trawa

Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 228993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline białowłosy

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 26, 2010, 02:38:11 pm »
Sorry, ze odswiezam stary temat, ale wlasnie na pazdziernik zapowiedziano 15 Koziorozca, a Andreas na twitterze pokazal okladke i teasera:

http://twitpic.com/1zghox
http://twitpic.com/20wkf2

Za co przepraszasz ? Ta seria ciągle ma swoich fanów np. ja i czekam z niecierpliwością całe miesiące na kolejne newsy, które tylko ty potrafisz znaleźć. Zawsze fajnie, że coś się w tym temacie dzieje, szkoda, że nie w Polsce.
-Witaj Tanemanar!...Witam ciebie i twojego ucznia!
-Wkrótce przestanie być moim uczniem. Rork uczy się zbyt szybko jak dla mnie.Może kiedy odkryje tajemnicę, zwolni.
-Rork...Cóż za dziwne imię! Czy jesteś świadom, że wiedza, której pragniesz będzie ci ciążyć jak wieczna groźba ?

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 12, 2010, 08:39:18 pm »
Znalazłem ciekawą stronkę: http://quentin.ebbs.net/andreas/
Wypas prac Andreasa.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 12, 2010, 09:39:32 pm »
Znalazłem ciekawą stronkę: http://quentin.ebbs.net/andreas/
Wypas prac Andreasa.

Ta stronka jest tam od czasow, kiedy do browsowania internetu sluzyl lynx. :)

Ale link warto przypomniec, a nuz ktos nie znal.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline białowłosy

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 04, 2010, 12:33:24 pm »
info uzyskane telefonicznie od manzoku (przed chwilą) :
koziorożec cz. 3 i 4 oraz dwa pierwsze planetary dopiero w połowie lutego  :(  :evil:
niestety trzeba czekać...
Telefon to chyba jedyny kontakt z Manzoku bo na formularz emailowy mi nie odpowiedzieli. Czy ktoś już dodzwonił się do nich i czegoś dowiedział na temat tego kiedy kolejny Koziorożec ? Wujek Maciej może znowu ty ? Ostatnie polskie wydanie to luty 2008.
2 i pół roku czekania i niespełnionych obietnic, że to już niedługo kolejne albumy. Te Manzoku ma chyba jakieś problemy finansowe czy jak ? Wiem, że mało osób czyta książki a jeszcze mniej komiksy ale Andreas ma swoich stałych fanów, których to długie czekanie wnerwia. Pewnie problem dla nich to w ogóle znaleźć kasę na druk. Nie ma jakiś większych firm wydających komiksy, które by się za to wzięły ?
-Witaj Tanemanar!...Witam ciebie i twojego ucznia!
-Wkrótce przestanie być moim uczniem. Rork uczy się zbyt szybko jak dla mnie.Może kiedy odkryje tajemnicę, zwolni.
-Rork...Cóż za dziwne imię! Czy jesteś świadom, że wiedza, której pragniesz będzie ci ciążyć jak wieczna groźba ?

Offline yurek1

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 04, 2010, 12:49:49 pm »
nie chcę być tradycyjnie upierdliwy, ale wiesz, gdybym był hardkorowym fanem Andreasa, którzy, jak mówisz, w tym kraju istnieją, to zamiast siedzieć i czekać te dwa i pół roku, dawno wziąłbym się do roboty, nauczył stosownego języka - w tym przypadku największy wybór prac to chyba jednak francuski - i po prostu dawno zakupiłbym wszystko, na co mam ochotę. dwa i pół roku to okres, w którym, w zależności od intensywności nauki, przeciętny człowiek jest w stanie przyswoić sobie obcy język na poziomie umożliwiającym mu jako takie czytanie komiksów. nie licz na Manzoku, ono już w grobie leży, inwestuj w siebie! łohoho!
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline skil

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 04, 2010, 12:58:37 pm »
Krąży wiadomość, że jedno z wydawnictw jest zainteresowane przejęciem "Koziorożca" od Manzoku, ale oni z kolei nie zgłosili jeszcze upadłości, co jest utrudnieniem. Natomiast licencja Manzoku na serię Andreasa podobno niebawem wygasa, więc dobrze by było, żeby potencjalny nowy wydawca jednak jak najszybciej ją przejął, bo potem musiałby od nowa załatwiać prawa do niej (a to już większa kasa).
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

ramirez82

  • Gość
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 04, 2010, 01:24:03 pm »
Krąży wiadomość, że jedno z wydawnictw jest zainteresowane przejęciem "Koziorożca" od Manzoku

Miła wiadomość, oby okazała się prawdziwa, oby doszło to do skutku i oby tym wydawnictwem okazał się Egmont. Koziorożec w Planszach Europy, to by było piękne.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 04, 2010, 05:47:53 pm »
Krąży wiadomość, że jedno z wydawnictw jest zainteresowane przejęciem "Koziorożca" od Manzoku
A to Ci dopiero spoiler! :D

W każdy razie zacząłem trzymać kciuki!

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 04, 2010, 07:33:29 pm »
Dobra napiszę, choć miałem nie rozgłaszać. Wydawnictwem, które chce przejąć Koziorożca jest Taurus. Ale UWAGA, chcieć nie znaczy móc! Manzoku nie ogłosiło upadłości i bardzo ciężko będzie przejąć serię Andreasa. Umowa wygasa za 2 lata.




...także nie ma się co cieszyć, bo może być różnie.

Offline białowłosy

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 05, 2010, 09:26:09 am »
nie chcę być tradycyjnie upierdliwy, ale wiesz, gdybym był hardkorowym fanem Andreasa, którzy, jak mówisz, w tym kraju istnieją, to zamiast siedzieć i czekać te dwa i pół roku, dawno wziąłbym się do roboty, nauczył stosownego języka - w tym przypadku największy wybór prac to chyba jednak francuski - i po prostu dawno zakupiłbym wszystko, na co mam ochotę. dwa i pół roku to okres, w którym, w zależności od intensywności nauki, przeciętny człowiek jest w stanie przyswoić sobie obcy język na poziomie umożliwiającym mu jako takie czytanie komiksów. nie licz na Manzoku, ono już w grobie leży, inwestuj w siebie! łohoho!
  Ja aż tak hardkorowym fanem nie jestem. Lubię czytać Andreasa i mam nawet wszystkie francuskie Koziorożce ale żeby aż się francuskiego uczyć dla niego to nie. Studia skończyłem dawno i żeby jakiegokolwiek przedmiotu się uczyć to nikt mnie nie zmusi.
-Witaj Tanemanar!...Witam ciebie i twojego ucznia!
-Wkrótce przestanie być moim uczniem. Rork uczy się zbyt szybko jak dla mnie.Może kiedy odkryje tajemnicę, zwolni.
-Rork...Cóż za dziwne imię! Czy jesteś świadom, że wiedza, której pragniesz będzie ci ciążyć jak wieczna groźba ?

Offline yurek1

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 05, 2010, 10:31:42 am »
czekaj, bo nie rozumiem. skoro nie znasz francuskiego, to po co ci te francuskie Capricorny? li tylko do oglądania?

ja też nie jestem hardkorowym fanem Andreasa, ale generalnie lubię komiksy tzw. frankofońskie i to właśnie dla nich od trzech lat powoli, we własnym tempie uczę się francuskiego. oczywiście, że nie jestem w stanie zrozumieć każdego niuansu, ale z pomocą słownika i dzięki umiejętności kojarzenia mogę sobie poczytać i odpuścić czekanie, aż ktoś w Polsce weźmie się np. za Sch**itena. omijam komiksy pokroju Tardiego, bo to jednak rzeczy, których czytanie w oryginale wymaga wyższego poziomu znajomości języka, ale przekonałem się, że obcowanie z dziełem w wersji nieskażonej przekładem naprawdę znajduje się w zupełnie innej sferze doznań, a im więcej czytam po francusku, tym większa przyjemność. spróbuj. :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 05, 2010, 06:45:58 pm »
Ja tez polecam! Nauka czytania komiksow to nie to samo co zakuwanie na studiach. Uczysz sie tylko tyle ile sam chcesz, w dodatku masz duza satysfakcje jak zaczniesz juz sam rozumiec bez slownika.

EDIT: Koziorozec z zapowiedziach Lombardu na styczen:
http://www.lelombard.com/lombardcom/

Wydawnictwo zapowiada wazny zwrot wydarzen, co dobrze rokuje na kolejne tomy (chodzily pogloski ze ten ma byc ostatni).
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 07:09:33 am wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 02, 2010, 08:44:02 am »
Jak się okazuje zapaść rynku trwa nie tylko u nas. Andreas podał na swoim Twitterze, że z powodu słabej sprzedaży Le Lombard kasuje Koziorożca... Premiera 15. tomu odbędzie się w styczniu 2011 r., a autor planuje jeszcze 5 tomów (czyli seria ma zamknąć się w 20. albumach).

http://twitter.com/#!/wattmanworm

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 02, 2010, 12:57:43 pm »
Andreas zatrzegl, ze to nie musi oznaczac konca serii.

EDIT: pare plansz najnowszego Capricorne'a: http://www.lelombard.com/player-5/capricorne/new-york,9782803627424.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 10:02:03 am wysłana przez xionc »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 24, 2011, 08:09:12 pm »
Wie ktoś coś na temat 16 albumu Koziorożca?
W wikipedii jest już tytuł: Widziane z bliska.