trawa

Autor Wątek: Koziorożec (spoilery)  (Przeczytany 230560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marceli

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #360 dnia: Styczeń 29, 2014, 03:44:05 pm »
No dobra, to kiedy tom 11?  :lol:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline donTomaszek

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #361 dnia: Styczeń 29, 2014, 03:45:25 pm »
Przy dobrych wiatrach obstawialbym koniec lutego / poczatek marca.
I tak nie jest zle - 1 tom / miesiac. Jest bardzo dobrze!
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline marceli

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #362 dnia: Styczeń 29, 2014, 03:52:24 pm »
Jest super.
Myślałem, że może się załapię z 11 tomem na promocję z Arosa ale pewnie będzie ciężko.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline adro

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #363 dnia: Styczeń 29, 2014, 09:28:08 pm »
Uff dobrze, ze nie ma zadnych ciec :biggrin: :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #364 dnia: Styczeń 29, 2014, 09:53:34 pm »
Od dawna było wiadomo, że nie będzie żadnych cięć. To tylko niepotrzebne obawy i straszenie innych forumowiczów.
A okładeczka nowego tomu bardzo mi się podoba. :smile:

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #365 dnia: Styczeń 30, 2014, 09:37:37 am »
Na fb wydawnictwa można zobaczyć 10 przykładowych plansz. Fajny ten kadr z zębatkami.
https://www.facebook.com/wydawnictwosideca?fref=ts
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #366 dnia: Styczeń 30, 2014, 02:41:48 pm »
Uff dobrze, ze nie ma zadnych ciec :biggrin: :razz:
pzdr

jako "niewierny tomasz", nie uwierzę, póki nie zobaczę... kupiłem, zobaczyłem, uwierzyłem! mamy wszystko :)
{czyli po polsku "10. Fragment" (tytuł oryginału: 9. La Passage)}  :lol:

dobra, pożartowaliśmy... i teraz byle daleeeej, do Chińczyków i jeszcze daleeej!!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #367 dnia: Luty 02, 2014, 02:09:29 pm »
dopiero przed chwilą skończyłem czytać "fragment", ta 'czarno-biała krótka historyjka w formie szkicu' to jak najbardziej integralna część "fragmentu"! bez niej odbiór całości byłby zapewne inny.
dochodzę do wniosku, że "koziorożec" to jedna z niewielu serii, które zapewne zyskiwałyby na odbiorze całościowym. po raz kolejny warto zapoznać się z poprzednimi tomami; dziwne, bo musiałem przypominać sobie "przejście", mimo tego, że czytałem je zaledwie niewiele ponad miesiąc temu (chyba zabieg oryginalnego wydania "przejścia" i "fragmentu" miał wiele sensu..)

a na marginesie -- wydawało mi się, że "kozio" to jedna z chętniej kupowanych w polsce serii franko-języcznych, a tu po zamknięciu dosyć ważnego cyklu, wyjaśnieniu kilku kluczowych kwestii serii -- nic? echo?
czasami mam wrażenie, że częściej dyskutuje się na tym forum o wyższości jednego rodzaju okładki nad innym, przesunięciem o 2 milimetry jakiegoś napisu na grzbiecie, czy też nad jakością papieru, niż nad tym, co znajduje się pomiędzy tymi okładkami (i nie chodzi mi wcale o sam papier!)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline graves

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #368 dnia: Luty 02, 2014, 03:08:21 pm »
Nie wszyscy jeszcze mają.
Ja zamówiłem przed chwilą.
Zamawiam paczkę raz w miesiącu - więc nie mam wszystkiego na "już, natychmiast".
Myślę, że podobną taktykę stosuje tutaj wiele osób.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Vesol

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #369 dnia: Luty 02, 2014, 03:31:26 pm »
Przeczytałem lata temu 4 pierwsze tomy i seria jest jak dla mnie rewelacyjna. Teraz, w związku z tym, że co miesiąc dostaję nowy tom to póki co po prostu je zbieram i przeglądam a z czytaniem czekam aż będę miał więcej czasu aby łyknąć na spokojnie większą ilość. Z wieloma seriami tak mam, że po przeczytaniu 1 części decyduję się czy zbierać serię czy też nie, a jeżeli jestem na TAK to wtedy ją kupuję i czytam całość ewentualnie kilka tomów na raz, żeby się upewnić czy seria nadal trzyma poziom a co do Koziorożca to akurat jestem przekonany że tak jest .   

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #370 dnia: Luty 02, 2014, 03:58:37 pm »
a na marginesie -- wydawało mi się, że "kozio" to jedna z chętniej kupowanych w polsce serii franko-języcznych, a tu po zamknięciu dosyć ważnego cyklu, wyjaśnieniu kilku kluczowych kwestii serii -- nic? echo?
Cierpliwości.
Jeszcze paczka nawet do mnie nie dotarła, a zamówiłem zanim był dostępny  :biggrin:

Offline donTomaszek

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #371 dnia: Luty 02, 2014, 08:25:18 pm »
Ja rowniez czekam. Jak dostane i przeczytam - skrobne pare slow od siebie  :razz:
Dla mnie generalnie Kozio to najlepsza seria jaka obecnie wychodzi w PL.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline marceli

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #372 dnia: Luty 02, 2014, 10:38:21 pm »
Ja jeszcze nie mam 9  :biggrin:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline graves

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #373 dnia: Luty 06, 2014, 06:33:52 pm »
Przeczytałem wczoraj najnowszy numer.  :cool:
Super. Drugi cykl "Koziorożca" mamy zamknięty. Już wątpiłem, że to możliwe...
Andreas zamknął wiele wątków. Sporo wyjaśnił. Wiadomo również dlaczego Kozio jest taki jaki jest... w końcu jak się miało takiego porąbanego ojca... :lol:
Jeszcze raz super. Kozio podoba mi się jeszcze bardziej od Rorka, a myślałem, że to niemożliwe.
Czekam na 10 tom... tzn. 11 :roll: 


Ciekawy zabieg - w ten sposób u nas "biała" będzie 13-tka.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline TePe

Odp: Koziorożec (spoilery)
« Odpowiedź #374 dnia: Luty 07, 2014, 11:47:16 am »
Fragment dużo wyjaśnia, między innymi kim jest Gott i częściowo Koziorożec.
Podczas czytania końcowej opowieści Gotta, zerkałem sobie do tomu 2, bardzo często to robię czytając Andreasa, cofam się do wcześniejszych albumów by przypomnieć sobie te wszystkie szczegóły (Pamiętam jak jeden z forumowiczów opisał jak po przeczytaniu Sekretu zajrzał do wcześniejszych albumów i zobaczył, że faktycznie wśród poturbowanych bandziorów leży zawsze czerwona karta).
Sideca po raz kolejny pokazała, że potrafi wydawać komiksy, dorobiona strona tytułowa bardzo klimatyczna, okładka zrobiona ze strony tytułowej mroczna i duszna (choć różni się mocno od innych Andreasowych okładek, które są mocno otwartymi kompozycjami) muszę przyznać, że wydawnictwo z pomysłu podzielenia oryginału na dwa tomy wyszło obronną ręką.
Z innej beczki.
Gdzieś czytałem recenzje, w której pisano, że Koziorożec to seria dziejąca się w latach 30stych, ale retrospekcja z początku albumu 10 jest podpisana rok 1909.
Zarówno Kozio jak i jego rodzice swym doświadczeniem na twarzach pokazują (moim zdaniem), że od tego czasu minęło co najmniej 35 lat.
Więc jak myślicie w jakich latach rozgrywa się akcja komiksu?