreasa. Po prostu akcja cały czas utrzymuje jednolite, dość szybkie tempo, co okazuje się dla mnie męczące i nużące.

Czy mogę liczyć, że w dalszych tomach Koziorożca coś się w tej materii zmieni?

Koziorozce maja bardzo rozne tempo akcji. Tom pierwszy jest akurat bardzo sensacyjny, ale potem bywa roznie. W Patryku (tom 11) bohaterowie sie snuja, milcza, rozpamietuja przeszlosc, przezywaja rozterki, watpliwosci, czytaja ksiazke, akcji nie ma tam za grosz.

Taka nietypwa rekomendacja...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline donTomaszek

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 10, 2008, 10:55:27 am »
A mi Rork (i Koziorożec rowniez) od kilku dni chodzil po glowie, meczyl, drapal, nie dawal spokoju. Po przejrzeniu roznych plansz w sieci powiedzialem sobie raz kozie smierc i lyknalem komplet na allegro 8) (tj. Rorka i Koziorożca) Nie powiem kosztowalo to troche, zwlaszcza Rork ale mam nadzieje, ze nie bede zalowal. Najgorsze jest to, ze musze czekac na urlop i tym samym na komiksy jeszcze kilka miesiecy.
Zbyt drogie to bylo by ryzykowac wysylke za granice :-X
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline beacon

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 10, 2008, 11:15:56 am »
Cytat: xionc
W Patryku (tom 11) bohaterowie sie snuja, milcza, rozpamietuja przeszlosc, przezywaja rozterki, watpliwosci, czytaja ksiazke, akcji nie ma tam za grosz.
Hehe, to nie o to chodzi, żeby jeden tom był utrzymany w innym tempie niż drugi ;p Chodzi o to, żeby w obrębie jednego tomu akcja przyspieszała i zwalniała, nie zaś leciała na jedno kopyto cały czas ;)

Offline wilk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 10, 2008, 11:48:43 am »
Cytat: xionc
W Patryku (tom 11) bohaterowie sie snuja, milcza, rozpamietuja przeszlosc, przezywaja rozterki, watpliwosci, czytaja ksiazke, akcji nie ma tam za grosz.
Hehe, to nie o to chodzi, żeby jeden tom był utrzymany w innym tempie niż drugi ;p Chodzi o to, żeby w obrębie jednego tomu akcja przyspieszała i zwalniała, nie zaś leciała na jedno kopyto cały czas ;)
To tak jakby Moore'owi zarzucać napisanie scenariusza do "Strażników" na "jedno kopyto" bo stosuje cały czas podział na dziewięć kadrów na planszy. Od czapy.

Jak pisałem - jeśli nie podoba się tobie narracja stosowana przez Andreasa to jego komiksy nie są dla ciebie.

O co jak o co można się czepiać do scenariuszy Andreasa ale pierwszy raz widzę jakieś zarzuty dotyczące narracji. Akurat ten element opanował niemal perfekcyjnie podobnie jak wspomniany Moore. "Komiksowa narracja" czyli umiejętność opowiadania obrazem, układem kadrów na planszy, wzajemnymi związkami między kadrami, zastosowaniem odpowiednich zbliżeń, perspektyw i planów wewnątrz kadrów itp. Nijak nie dostrzegam "pobieżności". Przeciwnie. Dostrzegam przemyślenie i uprzednie zaplanowanie.

A czy tempo akcji się podoba czy też nie to jest inna sprawa. To jest kwestia indywidualnych preferencji odbiorcy.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2008, 11:50:20 am wysłana przez wilk »

 

anything